gnome-media 1.2.2 - en to tr translation catalogue (277 entries)

en:  untitled.wav
tr:  isimsiz.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
tr: '%s' bir dizindir.
    Başka bir dosya adı verin.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
tr: '%s' bir dizindir.
    Açılacak olan ses dosyasını seçiniz.

en: (Scanning)
tr: (Taranıyor)

en: 3D Effect
tr: 3D Efekt

en: A Volume Unit Meter for ESD
tr: ESD için ses ölçüm cihazı

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
tr: Küçük bir ses kaydedicisi.
    Minik kedim Malte için yazılmıştır.

en: A simple soundrecording program for GNOME
tr: Gnome için ufak bir ses kayıtçısı

en: About
tr: Bilgi

en: Action
tr: İşlem

en: Add echo
tr: Yankı ekle

en: Add echo to the current sample
tr: Geçerli örneklemeye yankı ekle

en: Adding echo to sample...
tr: Parçaya yankı ekleniyor...

en: Address
tr: Adres

en: Analog Loopback
tr: Analog Döngü

en: Artist / Title
tr: Sanatçı / İsim

en: Audio Mixer
tr: Ses Karıştırıcı

en: Audioformat:
tr: Ses tipi:

en: Audioformat:
tr: Ses tipi:

en: Aux
tr: Çkş

en: Bass
tr: Bas

en: Bass
tr: Bas

en: CD Player
tr: CD Çalıcı

en: CDDB Data
tr: CDDB Bilgisi

en: CDDB Editor
tr: CDDB Düzenleyici

en: CDDB Settings
tr: CDDB Ayarları

en: CDDB Status
tr: CDDB Durumu

en: CDROM device
tr: CDROM aygıtı

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
tr: Ses sunucusuna bağlantı kurulamadı.
    Lütfen bir komut satırından esd komutunu çalıştırın.

en: Cannot load default Helvetica font. Loading any fixed width font.
tr: Öntanımlı Helvetica yazıtipi yüklenemedi. Öntanımlı yazıtipi yükleniyor.

en: Cannot load fixed width font. Exiting.
tr: Öntanımlı sabit en yazıtipi yüklenemedi. Çıkılıyor.

en: Cannot load requested font. Reloading default font.
tr: İstenen yazıtipi yüklenemedi. Öntanımlı yazıtipi yükleniyor.

en: Category:
tr: Tür:

en: Center
tr: Merkez

en: Center Input
tr: Merkez Giriş

en: Change font
tr: Yazıtipini değiştir

en: Channels:
tr: Kanal:

en: Clear
tr: Sil

en: Click here to change (restart required):
tr: Değiştirmek için buraya tıklayın (yeniden başlamak gerekiyor):

en: Close tray
tr: CD tablasını kapat

en: Connect to the esd server on this host.
tr: Bu makinadaki esd sunucusuna bağlan.

en: Connecting [%s]
tr: Bağlanıyor [%s]

en: Converting file...
tr: Dosya dönüştürülüyor...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
tr: Telif hakkı (C) 2000 Andreas Hydén

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
tr: '%s' bulunamadı.
    Sox'un tam yolunu Tercihler bölümünde belirtin.
    
    Eğer sox programınız yoksa kaydetme işlemini de yapamayacaksınız.

en: Could not fork child process
tr: Oğul süreç çatallanamadı

en: Couldn't remove file: %s
tr: Dosya silinemedi: %s

en: Create a new sample
tr: Yeni bir parça yarat

en: Create new sample
tr: Yeni bir parça yarat

en: DSP Input
tr: DSP Giriş

en: DSP Output
tr: DSP Çıkış

en: Delete CDDB Entry?
tr: CDDN girişi silinsin mi?

en: Digital Loopback
tr: Sayısal Döngü

en: Digital1
tr: Sayısal1

en: Digital2
tr: Sayısal2

en: Digital3
tr: Sayısal3

en: Directories
tr: Dizinler

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
tr: %s dizini bulunamadı.
    Yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: Disc ID
tr: CD No

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
tr: CD Bilgileri (%02u:%02u dakika)

en: Disc Title
tr: CD Başlığı

en: Disconnecting [%s]
tr: Bağlantı kesiliyor [%s]

en: Do nothing
tr: Hiç bir şey yapma

en: Don't show this message again.
tr: Bu iletiyi bir daha gösterme.

en: ESD Server Host
tr: ESD Sunucusu

en: ESD Volume Meter
tr: ESD Ses Göstergesi

en: Echo
tr: Yankı

en: Edit
tr: Değiştir

en: Effect
tr: Efekt

en: Effects
tr: Efektler

en: Eject
tr: Çıkar

en: Equalizer
tr: Ekolayzır

en: Error
tr: Hata

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
tr: CD sürücüsüne ulaşılırken bir hata oluştu.
    Lütfen çekirdekte CD sürücü desteği
    bulunduğuna emin olun.
    
    %s

en: Error connecting [%s]
tr: Bağlanırken hata oluştu [%s]

en: Error querying [%s]
tr: Sorgularken hata oluştu [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
tr: $HOME/.cddbslave dosyasını okurken hata oldu.

en: Error reading [%s]
tr: Okurken hata oluştu [%s]

en: Error saving sound file
tr: Ses dosyasını kaydederken hata oldu

en: Exit
tr: Çık

en: Exit this program
tr: Bu uygulamadan çık

en: FILE
tr: DOSYA

en: Fast Forward
tr: Hızlı İleri

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
tr: mikser komutundaki %s dosyası bulunamadı
    Bunu yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
tr: sox komutundaki %s dosyası bulunamadı.
    Yine de bunu kullanmak istiyor musunuz?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
tr: '%s dosyası zaten var.
    Üzerine yazılsın mı?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
tr: '%s' dosyası bulunamadı.
    Lütfen bir ses dosyası belirtin.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
tr: `%s' dosyası bulunamadı, öntanımlı değerler kullanılıyor.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
tr: `%s' desteklenen bir ses dosyası değildir.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
tr: `%s' geçerli bir ses dosyası değildir.

en: File not saved. Do you want to save it?
tr: Dosya kaydedilmemiş. Kaydetmek ister misiniz?

en: Filename of the CD device
tr: Cd aygıtının adı

en: Forever
tr: Sürekli

en: GMIX - The Gnome Mixer
tr: GMIX - Gnome Karıştırıcı

en: GNOME Sound recorder
tr: GNOME Ses kaydedicisi

en: GNOME Soundrecorder:
tr: GNOME Ses Kaydedicisi:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
tr: GTCD Gnome CD çalma programıdır ve CDDB desteğini de içerir.

en: Get CDDB Now
tr: CDDB'ye Bak

en: Gnome CD Player
tr: Gnome CD Çalıcısı

en: Headphone
tr: Kulaklık

en: Help
tr: Yardım

en: Host is %s
tr: Sunucu: %s

en: IGain
tr: Giriş kazn.

en: Inactive. %s
tr: Etkin değil. %s

en: Info
tr: Bilgi

en: Input Gain
tr: Giriş Kazancı

en: Key
tr: Tuş

en: Keybindings
tr: Tuş bağıntıları

en: Line
tr: Satır

en: Line
tr: Giriş

en: Line1
tr: 1.Giriş

en: Line2
tr: 2.Giriş

en: Line3
tr: 3.Giriş

en: Local Database
tr: Yerel Veritabanı

en: Lock
tr: Kilitle

en: MIC
tr: MİK

en: Main window
tr: Ana pencere

en: Master
tr: Ana

en: Master Digital
tr: Ana Sayısal

en: Master Mono
tr: Ana Mono

en: Mic
tr: Mikr

en: Mic Gain
tr: Mikr. Kazancı

en: Mix
tr: Karıştır

en: Mixer
tr: Karıştırıcı

en: Mixer Command
tr: Karıştırıcı Komutu

en: Mixer...
tr: Karıştırıcı...

en: Monitor
tr: Ekran

en: Mute
tr: Sessiz

en: New
tr: Yeni

en: No Disc
tr: CD yok

en: No match found for %s
tr: %s için eşleme bulunamadı

en: Nr of times:
tr: Defa:

en: OGain
tr: Çıkış kazn.

en: On exit
tr: Çıkışta

en: On startup
tr: Başlangıçta

en: Open a vertical version of the meter.
tr: Ses göstergesini dikey aç.

en: Open track editor
tr: Parça düzenleyicisini aç

en: Open tray
tr: CD tablasını aç

en: Output Gain
tr: Çıkış Kazancı

en: PC Speaker
tr: PC Hoparlörü

en: Password
tr: Parola

en: Path to mixer:
tr: Karıştırıcı yolu:

en: Path to sox:
tr: Sox yolu:

en: Paths
tr: Yollar

en: Phone
tr: Kulaklık

en: Phone Output
tr: Kulaklık Çıkışı

en: PhoneIn
tr: Kulaklık-G

en: PhoneOut
tr: Kulaklık-Ç

en: Play
tr: Çal

en: Play CD on startup
tr: Açılışta CD'yi çal

en: Play current sample
tr: Geçerli parçayı çal

en: Play-repeating
tr: Tekrarlamalı çal

en: Play/Pause
tr: Çal/Duraklat

en: Playing
tr: Çalıyor

en: Playing...
tr: Çalınıyor...

en: Playlist
tr: Çalma Listesi

en: Popup save dialog when recording is finished
tr: Kayıt bitince kaydetme penceresi aç

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
tr: Parçanın boyu bu sınırı aşarsa uyarı mesajı ver (Mb):

en: Preferences
tr: Ayarlar

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Program files
tr: Program dosyaları

en: Proxy
tr: Vekil sunucu

en: Querying server [%s]
tr: Sunucu sorgulanıyor [%s]

en: Quit
tr: Çık

en: Radio
tr: Radyo

en: Reading reply [%s]
tr: Cevap okunuyor [%s]

en: Ready for command: %s
tr: Komuta hazır: %s

en: Rec
tr: Kaydet

en: Rec.
tr: Kayd.

en: Record
tr: Kaydet

en: Recording
tr: Kaydediliyor

en: Recording timeout:
tr: Kaydetme zaman aşımı:

en: Recording...
tr: Kaydediliyor...

en: Refresh List
tr: Listeyi Yenile

en: Remove
tr: Sil

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Rewind
tr: Geri Sar

en: Run GNOME mixer
tr: GNOME karıştırıcısını çalıştır

en: Run mixer...
tr: Karıştırıcıyı çalıştır...

en: SOCKS Server
tr: SOCKS Sunucu

en: Sample rate:
tr: Örnekleme oranı:

en: Sample rate:
tr: Örnekleme seviyesi:

en: Save sound file
tr: Ses dosyasını kaydet

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Select a sound file
tr: Bir ses dosyasını seçin

en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

en: Show handles (restart required)
tr: Karşılıkları göster (yeniden başlamak gerekiyor)

en: Show sound information
tr: Ses bilgileri göster

en: Show soundinfo
tr: Ses bilgisini göster

en: Show time
tr: Zamanı göster

en: Show tooltips
tr: İpuçlarını yardımlarını göster

en: Size
tr: Boy

en: Skip backwards
tr: Bir parça geri

en: Skip forwards
tr: Bir parça ileri

en: Sound
tr: Ses

en: Sound options
tr: Ses seçenekleri

en: Sound recorder
tr: Ses kayıtçısı

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
tr: Ses aygıtı hazır değil! Lütfen ses aygıtını kullanan
    başka bir aygıt bulunmadığına emin olun.

en: Specify a file to be opened
tr: Açılacak dosyayı belirle

en: Specify a file to start playing
tr: Çalınacak dosyayı belirle

en: Specify a file to start recording
tr: Kaydedilecek dosyayı belirle

en: Specify the X position of the meter.
tr: Ses göstergesinin X konumunu belirle.

en: Specify the Y position of the meter.
tr: Ses göstergesinin Y konumunu belirle.

en: Specify the geometry of the main window
tr: Ana pencerenin yerini belirle

en: Spkr
tr: Hprlr

en: Start playing
tr: Çalmaya başla

en: Start recording
tr: Kaydetmeye başla

en: Stop
tr: Dur

en: Stop playing
tr: Çalmayı durdur

en: Stop playing/recording
tr: Çalmayı/kaydetmeyi durdur

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
tr: Parçanın boyu bu sınırı aşarsa kaydetmeyi durdur (Mb):

en: Stop recording on timeout
tr: Zaman aşımında kaydetmeyi durdur

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Information
tr: Bilgileri Gönder

en: Submit information about
    '%s'
tr: Bilgileri gönder: '%s'

en: Surround
tr: Çevre

en: Surround Input
tr: Çevre Giriş

en: Synth
tr: Sentz.

en: TCD - The Gnome CD Player
tr: TCD - Gnome CD Çalıcısı

en: Temp dir:
tr: Geçici dosyalar dizini:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
tr: Geçici dosyalar dizini %s bir dosyadır.
    Bunu yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
tr: Mevcut örneklemeenin boyu %i Mb'den büyük!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
tr: Bu OSS ses aygıtları için bir karıştırıcıdır

en: Time
tr: Zaman

en: Timeout: %s
tr: Zaman aşımı: %s

en: Title
tr: İsim

en: To:
tr: Kime:

en: Track %d
tr: Parça %d

en: Track Editor
tr: Parça Düzenleyici

en: Track Editor...
tr: Parça Düzenleyici...

en: Track Information
tr: Parça bilgisi

en: Track/title color
tr: Parça/başlık rengi

en: Track/title font
tr: Parça/başlık yazıtipi

en: Trebl
tr: Tiz

en: Treble
tr: Tiz

en: Trk
tr: Parça

en: Undo all changes
tr: Hepsini geri al

en: Undo all changes made on the current sample
tr: Geçerli parçanın üzerinde yapılan tüm değişiklikleri geri al

en: Undoing all changes...
tr: Değişiklikler geri alınıyor...

en: Unknown / Unknown
tr: Bilinmiyor / Bilinmiyor

en: Use HTTP
tr: HTTP kullan

en: Use SOCKS
tr: SOCKS Kullan

en: Use alternate method to play CD
tr: CD'yi çalmak için başka bir yöntem kullan

en: Use proxy authentication
tr: Vekil sunucu kimlik sınaması kullan

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Vol
tr: Ses

en: Volume
tr: Ses seviyesi

en: Volume Down
tr: Sesi Alçalt

en: Volume Meter
tr: Ses Göstergesi

en: Volume Up
tr: Sesi Yükselt

en: Waiting for reply [%s]
tr: Cevap bekleniyor [%s]

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
tr: Uyarı: gmix'in bu sürümü OSS %d.%d.%d ile 
    derlenmiş, ancak şimdiki sisteminizde çalışan
    sürüm 3.6.0'dan daha eski.

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
tr: Uyarı: gmix'in bu sürümü OSS %d.%d.%d ile 
    derlenmiş, ancak şimdiki sisteminizde çalışan
    sürüm %d.%d.%d

en: Woofer
tr: Bas

en: Woofer Input
tr: Bas Giriş

en: X-Position
tr: X-Konumu

en: Y-Position
tr: Y-Konumu

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
tr: Geçici dosyalar dizinine (%s) yazmak için hakkınız bulunmuyor.
    Yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
tr: Bir mikser komutu girmediniz. Kaydetme işlemi gerçekleşmeyecektir.
    Bunu yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
tr: Bir sox komutu girmediniz. Kaydetme işlemi gerçekleşmeyecektir.
    Yine de kullanmak istiyor musunuz?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
tr: Geçici dizini belirtmediniz. Kaydetme işlemi gerçekleşmeyecektir.
    Yine de kullanmak istiyor miusunuz?

en: _New
tr: _Yeni

en: don't restore mixer-settings from configuration
tr: yapılandırma menüsünden karıştırıcı ayarlarını yeniden kurma

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
tr: (değiştirilmiş) karıştırıcı ayarlarını ayarlamaya kaydetme

en: dsc-e
tr: di-kaz

en: dsc-r
tr: di-gez

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
tr: karıştırıcıları kaydedilmiş ayarlarla başlat ve çık

en: loop-cd
tr: cd-dac

en: loop-t
tr: pa-dac

en: minutes
tr: dakika

en: mono
tr: mono (1)

en: random
tr: rastgele

en: restore mixer-settings from configuration
tr: yapılandırma menüsünden karıştırıcı ayarlarını yeniden kur

en: stereo
tr: stereo (2)

en: trk-e
tr: pa-kaz

en: trk-r
tr: pa-gez
