gnome-pilot 0.1.53 - en to tr translation catalogue (192 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
tr: 
    DIKKAT !!!
    Bu uygulama gnome-pilot paketinin bazı bölümleri için gereklidir.
    Ne yaptığını tam bilmediğin sürece bu uygulamayı kullanma.

en: %P %%
tr: %% %P

en: %s not modified since last sync
tr: son eşleştirmeden beri %s değişmemiş

en: (C) 2000 Free Software Foundation
tr: Tel'if hakkı (C) 2000 Free Software Foundation

en: (unknown DB)
tr: ( bilinmeyen bilgi tabanı )

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
tr: Kullanıcı adını ve numarayı Pilot'tan almak üzereyim.
    Lütfen Pilot'u %s ( %s )'ye koy ve eşleştirme basmasına bas.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
tr: Bu bilgileri Pilot'a göndermek üzereyim.
    Kullanıcı adı : %s
    Numara : %d
    Lütfen Pilot'u %s ( %s )'ye koy ve eşleştirme basmasına bas.

en: About...
tr: Bilgi ...

en: Add...
tr: Ekle ...

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: An error occured while getting the pilot's user data
tr: Pilot'un kullanıcı bilgilerini alırken bir hata oluştu

en: Applet options
tr: Uygulak seçenekleri

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
tr: Pilot %s'yi silmekten emin misin ?

en: Backup directory
tr: Yedekleme dizini

en: CONDUIT
tr: PARÇA

en: CRADLENAME
tr: YUVAADI

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
tr: GnomePilot sunucusuna bağlanamadım

en: Cannot find pilot-applet.glade
tr: pilot-applet.glade dosyasını bulamadım

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
tr: Pilot'lar yada yuvalar zaten ayarlanmış ise, sihirbazı çalıştıramam

en: Check the permissions on the device and retry
tr: Lütfen aygıtın erişim haklarını gözden geçir ve bir daha dene

en: Choose Device
tr: Aygıtı seç

en: Choose Pilot
tr: Pilot'u seç

en: Completed events for cradle %s (%s)
tr: Yuva %s ( %s ) için işlemler tamam

en: Conduit %s cannot be requested
tr: Parça %s istenemez

en: Conduit %s requested, but not found
tr: Parça %s istendi, fakatt bulunamadı

en: Conduit %s's first synchronization...
tr: Parça %s'nin ilk eşleştirmesidir ...

en: Conduit Settings...
tr: Parça ayarları ...

en: Conduit did not return a record
tr: Parça bir kaydı geri veremedi

en: Conduits initialization failed, aborting operation
tr: Parçanın başlat#_lması başarısız oldu, işlemi bitiriyorum.

en: Copy from pilot
tr: Pilot'tan kopyala

en: Copy to pilot
tr: Pilot'a kopyala

en: Copying from pilot...
tr: Pilot'tan kopyalıyorum ...

en: Copying to pilot...
tr: Pilot'a kopyalıyorum ...

en: Could not create backup file %s
tr: Yedekleme dosyası %s'yi yaratamadım

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
tr: Aygıt %s ( %s )'yi açamadım; nedeni : "%s".

en: Cradle %s has %d events
tr: Yuva %s'nin %d işlemi var

en: Cradle Settings
tr: Yuva ayarları

en: DIRECTORY
tr: DIZIN

en: Delete
tr: Sil

en: Device Settings
tr: Aygıt ayarları

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Directory
tr: Dizin

en: Disable
tr: Kapat

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Display notices
tr: Ikazları göster

en: Edit...
tr: Değiştir ...

en: Enable
tr: Aç

en: Enabled
tr: Açık

en: Error in conduit, newly added record could not be found
tr: Parçada hata var, yeni eklenmiş kayıt bulunamadı

en: Error initializing gpilotd capplet
tr: gpilotd yönetim uygulağını başlatırken bir hata oluştu

en: Error loading pilot state, aborting
tr: Pilot'un durumunu yüklerken bir hata oluştu, bitiriyorum

en: Execute when clicked
tr: Tıklayınca çalıştır

en: Execution of %s failed
tr: %s'nin çalıştırılması başarısız oldu

en: Exiting (caught SIGINT)...
tr: Bitiriliyorum ( SIGINT aldım ) ...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
tr: Bitiriliyorum ( SIGTERM aldım ) ...

en: FILE
tr: DOSYA

en: Failed sending request to gpilotd
tr: gpilotd'ye isteği gönderemedim

en: Following files failed :
tr: Bu dosyalarda hata oldu :

en: GNOME PilotSync Properties
tr: GNOME Pilot Eşleştirme özellikleri

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
tr: Önceden kullanılmış kullanıcı adını ve numarasını Pilot'tan al.

en: Getting userinfo...
tr: Kullanıcı bilgilerini alıyorum ...

en: Gnome Pilot Settings
tr: Gnome Pilot ayarları

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
tr: GnomePilot aygıt %s ( %s )'yi açamadı.
    Nedeni : "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
tr: Eşleştirme düğmesine basıldı, Pilot'u eşleştiriyorum

en: ID for the pilot
tr: Pilot'un numarası

en: Initial Sync
tr: Ilk eşleştirme

en: Install delayed
tr: Gecikmeli yükle

en: Install file
tr: Dosyayı yükle

en: Install immediately
tr: Derhal yükle

en: Installing %s from %s...
tr: %s'yi %s'den yükliyorum ...

en: Installing to %s:
tr: %s'ye yükliyorum :

en: Instantiating %d conduits...
tr: %d parçayı başlatıyorum ...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
tr: Belirtilen ana dizin yaratılınamadı.
    Lütfen o belirtilen dizinlemeye göre erişim haklarına sahip olduğunu te'min et yadabaşka bir dizin belirle

en: LOGIN
tr: GIRIŞ

en: Last sync log...
tr: Son eşleştirmenin kaydı ...

en: List the specifed pilot's bases
tr: Pilot'un tabanlarını sırala

en: Loading conduit "%s" failed!
tr: Parça "%s" yüklenemedi!

en: Loading conduit "%s" failed!
tr: Parça "%s" yüklenemedi!

en: Local basedir
tr: Yerel ana dizin

en: Making backup of %s
tr: %s'yi yedekliyorum

en: Merge from pilot
tr: Pilot'tan birleştir

en: Merge to pilot
tr: Pilot'a birleştir

en: Merging from pilot...
tr: Pilot'tan birleştiriyorum ...

en: Merging to pilot...
tr: Pilot'a birleştiriyorum ...

en: Monitor all pilots
tr: Yekin Pilot'ları gözle

en: Monitor the specified pilots actions
tr: Belirtilen Pilot'ların işlemlerini gözle

en: Name
tr: Isim

en: No accessible devices available
tr: Erişilir aygıt yok

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
tr: Hiç bir yuva ayarlanmamış.
    Lütfen 'gpilotd-control-applet' uygulamasını
    çalıştır yada gnomecc'yi kullan.

en: No directory to restore from.
tr: Geriye yüklenecek dizin yok.

en: No files to install
tr: Yüklencek dosya yok

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
tr: Hiç bir Pilot ayarlanmamış.
    Lütfen 'gpilotd-control-applet' uygulamasını
    çalıştır yada gnomecc'yi kullan.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
tr: Hayır, bu Pilot'la hiç bir eşleştirme uygulaması tanışamadı.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
tr: gpilotd'ye bağlı değilim.
    Lütfen sunucuyu yeniden başlat.

en: Not connected. Please restart daemon.
tr: Bağlantı yok. Lütfen sunucuyu yeniden başlat

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
tr: Bağlantı yok. Yeniden bağlanmak için sunucuyu yeniden başlat

en: Number of devices is configured to 0
tr: Ayarlanılmış aygıtların sayısı 0

en: Number of pilots is configured to 0
tr: Ayarlanılmış Pilot'ların sayısı 0

en: On host %d
tr: Ortam %d

en: On host %s
tr: Ortam %s

en: Only backup changed bases
tr: Sadece değişmiş tabanları yedekle

en: PILOTNAME
tr: PILOTADI

en: Pause daemon
tr: Sunucuyu durdur

en: Pilot Attributes
tr: Pilot özellikleri

en: Pilot ID
tr: Pilot ID'si

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
tr: Pilot numarası %ld, ismi %s, sahibi %s

en: Pilot Identification
tr: Pilot tanımlaması

en: Pilot Link Settings...
tr: Pilot bağı ayarları ...

en: Pilot Name
tr: Pilot ismi

en: Pilot Settings
tr: Pilot ayarları

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
tr: Pilot şimdi eşleştiriliyor.
    Lütfen eşleştirmesinin bitmesini bekle.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
tr: Pilot eşleştirmesi şimdi uygulanıyor.
    Sunucuyu yeniden başlatmaktan emin misin ?

en: Pilot to install to
tr: Yüklenecek Pilot

en: Pilots
tr: Pilot'lar

en: Port
tr: Kapı

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
tr: Yuva'daki eşleştirme basmasını basıp işlemi başlat
     yada işlemi iptal et.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
tr: Geriye yüklemek için lütfen yuvayı eşleştir
     yada işlemi iptal et.

en: Properties...
tr: Özellikler ...

en: Read/Write permissions failed on
tr: Okuma/Yazma hakları burada başarışiz oldu

en: Ready to synchronize
tr: Eşleştirmeye hazırım

en: Remove local base if deleted on pilot
tr: Yerel taban Pilot'ta silindiyse, yerel tabanı da sil

en: Rereading configuration...
tr: Ayarları yeniden okuyorum ...

en: Restart daemon
tr: Sunucuyu yeniden başlat

en: Restore Pilot
tr: Pilot'a geri yükle

en: Restore directory
tr: Dizini geriye yükle

en: Restore request failed
tr: Geriye yükleme isteği başarısız oldu

en: Restore...
tr: Geriye yükle ...

en: Resume daemon
tr: Sunucuyu yeniden başlat

en: Run conduit
tr: Parçayı çalıştır

en: Set User Name and ID to a new pilot.
tr: Kullanıcı adını ve numarasını yeni bir Pilot'ta oturt.

en: Set user id and name
tr: Kullanıcı adını ve numarasını belirle

en: Setting userinfo...
tr: Kullanıcı bilgilerini oturtuyorum ...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
tr: Kurulum tamamen bitirilmemiş ve ayarlar kaydedilmeyektir.
    Yine de cıkmak istediğinden emin misin ?

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
tr: Işlenecek yuvayı belirle ( 'Cradle0' )

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
tr: Işlenecek Pilot'u belirle ( 'MyPilot' )

en: Speed
tr: hız

en: Start druid only
tr: Sadece sihirbazı başlat

en: Success
tr: Başarı

en: Sync Action
tr: Eşleştirme eylemi

en: Sync Type
tr: Eşleştirme tipi

en: Sync continues
tr: Eşleştirme devam ediyor

en: Sync cradle
tr: Yuvayı eşleştir

en: Synchronization ended
tr: Eşleştirme bitirildi

en: Synchronization ended early
tr: Eşleştirme erken bitirildi

en: Synchronize
tr: Eşleştir

en: Synchronizing %s
tr: %s'yi eşleştiriyorum

en: Synchronizing...
tr: Eşleştiriyorum ...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
tr: Ana dizin %s geçersizdir.
    Lütfen bunu düzelt yada gnomecc ile başka bir dizin belirt.

en: The gnome-pilot daemon is already running
tr: gnome-pilot sunucusu zaten çalışıyor

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
tr: Ana dizin için belirtilen dizinleme geçersizdir.
    Lütfen başka bir dizin belirle

en: The request to get pilot id failed
tr: Pilot numarasını alma işlemi başarısız oldu

en: The request to set pilot id failed
tr: Pilot numarasını belirtme işleme başarısız oldu

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
tr: Belirtilen ana dizin var, fakat o dizinin erişim hakları yanlış.
    Lütfen bunu düzelt yada başka bir dizini seç.

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
tr: Belirtilen ana dizin var, fakat orası bir dizin değildir.
    Lütfen orayı ya bir dizin yap yada başka bir dizini seç.

en: There's no last sync on record.
tr: Birimde son eşleştirme yoktur.

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
tr: GnomePilot sunucusuna bağlanmayı deniyorum

en: USERNAME
tr: KULLANICIADI

en: Unable to bind to pilot
tr: Pilot'a bağlanamadım

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
tr: Yerel bilgi tabanındaki yekin kayıtlar silinemez, işlem bitiriliyor.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
tr: Pilot'un bilgi tabanındaki yekin kayıtlar silinemez, işlemi bitiriyorum.

en: Unable to find home directory for uid %d
tr: Uid %d için bir bark dizini bulamadım

en: Unable to get pilot names
tr: Pilot isimlerini alamadım

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
tr: Dosya %s'yi bu okuma/yazma haklarıyla okuyamadım/yaratamadım

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
tr: Bilinmeyen Pilot - hiç bir %ld numaralı Pilot yok
    Pilot'un numarasını belirtmek için lütfen gnomecc'yi kullan

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
tr: Bilinmeyen Pilot, %ld'ye uyan numara/kullanıcı adı yok

en: Unpause daemon
tr: Sunucuyu yeniden çalıştır

en: Use conduit settings
tr: Parça ayarlarını kullan

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: User Name and ID to set on the Pilot
tr: Pilot'ta oturtulacak kullanıcı adı ve ID

en: UserName
tr: Kullanıcı adı

en: Username to set
tr: Oturtulacak kullanıcı adı

en: Using conduit settings for sync...
tr: Eşleştirme için parça ayarlarını kullanıyorum ...

en: Watching %s (%s)
tr: %s ( %s )'yi gözliyorum

en: Welcome to gnome-pilot!
tr: gnome-pilot'a hoşgeldin!

en: Woke on %s
tr: %s ile uyandım

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
tr: Evet, bu Pilot'la başka eşleştirme uygulamasını kullandım.

en: You must have at least one device setup
tr: En azından bir aygıtın ayarlanması lazım

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
tr: gnome-pilot'u ilk çalıştırmışa benziyorsun.
    Bazı bilgilerle gnome-pilot eşleştirmek için kuracaktır.
    Seçenekleri sonradan GNOME Ayarlar Merkezinden
    her zaman değiştirebilirsin.
    
    Devam etmek için 'Ileri''ye bas.
    Kurulumu iptal etmek için 'Iptal''a bas.

en: conduit to operate on
tr: işletilicek parça

en: disable specified conduit
tr: belirtilen parçayı kapat

en: enable specified conduit
tr: belirtilen parçayı aç

en: enable, and set firstsync to slow
tr: aç ve ilk eşleştirmeyi yavaşlat

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
tr: hata : Pilot %d için bir istek bulunmadı, istek %d

en: instantiate and destroy the conduit
tr: durdur ve parçayı öldür

en: list all attributes
tr: yekin özellikleri sırala

en: list attributes
tr: özellikleri sırala

en: list available conduits and their state
tr: erişilir parçaları ve durumlarını sırala

en: lists available conduits
tr: erişilir parçaları sıralar

en: module loading not supported, fatal!
tr: modül yüklemesi desteklenmiyor; bu bir ağır hatadır!

en: non-backup conduit in backup conduit list
tr: yedekleme parçaları listesinde yedeklemeyle alakası olmayan bir parça var

en: specify pilot to operate on
tr: işletilicek pilot'u belirle

en: unknown syncing action (%d = %s).
tr: bilinmeyen eşleştirme işlemi ( %d = %s ).
