gdm 2.2.4.2 - en to sk translation catalogue (684 entries)

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
sk: 
    Nie je možné nastaviť vašu skupinu a nebudete sa môcť prihlásiť. Prosím, kontaktujte administrátora systému.

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem zmazať sedenie %s
       Chyba: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
sk: 
    Nie je možné nájsť vhodné meno pre odkaz na štandardné sedenie

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem vytvoriť odkaz na nové štandardné sedenie.
       Chyba: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem odstrániť sedenie %s
       Chyba: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem zrušiť odkaz na staré štandardné sedenie.
       Chyba: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem zapísať obsah sedenia %s.
       Chyba: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
sk: 
    Nemôžem zapísať sedenie %s.
       Chyba: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.  Please be sure the Caps Lock key is not enabled
sk: 
    Neplatné meno alebo heslo. Veľkosť písmen sa rozlišuje. Skontrolujte, že nemáte zapnutý Caps Lock.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
sk: 
    Výmena overovanieho tokenu zlyhala. Prosím, skúste to neskôr alebo kontaktujte administrátora systému.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporary.
sk: 
    Administrátor systému vám dočasne zakázal použitie tohto účtu.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
sk: 
    Administrátor systému vám dočasne zakázal použitie tohto účtu.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
sk: 
    Administrátor systému vám zakázal použitie tohto účtu.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
sk: 
    Administrátor systému vám zakázal prihlásenie z tejto obrazovky.

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
sk:   (Pomocou Ctrl+Alt+funkčného klávesu (Fčíslo) môžete prepínať medzi konzolami, napr. pomocou Ctrl+Alt+F7 prejdete na konzolu číslo 7. X servery obvykle bežia na konzoli 7 a vyššej.)

en: %s language selected
sk: Vybraný jazyk %s

en: %s session selected
sk: Vybrané sedenie %s

en: %s: %s does not exist but must exist.
sk: %s: %s neexistuje, ale musí existovať.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
sk: %s: %s je väčší ako je maximálna veľkosť súboru nastavená administrátorom.

en: %s: %s is not a regular file.
sk: %s: %s nie je normálny súbor.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
sk: %s: %s nie je vlastnený uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
sk: %s: Do %s môžu zapisovať členovia skupiny.

en: %s: %s is writable by group/other.
sk: %s: Do %s môže zapisovať skupina/ostatní.

en: %s: %s is writable by other.
sk: %s: Do %s môžu zapisovať ostatní.

en: %s: Can't open fifo!
sk: %s: Nepodarilo sa otvoriť rúru!

en: %s: Cannot find a free display number
sk: %s: Nie je možné nájsť voľné číslo displeja

en: %s: Cannot get local addresses!
sk: %s: Nepodarilo sa získať lokálne adresy!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
sk: %s: Výber nenájdený alebo ho nie je možné spustiť používateľom gdm

en: %s: Could not bind socket
sk: %s: Nemôžem pripojiť soket

en: %s: Could not get address from hostname!
sk: %s: Nemôžem získať adresu hostiteľa z jeho mena!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
sk: %s: Nemôžem získať meno hostiteľa serveru: %s!

en: %s: Could not make FIFO
sk: %s: Nemôžem vytvoriť FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
sk: %s: Nie je možné vytvoriť nový súbor s cookie v %s

en: %s: Could not make socket
sk: %s: Nemôžem vytvoriť soket

en: %s: Could not open FIFO
sk: %s: Nemôžem otvoriť FIFO

en: %s: Could not read address
sk: %s: Nemôžem prečítať adresu

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
sk: %s: Nemôžem nastaviť prostredie pre %s. Končím.

en: %s: Couldn't set groupid to %d
sk: %s: Nemôžem nastaviť groupid na %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
sk: %s: Nemôžem nastaviť groupid na 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
sk: %s: Nemôžem nastaviť userid na %d

en: %s: Directory %s does not exist.
sk: %s: Priečinok %s neexistuje.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
sk: %s: Displej %s je zaneprázdnený. Skúšam iné číslo displeja.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
sk: %s: Číslo displeja %d sa už používa!  Použijem %d

en: %s: Empty server command for display %s
sk: %s: Prázdny príkaz serveru pre displej %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
sk: %s: Prázdny príkaz serveru, použijem štandardný.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu CHLD

en: %s: Error setting up HUP signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu HUP

en: %s: Error setting up INT signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu INT

en: %s: Error setting up TERM signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu TERM

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu USR1

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
sk: %s: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu USR2

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
sk: %s: Privítanie nenájdené alebo nie je možné spustiť používateľom gdm

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
sk: %s: Domovský priečinok pre %s: '%s' neexistuje!

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
sk: %s: Server bol spustený suid %d, ale taký používateľ neexistuje

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
sk: %s: Xdmcp zakázané a nedefinovaný žiadny lokálny server. Pridajte /usr/bin/X11/X na :%d pre možnosť nastavenia!

en: %s: initgroups() failed for %s
sk: %s: initgroups() zlyhalo pre %s

en: (memory buffer
sk: (medzipamäť

en: (memory buffer)
sk: (medzipamäť)

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
sk: Zoznam používateľov oddelených čiarkami, ktorí nemajú byť v prehliadači tvárí.

en: A command line must start with a forward slash ('/')
sk: Príkazový riadok musí začínať lomítkom ('/')

en: A descriptive server name must be supplied
sk: Musíte zadať popisné meno serveru

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
sk: Grafická aplikácia pre nastavenie Správcu displeja GNOME (GDM)

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
sk: Skript spustený pri opakovanom padaní X serveru a keď je záchranný X server nezadaný, alebo sa tiež nechytá. Toto spustí konfiguračný program X definovaný dole.

en: A session name must be unique and not empty
sk: Meno sedenia musí byť jednoznačné a neprázdne

en: A-M|American English
sk: A-M|Americká angličtina

en: A-M|Azerbaijani
sk: A-M|Azerbajdžánsky

en: A-M|Basque
sk: A-M|Baskitský

en: A-M|British English
sk: A-M|Britská angličtina

en: A-M|Bulgarian
sk: A-M|Bulharský

en: A-M|Catalan
sk: A-M|Katalánsky

en: A-M|Chinese (simplified)
sk: A-M|Čínsky (zjednodušené)

en: A-M|Chinese (traditional)
sk: A-M|Čínsky (tradičné)

en: A-M|Croatian
sk: A-M|Chorvátsky

en: A-M|Czech
sk: A-M|Český

en: A-M|Danish
sk: A-M|Dánsky

en: A-M|Dutch
sk: A-M|Holandský

en: A-M|English
sk: A-M|Anglický

en: A-M|Estonian
sk: N-Z|Estónsky

en: A-M|Finnish
sk: A-M|Fínsky

en: A-M|French
sk: A-M|Francúzsky

en: A-M|Galician
sk: N-Z|Galský

en: A-M|German
sk: A-M|Nemecký

en: A-M|Greek
sk: A-M|Grécky

en: A-M|Hebrew
sk: A-M|Hebrejský

en: A-M|Hungarian
sk: A-M|Maďarský

en: A-M|Icelandic
sk: A-M|Islandský

en: A-M|Italian
sk: N-Z|Taliansky

en: A-M|Japanese
sk: A-M|Japonský

en: A-M|Korean
sk: A-M|Kórejský

en: A-M|Latvian
sk: A-M|Litovský

en: A-M|Lithuanian
sk: A-M|Litovský

en: ADDRESS
sk: ADRESA

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sk: AaÁáÄäBbCcČčDdĎďEeÉéFfGgHhIiÍíJjKkLlĹĺĽľMmNnŇňOoÓóPpQqRrŔŕSsŠšTtŤťUuÚúVvWwXxYyÝýZzŽž

en: Add server
sk: Pridať server

en: Add session
sk: Pridať sedenie

en: Allow as flexible server
sk: Povoliť ako flexibilný server

en: Allow group writable files and directories
sk: Povoliť súbory a priečinky zapisovateľné skupinou

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
sk: Povoliť prihlásenie ako root (administrátor) zo vzdialeného hostiteľa pomocou GDM. To má zmysel iba ak ste povolili protokol XDMCP.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
sk: Povoliť prihlásenie ako root (administrátor).

en: Allow logging in using the timed from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.  Note that this is insecure since remote hosts can gain access to this computer without the use of a password, so be careful.
sk: Povolí vzdialené časované prihlásenie pomocou GDM. To má zmysel iba pre protokol XDMCP. Uvedomte si, že je to nebezpečné, pretože vzdialení hostitelia môžu získať prístup na tento počítač bez hesla, takže pozor.

en: Allow remote timed logins
sk: Povoliť vzdialené prihlásenia s obmedzeným časom

en: Allow root to login remotely with GDM
sk: Povoliť rootovi prihlásiť sa vzdialene pomocou GDM

en: Allow root to login with GDM
sk: Povoliť rootovi prihlásiť sa pomocou GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
sk: Povoliť používateľom spustenie nastavenia zo systémového menu

en: Allow world writable files and directories
sk: Povoliť súbory a priečinky zapisovateľné každým

en: Always restart X servers
sk: Vždy reštartovať X servery

en: Always use 24 hour clock format
sk: Vždy použiť 24-hodinový formát času

en: Always use the 24 hour format for the clock in the greeter, even if the norm for the current locale is 12 hour
sk: Vždy použiť 24-hodinový formát času v privítaní, aj keď je momentálne nastavené zobrazovanie v 12-hodinovom formáte.

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
sk: Záchranný X server:

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    CList type widget should have %d columns.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sk: Počas načítania prvku %s%s užívateľského rozhrania zo súboru %s
    sa vyskytla chyba.
    Prvok typu CList má mať %d stĺpcov.
    Popis rozhrania glade je asi poškodený.
    %s nemôže pokračovať a preto teraz skončí.
    Mali by ste overiť inštaláciu %s, alebo %s znovu nainštalovať.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sk: Počas načítania elementu grafického rozhrania %s%s zo súboru
    %s nastala chyba.
    Možno bol poškodený popis rozhrania glade.
    %s nemôže pokračovať, a preto teraz skončí.
    Mali by ste overiť vašu inštaláciu %s alebo %s znovu nainštalovať.

en: An error occured while loading the user interface
    from file %s.
    Possibly the glade interface description was not found.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
sk: Počas načítania užívateľského rozhrania zo súboru %s
    sa vyskytla chyba.
    Asi sa nepodarilo nájsť popis rozhrania glade.
    %s nemôže pokračovať a preto teraz skončí.
    Mali by ste overiť inštaláciu %s, alebo %s znovu nainštalovať.

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply the current changes
sk: Použiť aktuálne zmeny

en: Are you sure you want to reboot the machine?
sk: Naozaj chcete reštartovať počítač?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
sk: Naozaj chcete vypnúť počítač?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
sk: Naozaj chcete suspendovať počítač?

en: Are you sure you wish to restart GDM
    now and lose any unsaved data?
sk: Naozaj chcete reštartovať GDM
    a stratiť tak všetky neuložené dáta?

en: Authenticate before running --command
sk: Prihlásiť pred spustením --command

en: Authentication failed
sk: Overenie zlyhalo

en: Authentication failure!
sk: Overenie zlyhalo"

en: Authentication token change failed for user %s
sk: Zmena overovacieho tokenu zlyhalo pre používateľa %s

en: Authorization Details
sk: Detaily overenia

en: Automatic login
sk: Automatické prihlásenie

en: Automatic login:
sk: Automatické prihlásenie:

en: Available Sessions
sk: Dostupné sedenia

en: Background
sk: Pozadie

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Background image:
sk: Obrázok pozadia:

en: Background program
sk: Program

en: Background program:
sk: Program pre pozadie:

en: Background type:
sk: Typ pozadia:

en: Basic
sk: Základné

en: Broadcast query
sk: Broadcast otázky

en: Browse
sk: Prechádzať

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: Can't disable xscreensaver display hacks
sk: Nie je možné vypnúť úpravy od xscreensaver

en: Can't find /etc/pam.d/%s!
sk: Nemôžem nájsť /etc/pam.d/%s!

en: Can't find PAM configuration file for gdm. I've tried %s, %s, %s and %s
sk: Nemôžem nájsť konfiguračný súbor PAM pre gdm. Skúsil som %s, %s, %s a %s

en: Can't lock screen
sk: Nie je možné zamknúť obrazovku

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
sk: Nemôžem otvoriť DefaultImage: %s. Vypínam prehliadač vzhľadu!

en: Can't open default host icon: %s
sk: Nemôžem otvoriť štandardnú ikonu hostiteľa: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
sk: Nemôžem otvoriť súbor s ikonou: %s. Vypínam možnosť zmenšenia do ikony!

en: Can't set PAM_RHOST=%s
sk: Nemôžem nastaviť PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_RUSER=%s
sk: Nemôžem nastaviť PAM_RUSER=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sk: Nemôžem nastaviť PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
sk: Komunikácia s gdm nie je možná, možno používate starú verziu.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
sk: Nie je možné nájsť "xterm" pre spustenie záchranného sedenia.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
sk: Vyzerá to, že súbor s popisom rozhrania glade
    neobsahuje prvok gdmconfigurator.
    Prosím, overte vašu inštaláciu.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
sk: Nie je možné nájsť popis rozhrania pre glade,
    výber sedenia nie je možné spustiť.
    Prosím, overte inštaláciu a umiestnenie
    súboru gdmchooser.glade.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
sk: Nie je možné nájsť súbor s popisom rozhrania glade.
    Preto nie je možné spustiť gdmconfig.
    Prosím, overte inštaláciu a umiestnenie súboru
    gdmconfig.glade.

en: Cannot get passwd structure for %s
sk: Nepodarilo sa získať štruktúru passwd pre %s

en: Cannot set user group for %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť skupinu pre %s

en: Cannot setup pam handle with null login and/or display
sk: Nepodarilo sa nastaviť pam s používateľským menom a displejom null

en: Cannot start the chooser program,
    you will not be able to log in.
    Please contact the system administrator.
sk: Nie je možné spustiť program pre výber sedenia
    a nebude možné sa prihlásiť. Prosím, kontaktujte
    administrátora systému.

en: Cannot start the greeter program,
    you will not be able to log in.
    This display will be disabled.
    Try logging in by other means and
    editing the configuration file
sk: Nie je možné spustiť privítací program
    a nebude možné sa prihlásiť.
    Tento displej bude zakázaný.
    Skúste sa prihlásiť inak a upravte
    konfiguračný súbor.

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
sk: Nie je možné spustiť sedenie, asi sedenie
    neexistuje. Prosím, vyberte zo zoznamu
    dostupných sedení v okne prihlásenia.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
sk: Nie je možné spustiť váš shell. Možno vám
    administrátor systému zakázal účet.
    Alebo to môže znamenať chybu vo vašom účte.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
sk: Vyberte hostiteľa, ku ktorému sa chcete pripojiť.

en: Choose an icon
sk: Vyberte ikonu

en: Choose server
sk: Výber serveru

en: Choose the X server to start
sk: Vyberte X server, ktorý sa má spustiť

en: Choose the directory to search for faces
sk: Vyberte priečinok pre hľadanie tvárí

en: Chooser
sk: Výber

en: Chooser command:
sk: Príkaz pre výber:

en: Client address to return in response to xdm
sk: Adresa klienta vrátená ako odpoveď xdm

en: Color
sk: Farba

en: Comma separated list of hostnames to list in the chooser (in addition to the broadcast above)
sk: Zoznam hostiteľov oddelených čiarkami, ktoré majú byť v zozname na výber (spolu so získanými pomocou broadcastu)

en: Command
sk: Príkaz

en: Command line:
sk: Príkazový riadok:

en: Configurator command:
sk: Príkaz pre nastavenie:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
sk: Nastaviť GDM (tohto prihlasovacieho správcu. To vyžaduje heslo roota.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
sk: Nastavenie Správcu displeja GNOME.
    Prosím, všetky správy o chybách a žiadosti o nové funkcie oznamujte na http://bugzilla.gnome.org pre produkt 'gdm'.

en: Configure...
sk: Nastaviť...

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Connection Settings
sk: Nastavenie spojenia

en: Connection type to return in response to xdm
sk: Typ spojenia vrátený ako odpoveď xdm

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
sk: Nie je možné spustiť konfiguračný program.
    Overte, že ho máte správne nastavený
    v konfiguračnom súbore.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
sk: Nie je možné spustiť konfiguračný program.
    Overte, že ho máte správne nastavený
    v konfiguračnom súbore. Pokúsim sa ho
    spustiť zo štandardného umiestnenia.

en: Could not find a free display number
sk: Nie je možné nájsť voľné číslo displeja

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
sk: Nie je možné nájsť inštaláciu GNOME,
    pokúsim sa spustiť "Záchranné sedenie xterm".

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
sk: Nie je možné vytvoriť nový proces!
    
    Asi sa vám nepodarí prihlásiť.

en: Could not set signal mask!
sk: Nemôžem nastaviť masku signálov!

en: Could not setgid %d. Aborting.
sk: Nemôžem nastaviť setgid %d. Končím.

en: Couldn't authenticate user
sk: Nemôžem prihlásiť používateľa

en: Couldn't open session for %s
sk: Nemôžem otvoriť sedenie pre %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
sk: Nemôžem nastaviť acct. mgmt pre %s

en: Couldn't set credentials for %s
sk: Nemôžem nastaviť poverenia pre %s

en: Create new session
sk: Vytvoriť nové sedenie

en: Custom command line:
sk: Vlastný príkazový riadok:

en: Debugging
sk: Ladenie

en: Debugging output
sk: Ladiaci výstup

en: Default
sk: Štandardné

en: Default $PATH:
sk: Štandardná $PATH:

en: Default GNOME session file:
sk: Súbor so štandardným sedením GNOME:

en: Default face image:
sk: Štandardný obrázok tváre:

en: Default font:
sk: Štandardné písmo:

en: Default host image:
sk: Štandardné obrázok hostiteľa:

en: Default locale:
sk: Štandardná lokalizácia:

en: Delete server
sk: Odstrániť server

en: Denied XDMCP query from host %s
sk: Odmietnutá otázka XDMCP od hostiteľa %s

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
sk: Určuje, či má GDM zabiť klientov X spustených inicializačnými skriptami pri prihlásení používateľa.

en: Directories
sk: Priečinky

en: Directory for host images:
sk: Priečinok pre obrázky hostiteľa:

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Display %s is busy, there is another X server already running
sk: Displej %s je zaneprázdnený, už beží iný X server

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
sk: Displej '%s' nie je možné otvoriť pomocou Xnest

en: Display initialization directory:
sk: Priečinok pre inicializáciu displeja:

en: Displays per host:
sk: Displejov na hostiteľa:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
sk: Priama otázka namiesto nepriamej (výber)

en: Do not lock current screen
sk: Nezamykať aktuálnu obrazovku

en: Do note allow the user to drag the login window around
sk: Nepovoliť presun prihlasovacieho okna

en: Don't check for running gdm
sk: Nekontrolovať na bežiace gdm

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
sk: Dvojitým kliknutím obnovíte prihlasovacie okno, aby ste sa mohli prihlásiť.

en: Edit server
sk: Upraviť server

en: Enable XDMCP
sk: Povoliť XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
sk: Povoliť XDMCP, protokol, ktorý umožňuje vzdialené prihlásenie

en: Enable debugging output
sk: Povoliť ladenie

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
sk: Povoliť ladiaci výstup do súboru so záznamom. Výhodné pre hľadanie chýb. Pre normálne použitie sa moc nehodí, pretože môže rýchlo zaplniť váš súbor so záznamom.

en: Enter a name for the new session
sk: Zadajte meno nového sedenia

en: Enter the root password
    to run the configuration.
sk: Zadajte heslo roota
    pre spustenie nastavenia.

en: Environment
sk: Prostredie

en: Error reading session script!
sk: Chyba pri čítaní skriptu sedenia!

en: Error reading this session script
sk: Chyba pri čítaní tohto skriptu sedenia

en: Exclude these users:
sk: Vylúčiť používateľov:

en: Executables
sk: Vykonávateľné programy

en: Exit the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Extra arguments
sk: Extra argumenty

en: Extra arguments:
sk: Extra argumenty:

en: Extra options for Xnest
sk: Extra možnosti pre Xnest

en: Extras
sk: Extra

en: Face browser
sk: Prehliadač tvárí

en: Failed to restart self
sk: Reštart sa nepodaril.

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
sk: Nepodarilo sa niekoľkokrát spustiť X server v krátkom čase, zakazujem displej %s

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
sk: Nepodarilo sa niekoľkokrát spustiť X server v krátkom čase, zakazujem displej %s

en: Failsafe
sk: Záchrana

en: Failsafe Gnome
sk: Záchranné GNOME

en: Failsafe X server:
sk: Záchranný X server:

en: Failsafe xterm
sk: Záchranný xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
sk: Súbor %s nie je možné otvoriť pre čítanie.
    Chyba: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
sk: Súbor %s nie je možné otvoriť pre zápis.
    Chyba: %s

en: Flexible
sk: Flexibilný

en: Flexible server request denied: Not authenticated
sk: Odmietnutá požiadavka flexibilného serveru: Neprihlásený

en: GDM Configuration Utility
sk: Nastavenie GDM

en: GDM Configurator
sk: Nastavenie GDM

en: GDM Host Chooser
sk: GNOME Výber hostiteľa

en: GDM Login
sk: GDM prihlásenie

en: GDM is not running.
    Please ask your system administrator to start it.
sk: GDM nebeží.
    Prosím, požiadajte administrátora, aby ho spustil.

en: GDM runs as this group:
sk: GDM beží ako skupina:

en: GDM runs as this user:
sk: GDM beží ako používateľ:

en: GNOME Desktop Manager
sk: GNOME Správca prihlásenia

en: GNOME Display Manager Configurator
sk: Nastavenie GNOME Správcu displeja

en: Gdm restarting ...
sk: Gdm sa reštartuje...

en: General Appearance
sk: Všeobecné

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
sk: Súbor glade je poškodený! Overte, že máte nainštalovaný správny súbor!
    súbor: %s prvok: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
sk: Súbor glade je poškodený! Overte, že máte nainštalovaný správny súbor!
    súbor: %s prvok: %s očakáva stĺpce clist: %d

en: Global faces directory:
sk: Priečinok pre globálne tváre:

en: Gnome Chooser
sk: GNOME Výber sedenia

en: Gnome Failsafe
sk: Záchrana GNOME

en: Greeter Look and Feel
sk: Vzhľad uvítania

en: Greeter command:
sk: Príkaz pre uvítanie:

en: Group writable
sk: Zapisovateľné skupinou

en: Gtk+ RC file:
sk: Gtk+ RC súbor:

en: Halt command:
sk: Príkaz pre vypnutie:

en: Help
sk: Pomocník

en: Honour indirect requests
sk: Uznávať nepriame požiadavky

en: Hosts
sk: Hostitelia

en: Hosts to list:
sk: Zobraziť hostiteľov:

en: How to use this application
sk: Ako používať túto aplikáciu

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sk: Nie je možné spustiť X server (grafické rozhranie). Asi nie je správne nastavený. Chcete zobraziť výstup X serveru, aby ste mohli identifikovať problém?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sk: Nie je možné spustiť X server (grafické rozhranie). Asi nie je správne nastavený. Budete sa musieť prihlásiť na konzolu a znovu spustiť program pre nastavenie X serveru. Potom reštartujte GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sk: Nie je možné spustiť X server (grafické rozhranie). Asi nie je správne nastavený. Chcete zobraziť výstup X serveru, aby ste mohli identifikovať problém?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
sk: Nepodarilo sa spustiť X server
    (vaše grafické prostredie),
    pretože nastala interná chyba.
    Prosím, kontaktujte vášho systémového
    administrátora alebo skontrolujte
    súbor so záznamom.
    Zatiaľ bude tento displej
    vypnutý, po oprave problému
    reštartujte gdm.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
sk: Nie je možné spustiť normálny X server
    (grafické rozhranie) a preto je toto
    záchranný X server.
    Mali by ste sa prihlásiť a správne
    nastaviť X server.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
sk: Teraz zakážem X server. Keď bude správne nastavený, reštartujte GDM.

en: I will now try to restart the X server again.
sk: Teraz sa pokúsim znovu reštartovať X server.

en: Iconify the login window
sk: Minimalizovať prihlasovacie okno

en: If the user fails to authenticate himself the login window should Quiver to indicate failure
sk: Ak sa používateľovi nepodarí prihlásiť, prihlasovacie okno sa má zatriasť

en: If you have xinerama multi display setup which screen should the login window appear on.  0 will usually do just fine.
sk: Ak máte nastavenie viacnásobného displeja xinerama, zadajte, kde sa zobrazí prihlasovacie okno. 0 je obvykle správne.

en: Image
sk: Obrázok

en: Indirect XDMCP is not enabled,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
sk: Nepriame XDMCP nie je povoelné.
    Prosím, požiadajte administrátora, aby ho povolil
    v programe pre nastavenie GDM.

en: Information
sk: Informácia

en: Instead of reinitializing running servers when a user logs out.  Always kill and then start the server again.
sk: Namiesto novej inicializácie bežiacich serverov pri odhlásení zabiť a znovu spustiť server.

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
sk: Interval v minútach, ako často posielať ping na server. Ak server neodpovie za túto dobu (čiže pred ďalším poslaním ping), displej bude ukončený.

en: Invalid server command '%s'
sk: Neplatný príkaz serveru '%s'

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
sk: Jednoducho spustiť Xnest, bez otázok (žiadny výber)

en: Kill 'init' clients
sk: Zabiť klientov 'init'

en: Language
sk: Jazyk

en: Last
sk: Posledné

en: Limits
sk: Limity

en: Listen on UDP port:
sk: Počúvať na UDP porte:

en: Locale file:
sk: Súbor s lokalizáciou:

en: Localization
sk: Preklad

en: Lock position
sk: Zamknúť pozíciu

en: Log in as another user inside a nested window
sk: Prihlásenie ako iný používateľ vo vnorenom okne

en: Log in as another user without loging out
sk: Prihlásenie ako iný používateľ bez odhlásenia

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
sk: Prihlásiť pomocou jazyka, pod ktorým bol naposledy prihlásený

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
sk: Prihlásiť sa pomocou sedenia, ktoré ste naposledy použili

en: Logging directory:
sk: Priečinok záznamu:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
sk: Automaticky prihlásiť používateľa po počte sekúnd

en: Login a user automatically on first bootup
sk: Používateľ, ktorého automaticky prihlásiť pri prvom spustení

en: Login appearance
sk: Vzhľad prihlásenia

en: Login behaviour
sk: Chovanie prihlásenia

en: Login sessions
sk: Sedenia prihlásenia

en: Make this the default server
sk: Použiť ako štandardný server

en: Manually set position
sk: Nastaviť pozíciu ručne

en: Max pending indirect requests:
sk: Maximálnych čakajúcich nepriamych požiadaviek:

en: Maximum displays per single host.  You can use this to prevent attacks by hogging all the possible displays.  Does not apply to local connections.
sk: Maximálny počet displejov pre jednoho hostiteľa. Toto sa dá použiť, aby ste zabránili útokom typu "použitie všetkých možných displejov". Nemá vplyv na lokálne spojenia.

en: Maximum face height:
sk: Maximálny výška tváre:

en: Maximum face width:
sk: Maximálna šírka tváre:

en: Maximum indirect wait time:
sk: Maximálny čas čakania pre nepriame:

en: Maximum number of flexible servers:
sk: Maximálny počet flexibilných serverov:

en: Maximum pending requests:
sk: Maximálnych čakajúcich požiadaviek:

en: Maximum remote sessions:
sk: Maximálnych vzdialených sedení:

en: Maximum session file length:
sk: Maximálna dĺžka súboru sedenia:

en: Maximum user file length:
sk: Maximálna dĺžka súboru používateľa:

en: Maximum wait time:
sk: Maximálny čas čakania:

en: Minimised Icon:
sk: Ikona:

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Most recently queried hosts
sk: Naposledy skúšané servery

en: N-Z|Brazilian Portuguese
sk: N-Z|Brazílsko-portugalský

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
sk: N-Z|Nórsky (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
sk: N-Z|Nórsky (nynorsk)

en: N-Z|Polish
sk: N-Z|Poľský

en: N-Z|Portuguese
sk: N-Z|Portugalský

en: N-Z|Romanian
sk: N-Z|Rumunský

en: N-Z|Russian
sk: N-Z|Ruský

en: N-Z|Slovak
sk: N-Z|Ruský

en: N-Z|Slovenian
sk: N-Z|Slovinský

en: N-Z|Spanish
sk: N-Z|Španielsky

en: N-Z|Swedish
sk: N-Z|Švédsky

en: N-Z|Turkish
sk: N-Z|Turecký

en: N-Z|Ukrainian
sk: N-Z|Ukrajinský

en: N-Z|Walloon
sk: N-Z|Valónsky

en: Name
sk: Meno

en: Name:
sk: Meno:

en: New login
sk: Nové prihlásenie

en: New login in a nested window
sk: Nové prihlásenie vo vnorenom okne

en: No
sk: Nie

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
sk: Program nepodporuje XDMCP. Pre jeho povolenie musíte znovu preložiť GDM s knižnicami XDMCP.

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
sk: V konfiguračnom súbore nezadaný démon/ServAuthDir

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
sk: Nenájdený odkaz na štandardné sedenie. Použijem záchranné sedenie GNOME.

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
sk: Grafické rozhranie nie je možné načítať, TO JE ZLE! (súbor: %s)

en: No picture selected.
sk: Nevybraný žiadny obrázok.

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
sk: V konfiguračnom súbore neboli
    definované žiadne servery a xdmcp
    bol zakázaný. To musí byť chyba
    nastavenia. Takže som spustil
    server, mali by ste sa prihlásiť
    a opraviť nastavenie.
    Mimochodom, automatické
    a časované prihlásenia sú momentálne
    zakázané.

en: No serving hosts were found.
sk: Žiadni hostitelia nenájdení.

en: No.
sk: Nie.

en: None
sk: Žiadne

en: OPTIONS
sk: MOŽNOSTI

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
sk: Iba vzdialené prihlasovacie obrazovky môžu nastavovať farby pre zníženie zaťaženia siete

en: Only accept user owned files and directories
sk: Akceptovať iba súbory a priečinky vlastnené používateľom

en: Only color on remote displays
sk: Farby iba na vzdialených displejoch

en: Only root wants to run gdm
sk: Len root môže spúšťať gdm

en: Open a session to the selected host
sk: Otvorí sedenie na vybranom hostiteľovi

en: Options
sk: Možnosti

en: Other
sk: Iný

en: Other|POSIX/C English
sk: Iný|POSIX/C angličtina

en: PID file:
sk: PID súbor:

en: POST session scripts directory:
sk: Priečinok so skriptami po sedení:

en: PRE session scripts directory:
sk: Priečinok so skriptami pred sedením:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paths
sk: Cesty

en: Permissions:
sk: Práva:

en: Pick a Font
sk: Vyberte písmo

en: Pick a color
sk: Vyberte farbu

en: Ping interval (minutes):
sk: Interval pre ping (minúty):

en: Ping to %s failed, whacking display!
sk: Ping na %s zlyhal, zabitý displej!

en: Please enter your username
sk: Prosím, zadajte vaše používateľské meno

en: Please insert 25 cents to log in.
sk: Prosím, vložte 10 Sk pre prihlásenie.

en: Please type in the root (privileged user) password.
sk: Prosím, zadajte heslo roota (administrátora).

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
sk: Prosím, čakajte: prechádzam lokálnu sieť a hľadám hostiteľov s podporou XDMCP...

en: Position
sk: Pozícia

en: Probe the network
sk: Vyskúšať sieť

en: Quit
sk: Koniec

en: Quiver on failure
sk: Zatriasť sa pri zlyhaní

en: Reboot
sk: Reštartovať počítač

en: Reboot command:
sk: Príkaz pre reštart:

en: Reboot your computer
sk: Reštartovať váš počítač

en: Reboot...
sk: Reštartovať...

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Remember this setting
sk: Zapamätať si toto nastavenie

en: Remove session
sk: Odstrániť sedenie

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
sk: Požadovaný server %s nie je povolený pre použitie s flexibilnými servermi, použijem štandardný server.

en: Rescan
sk: Znovu prehľadať

en: Restart
sk: Reštart gdm

en: Restart after logout
sk: Reštartovať po odhlásení

en: Restart now
sk: Reštartovať

en: Retry delay:
sk: Pauza medzi pokusmi:

en: Revert settings
sk: Pôvodné nastavenie

en: Revert to Factory Settings
sk: Pôvodné nastavenie

en: Revert to settings in the configuration file
sk: Vrátiť nastavenie z konfiguračného súboru

en: Revert to settings that were shipped with your system
sk: Vrátiť sa k nastaveniu, ktoré bolo dodané s vaším systémom

en: Root $PATH:
sk: $PATH pre roota:

en: Root login disallowed on display '%s'
sk: Prihlásenie ako root je zakázané na displeji '%s'

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
sk: Spustiť broadcast namiesto nepriamej otázky (výber)

en: Run in background
sk: Spustiť na pozadí

en: Running %s for %s on %s
sk: Spúšťam %s pre %s na %s

en: SOCKET
sk: SOKET

en: STRING
sk: REŤAZEC

en: Scale background image to fit
sk: Prispôsobiť veľkosť obrázku pozadia

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
sk: Zmeniť veľkosť obrázka na pozadí na celú obrazovku. Ak toto nie je nastavené, obrázok bude použitý ako dlaždice pozadia.

en: Scan every 'x' seconds:
sk: Kontrolovať každých 'x' sekúnd:

en: Script to run when X is crashing:
sk: Skript pre prípad opakovaného padania X:

en: Seconds before login:
sk: Sekúnd pred prihlásením:

en: Security
sk: Zabezpečenie

en: Select GNOME session
sk: Vyberte sedenie GNOME

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
sk: Vybrať súbor témy Gtk+ (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
sk: Vyberte priečinok, ktorý bude použitý pre skripty sedenia celého systému

en: Select a file containing Locale information
sk: Vyberte súbor obsahujúci informácie o lokalizácii

en: Select a logo to be displayed during login
sk: Vyberte logo, ktoré bude zobrazené počas prihlásenia

en: Select a photo
sk: Vyberte fotku

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
sk: Vyberte fotku, ktorá sa má zobraziť v prehliadači tvárí:

en: Select an image for users with no 'face'
sk: Vyberte obrázok pre používateľov bez 'tváre'

en: Select how relaxed permissions are
sk: Vybrať, ako veľmi sú uvoľnené práva

en: Selected session name:
sk: Vybrané meno sedenia:

en: Send a query to the local network and list all servers that respond
sk: Poslať otázku na lokálnu sieť a zobraziť všetky servery, ktoré odpovedali

en: Send the specified protocol command to gdm
sk: Poslať gdm zadaný príkaz protokolu

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of 0750. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Priečinok pre overenie (démon/ServAuthDir) je nastavený na %s, ale má nesprávne práva, mali by byť 0750. Prosím, opravte práva alebo nastavenie gdm %s alebo reštartujte gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s.  Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Priečinok pre overenie (démon/ServAuthDir) je nastavený na %s, ale nevlastní ho používateľ %s a skupina %s. Prosím, opravte  lastníkov alebo nastavenie gdm %s alebo reštartujte gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Priečinok pre  verenie (démon/ServAuthDir) je nastavený na %s, ale neexistuje. Prosím, opravte nastavenie gdm %s alebo reštartujte gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Priečinok pre  verenie (démon/ServAuthDir) je nastavený na %s, ale nie je to priečinok. Prosím, opravte nastavenie gdm %s alebo reštartujte gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
sk: Meno serveru '%s' sa nepodarilo násjť, použijem štandardný server

en: Servers
sk: Servery

en: Session
sk: Sedenie

en: Session configuration
sk: Nastavenie sedenia

en: Session directory:
sk: Priečinok sedenia:

en: Set as default
sk: Nastaviť ako štandardné

en: Set the initial position of the login window to the values below
sk: Nastaviť pozíciu prihlasovacieho okna na začiatku na tieto hodnoty

en: Setup my GDM Face
sk: Nastaviť môj obrázok v GDM

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
sk: Nastaví obrázok, ktorý sa zobrazí v prehliadači tvárí GDM (správca displeja)

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
sk: GDM má vypisovať chyby overenia v privítaní

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
sk: Zobraziť prehliadač obrázkov tvárí. Používatelia môžu ukladať svoje obrázky do ~/.gnome/photo

en: Show choosable user images (enable face browser)
sk: Zobraziť vyberateľné obrázky používateľov (povoliť prehliadač tvárí)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
sk: Zobraziť menu "Systém". To obsahuje reštart, vypnutie a nastavenie

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
sk: Zobraziť menu 'Systém', (pre reštart, vypnutie atď.)

en: Show the Gnome Chooser session, if a session named 'Gnome' is present
sk: Zobraziť sedenie GNOME vo výbere, ak existuje sedenie, ktoré sa volá 'Gnome'

en: Show the Gnome failsafe session
sk: Zobraziť záchranné sedenie Gnome

en: Show the Xterm failsafe session
sk: Zobraziť xterm záchranné sedenie

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
sk: Zobraziť titulok prihlasovacieho okna. Ak je toto vypnuté, nebude možné presunúť alebo minimalizovať prihlasovacie okno

en: Show title bar on login window
sk: Zobraziť titulok prihlasovacieho okna

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
sk: Vypnúť váš počítač.

en: Shut down...
sk: Vypnúť...

en: Socket for xdm communication
sk: Soket pre komunikáciu xdm

en: Standard X server:
sk: Štandardný X server:

en: Standard server
sk: Štandardný server

en: Static Servers (servers to always run)
sk: Statické servery (servery, ktoré sa spúšťajú vždy)

en: Suspend command:
sk: Príkaz pre suspend:

en: Suspend your computer
sk: Suspendovať váš počítač

en: Suspend...
sk: Suspendovať...

en: System
sk: Systém

en: TYPE
sk: TYP

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
sk: X server zlyhal. Možno nie je správne nastavený.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
sk: X server nie je dostupný, asi je gdm zle nastavený.

en: The Xnest server.  This is a server that can run inside another server, used for the flexible nested login.
sk: Server Xnest.  Tento server môže bežať v inom serveri, používaný pre flexibilné vnorené prihlásenie.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
sk: Dosiahnutý povolený limit flexibilných X serverov.

en: The applied settings cannot take effect until gdm
    is restarted or your computer is rebooted.
    You can restart GDM when all sessions are
    closed (when all users log out) or you can
    restart GDM now (which will kill all current
    sessions)
sk: Nastavenie sa neprejaví, kým nereštartujete
    gdm alebo váš počítač.
    Reštartovať GDM môžete po tom, ako budú
    všetky sedenia ukončené (používatelia sa
    odhlásia) alebo môžete GDM reštartovať hneď
    (ukončí všetky momentálne sedenia)

en: The background should be a color
sk: Pozadie má byť jednofarebné

en: The background should be an image
sk: Pozadie má byť obrázok

en: The background should be the standard background
sk: Pozadie by malo byť štandardné pozadie

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sk: Verzia výberu (%s) neodpovedá verzii démon (%s).
    Asi ste aktualizovali iba gdm.
    Prosím, reštartujte démona gdm alebo celý počítač.

en: The color to use on the background
sk: Farba pozadia prihlásenia

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
sk: Konfiguračný súbor obsahuje neplatný príkaz pre prihlasovací
    dialóg a preto som spustil štandardný príkaz.
    Prosím, opravte konfiguráciu.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
sk: Konfiguračný súbor: %s
    neexistuje! Použijem štandardné nastavenie.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
sk: Konfigurácia nebola nájdená. GDM pre toto sedenie
    použije štandardné nastavenie. Mali by ste sa prihlásiť
    a vytvoriť konfiguračný súbor pomocou programu
    pre nastavenie GDM.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
sk: Tu budú zobrazené detaily sedenia,
    ak niektoré vyberiete zo zoznamu vľavo.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
sk: Prehliadač tvárí nie je nastavený.
    Prosím, požiadajte administrátora, aby ho povolil
    v programe pre nastavenie GDM.

en: The font to use on the welcome message
sk: Písmo použité pre správu privítania

en: The gdm group does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Skupina gdm neexistuje. Prosím, opravte nastavenie gdm %s a reštartujte gdm.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Skupina gdm je nastavená ako root, ale to nie je povolené, pretože to nie je bezpečné. Prosím, opravte nastavenie gdm %s a reštartujte gdm.

en: The gdm user does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Používateľ gdm neexistuje. Prosím, opravte nastavenie gdm %s a reštartujte gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sk: Používateľ gdm je nastavený ako root, ale to nie je povolené, pretože to nie je bezpečné. Prosím, opravte nastavenie gdm %s a reštartujte gdm.

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
sk: Súbor s popisom rozhrania glade vyzerá
    ako poškodený.
    Prosím, overte vašu inštaláciu.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
sk: Vyzerá to, že súbor s popisom rozhrania glade neobsahuje
    prvok "%s". Bohužiaľ, nemôžem pokračovať.
    Prosím, overte vašu inštaláciu.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
sk: Nastavenie uvítania sa prejavia pri ďalšom
    zobrazení uvítania. Zvyšok nastavení sa prejaví
    až po reštarte gdm alebo celého počítača.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sk: Verzia privítania (%s) neodpovedá verzii démon a(%s).
    Asi ste aktualizovali iba gdm.
    Prosím, reštartujte démona gdm alebo celý počítač.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sk: Verzia privítania (%s) neodpovedá verzii démona.
    Asi ste aktualizovali iba gdm.
    Prosím, reštartujte démona gdm alebo celý počítač.

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
sk: Hlavná časť tejto aplikácie zobrazuje hostiteľov na lokálnej sieti,
    ktorí majú povolené "XDMCP". Tento protokol umožňuje prihlásenie
    používateľov vzdialene na iné počítače, akoby boli na konzoli.
    
    Stlačením 'znovu prehľadať' môžete skúsiť znovu nájsť všetkých hostiteľov.
    Po výbere hostiteľa stlačte "Pripojiť" pre otvorenie sedenia na danom počítači.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
sk: Maximálna veľkosť súboru, ktorý sa gdm pokúsi načítať. Toto je pre súbory, ktoré sú čítané do pamäti a nechcete, aby používatelia mohli útočiť na gdm pomocou veľkých súborov.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
sk: Vnorený X server (Xnest) sa nemôže spojiť s vaších aktuálnym X serverom. Možno chýba prihlasovací súbor X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
sk: Vnorený X server (Xnest) nie je k dispozícii, alebo nie je správne nastavený gdm.
    Prosím, nainštalujte balík Xnset, aby ste mohli používať vnorené prihlásenie.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
sk: Počet sekúnd pred novým pokusom po neúspešnom prihlásení.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
sk: Obrázok je príliš veľký a administrátor systému zakázal
    obrázky väčšie ako %d bajtov.

en: The program to run in the background of the login.
sk: Program spustený na pozadí prihlásenia.

en: The script to run when the server sends a WILLING response to a QUERY.  If this is empty or does not exist, the standard message with the system ID is sent.  Only the first line of output from this script is read.
sk: Skript spúšťaný, keď server pošle odpoveď WILLING na QUERY. Ak je prázdny, alebo neexistuje, pošle sa štandardná správa s identifikáciou systému. Ako správa sa použije iba prvý riadok výstupu tohto skriptu.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
sk: Súbor sedenia je možné načítať tak, že horný limit nie je porušený. To znamená, že nebude nikdy uložený v pamäti.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
sk: Zadané číslo displeja je zaneprázdnené, takže tento server používa %s.

en: The system administrator has
    disabled your account.
sk: Administrátor systému vám zakázal
    použitie tohto účtu.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
sk: Administrátor systému sa nesmie pomocou tejto obrazovky prihlásiť

en: The welcome message displayed on the login window
sk: Správa privítania zobrazená v prihlasovacom okne

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
sk: Vyzerá to, že už beží na displeji %s X server. Mám sa pokúsiť použiť iné číslo displeja? Ak nie, pokúsim sa znovu spustiť server na %s. %s

en: There were errors trying to start the X server.
sk: Nastali chyby pri pokuse o spustenie X serveru.

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
sk: Nastala chyba pri zápise zmien do súborov sedení.
    Nastavenie možno nebolo úplne uložené.

en: This is %n
sk: Toto je %n

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
sk: Toto je záchranné sedenie, ktoré vás prihlási do GNOME. Nebudú spustené žiadne prihlasovacie skripty a mali by ste ho používať iba v prípade, že sa inak nemôžete prihlásiť. Bude použité 'Štandardné' sedenie GNOME.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
sk: Toto je záchranné sedenie, ktoré vás prihlási na terminál. Nebudú spustené žiadne skripty a toto sedenie by malo byť použité iba v prípade, že žiadne iné nefunguje. Pre ukončenie terminálu použite príkaz 'exit'.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
sk: Toto je záchranné sedenie GNOME.
    Budete prihlásený do štandardného,
    sedenia GNOME bez spustenia
    prihlasovacích skriptov.
    Tento typ sedenia je určený pre prípady,
    keď máte problémy s inštaláciou.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
sk: Toto je záchranné sedenie xterm.
    Budete prihlásený do terminálu,
    takže budete môcť opraviť váš systém
    v prípade, že sa nemôžete inak
    prihlásiť. Pre ukončenie emulátora
    zadajte príkaz 'exit'.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
sk: Toto je súbor GTK+ RC, ktorý popisuje tému, ktorú má použiť prihlasovacie okno

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
sk: Toto je lokálne nastavenie, ktoré GDM použije v prípade, že nebude možné nájsť systémové nastavenie. Malo by byť v štandardnom tvare, napr.  "en_US" pre americkú angličtinu alebo "sk_SK" pre slovenčinu.

en: This is the standard X server to run when we are not told otherwise.
sk: Toto je štandardný X server spúštaný vždy, keď nie je nastavené iné chovanie.

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
sk: Tento panel zobrazuje základné nastavenie GDM.
    
    Tieto cesty by ste mali meniť iba ak naozaj viete čo robíte,
    pretože nesprávne nastavenie môže spôsobiť nefunkčnosť
    celého počítača.
    
    Použite "Základné" ak chcete zmeniť iba vzhľad prihlásenia.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
sk: Tento panel zobrazuje základné možnosti nastavenia GDM.
    
    Ak potrebujete jemnejšie nastavenie, použite 'expert' alebo
    'systémové nastavenie' zo zoznamu.
    
    Toto zobrazí niektoré zložitejšie možnosti GDM, ktoré nie je obvykle nutné meniť.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
sk: Tento panel zobrazuje pokročilejšie možnosti GDM.
    
    Buďte opatrní pri práci s nastavením zabezpečenia, pretože tým môžete umožniť útok.
    
    Použite "Systémové nastavenie" pre zmenu základných možností GDM.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
sk: Toto sedenie vás prihlási priamo do GNOME, vášho aktuálneho sedenia.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
sk: Toto sedenie vás prihlási do GNOME a nechá vás vybrať, ktoré sedenie GNOME chcete použiť.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
sk: Toto zničí všetky zmeny, ktoré ste urobili do tohto
    nastavenia. Naozaj to chcete?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
sk: Toto zničí všetky zmeny, ktoré ste urobili do tohto
    sedenia. Naozaj to chcete?

en: Timed login
sk: Prihlásenie s časom

en: Timed login:
sk: Prihlásenie s časom:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
sk: TimedLoginDelay bol menej ako 5.  Použijem 5.

en: Too many X sessions running.
sk: Príliš veľa bežiacich sedení.

en: Unknown error occured.
sk: Nastala neznáma chyba.

en: Unknown server type requested, using standard server.
sk: Požiadavka na neznámy typu serveru, použijem štandardný server.

en: User %s no longer permitted to access the system
sk: Používateľ %s už nemá prístup k tomuto systému

en: User %s not allowed to log in
sk: Používateľ %s nemá dovolené prihlásiť sa

en: User %s not permitted to gain access at this time
sk: Používateľ %s  emá dočasne prístup k tomuto systému

en: User %s will login in %d seconds
sk: Používateľ %s bude automaticky prihlásený za %d sekúnd

en: User 'auth' FB directory:
sk: Priečinok FB používateľa 'auth':

en: User 'auth' directory:
sk: Priečinok používateľa 'auth':

en: User 'auth' file:
sk: Súbor používateľa 'auth':

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Welcome message:
sk: Uvítacia správa:

en: Welcome to %n
sk: Víta vás %n

en: Welcome to %s
sk: Víta vás %s

en: Willing script (optional):
sk: Skript pri súhlase WILLING (nepovinné):

en: World writable
sk: Zapisovateľné všetkými

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sk: Chcete, aby som sa pokúsil spustiť program pre jeho nastavenie? Uvedomte si, že na to budete potrebovať heslo pre roota.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sk: Chcete, aby som sa pokúsil spustiť program pre nastavenie myši? Uvedomte si, že na to budete potrebovať heslo pre roota.

en: X position:
sk: X pozícia:

en: X-server setup
sk: Nastavenie X serveru

en: Xdmcp is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
sk: Xdmcp je zakázené a gdm nemôže nájsť žiadny spustiteľný lokálny server. Končím! Prosím, opravte nastavenie gdm %s a reštartujte gdm.

en: Xinerama screen:
sk: Obrazovka Xinerama:

en: Xnest command line
sk: Príkazový riadok Xnest

en: Xnest doesn't exist.
    Please ask your system administrator
    to install it.
sk: Xnest neexistuje.
    Prosím, požiadajte administrátora, aby ho nainštaloval.

en: Xnest mode
sk: Mód Xnest

en: Xnest server:
sk: Server Xnest:

en: Xterm Failsafe
sk: Záchrana Xterm

en: Y position:
sk: Y pozícia:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
sk: Fíha, v priečinku sedení nič nie je.

en: Yes
sk: Áno

en: You do not seem to be logged in on the console.  Starting a new login only works correctly on the console.
sk: Vyzerá to, že nie ste prihlásený na konzoli. Spustenie nového prihlásenia funguje správne iba na konzoli.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sk: Vyzerá to, že nemáte potrebné prihlásenie pre túto operáciu. Možno nemáte správne nastavený súbor .Xauthority.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sk: Vybrali ste si %s pre toto sedenie, ale vaše štandardné nastavenie je %s.
    Chcete nastaviť %s ako štandardný typ pre budúce sedenia?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
sk: Pre toto sedenie ste vybrali %s.
    Ak chcete %s používať ako štandardné sedenie pri budúcom
    prihlásení, použite nástroj 'switchdesk'
    (Systém->Nástroj pre prepínanie prostredia z menu panela).

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
sk: Zmenili ste priečinok sedení.
    Zmeny vášho sedenia budú stále zapísané
    do starého priečinku, až kým znovu nenačítate
    dialóg pre nastavenie.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
sk: Nie sú definované žiadne lokálne servery.
    To obvykle nie je rozumné, iba ak viete, že
    nechcete, aby sa používatelia prihlasovali
    pomocou grafického rozhrania na lokálnej
    konzoli a používali iba službu xdmcp.
    
    Naozaj chcete použiť toto nastavenie?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
sk: Musíte byť superpoužívateľ (root) pre nastavenie GDM.

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.
    Do you want to log in with the root
    directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless
    you use a failsafe session.
sk: Váš domovský priečinok je:
    '%s',
    ale vyzerá, že neexistuje.
    Chcete sa prihlásiť s tým, že
    ako váš domovský priečinok sa
    použije koreňový priečinok?
    
    Asi nebude nič fungovať okrem
    prípadu, že použijete záchranné
    sedenie.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sk: Váš preferovaný typ sedenia %s nie je nainštalovaný na tomto počítači.
    Chcete nastaviť %s ako štandardný typ pre budúce sedenia?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
sk: Váš priečinok sedenia buď chýba alebo je prázdny!
    
    K dispozícii sú tieto dve sedenia, ale mali by ste
    sa prihlásiť a problém konfigurácie vyriešiť.

en: _Configuration
sk: _Nastavenie

en: basic_settings
sk: základné _nastavenie

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
sk: deal_with_x_crashes: Spúšťam skript XKeepsCrashing

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
sk: deal_with_x_crashes: Skúšam záchranný X server %s

en: expert
sk: Expert

en: focus_first_x_window: cannot fork
sk: focus_first_x_window: nie je možný fork

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
sk: focus_first_x_window: nie je možné otvoriť displej %s

en: gdm already running. Aborting!
sk: gdm už beží. Končím!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
sk: gdm_auth_user_add: Nie je možné zamknúť súbor s cookie %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
sk: gdm_auth_user_add: Nie je možné otvoriť súbor s cookie %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
sk: gdm_auth_user_remove: Ignorujem podozrivo vyzerajúci súbor s cookie %s

en: gdm_child_action: Aborting display %s
sk: gdm_child_action: Ukončujem displej %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
sk: gdm_child_action: Vypnutie zlyhalo: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
sk: gdm_child_action: Vypínam...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
sk: gdm_child_action: Reštartujem...

en: gdm_child_action: Master suspending...
sk: gdm_child_action: Hlavné suspendovanie...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
sk: gdm_child_action: Reštart zlyhal: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
sk: gdm_child_action: Požiadavka na reštart alebo vypnutie aj keď displej %s neobsahuje systémové menu.

en: gdm_child_action: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
sk: gdm_child_action: Požiadavka na reštart alebo vypnutie z nelokálneho displeja %s

en: gdm_child_action: Suspend failed: %s
sk: gdm_child_action: Suspend zlyhal: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
sk: gdm_chooser_parse_config: Nenájdený konfiguračný súbor: %s. Končím.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
sk: gdm_config_parse: Priečinok pre overovanie %s neexistuje. Končím.

en: gdm_config_parse: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be 0750. Aborting.
sk: gdm_config_parse: Overovací priečinok %s má nesprávne práva %o. Majú byť 0750. Končím.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
sk: gdm_config_parse: Priečinok pre overovanie %s nie je priečinok. Končím.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
sk: gdm_config_parse: Priečinok pre overovanie %s nie je vlastnený používateľom %s, skupinou %s. Končím.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
sk: gdm_config_parse: Nemôžem nájsť skupinu gdm (%s). Končím!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
sk: gdm_config_parse: Nemôžem nájsť skupinu gdm (%s). Skúšam 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
sk: gdm_config_parse: Nemôžem nájsť používateľa gdm (%s). Končím!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
sk: gdm_config_parse: Nemôžem nájsť používateľa gdm (%s). Skúšam 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
sk: gdm_config_parse: Neplatný riadok so serverom v konfiguračnom súbore. Ignorujem!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
sk: gdm_config_parse: Neuvedený priečinok pre overovanie.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
sk: gdm_config_parse: Žiadny konfiguračný súbor: %s. Končím.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
sk: gdm_config_parse: Neuvedené privítanie.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
sk: gdm_config_parse: Neuvedený priečinok so sedeniami.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
sk: gdm_config_parse: Root nesmie byť prihlasovaný automaticky, vypínam automatické prihlásenie

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
sk: gdm_config_parse: Root nesmie byť prihlasovaný automaticky, vypínam prihlásenie s časom

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
sk: gdm_config_parse: Skupina gdm by nemala byť root. Končím!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
sk: gdm_config_parse: Používateľ gdm by nemal byť root. Končím!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
sk: gdm_config_parse: TimedLoginDelay menej ako 5, takže použijem 5.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
sk: gdm_config_parse: XDMCP bol povolený, aj keď nie je podporovaný, vypínam

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
sk: gdm_config_parse: Xdmcp zakázané a nedefinované žiadny lokálny server. Končím!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
sk: gdm_config_parse_most: Neplatný riadok so serverom v konfiguračnom súbore. Ignorujem!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
sk: gdm_daemonify: fork() zlyhal!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
sk: gdm_daemonify: setsid() zlyhalo: %s!

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
sk: gdm_display_manage: Nepodarilo sa spustiť proces gdm slave pre %s

en: gdm_error_box: Cannot fork to display error/info box
sk: gdm_error_box: Nepodarilo sa spustenie pre zobrazenie chyby/informácie

en: gdm_error_box: Failed to execute self
sk: gdm_error_box: Nepodarilo sa spustiť seba samého

en: gdm_failsafe_question: Cannot fork to display error/info box
sk: gdm_failsafe_question: Nepodarilo sa spustenie pre zobrazenie chyby/informácie

en: gdm_failsafe_question: Failed to execute self
sk: gdm_failsafe_question: Nepodarilo sa spustiť seba samého

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
sk: gdm_login_parse_config: Nie je konfiguračný súbor: %s. Použijem štandardné nastavenie.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
sk: gdm_login_session_init: Priečinok so skriptami sedenia nenájdený!

en: gdm_parse_enriched_login: Can't fork script process!
sk: gdm_parse_enriched_login: Nemôžem spustiť proces skriptu!

en: gdm_parse_enriched_login: Failed creating pipe
sk: gdm_parse_enriched_string: Nepodarilo sa vytvoriť rúru

en: gdm_parse_enriched_login: Failed executing: %s
sk: gdm_parse_enriched_login: Zlyhal štart: %s

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
sk: gdm_parse_enriched_string: Reťazec príliš dlhý!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
sk: gdm_server_spawn: Nepodarilo sa vykonať fork na Xserver!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
sk: gdm_server_spawn: Nemôžem otvoriť súbor so záznamom pre displej %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
sk: gdm_server_spawn: Chyba pri nastavovaní HUP na SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
sk: gdm_server_spawn: Chyba pri nastavovaní TERM na SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
sk: gdm_server_spawn: Chyba pri nastavovaní TTIN na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
sk: gdm_server_spawn: Chyba pri nastavovaní TTOU na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
sk: gdm_server_spawn: Chyba pri nastavovaní USR1 na SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
sk: gdm_server_spawn: Nenájdený Xserver: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
sk: gdm_server_start: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu ALRM

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
sk: gdm_server_start: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu CHLD

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
sk: gdm_server_start: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu USR1

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
sk: gdm_signals_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu HUP

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
sk: gdm_signals_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu INT

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
sk: gdm_signals_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu TERM

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
sk: gdm_slave_chooser: Nemôžem vykonať fork pre proces gdmchooser

en: gdm_slave_chooser: Can't init pipe to gdmchooser
sk: gdm_slave_chooser: Nemôžem inicializovať rúru do gdmchooser

en: gdm_slave_chooser: Error starting chooser on display %s
sk: gdm_slave_chooser: Chyba pri štarte výberu na displeji %s

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
sk: gdm_slave_exec_script: Nemôžem spustiť proces skriptu!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
sk: gdm_slave_exec_script: Zlyhal štart: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
sk: gdm_slave_greeter: Nemôžem vykonať fork pre proces gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
sk: gdm_slave_greeter: Nemôžem inicializovať rúru do privítania gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
sk: gdm_slave_greeter: Nie je možné spustiť privítanie, skúsim štandardné: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
sk: gdm_slave_greeter: Chyba pri štarte privítania na displeji %s

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
sk: gdm_slave_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu ALRM

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
sk: gdm_slave_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu CHLD

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
sk: gdm_slave_init: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu TERM/INT

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
sk: gdm_slave_session_start: Overenie dokončené. Spúšťam uvítanie

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
sk: gdm_slave_session_start: Nemôžem sa zmeniť na %s. Končím.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
sk: gdm_slave_session_start: Nemôžem nájsť/spustiť sedenie `%s'

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
sk: gdm_slave_session_start: Nemôžem spustiť sedenie `%s'

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
sk: gdm_slave_session_start: Chyba pri forku používateľského sedenia

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
sk: gdm_slave_session_start: Vykonanie skriptu PreSession vrátilo > 0. Končím.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
sk: gdm_slave_session_start: Používateľ nemá dovolené prihlásiť sa

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
sk: gdm_slave_session_start: Používateľ bol overený, ale getpwnam(%s) zlyhalo!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
sk: gdm_slave_session_start: gnome-session nenájdený pre záchranné sedenie GNOME, skúšam xterm

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
sk: gdm_slave_wait_for_login: Bez prihlásenia/Nesprávne prihlásenie

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
sk: gdm_slave_xioerror_handler: Závažná chyba X  - Reštartujem %s

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
sk: gdm_xdmcp_close: XDMCP nepodporovaný

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
sk: gdm_xdmcp_decode: Nemôžem vytvoriť XDMCP bufer!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
sk: gdm_xdmcp_decode: Nemôžem prečítať XDMCP hlavičku!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
sk: gdm_xdmcp_decode: Nesprávna verzia XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
sk: gdm_xdmcp_decode_packet: Neznámy kód voľby z hostiteľa %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Bad address
sk: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Chybná adresa

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
sk: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nemôžem získať authlist z paketu

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
sk: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nemôžem prečítať adresu displeja

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
sk: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Nemôžem prečítať port displeja

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
sk: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Chyba v kontrolnom súčte

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
sk: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Nemôžem prečítať číslo displeja

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
sk: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Nemôžem prečítať ID sedenia

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
sk: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Prijaté KEEPALIVE zo zakázaného hostiteľa %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
sk: gdm_xdmcp_handle_manage: Nemôžem prečítať triedu displeja

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
sk: gdm_xdmcp_handle_manage: Nemôžem prečítať číslo displeja

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
sk: gdm_xdmcp_handle_manage: Nemôžem prečítať ID sedenia

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
sk: gdm_xdmcp_handle_manage: Prijaté Manage zo zakázaného hostiteľa %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
sk: gdm_xdmcp_handle_query: Nemôžem získať authlist z paketu

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
sk: gdm_xdmcp_handle_query: Chyba v kontrolnom súčte

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať overovacie dáta

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať overovacie mená

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať overovací zoznam

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať adresu klienta

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať typ spojenia

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať číslo displeja

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Nemôžem prečítať ID výrobcu

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Chybný kontrolný súčet pre %s

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
sk: gdm_xdmcp_handle_request: Prijatý REQUEST zo zakázaného hostiteľa %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
sk: gdm_xdmcp_init: Nemôžem sa pripojiť na XDMCP soket!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
sk: gdm_xdmcp_init: nemôžem vytvoriť soket!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
sk: gdm_xdmcp_init: Nemôžem získať meno hostiteľa serveru: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
sk: gdm_xdmcp_init: XDMCP nepodporovaný

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
sk: gdm_xdmcp_run: XDMCP nepodporovaný

en: gdmaskpass only runs as root
sk: gdmaskpass musíte spustiť ako root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
sk: initgroups() zlyhalo pre %s. Končím.

en: main: Error setting up CHLD signal handler
sk: main: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu CHLD

en: main: Error setting up HUP signal handler
sk: main: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu HUP

en: main: Error setting up INT signal handler
sk: main: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu INT

en: main: Error setting up TERM signal handler
sk: main: Chyba pri nastavovaní ovládača signálu TERM

en: system_setup
sk: na_stavenie systému

en: y = Yes or n = No? >
sk: y = Áno alebo n = Nie? >
