control-center 1.4.0 - en to tr translation catalogue (295 entries)

en:     Remove
tr:     Kaldır

en:  (Not found)
tr:  (Bulunamadı)

en:  Browse...
tr:  Gözat...

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
tr: "%s" ya yok ya da çalıştırılabilir değil.
    Yazılışını kontol edin ve bu dosyayı çalıştırma
    yetkiniz olup olmadığından emin olun.

en: %s (Current)
tr: %s (Kullanımda)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-9

en: About
tr: Hakkında

en: About the GNOME control-center.
tr: Gnome denetim masası hakkında.

en: Acceleration
tr: Hızlanma

en: Add Application
tr: Uygulama Ekle

en: Add Application...
tr: Uygulama Ekle...

en: Add MIME Type
tr: MIME Türü Ekle

en: Add New Extension
tr: Yeni Uzantı Ekle

en: Add New MIME Type
tr: Yeni MIME Türü Ekle

en: Add New MIME Type...
tr: Yeni MIME Türü Ekle...

en: Add New Window Manager
tr: Yeni Pencere Yöneticisi

en: Add...
tr: Ekle...

en: Another item
tr: Diğer öğe

en: Application Command:
tr: Uygulama Komutu:

en: Application Name:
tr: Uygulama İsmi:

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: At the mouse pointer
tr: Fare imlecinin altında

en: Auto
    Preview
tr: Otomatik
    Önizleme

en: Available Themes
tr: Yüklü Dekorlar

en: Background
tr: Artalan

en: Bad Application Command
tr: Uygulama Komutu Hatalı

en: Bad Application Name
tr: Uygulama İsmi Hatalı

en: Bottom
tr: Alt

en: By Its
tr: Fatih

en: CAPID
tr: DİAKİML

en: CAPPLET
tr: DMDİALOG

en: COLOR
tr: RENK

en: Can detach and move menus
tr: Menüler ayrılabilir ve taşınabilir

en: Can detach and move toolbars
tr: Araç çubukları ayrılabilir ve taşınabilir

en: Can open from URI
tr: URI'den açılabilir

en: Can open multiple files
tr: Birden çok dosya açabilir

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
tr: Bir hbox bulunamadı, normal dosya seçimi kullanılıyor

en: Catcha
tr: Aslan

en: Center of the screen
tr: Ekranın ortasında

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Change File Extensions
tr: Dosya Uzantılarını Değiştir

en: Change Icon
tr: Simgeyi Değiştir

en: Choose a window manager
tr: Bir pencere yöneticisi seçiniz

en: Click on keypress
tr: Tuş seslerini aç

en: Click volume
tr: Tıklama sesi

en: Close
tr: Kapat

en: Color
tr: Renk

en: Command
tr: Komut

en: Command '%s' failed
tr: '%s' komutu başarısız oldu

en: Command cannot be empty
tr: Komut boş olamaz

en: Command:
tr: Komut:

en: Configuration Command:
tr: Yapılandırma Komutu:

en: Configuration of the desktop's background
tr: Masaüstü artalanının yapılandırması

en: Configure GNOME's use of sound
tr: GNOME ses ayarları

en: Configure how document types are handled
tr: Belge türlerinin nasıl elde edileceğini ayarlar

en: Configure the global settings of your GNOME applications
tr: GNOME uygulamalarınızın genel ayarları yapılır

en: Configure the settings of your Multimedia devices
tr: Çoklu ortam aygıtlarınızın ayarları yapılır

en: Configure which programs are used to display URLs
tr: URL'leri göstermek için hangi uygulamaların kullanılacağı belirtilir

en: Configure your external devices
tr: Dış aygıtlarınızı yapılandırır

en: Control Center
tr: Denetim Masası

en: Control Center Menu
tr: Denetim Masası Menüsü

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
tr: '%s' başlatılamadı.
    Önceki pencere yöneticisine (%s) geri dönülüyor.

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
tr: Önceki pencere yöneticisi başlatılamadı.
    Lütfen elle bir pencere yöneticisi başlatın.
    Bunu Masaüstü menüsündeki "Çalıştır" ile
    yapabilirsiniz.

en: Default Action
tr: Öntanımlı Eylem

en: Default Action:
tr: Öntanımlı Eylem:

en: Default MDI Mode
tr: Öntanımlı Arayüz Türü

en: Default value
tr: Öntanımlı değer

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Application
tr: Uygulamayı Sil

en: Delete This MIME Type
tr: Bu MIME Türünü Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Description (e.g. Thumper image):
tr: Açıklama (örn. Thumper resmi):

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop Properties manager.
tr: Masaüstü Özellikleri Yöneticisi

en: Dialog Behavior
tr: Diyalog Davranışları

en: Dialog Layout
tr: Diyalog Yerleşimi

en: Dialog buttons
tr: Diyalog düğmelerinin konumu

en: Dialog buttons have icons
tr: Düğmelerde simge olsun

en: Dialog hints
tr: Diyalog ipuçları

en: Dialog position
tr: Diyalog konumu

en: Dialogs
tr: Diyaloglar

en: Dialogs are like other windows
tr: Diğer pencereler gibi

en: Dialogs are treated specially by window manager
tr: Pencere yöneticisi tarafından özel olarak yönetilsin

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Discard all changes
tr: Tüm değişiklikleri iptal et

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
tr: Duvar kağıdı: döşeli, ortalanmış, orantılı ya da kaplı

en: Distribution Version:
tr: Dağıtım Sürümü:

en: Document Handlers
tr: Belge Yönetimi

en: Duration (ms)
tr: Süre (ms)

en: Edit Application
tr: Uygulamayı Düzenle

en: Edit Application...
tr: Uygulamayı Düzenle...

en: Edit Applications List
tr: Uygulama Listesini Düzenle

en: Edit Components List
tr: Eleman Listesini Düzenle

en: Edit List
tr: Listeyi Düzenle

en: Edit Window Manager
tr: Pencere Yöneticisini Düzenle

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Eenie
tr: Karpuz

en: Embossed Logo
tr: Kabartmalı Logo

en: Enable auto-repeat
tr: Otomatik tekrarlamayı aç

en: Enable sound server startup
tr: Ses sunucusunu başlangıçta etkinleştir

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
tr: URL Göstericileri diyaloğu başlatılırken hata oluştu.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
tr: Dekor yüklenirken hata:
    '%s'
    %s

en: Event
tr: Eylem

en: Extension
tr: Uzantı

en: Extension:
tr: Uzantı:

en: Fast
tr: Hızlı

en: File Extensions
tr: Dosya Uzantıları

en: File Types and Programs
tr: Dosya Türleri ve Uygulamaları

en: File to Play
tr: Çalınacak Dosya

en: GNOME Control Center
tr: Gnome Denetim Masası

en: GNOME MDI Options
tr: Çoklu Belge Arayüzü Seçenekleri

en: General
tr: Genel

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
tr: Renk geçiş yönü: dikey ya da yatay

en: Help browser
tr: Yardım tarayıcısı

en: Help browser (new window)
tr: Yardım tarayıcısı (yeni pencerede)

en: Help on control-center
tr: Denetim masası yardımı

en: Help with '%s' settings
tr: '%s' ayarlarında yardım

en: Help with the GNOME control-center.
tr: Gnome denetim masasında yardım.

en: Help with the current configuration page.
tr: Geçerli yapılandırma sayfasında yardım.

en: Home directory doesn't exist!
tr: Ev dizininiz yok!

en: Horizontal Gradient
tr: Yatay Eğim

en: Host Name:
tr: Makina Adı:

en: ID
tr: Kimlik

en: IMAGE
tr: RESİM

en: IMAGE-FILE
tr: RESİM-DOSYASI

en: IOR of the control-center
tr: Denetim masasının IOR değeri

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
tr: Öntanımlı eylem yoksayılıyor. Özel oturum başlatma durumları için kullanılmıştır

en: Initialize session settings
tr: Oturum ayarlarının başlatılması

en: Install new
    theme...
tr: Yeni dekor
    yükle...

en: Item 1
tr: Öğe 1

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard Properties
tr: Klavye Özellikleri

en: Keyboard bell
tr: Klavye çanı

en: Keyboard click
tr: Klavye tıklaması

en: Keyboard repeat rate
tr: Klavye tekrarlama hızı

en: Large
tr: Uzun

en: Left
tr: Sol

en: Left handed
tr: Sol elle

en: Left-justify buttons
tr: Düğmeleri sola yanaştır

en: Let window manager decide
tr: Pencere yöneticisi karar versin

en: Look and Feel
tr: Görünüm ve Doku

en: Look and Feel Properties
tr: Görünüm ve Doku Özellikleri

en: MDI
tr: Çoklu Belge Arayüzü

en: MDI notebook tab position
tr: Etiket konumu

en: MIME Type
tr: MIME Türü

en: MODE
tr: KİP

en: Meenie
tr: Kavun

en: Menu Options
tr: Menü Seçenekleri

en: Menu items have icons
tr: Menü öğelerinde simgeler gösterilsin

en: Menus have relieved border
tr: Menülerde belirgin kenarlar

en: Modal
tr: Yönetsel

en: Moe
tr: Portakal

en: Mouse
tr: Fare

en: Mouse Properties
tr: Fare Özellikleri

en: Mouse buttons
tr: Fare tuşları

en: Mouse motion
tr: Fare hareketi

en: Multi-capplet id.
tr: Çoklu diyalog kimliği

en: Multimedia
tr: Çoklu Ortam

en: Mynie
tr: Elma

en: Name cannot be empty
tr: İsim boş olamaz

en: Name:
tr: İsim:

en: Netscape (new window)
tr: Netscape (yeni pencerede)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
tr: Yeni MIME türü (örn. image/x-thumper):

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
tr: Bu ayarlar için hiç bir yardım bulunmuyor. Lütfen sisteminize
    'GNOME Kullanıcının Rehberi'nin yüklenmiş olduğundan emin olunuz.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Notebook
tr: Kartotek

en: OK
tr: Tamam

en: ORIENT
tr: YÖN

en: One
tr: Bir

en: Open Behavior
tr: Açma Davranışı

en: Open With Application
tr: Uygulama ile aç

en: Operating System:
tr: İşletim Sistemi:

en: Peripherals
tr: Çevre Birimleri

en: Pitch (Hz)
tr: Frekans (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
tr: Diyaloglar uygulama penceresinin üzerine açılsın

en: Play
tr: Çal

en: Preview
tr: Önizleme

en: Previous window manager did not die
tr: Önceki pencere yöneticisi hala etkin

en: Primary Color
tr: Birinci Renk

en: Processor Type:
tr: İşlemci Türü:

en: Protocol
tr: Protokol

en: Put buttons on edges
tr: Düğmeleri kenarlara yanaştır

en: Radio Button 1
tr: Seçim düğmesi 1

en: Radio Button 2
tr: Seçim düğmesi 2

en: Remove
tr: Kaldır

en: Repeat Delay
tr: Tekrarlama Gecikmesi

en: Repeat rate
tr: Tekrarlama hızı

en: Revert
tr: Geri al

en: Revert to System Defaults
tr: Öntanımlı Değerlere Dön

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
tr: Öntanımlı değerlere dönerek Dosya Türleri ve Uygulamalarda
    yaptığınız tüm değişiklikleri kaybedeceksiniz.
    Öntanımlı değerlere dönülsün mü?

en: Right
tr: Sağ

en: Right handed
tr: Sağ elle

en: Right-justify buttons
tr: Düğmeleri sağa yanaştır

en: Run Configuration Tool for %s
tr: %s ayarları

en: Sample Button
tr: Örnek Düğme

en: Sample Check Button
tr: Örnek Seçenek Düğmesi

en: Sample Text Entry Field
tr: Örnek Metin Girdi Alanı

en: Save Session Later
tr: Oturumu Sonra Kaydet

en: Save Session Now
tr: Oturumu Şimdi Kaydet

en: Scaled
tr: Ölçek

en: Scaled (keep aspect)
tr: Orantılı (resimle orantılı)

en: Secondary Color
tr: İkinci Renk

en: Select a theme to install
tr: Yüklenecek dekoru seçin

en: Select an icon
tr: Bir simge seç

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
tr: "%s" mime türü için menüde görünecek uygulamaları seçin

en: Select sound file
tr: Ses dosyası seçimi

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
tr: "%s" mime türü için menüde görünecek görünümleri seçin

en: Select which desktop theme to use
tr: Hangi masaüstü dekorunun kullanılacağı seçilir

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
tr: Yukarıda seçilen dekor burada izlenerek denenebilir.

en: Session
tr: Oturum

en: Session Management Settings
tr: Oturum Yöneticisi Ayarları

en: Set
tr: Uygula

en: Set background image.
tr: Artalan resmi belirtilir.

en: Set parameters from saved state and exit
tr: Parametreleri durum kayıt dosyasından ayarla ve çık

en: Sets the default feel of GNOME applications
tr: GNOME uygulamalarının ortak görünüm özellikleri ayarlanır

en: Sets the wallpaper to the value specified
tr: Duvar kağıdını belirtilen değere ayarlar

en: Slow
tr: Yavaş

en: Small
tr: Kısa

en: Solid
tr: Katı

en: Sorry, no help is available for these settings.
tr: Bu ayarlar için yardım bulunmuyor.

en: Sound
tr: Ses

en: Sound Events
tr: Sesli Eylemler

en: Sounds for events
tr: Eylemlerin seslerini etkinleştir

en: Specifies end background color for gradient
tr: Renk geçişinin son artalan rengi belirtilir

en: Specifies the background color
tr: Artalan rengini belirler

en: Specify which programs are used to open or view each file type
tr: Her dosya türünü açmada ve göstermede hangi uygulamaların kullanılacağı belirtilir

en: Spread buttons out
tr: Düğmeleri dağıt

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
tr: %s başlatılıyor
    (Önceki işlemin zamanaşımına uğramasına %d saniye kaldı)

en: Statusbar Options
tr: Durum Çubuğu Seçenekleri

en: Statusbar is interactive when possible
tr: Durum çubuğu mümkün olduğunca etkileşimli olsun

en: Statusbar progress meter is on the right
tr: Durum çubuğunun ilerleme göstergesi sağda olsun

en: Submenu
tr: Alt menü

en: Submenus can be torn off
tr: Alt menüler koparılabilir

en: Test settings
tr: Ayarları dene

en: The GNOME configuration tool
tr: GNOME yapılandırma aracı

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
tr: Girilen MIME türü büyük harfler içeriyor. Bunlar sizin yerinize küçük harfe dönüştürüldü.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
tr: "%s" komutu bulunamadı.
    Herhangi bir komut satırından çalıştırlabilen bir komut kullanmalısınız.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
tr: Aşağıdaki modüllerde değişiklik yapılmış, ancak onaylanmamıştır. Eğer bunları düzenlemek istiyorsanız uygun olan girdinin üzerine çift tıklamanız yeterlidir.

en: The sound file for this event does not exist.
tr: Bu eylem için ses dosyası yok.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
tr: Bu eylem için ses dosyası yok. Bazı öntanımlı
    ses dosyalarını sisteme yerleştirmek için
    gnome-audio paketini kurmanız gerekiyor.

en: Theme Selector
tr: Dekorlar

en: Theme does not exist
tr: Dekor bulunamadı

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
tr: Bu Gnome Denetim Masası ses desteği olmadan derlenmiş.

en: Threshold
tr: Çift tıklama aralığı

en: Tiger
tr: Kaplan

en: Tiled
tr: Döşeli

en: Toe
tr: Demir

en: Toolbar Options
tr: Araç Çubuğu Seçenekleri

en: Toolbar buttons have relieved border
tr: Araç çubuklarındaki düğmelerin kenarları belirgin olsun

en: Toolbars have line separators
tr: Araç çubuklarında ayırıcılar olsun

en: Toolbars have relieved border
tr: Araç çubuklarının kenarları belirgin olsun

en: Toolbars have text labels
tr: Araç çubuklarında etiketler olsun

en: Top
tr: Üst

en: Toplevel
tr: Üst düzey

en: Try
tr: Dene

en: Two
tr: İki

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
tr: Bu MIME türü için uzantıları yazın (noktasız).
    Bir boşluk ile ayırarak çok sayıda uzantı girebilirsiniz.
    örneğin: htm html

en: URL Handlers
tr: URL Göstericileri

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown file format
tr: Bilinmeyen dosya biçimi

en: Use GNOME to set background
tr: Artalanı ayarlamak için GNOME kullan

en: Use Viewer
tr: Göstericiyi Kullan

en: Use a gradient fill for the background
tr: Artalanda geçişli renkler kullan

en: Use a solid fill for the background
tr: Artalanda tek dolgu rengi kullan

en: Use custom font.
tr: Özel yazıtipi kullan.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
tr: Mümkün olduğunca diyalog yerine durum çubuğunu kullan

en: User Font
tr: Kullanıcı Yazıtipi

en: User Interface
tr: Kullanıcı Arayüzü

en: User Name:
tr: Kullanıcı adı:

en: Vertical Gradient
tr: Dikey Eğim

en: View as %s
tr: %s olarak göster

en: Volume
tr: Ses

en: Wallpaper
tr: Duvar Kağıdı

en: Wallpaper Selection
tr: Duvar Kağıdı Seçimi

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: Window manager is session managed
tr: Pencere yöneticisi oturumla yönetilsin

en: X ID of the socket it's plugged into
tr: Bağlı olduğu soketin X kimliği

en: XID
tr: XKİMLİK

en: You cannot delete the current Window Manager
tr: Kullanılan Pencere Yöneticisi silinemez

en: You must enter a command.
tr: Bir komut vermelisiniz.

en: You must enter a name.
tr: Bir isim vermelisiniz.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
tr: Kullanımdaki pencere yöneticisini değiştirdiniz. Bu değişikliğin
    kaydedilmesi için şu anki oturumunuzu da kaydetmelisiniz.
    Bu, masaüstü menüsündeki "Ayarlar" altındaki "Oturumu kaydet"
    seçilerek ya da oturumu kapatırken "Oturumu Kaydet" seçeneği
    işaretlenerek de yapılabilir.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
tr: Kullanımdaki pencere yöneticisi değiştirildi. Bu değişikliğin
    kaydedilmesi için şu anki oturumun kaydedilmesi gereklidir.
    Bu işlemi aşağıdaki "Oturumu Şimdi Kaydet" seçeneğiyle
    gerçekleştirebileceğiniz gibi oturumu sonra da kaydedebilirsiniz.
    Bu, masaüstü menüsündeki "Ayarlar" altındaki "Oturumu kaydet"
    seçilerek ya da oturumu kapatırken "Oturumu Kaydet" seçeneği
    işaretlenerek de yapılabilir.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
tr: 'background-properties-capplet'
    başlatılırken bir hata oluştu.
    çıkılıyor...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
tr: 'keyboard-properties-capplet'
    başlatılırken bir hata oluştu.
    çıkılıyor...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
tr: 'mouse-properties-capplet' başlatılırken bir hata oluştu.
    çıkılıyor...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
tr: Ses ayarları diyaloğu başlatılırken bir hata oluştu.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
tr: Pencere yöneticisi seçim diyaloğu başlatılırken bir hata oluştu.
    çıkılıyor...

en: capplet-command to be run.
tr: Çalıştırılacak denetim masası diyaloğu komutu.

en: handler:
tr: gösterici:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
tr: diyalog kimliği -- denetim masası tarafından verilmiştir

en: none
tr: yok

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
tr: Pencere yöneticisi başlatılamadı.
    	'%s' çalışmadı.

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
tr: Pencere yöneticisi başlatılamadı.
    	Başka bir pencere yöneticisi zaten çalışıyor ve kapatılamaz
