gdm 2.2.3.1 - en to tr translation catalogue (439 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
tr: 
    %s oturumu silinemedi
       Hata: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
tr: 
    Öntanımlı oturum bağlantısı için uygun bir isim bulunamadı

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
tr: 
    Yeni öntanımlı oturuma bağlantı kurulamadı
       Hata: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
tr: 
    %s oturumu silinemedi
       Hata: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
tr: 
    Eski öntanımlı oturum silinemedi
       Hata: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
tr: 
    İçerikler %s oturumuna yazılamadı
       Hata: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
tr: 
    %s oturumuna yazılamadı
       Hata: %s

en: %a %b %d, %I:%M %p
tr: %d %b %a, %I:%M %p

en: %s language selected
tr: %s dili seçildi

en: %s session selected
tr: %s oturumu seçildi

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
tr: %s: %s sistem yöneticisinin belirttiği azami boyuttan daha büyük.

en: %s: %s is not a regular file.
tr: %s: %s normal bir dosya değil

en: %s: %s is not owned by uid %d.
tr: %1$s: %3$d %2$s'nin sahibi değil.

en: %s: %s is writable by group.
tr: %s: %s grup tarafından yazılabilir.

en: %s: %s is writable by group/other.
tr: %s: %s grupça/diğerlerince yazılabilir.

en: %s: %s is writable by other.
tr: %s: %s diğerleri tarafından yazılabilir.

en: %s: Directory %s does not exist.
tr: %s: %s dizini bulunamadı.

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
tr: Yüz tarayıcısına dahil olmayacak kullanıcı listesi (virgülle ayrılmış şekilde)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
tr: Gnome Görüntü Yöneticisi (GDM) ayarları için bir grafiksel uygulama

en: A session name must be unique and not empty
tr: Oturum adı boş olmamalıdır

en: A-M|American English
tr: A-M|Amerikan İngilizcesi

en: A-M|British English
tr: A-M|İngiliz İngilizcesi

en: A-M|Catalan
tr: A-M|Katalan

en: A-M|Croatian
tr: A-M|Hırvatça

en: A-M|Czech
tr: A-M|Çekçe

en: A-M|Danish
tr: A-M|Danca

en: A-M|Dutch
tr: A-M|Hollanda dili

en: A-M|English
tr: A-M|İngilizce

en: A-M|Finnish
tr: A-M|Fince

en: A-M|French
tr: A-M|Fransızca

en: A-M|German
tr: A-M|Almanca

en: A-M|Greek
tr: N-Z|Yunanca

en: A-M|Hebrew
tr: A-M|İbranice

en: A-M|Hungarian
tr: A-M|Macarca

en: A-M|Icelandic
tr: A-M|İzlanda dili

en: A-M|Italian
tr: A-M|İtalyanca

en: A-M|Japanese
tr: A-M|Japonca

en: A-M|Korean
tr: A-M|Korece

en: A-M|Lithuanian
tr: A-M|Litvanya dili

en: Add session
tr: Oturum ekle

en: Allow group writable files and directories
tr: Grupça yazılan dosyalar ve dizinlere izin ver

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
tr: GDM kullanarak root (yetkili kullanıcı) olarak uzaktan girişe izin ver. XDMCP protokolü etkin ise geçerlidir.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
tr: Root (sistem yöneticisi) olarak girişe izin ver.

en: Allow root to login remotely with GDM
tr: Root kullanıcısının uzaktan GDM yardımıyla girişine izin ver

en: Allow root to login with GDM
tr: Root kullanıcısının girişine izin ver

en: Allow users to run the configurator from the system menu
tr: Kullanıcıların sistem menüsünden yapılandırma programını çalıştırmasına izin ver

en: Allow world writable files and directories
tr: Herkesin yazabildiği dosya ve dizinlere izin ver

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
tr: Eğer standart X programı sürekli hata veriyorsa çalıştırılacak X sunucu programı. Eğer hata verirse aşağıdaki program çalıştırılacaktır.

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply the current changes
tr: Değişiklikleri uygula

en: Are you sure you want to reboot the machine?
tr: Bilgisayarı yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Authentication failed
tr: Kimlik denetimi başarısız

en: Authorization Details
tr: Kimlik Sınama Detayları

en: Automatic login
tr: Otomatik giriş

en: Automatic login:
tr: Otomatik giriş:

en: Available Sessions
tr: Kullanılabilir Oturumlar

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background color:
tr: Arkaplan rengi:

en: Background image:
tr: Arkaplan resmi:

en: Background program
tr: Arkaplan programı

en: Background program:
tr: Arkaplan programı:

en: Background type:
tr: Arkaplan türü:

en: Basic
tr: Temel

en: Browse
tr: Gözat

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
tr: Öntanımlı %s resmini açamadım. Yüz tarayıcısını iptal ediyorum.

en: Can't open default host icon: %s
tr: Öntanımlı makine simgesi açılamadı: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
tr: %s simgesi açılamadı. Simgeleştirme özelliğini iptal ediyorum.

en: Can't set PAM_TTY=%s
tr: PAM_TTY=%s tanımlanamadı.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
tr: "xterm" bulunamadı

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
tr: Glade arayüz tanım dosyasındaki 
    gdmconfigurator parçacığı bulunamadı. Lütfen
    kurulumunuzu yeniden gözden geçirin.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
tr: gdmconfig çalıştırılamadı. Lütfen
    kurulumunuzu yeniden gözden geçirin.

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
tr: Oturum bulunamadığı için başlatılamadı.
    Giriş penceresindeki listeden bir oturum 
    seçip yeniden deneyiniz.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
tr: Kabuk çalıştırılamadı. Sistem yöneticisi hesabınızı
    kilitlemiş olabilir, ya da hesapta hatalar
    bulunabilir.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
tr: Aşağıdan, bağlantı kurulacak makineyi seçin.

en: Choose an icon
tr: Bir simge seçin

en: Choose the directory to search for faces
tr: Yüz resimlerinin taranacağı dizini girin

en: Chooser
tr: Seçici

en: Chooser command:
tr: Seçici komutu:

en: Color
tr: Renk

en: Configurator command:
tr: Yapılandırma komutu:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
tr: GDM'yi (bu giriş yöneticisi) yapılandır. Bu işlem root parolası isteyecektir.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
tr: GNOME Görüntü Yöneticisini Yapılandır.
    Lütfen hataları ve görmek istediğiniz özellikleri http://bugzilla.gnome.org adresinde, 'gdm' ürünü altında belirtiniz.

en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connection Settings
tr: Bağlantı Ayarları

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
tr: Yapılandırma programı çalıştırılamadı.
    Yapılandırma dosyasındaki yolun doğru
    ayarlandığına emin olun.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
tr: Yapılandırma programı çalıştırılamadı.
    Yapılandırma dosyasındaki yolun doğru
    ayarlandığına emin olun. Öntanımlı 
    konumdan çalıştırılması denenecektir.

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
tr: GNOME programları bulunamadı,
    Failsafe xterm çalıştırılacak.

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
tr: Yeni bir süreç başlatılamadı!
    
    Sisteme giriş yapamayabilirsiniz.

en: Could not set signal mask!
tr: Sinyal maskesini alamadım!

en: Couldn't open session for %s
tr: %s için oturum açılamadı

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
tr: %s için oturum yönetimi tanılanamadı

en: Couldn't set credentials for %s
tr: %s için özellikler tanımlanamadı

en: Create new session
tr: Yeni oturum yarat

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Default $PATH:
tr: Öntanımlı $PATH:

en: Default GNOME session file:
tr: Öntanımlı GNOME oturum dosyası:

en: Default face image:
tr: Öntanımlı yüz resmi:

en: Default font:
tr: Öntanımlı yazıtipi:

en: Default host image:
tr: Öntanımlı makine resmi:

en: Default locale:
tr: Öntanımlı dil:

en: Denied XDMCP query from host %s
tr: %s yuvasından gelen XDMCP isteği reddedildi

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
tr: Kullanıcı girdiği zaman GDM'nin init betikleri tarafından çalıştırılan X istemcilerini öldürüp öldürmeyeceklerini belirtir.

en: Directories
tr: Dizinler

en: Directory for host images:
tr: Makine resimlerinin dizini:

en: Display initialization directory:
tr: Görüntü ilklendirme dizini:

en: Do note allow the user to drag the login window around
tr: Kullanıcının giriş penceresini hareket ettirmesine izin verme

en: Enable XDMCP
tr: XDMCP'yi etkinleştir

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
tr: XDMCP'yi etkinleştir (başkalarının uzaktan girişini sağlar)

en: Enable debugging output
tr: Hata ayıklamayı etkinleştir

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
tr: Syslog dosyasına hata ayıklama notlarını yazar. Özellikle hataların bulunması sırasında oldukça işe yarar. Normal durumlarda, diski kolayca doldurabileceğinden kullanılması önerilmez.

en: Enter a name for the new session
tr: Yeni oturum için bir isim seçin

en: Enter the root password
    to run the configuration.
tr: Yapılandırma programını çalıştırmak
    için root parolasını girin.

en: Environment
tr: Çevresel

en: Error reading session script!
tr: Oturum betiği okunamadı!

en: Error reading this session script
tr: Oturum betiği okunamadı!

en: Exclude these users:
tr: Bu kullanıcıları hariç tut:

en: Executables
tr: Çalıştırılabilirler

en: Exit the application
tr: Uygulamadan çık

en: Expert
tr: Uzman

en: Extras
tr: Diğer

en: Face browser
tr: Yüz resimleri gözatıcı

en: Failed to restart self
tr: Kendi kendine başlatılamadı

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
tr: Kısa bir zaman süresi içinde X sunucu açılamadı. %s kapatılıyor.

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
tr: Kısa bir zaman süresi içinde X sunucu açılamadı. %s kapatılıyor.

en: Failsafe
tr: Kullanılabilir

en: Failsafe Gnome
tr: Kullanılabilir Gnome

en: Failsafe X server:
tr: Kullanılabilir X sunucu:

en: Failsafe xterm
tr: Kullanılabilir xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
tr: %s dosyası okumak için açılamadı
    Hata: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
tr: %s dosyası yazmak için açılamadı
    Hata: %s

en: GDM Configuration Utility
tr: GDM Yapılandırma Programı

en: GDM Configurator
tr: GDM Ayarla

en: GDM Host Chooser
tr: GDM Seçicisi

en: GDM Login
tr: GDM Giriş

en: GDM runs as this group:
tr: GDM bu grup altında çalışacak:

en: GDM runs as this user:
tr: GDM bu kullanıcı altında çalışacak:

en: GNOME Desktop Manager
tr: GNOME Masaüstü Yöneticisi

en: GNOME Display Manager Configurator
tr: GNOME Görünüm Yöneticisi Yapılandırma Programı

en: General Appearance
tr: Genel Görünüm

en: Global faces directory:
tr: Genel yüz resimleri dizini:

en: Gnome Chooser
tr: Gnome Seçicisi

en: Greeter Look and Feel
tr: Karşılayıcı Görünümü

en: Greeter command:
tr: Karşılayıcı komutu:

en: Group writable
tr: Grup yazılabilir

en: Gtk+ RC file:
tr: Gtk+ RC dosyası:

en: Halt command:
tr: Dondurma (halt) komutu:

en: Help
tr: Yardım

en: Honour indirect requests
tr: Dolaylı isteklere izin ver

en: How to use this application
tr: Bu uygulama nasıl kullanılır?

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
tr: X sunucuyu geçici olarak kapatıyorum. Düzgün ayarlandığı zaman GDM'yi yeniden çalıştırın.

en: I will now try to restart the X server again.
tr: Şimdi X sunucuyu yeniden başlatacağım.

en: Iconify the login window
tr: Giriş penceresini simgeleştir

en: Image
tr: Resim

en: Information
tr: Bilgi

en: Kill 'init' clients
tr: 'init' istemcilerini öldür

en: Language
tr: Dil

en: Last
tr: Sonuncu

en: Limits
tr: Sınırlar

en: Listen on UDP port:
tr: UDP portunu dinle:

en: Locale file:
tr: Yerelleştirme dosyası:

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Lock position
tr: Kilitleme konumu

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
tr: Son kullanılan dili kullanarak giriş yap

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
tr: Son girişte kullanılan oturum ile giriş yap

en: Logging directory:
tr: Kayıt dizini:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
tr: Belli bir süre (sn) sonra sistemden girecek olan kullanıcı.

en: Login a user automatically on first bootup
tr: İlk açılışta otomatik olarak bir kullanıcı girsin

en: Login appearance
tr: Giriş görünümü

en: Login behaviour
tr: Giriş yöntemi

en: Login sessions
tr: Giriş oturumları

en: Manually set position
tr: Konumu elle ayarla

en: Max pending indirect requests:
tr: Bekleyen azami dolaylı istek:

en: Maximum face height:
tr: Azami yüz yüksekliği:

en: Maximum face width:
tr: Azami yüz resmi genişliği:

en: Maximum indirect wait time:
tr: Azami dolaylı bekleme süresi:

en: Maximum pending requests:
tr: Bekleyen azami istek:

en: Maximum remote sessions:
tr: Azami uzak oturum sayısı:

en: Maximum session file length:
tr: Azami oturum dosyası uzunluğu:

en: Maximum user file length:
tr: Azami kullanıcı dosyası uzunluğu:

en: Maximum wait time:
tr: Azami bekleme süresi:

en: Minimised Icon:
tr: Küçültülmüş Simge:

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Most recently queried hosts
tr: En çok taranan makineler

en: N-Z|Polish
tr: A-M|Lehçe

en: N-Z|Portuguese
tr: N-Z|Portekizce

en: N-Z|Romanian
tr: N-Z|Romence

en: N-Z|Russian
tr: N-Z|Rusça

en: N-Z|Slovak
tr: N-Z|Slovakça

en: N-Z|Slovenian
tr: N-Z|Slovence

en: N-Z|Spanish
tr: A-M|İspanyolca

en: N-Z|Swedish
tr: A-M|İsveççe

en: N-Z|Turkish
tr: N-Z|Türkçe

en: Name:
tr: İsim:

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
tr: Programda XDMCP desteği bulunmuyor. XDMCP desteğini eklemek için GNOME'u XDMCP kütüphaneleriyle yeniden derlenemeniz gerekmektedir.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
tr: Öntanımlı bir oturumu bağı bulunamadı! Failsafe GNOME kullanılacak.

en: No picture selected.
tr: Hiç fotoğraf seçilmedi.

en: No serving hosts were found.
tr: Hiç sunucu makine bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Only accept user owned files and directories
tr: Sadece kullanıcının sahip olduğu dosya ve dizinlere izin ver

en: Only root wants to run gdm
tr: Sadece 'root' kullanıcısı gdm'yi çalıştırabilir

en: Open a session to the selected host
tr: Seçilen makineye bir oturum aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Other
tr: Başka

en: Other|POSIX/C English
tr: Diğer|POSIX/C İngilizce

en: PID file:
tr: PID dosyası:

en: POST session scripts directory:
tr: Oturum sonrası betik dizini:

en: PRE session scripts directory:
tr: Oturum öncesi betik dizini:

en: Paranoia
tr: Paranoyak

en: Password:
tr: Parola:

en: Paths
tr: Yollar

en: Permissions:
tr: İzinler:

en: Pick a Font
tr: Bir Yazıtipi Seçin

en: Pick a color
tr: Bir renk seçin

en: Ping interval (minutes):
tr: Ping aralığı (dakika):

en: Ping to %s failed, whacking display!
tr: %s adresine ping işlemi başarısız!

en: Please insert 25 cents to log in.
tr: Lütfen 2.5 milyon giriş ücreti ödeyin.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
tr: Lütfen bekleyiniz. Yerel ağda XDMCP etkin makineler aranıyor...

en: Position
tr: Konum

en: Probe the network
tr: Ağı tara

en: Quit
tr: Çık

en: Quiver on failure
tr: Hata durumunda çık

en: Reboot
tr: Yeniden başla

en: Reboot command:
tr: Yeniden açılış komutu:

en: Reboot your computer
tr: Makineyi yeniden aç

en: Reboot...
tr: Yeniden başla...

en: Refresh
tr: Tazele

en: Remember this setting
tr: Bu ayarları hatırla

en: Remove session
tr: Oturum sil

en: Rescan
tr: Yeniden tara

en: Restart
tr: Yeniden başlat

en: Retry delay:
tr: Yeniden deneme gecikmesi:

en: Revert settings
tr: Ayarları geri al

en: Revert to Factory Settings
tr: Temel Ayarlara Geri Dön

en: Revert to settings in the configuration file
tr: Yapılandırma dosyasındaki ayarlara geri dön

en: Revert to settings that were shipped with your system
tr: Sistemle birlikte verilen ayarlara geri dön

en: Root $PATH:
tr: Kök $PATH:

en: Root login disallowed on display '%s'
tr: Root girişi `%s' ekranında reddedildi

en: Running %s for %s on %s
tr: %s çalıştırılıyor (kullanıcı: %s, makine: %s)

en: Scale background image to fit
tr: Arkaplan resmini ekrana uyacak şekilde ölçeklendir

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
tr: Arkaplan resmini tüm ekrana uyacak şekilde ölçeklendirilir.

en: Scan every 'x' seconds:
tr: Her 'a' saniyede tara:

en: Script to run when X is crashing:
tr: X çöktüğü zaman çalıştırılacak program:

en: Seconds before login:
tr: Girişten önce geçecek saniye:

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select GNOME session
tr: Gnome oturumunu seç

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
tr: Bir GTK+ tema dosyası (gtkrc) seçin

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
tr: Sistem oturum betikleri için kullanılacak dizini seçin

en: Select a file containing Locale information
tr: Dil bilgisini içeren dosyayı seçin

en: Select a logo to be displayed during login
tr: Giriş sırasında gösterilecek simgeyi seçin

en: Select a photo
tr: Bir fotoğraf seçin

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
tr: Yüz tarayıcıda gösterilecek bir fotoğraf seçin:

en: Select an image for users with no 'face'
tr: Yüz resmi olmayan kullanıcılar için bir resim seçin

en: Select how relaxed permissions are
tr: İzinlerin seviyesini seçin

en: Selected session name:
tr: Seçilen oturum adı:

en: Session
tr: Oturum

en: Session configuration
tr: Oturum yapılandırması

en: Session directory:
tr: Oturum dizini:

en: Set as default
tr: Öntanımlı seç

en: Set the initial position of the login window to the values below
tr: Giriş penceresinin ilk konumunu aşağıdaki değerlere göre belirle

en: Setup my GDM Face
tr: GDM arayüzünü ayarla

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
tr: GDM'de görüntülenecek resmi ayarla

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
tr: GDM kimlik sınama hatlarını karşılayıcıda göstersin

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
tr: Yüz resimlerine bakar. Kullanıcılar kendi resimlerini ~/.gnome/photo dizinin yerleştirebilirler.

en: Show choosable user images (enable face browser)
tr: Seçilebilir kullanıcı resimlerini göster

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
tr: Sistem menüsünü göster. Bu menüde kapatma ve yapılandırma alt menüleri vardır.

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
tr: Sistem menüsünü göster (yeniden başlatma, kapatma vb için)

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
tr: Giriş penceresinde bir başlık çubuğu göster. Eğer bu kapalı ise kullanıcı giriş penceresini hareket ettiremez, ya da simge durumuna getiremez.

en: Show title bar on login window
tr: Giriş penceresinde başlık çubuğunu göster

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
tr: Makineyi kapat.

en: System
tr: Sistem

en: The background should be a color
tr: Arkaplan renk olmalıdır

en: The background should be an image
tr: Arkaplan resim olmalıdır

en: The background should be the standard background
tr: Arkaplan standart olmalıdır

en: The color to use on the background
tr: Arkaplanda kullanılacak renk

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
tr: Giriş penceresi için oturum dosyasında geçersiz bir
    komut bulunuyor. Bu nedenle öntanımlı komut 
    çalıştırıldı. Lütfen yapılandırmanızı kontrol edin.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
tr: %s yapılandırma dosyası
    bulunamadı. Öntanımlı değerler kullanılacak.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
tr: Ayarlar bulunamadı. GDM, öntanımlı değerleri 
    kullanarak bu oturumu çalıştıracak. GDM yapılandırma
    programı kullanarak ayarlama yapmanız gerekiyor.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
tr: Oturum detayları soldaki listeden
    seçince burada belirtilecektir.

en: The font to use on the welcome message
tr: Açılış mesajında kullanılacak yazıtipi

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
tr: Glade arayüz açıklama dosyası
    hatalı görünüyor. Lütfen kurulumu
    yeniden gözden geçirin.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
tr: Karşılama mesajı sonraki girişte etkin olacaktır.
    Diğer ayarlar makine yeniden açılmadan, ya da gdm
    yeniden başlamadan etkinleşmezler.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
tr: gdm'nin okuyacağı en uzun dosya boyu.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
tr: Başarısız bir girişten sonra bekleme süresi

en: The program to run in the background of the login.
tr: Giriş penceresinde çalıştırılacak olan program.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
tr: Oturum dosyası, yüksek sınırın kabul edilebildiği bir şekilde okunuyor. Bir başka deyişle, hiç bir zaman bellekte tutulmaz.

en: The system administrator has
    disabled your account.
tr: Sistem yöneticisi kullanıcı
    hesabınızı kilitlemiş.

en: The welcome message displayed on the login window
tr: Giriş penceresinde gösterilecek açılış mesajı

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
tr: Değişiklikler oturum dosyasına kaydedilirken hata oluştu.
    Yapılandırma işlemi tamamlanmamış olabilir.

en: This is %n
tr: Bu %n

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
tr: Bu, terminale bağlantı kuracağınız bir oturumdur. Ancak açılış betiklerinin hiçbirisi çalıştırılmaz. Terminalden çıkmak için 'exit' yazın.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
tr: Giriş penceresinin kullanması gereken temayı belirten GTK+ RC dosyasıdır.

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
tr: Bu, GDM'nin kullandığı yerel dil ayarıdır. Örnek olarak Amerikan İngilizcesi için en_US, Türkçe için tr_TR kullanılabilir.

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
tr: Bu panel GDM'nin temel sistem ayarlarını yapmanıza olanak verir.
    
    Burada bulunan yolları sadece ne yaptığınızı biliyorsanız değiştirmelisiniz. Hatalı bir ayar yapmanız halinde makineniz düzgün açılmayabilir.
    
    Sadece açılış görünümü değiştirmek için "Temel" seçmeniz yeterlidir.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
tr: Bu panel GDM ayarları için temel seçenekleri gösterir.
    
    Daha küçük ayarlar için yukarıdaki listeden 'uzman'ı seçin.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
tr: Bu panel GDM'nin daha gelişmiş özelliklerini görüntüler.
    
    Ön değerleri değiştirirken özellikle sistem güvenliği ile ilgili durumlarda dikkatli olmanızı öneririz.
    GDM altındaki temel seçenekleri değiştirmek için "Sistem" menüsüne tıklayın.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
tr: Bu oturum sizi doğrudan doğruya GNOME'a aktaracaktır.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
tr: Bu seçenek GNOME ile çalışmanızı sağlayacak ve hangi GNOME oturumunu seçmek istediğinizi soracak.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
tr: Bu işlem yapılandırma ayarlarındaki tüm 
    değişiklikleri silecektir. Yapmak istiyor musunuz?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
tr: Bu işlem bu oturumdaki tüm değişiklikleri.
    silecektir. Emin misiniz?

en: Timed login
tr: Zaman sınırlı giriş

en: Timed login:
tr: Zaman sınırlı giriş:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
tr: TimedLoginDelay 5dan az. 5 değeri kullanılacaktır.

en: User %s not allowed to log in
tr: %s kullanıcısının giriş izni yoktur

en: User %s will login in %d seconds
tr: %s kullanıcısı %d saniye içinde giriş yapacak

en: User 'auth' FB directory:
tr: Kullanıcı kimlik FB dizini:

en: User 'auth' directory:
tr: Kullanıcı kimlik dizini:

en: User 'auth' file:
tr: Kullanıcı kimlik dosyası:

en: Welcome message:
tr: Hoşgeldiniz mesajı:

en: Welcome to %n
tr: %n'ye hoşgeldiniz

en: Welcome to %s
tr: %s'ye hoşgeldiniz

en: World writable
tr: Herkes yazabilir

en: X position:
tr: X konumu:

en: X-server setup
tr: X-sunucu ayarı

en: XSession
tr: XOturumu

en: Xinerama screen:
tr: Xinerama ekranı:

en: Y position:
tr: Y konumu:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
tr: Oturum dizininde hiç bir dosya bulunamadı!.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
tr: Bu oturum için %s seçildi, ancak öntanımlı değer %s.
    Gelecek oturumlar için %s öntanımlı değer olsun mu?

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
tr: Oturum dizinini değiştirdiniz. Oturum değişiklikleri
    eski yapılandırma penceresini yükleyene kadar
    eski dizin üzerine yazılacaktır.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
tr: GDM'yi yapılandırmak için root haklarına sahip olmalısınız.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
tr: Öntanımlı %s oturum türü bu bilgisayarda yüklü değil. Gelecek oturumlar için %s öntanımlı olarak tanımlı olsun mu?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
tr: Oturum dizini bulunamadı, ya da boş!
    
    Kullanabileceğiniz iki oturum bulunuyor. Ancak giriş
    yaptıktan sonra gdm ayarlarını yeniden gözden geçirin.

en: _Configuration
tr: _Yapılandırma

en: basic_settings
tr: temel_ayarlar

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
tr: deal_with_x_crashes: XKeepsCrashing programı çalıştırılıyor

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
tr: deal_with_x_crashes: Failsafe X sunucu %s çalıştırılıyor

en: expert
tr: uzman

en: focus_first_x_window: cannot fork
tr: focus_first_x_window: program başlatılamadı

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
tr: focus_first_x_window: görüntü açılamadı: %s

en: gdm already running. Aborting!
tr: gdm zaten çalışıyor. Çıkıyorum!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
tr: gdm_auth_user_add: %s çerez dosyasını kilidini yaratamadım

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
tr: gdm_auth_user_add: %s çerez dosyasını açamadım

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
tr: gdm_auth_user_remove: Tehlikeli gözüken %s çerezini gözardı ediyorum

en: gdm_child_action: Aborting display %s
tr: gdm_child_action: %s ekranından çıkıyorum

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
tr: gdm_child_action: Kapatma başarısız oldu : %s

en: gdm_child_action: Master halting...
tr: gdm_child_action: Kaptan kapatması ...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
tr: gdm_child_action: Kaptan yeniden başlatıyor ...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
tr: gdm_child_action: yeniden başlama başarısız oldu : %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
tr: gdm_child_action: %s ekranında sistem menüsü yokken Reboot ya da Halt isteği

en: gdm_child_action: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
tr: gdm_child_action: %s yerel olmayan ekranından Restart, Reboot ya da Halt isteği

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
tr: gdm_chooser_parse_config: %s yapılandırma dosyası yok. Çıkılıyor.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
tr: gdm_config_parse: %s izin dizini yok. Çıkıyorum.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
tr: gdm_config_parse: %s izin dizini değil . Çıkıyorum .

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
tr: gdm_config_parse: %s izin dizini %s kullanıcının (grup %s) değil. Çıkıyorum.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
tr: gdm_config_parse: gdm grubunu (%s) bulamadım. Çıkıyorum!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
tr: gdm_config_parse: gdm grubunu (%s) bulamadım. 'nobody' denenecek!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
tr: gdm_config_parse: gdm kullanıcısı (%s) bulunamadı. Çıkıyorum!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
tr: gdm_config_parse: gdm kullanıcısı (%s) bulunamadı. 'nobody' denenecek!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
tr: gdm_config_parse: Ayar dosyasında geçersiz sunucu satırı. Gözardı ediliyor!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
tr: gdm_config_parse: İzin dizini belirtilmedi.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
tr: gdm_config_parse: %s ayar dosyası yok. Öntanımlılar kullanılıyor.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
tr: gdm_config_parse: Karşılayıcı belirtilmemiş.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
tr: gdm_config_parse: Oturum dizini belirtilmedi.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
tr: gdm_config_parse: Root otomatik giriş yapamaz. Otomatik giriş iptal ediliyor

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
tr: gdm_config_parse: Root otomatik giriş yapamaz. Zamanlamalı girişler iptal ediliyor

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
tr: gdm_config_parse : gdm grubu 'root' olmaması gerekiyor. Çıkıyorum .

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
tr: gdm_config_parse : gdm kullanıcısının 'root' olmaması gerekiyor. Çıkıyorum.

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
tr: gdm_config_parse: TimedLoginDelay 5'dan küçük. 5 olarak yeniden düzenleniyor.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
tr: gdm_config_parse: XDMCP desteği olmamasına rağmen XDMCP etkin durumda. Kapatıılyor.

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
tr: gdm_config_parse: Xdmcp kapalı ve hiç bir yerel sunucu belirtilmemiş. Çıkıyorum.

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
tr: gdm_config_parse_most: Ayar dosyasında geçersiz sunucu satırı gözardı ediliyor.

en: gdm_daemonify: fork() failed!
tr: gdm_daemonify: fork() başarısız oldu!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
tr: gdm_daemonify: setsid() başarısız oldu (%s)!

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
tr: gdm_login_parse_config: %s ayar dosyası yok. Öntanımlılar kullanılıyor.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
tr: gdm_login_session_init: Oturum denetlemlerinin dizini bulunamadı !

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
tr: gdm_parse_enriched_string: Satır beter uzun !

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
tr: gdm_server_spawn: X sunucu çalıştırılamadı!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
tr: gdm_server_spawn: %s ekranı için kayıt dosyasını açamadım!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
tr: gdm_server_spawn: USR1'i SIG_IGN'e aktaramadım

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
tr: gdm_server_spawn : TERM'i SIG_DFL'e aktaramadım

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
tr: gdm_server_spawn: TTIN'i SIG_IGN'e aktaramadım

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
tr: gdm_server_spawn: TTOU'yu SIG_IGN'e aktaramadım

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
tr: gdm_server_spawn: USR1'i SIG_IGN'e aktaramadım

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
tr: gdm_server_spawn: X sunucusu bulunamadı: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
tr: gdm_server_start: ALRM sinyal yöneticisini kurarken hata oldu

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
tr: gdm_server_start: CHLD sinyal yöneticisini kurarken bir hata oluştu

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
tr: gdm_server_start: USR1 sinyal yöneticisini kurarken bir hata oluştu

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
tr: gdm_signals_init : HUP sinyal yüneticisinu kurarken bir hata oluştu

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
tr: gdm_signals_init : INT sinyal yüneticisinu kurarken bir hata oluştu

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
tr: gdm_signals_init: TERM sinyal yüneticisini kurarken bir hata oluştu

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
tr: gdm_slave_exec_script: Betik süreci çalıştırılamadı!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
tr: gdm_slave_exec_script : %s'yi başlatırken bir hata oluştu

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
tr: gdm_slave_greeter: gdmgreeter süreci çalıştırılamadı

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
tr: gdm_slave_greeter: Gdmgreeter için boru açılamadı

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
tr: gdm_slave_greeter: %s ekranında karşılayıcı başlatılırken bir hata oluştu

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
tr: gdm_slave_init: ALRM sinyal yöneticisini kurarken bir hata oldu

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
tr: gdm_slave_init: CHLD sinyal yöneticisini kurarken bir hata oldu

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
tr: gdm_slave_init: TERM/INT sinyal yöneticisini kurarken bir hata oldu

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
tr: gdm_slave_session_start: Kimlik denetimi başarılı. Karşılama ekranı açılıyor

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
tr: gdm_slave_session_start : %s'yi alamadım. Çıkılıyor.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
tr: gdm_slave_session_start: `%s' oturumu bulunamadı/çalıştırılamadı

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
tr: gdm_slave_session_start: `%s' oturumu başlatılamadı

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
tr: gdm_slave_session_start: Kullanıcı oturumu çatallanamadı

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
tr: gdm_slave_session_start: Oturum öncesi programı 0'dan büyük bir değeri geri çevirdi. Çıkıyorum.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
tr: gdm_slave_session_start: Kullanıcı girişe izin verilmedi

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
tr: gdm_slave_session_start: Kullanıcı giriş yapabildi ama getpwnam(%s) başarısız oldu.

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
tr: gdm_slave_session_start: failsafe gnome oturumu için gnome-session bulunamadı. xterm deneniyor.

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
tr: gdm_slave_wait_for_login: Kullanıcı adı yok ya da hatalı giriş

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
tr: gdm_slave_ioerror_handler: Ölümcül X hatası - %s yeniden başlatılıyor

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
tr: gdm_xdmcp_close: XDMCP desteği yok

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
tr: gdm_xdmcp_decode: XDMCP ara belleğini yaratamadım

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
tr: gdm_xdmcp_decode: XDMCP başlığını yaratamadım

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
tr: gdm_xdmcp_decode: Geçersiz XDMCP versiyonu

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
tr: gdm_xdmcp_decode_packet : %s yuvasından tanınmayan opkod alındı

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
tr: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Paketten izin listesini alamadım

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
tr: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ekran adresini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
tr: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ekran port adresini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
tr: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Doğrulama toplamında hata var

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
tr: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Görüntü numarasını okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
tr: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Oturum numarasını okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
tr: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Yasaklanmış %s makinesinden KEEPALIVE aldım

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
tr: gdm_xdmcp_manage: Görüntü sınıfını okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
tr: gdm_xdmcp_handle_manage : Ekran numarasını okuyamadım !

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
tr: gdm_xdmcp_handle_manage : Oturum numarasını okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
tr: gdm_xdmcp_handle_manage: Yasaklanmış %s makinesinden yönetme isteği alındı

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
tr: gdm_xdmcp_handle_query: Paketten doğrulama listesini alamadım

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
tr: gdm_xdmcp_handle_query: Doğrulama toplamında hata var

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Kimlik sınama bilgilerini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Kimlik sınama isimlerini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Kimlik sınama listesini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
tr: gdm_xdmcp_handle_request: İstemci adresini okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Bağlantı tipini anlaşılamadı

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Görüntü numarası okunamadı

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
tr: gdm_xdmcp_handle_request: İmalatçı numarasını okuyamadım

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
tr: gdm_xdmcp_handle_request: %s'nin doğrulama toplamı başarısız oldu

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
tr: gdm_xdmcp_handle_request: Yasaklanmış %s makinesinden REQUEST alındı

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
tr: gdm_xdmcp_init: XDMCP soketine bağ kurulamadı!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
tr: gdm_xdmcp_init: Socket yaratamadım!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
tr: gdm_xdmcp_init: %s sunucusunun adını alamadım!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
tr: gdm_xdmcp_init: XDMCP desteği yok!

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
tr: gdm_xdmcp_run: XDMCP desteği yok!

en: main: Error setting up CHLD signal handler
tr: main: CHLD sinyal yöneticisini kurulamadı

en: main: Error setting up HUP signal handler
tr: main: HUP sinyal yöneticisini kurarken bir hata oluştu

en: main: Error setting up INT signal handler
tr: main: INT sinyal yöneticisini kurarken bir hata oluştu

en: main: Error setting up TERM signal handler
tr: main: TERM sinyal yöneticisini kurarken bir hata oluştu

en: system_setup
tr: sistem ayarı
