galeon-1.2.2 - en to ro translation catalogue (1131 entries)

en: %.2f%% - Downloading
ro: Descarc - %.2f%%

en: %Y-%m-%d
ro: %d-%m-%Y

en: %Y-%m-%d %H:%M:%S
ro: %d-%m-%Y %H:%M:%S

en: %dK of %sK bytes at %sK bytes/sec
ro: %dK din %sK bytes cu %sK bytes/sec

en: %s (%d kB loaded)
ro: %s (am încărcat %d kB)

en: %s (%d tabs)
ro: %s (%d taburi)

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
ro: %s (%d%% terminat, am încărcat %d kB din %d kB%s)

en: %s = URL, %f = destination folder
ro: %s = URL, %f = directorul de destinaţie

en: %s at %s
ro: %s cu %s

en: %s at KB/s
ro: %s cu KB/s

en: %s not found
ro: %s nu a fost găsit

en: %s not found
ro: %s nu a fost găsit

en: %s of %s
ro: %s din %s

en: , %02d:%02d:%02d remaining
ro: , timp rămas: %02d:%02d:%02d

en: A GNOME browser based on Mozilla
ro: Un navigator GNOME cu tehnologie Mozilla.

en: A file was selected when a folder was expected.
ro: Aţi selectat un fişier în loc să selectaţi un director.

en: A folder was selected when a file was expected.
ro: Aţi selectat un director în loc să selectaţi un fişier.

en: A_nimate images
ro: _Animează imaginile

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
ro: AaĂăÂâBbCcDdEeFfGgHhIiÎîJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŞşTtŢţUuVvWwXxYyZz

en: Abandon Changes
ro: Abandonează modificările

en: Abort
ro: Renunţă

en: About _plugins
ro: Despre _pluginuri

en: About this application
ro: Despre această aplicaţie

en: Accept _from current server only
ro: Acceptă numai de pe ser_verul curent

en: Action
ro: Acţiune

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Galeon bookmark
ro: Adaugă semn de carte Galeon

en: Add _bookmark
ro: A_daugă semn de carte

en: Add _bookmark here
ro: A_daugă semn de carte aici

en: Add _folder here
ro: Adaugă _un director aici

en: Add a bookmark (don't open any window)
ro: Adaugă un semn de carte (nu deschide nici o fereastră)

en: Add a bookmark for the current page to a specified folder
ro: Adaugă un semn de carte pentru pagina curentă în directorul specificat

en: Add a bookmark for the current page to the default folder
ro: Adaugă un semn de carte pentru pagina curentă în directorul implicit

en: Add alias for r_oot bookmark
ro: Adaugă un alias pentru _rădăcină

en: Add bookmark
ro: Adaugă semn de carte

en: Add bookmark for frame
ro: Adaugă semn de carte pentru cadru

en: Added:
ro: Adăugat:

en: Advanced
ro: Avansate

en: Afrikaans (af)
ro: Bură (af)

en: Al_ways use these colors
ro: Utilizează întotdeauna aceste _culori

en: Albanian (sq)
ro: Albaneză (sq)

en: Alias Error
ro: Eroare la alias

en: All
ro: Totul

en: All Files
ro: Toate fişierele

en: Allow Java code to be executed
ro: Permite execuţia codului Java

en: Allow JavaScript code to be executed
ro: Permite execuţia codului JavaScript

en: Allow Java_Script
ro: Activează Java_Script

en: Allow _Java
ro: Activează _Java

en: Allow _Java (requires plugin)
ro: Permite _Java (necesită plugin)

en: Allow _popups
ro: Permite _popup-uri

en: Allow cookies from this site
ro: Acceptă cookie-urile de la această adresă

en: Allow image source
ro: Acceptă sursa imaginii

en: Allow images from %s
ro: Acceptă imaginile de la %s

en: Allow images from this site to be loaded
ro: Acceptă imaginile de la această adresă

en: Allow pages to create popup windows
ro: Permite deschiderea automată a unor noi pagini

en: Allow statusbar _messages
ro: Permite _mesaje în bara de stare

en: Allowed
ro: Acceptat

en: Always Use
ro: Întotdeauna

en: Always _use this helper
ro: Utili_zează întotdeauna

en: Always us_e these fonts
ro: _Utilizează întotdeauna aceste fonturi

en: An error ocurred loading / pasting bookmarks. There was an alias that pointed to an invalid bookmark
ro: O eroare a apărut la încărcarea / lipirea de semne de carte. Un alias indica un semn de carte invalid

en: Animate images continuously
ro: Afişează animaţiile încontinuu

en: Animate images once through
ro: Afişează animaţiile o singură dată

en: Appendix
ro: Apendice

en: Apply and Close
ro: Aplică şi închide

en: Apply this sheet by default
ro: Utilizează implicit această foaie de stil

en: Arabic (ar)
ro: Arabă (ar)

en: Armenian (ARMSCII-8)
ro: Armenesc (ARMSCII-8)

en: Ask for _destination folder on each download
ro: Cere un director la _fiecare descărcare

en: Ask the user
ro: Întreabă utilizatorul

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
ro: În unele situaţii, ca de exemplu atunci când navigaţi din spatele unui
    firewall, va trebui să folosiţi un proxy pentru a vă conecta la Internet.
    
    Dacă nu cunoaşteţi aceste setări întrebaţi administratorul de sistem.
    
    Dacă nu sunteţi sigur că trebuie să folosiţi un proxy, puteţi încerca să
    navigaţi fără a introduce ceva în aceste câmpuri. Puteţi reveni oricând
    asupra acestor opţiuni în setările Galeonului

en: At the _bottom of each folder
ro: La _sfârşitul meniului semnelor de carte

en: At the _top of each folder
ro: La începutul _meniului semnelor de carte

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
ro: Încearcă încărcarea URL-ului într-o fereastră existentă a Galeonului

en: Author
ro: Autor

en: AutoBookmarks
ro: Semne de carte automate

en: AutoFill Anonymous
ro: Completează automat ca Anonim

en: Autoconfigure _URL:
ro: _URL-ul pentru autoconfigurare

en: Autodetec_t
ro: Detec_tare automată

en: Automatically
ro: Automat

en: Automatically _wrap around
ro: _Reia de la capăt căutarea

en: Automatically reload the current site every so often
ro: Reîncarcă automat locaţia curentă din când în când

en: Autoreload
ro: Reîncarcă automat

en: Available Controls
ro: Controalele disponibile

en: Azerbaijani (az)
ro: Azeră (az)

en: Back
ro: Înapoi

en: Back history
ro: Istoric înapoi

en: Basque (eu)
ro: Bască (eu)

en: Block cookies from this site
ro: Refuză cookie-urile de la această adresă

en: Block image source
ro: Blochează sursa imaginii

en: Block images from %s
ro: Refuză imaginile de la %s

en: Block images from this site from being loaded
ro: Refuză imaginile de la această adresă

en: Blocked
ro: Blocat

en: Bookmark Name
ro: Numele semnului de carte

en: Bookmarklets
ro: Acţiuni JavaScript

en: Bookmarks
ro: Semne de carte

en: Bookmarks _dock
ro: _Semnele de carte ancorate

en: Bottom
ro: Jos

en: Breton (br)
ro: Bretonă (br)

en: Broken
ro: Nefuncţională

en: Browsing
ro: Navigare

en: Bulgarian (bg)
ro: Bulgară (bg)

en: Byelorussian (be)
ro: Bielorusă (be)

en: Bypass cache
ro: Ignoră cache-ul

en: Bypass cache and proxy
ro: Ignoră cache-ul şi proxy-ul

en: Bypass proxy
ro: Ignoră proxy-ul

en: C_ut
ro: _Taie

en: Cancel all pending downloads?
ro: Renunţaţi la toate descărcările?

en: Cannot find a schema for galeon preferences. 
    Check your gconf setup, look at galeon FAQ for 
    more info
ro: Nu găsesc o schemă pentru preferinţele Galeon. 
    Verificaţi setările GConf, citiţi Galeon FAQ pentru 
    mai multe informaţii

en: Catalan (ca)
ro: Catalană (ca)

en: Certificates
ro: Certificate

en: Chapter
ro: Capitol

en: Charset Encoding
ro: Cod de pagină

en: Charsets
ro: Seturi de caractere

en: Chinese
ro: Chinezesc

en: Chinese (zh)
ro: Chineză (zh)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ro: Chinezesc Simplificat (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
ro: Chinezesc Simplificat (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
ro: Chinezesc Simplificat (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
ro: Chinezesc Simplificat (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
ro: Chinezesc Simplificat (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
ro: Chinezesc Tradiţional (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
ro: Chinezesc Tradiţional (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
ro: Chinezesc Tradiţional (EUC-TW)

en: Choose Helper App
ro: Alegeţi aplicaţia externă

en: Choose Helper Application
ro: Alegeţi aplicaţia externă

en: Choose destination folder
ro: Alegeţi directorul de destinaţie

en: Choose helper application
ro: Alegeţi aplicaţia externă

en: Clear
ro: Şterge

en: Clear _Disk Cache
ro: Şterge cache-u_l de pe disc

en: Clear _Memory Cache
ro: Şter_ge cache-ul din memorie

en: Clear location
ro: Şterge adresa

en: Clear the console
ro: Goleşte consola

en: Clear the location entry field
ro: Şterge intrarea adreselor

en: Click to (un)fold
ro: Apăsaţi pentru a desface/strânge

en: Clone tab
ro: Clonează tabul

en: Close Window
ro: Închide fereastra

en: Close all Galeon windows
ro: Închide toate ferestrele Galeon

en: Close dock
ro: Închide ancorarea

en: Close other tabs
ro: Închide celelalte taburi

en: Close tab
ro: Închide tabul

en: Close the current tab or window
ro: Închide tabul sau fereastra curentă

en: Colors
ro: Culori

en: Completions
ro: Completări

en: Configure Proxy Settings
ro: Configurare setări proxy

en: Configure the application
ro: Configurare aplicaţie

en: Confirm Session Open
ro: Confirmaţi deschiderea sesiunii

en: Confirm Window Close
ro: Confirmaţi deschiderea ferestrei

en: Contents
ro: Cuprinsuri

en: Control how proxies should be used
ro: Controlează setările proxy

en: Control whether images are animated
ro: Controlează afişarea imaginilor animate

en: Control whether images are displayed
ro: Controlează afişarea imaginilor

en: Coo_kie Sites
ro: Adresele coo_kie-urilor

en: Cookie Information
ro: Informaţiile cookie-ului

en: Cookie Name
ro: Numele cookie-ului

en: Cookie management
ro: Managementul cookie-urilor

en: Cookies
ro: Cookie-uri

en: Cookies that are being stored
ro: Cookie-uri reţinute

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy destination location
ro: Copiază locaţia destinaţiei

en: Copy email address
ro: Copiază adresa de mail

en: Copy frame location
ro: Copiază adresa cadrului

en: Copy image location
ro: Copiază locaţia imaginii

en: Copy link location
ro: Copiază locaţia legăturii

en: Copy location
ro: Copiază locaţia

en: Copy source location
ro: Copiază adresa locaţiei

en: Copy the selection
ro: Copiază selecţia

en: Copyright
ro: Drepturi de autor

en: Copyright (C) 2000-2002 Marco Pesenti Gritti
ro: Drepturi de autor (C) 2000-2002 Marco Pesenti Gritti

en: Could not create a temporary file
ro: Nu pot crea un fişier temporar

en: Could not open file: %s
ro: Nu am putut deschide fişierul: %s

en: Couldn't load any bookmark from that file.
    Make sure that it is in the correct file format.
ro: Nu am reuşit să încarc niciun semn de carte din acel fişier.
    Verificaţi dacă are formatul corespunzător de fişier.

en: Couldn't load session from "%s"
ro: Nu am putut deschide sesiunea din "%s"

en: Couldn't save your bookmarks to the specified file!
ro: Nu am reuşit să salvez semnele de carte în fişierul specificat!

en: Create a new alias
ro: Creează un alias nou

en: Create a new bookmark
ro: Creează un nou semn de carte

en: Create a new folder
ro: Creează un director nou

en: Create a new separator
ro: Creează un separator nou

en: Create a new tab
ro: Creează un tab nou

en: Create a new window
ro: Creează o nouă fereastră

en: Create bookmarks from previous session
ro: Transformă adresele sesiunii precedente în semne de carte

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
ro: Creează fereastra iniţială cu geometria dată.
    vezi X(1) pentru formatul GEOMETRIE

en: Croatian (MacCroatian)
ro: Croat (MacCroatian)

en: Croatian (hr)
ro: Croată (hr)

en: Current Controls
ro: Controalele curente

en: Cut
ro: Taie

en: Cut the selection
ro: Taie selecţia

en: Cyrillic
ro: Chirilic

en: Cyrillic (IBM-855)
ro: Chirilic (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ro: Chirilic (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
ro: Chirilic (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
ro: Chirilic (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
ro: Chirilic (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ro: Chirilic (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
ro: Chirilic/Rusesc (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
ro: Chirilic/Ucrainian (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
ro: Chirilic/Ucrainian (MacUkrainian)

en: Czech (cs)
ro: Cehă (cs)

en: DYNAMIC
ro: DINAMIC

en: D_ebian Packages
ro: Pachete D_ebian

en: D_ogpile
ro: _Dogpile

en: Danish (da)
ro: Daneză (da)

en: Default
ro: Implicită

en: Default (recommended)
ro: Implicit (recomandat)

en: Default Dock
ro: Ancora implicită

en: Default Layout
ro: Aspectul implicit

en: Delete this session
ro: Şterge această sesiune

en: Destination
ro: Destinaţie

en: Detach dock
ro: Detaşează ancora

en: Detach tab
ro: Detaşează tabul

en: Detailed proxy configuration
ro: Configurare proxy detaliată

en: Details
ro: Detalii

en: Details...
ro: Detalii...

en: Dictionary
ro: Dicţionar

en: Dis_k cache
ro: Cache-ul pe _disc

en: Disable Galeon's crash recovery dialog
ro: Dezavtivează recuperarea după blocare

en: Discard previous session
ro: Renunţă la sesiunea precedentă

en: Display the latest content of the current page
ro: Încarcă ultima versiune a paginii curente

en: Displays context menu immediately
ro: Arată instantaneu meniul contextual

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
ro: Nu aduce în prim-plan fereastra la deschiderea unei noi pagini într-un proces existent

en: Dock
ro: Ancorează

en: Does nothing
ro: Nici o acţiune

en: Don't Close Window
ro: Nu închide fereastra

en: Don't Open Session
ro: Nu deschide sesiunea

en: Don't Start Galeon
ro: Nu porni Galeon

en: Don't _ask me confirmation again when removing several bookmarks
ro: _Nu-mi mai cere confirmarea la ştergerea mai multor semne de carte

en: Don't ask me again
ro: Nu mă mai întreba de altă dată

en: Don't load any images
ro: Nu încărca imaginile

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
ro: Nu deschide nici o fereastră şi acţionează ca un server pentru deschiderea rapidă de noi instanţe Galeon

en: Don't save
ro: Nu salva

en: Done.
ro: Gata.

en: Down
ro: Jos

en: Download Paused
ro: Descărcare oprită

en: Download link
ro: Descarcă legătura

en: Downloader
ro: Descărcare

en: Downloading
ro: Descărcare

en: Drag handle
ro: Semnul de tragere

en: Drag page location from here
ro: Trageţi de aici adresa paginii curente

en: Duplicate Page
ro: Copiază pagina

en: Dutch (nl)
ro: Olandeză (nl)

en: E_xit
ro: _Ieşire

en: East asian
ro: Est Asiatic

en: Edit
ro: Editare

en: Element properties
ro: Proprietăţile elementului

en: Enable SSL Version 2
ro: Activează SSL Versiunea 2

en: Enable SSL Version 3
ro: Activează SSL Versiunea 3

en: Enable TLS
ro: Activează TLS

en: Enable smart bookmarks _history
ro: _Activează istoricul semnelor de carte inteligente

en: Enables auto-scrolling
ro: Activează derularea automată

en: English (US-ASCII)
ro: Englez (US-ASCII)

en: English (en)
ro: Engleză (en)

en: Enter the URL of the location to open:
ro: Introduceţi URL-ul adresei ce trebuie deschisă:

en: Entry width:
ro: Lungimea intrărilor:

en: Error:
ro: Eroare:

en: Errors
ro: Erori

en: Estonian (et)
ro: Estoniană (et)

en: Evaluate
ro: Evaluează

en: Ever
ro: Totdeauna

en: Every time
ro: De fiecare dată

en: Example: .gnome.org, .mozilla.org
ro: Exemplu: .gnome.org, .mozilla.org

en: Exit
ro: Ieşire

en: Exit the program
ro: Ieşire din program

en: Exit the program, saving the current session
ro: Ieşire cu salvarea sesiunii curente

en: Exit with _session
ro: I_eşire cu salvarea sesiunii

en: FILE
ro: FIŞIER

en: FTP download sites
ro: Adrese FTP pentru descărcare

en: Faeroese (fo)
ro: Feroenă (fo)

en: Failed due to connection timeout.
ro: Timpul maxim de conectare a expirat. Conectare eşuată.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
ro: Nu am reuşit să comunic cu GTM.
    
    Verificaţi dacă este corect instalat.
    GTM poate fi descărcat de la 	http://gtm.sourceforge.net

en: Failed to connect to site.
ro: Conectarea la această adresă a eşuat.

en: Failed to execute download command.
ro: Nu am reuşit să execut comanda de descărcare.

en: False
ro: Fals

en: Fetch bookmark _icon
ro: Încarcă _iconiţa semnului de carte

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
ro: Încarcă o eventuală iconiţă pentru această adresă

en: File
ro: Fişier

en: File %s will be overwritten.
    (%li bytes, modified %s)
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
ro: Fişierul %s va fi suprascris.
    (%li bytes, modificat în %s)
    Dacă alegeţi "Da" conţinutul va fi şters.
    
    Doriţi să continuaţi?

en: File transfer
ro: Transfer de fişiere

en: Filename
ro: Nume fişier

en: Filtering
ro: Filtrare

en: Find
ro: Caută

en: Find _next
ro: Caută _următorul...

en: Find bookmarks
ro: Caută în semnele de carte

en: Find bookmarks whose
ro: Arată semnele de carte în care

en: Find entry
ro: Intrarea căsuţei de căutare

en: Find in page
ro: Caută în pagină

en: Find pre_vious
ro: Caută _anteriorul

en: Find text...
ro: Caută un text...

en: Find text:
ro: Caută un text:

en: Find:
ro: Caută:

en: Finnish (fi)
ro: Finlandeză (fi)

en: First visited
ro: Prima vizită

en: Folder
ro: Director

en: Folder Name
ro: Numele directorului

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Fonts/Colors
ro: Fonturi şi culori

en: Form action
ro: Acţiuni formular

en: Forms on this page:
ro: Formulare în această pagină:

en: Forward
ro: Înainte

en: Forward history
ro: Istoric înainte

en: French (fr)
ro: Franceză (fr)

en: Full screen
ro: Pe tot ecranul

en: Fullscreen
ro: Pe tot ecranul

en: Fullscreen mode
ro: Pe tot ecranul

en: GConf error:
      %s
ro: Eroare GConf:
      %s

en: GEOMETRY
ro: GEOMETRIE

en: GIF Image
ro: Imagine GIF

en: GNOME Default
ro: Setările implicite GNOME

en: GNOME Help Index
ro: Indexul documentelor de ajutor GNOME

en: GNOME Integration
ro: Integrare GNOME

en: GNOME User's Guide
ro: Ghidul de Utilizare GNOME

en: GNOME default
ro: Setul implicit GNOME

en: GNOME help
ro: Ajutor GNOME

en: Galeon Bookmarks Editor
ro: Editorul semnelor de carte

en: Galeon Crash Recovery
ro: Recuperare după blocare

en: Galeon Downloader
ro: Descărcare Galeon

en: Galeon Nautilus view
ro: Vizualizare Galeon în Nautilus

en: Galeon Nautilus view factory
ro: Fabricarea vizualizării Galeon în Nautilus

en: Galeon New User
ro: Nou utilizator Galeon

en: Galeon Web Browser
ro: Navigatorul de Web Galeon

en: Galeon _FAQ
ro: Întrebări _frecvent puse despre Galeon

en: Galeon _home page
ro: Pagina _Galeon

en: Galeon _manual
ro: _Manualul Galeon

en: Galeon already running, using existing process
ro: Galeon rulează deja, utilizez procesul existent

en: Galeon appears to have crashed or
    been killed the last time it was run.
ro: Galeon pare să se fi blocat sau
    a fost omorât la ultima rulare.

en: Galeon can be configured as your default web browser when
    using other GNOME applications.
    
    Which protocols would you like Galeon to handle?
ro: Galeon poate fi configurat ca navigator implicit pentru
    celelalte aplicaţii GNOME.
    
    Ce protocoale doriţi să fie administrate de Galeon?

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
ro: Galeon poate importa semnele de carte din Netscape sau Mozilla.
    De asemenea, poate importa unele din preferinţele din Netscape.
    
    Doriţi aşa ceva?

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
ro: Galeon nu suportă acest protocol,
    şi nu este definită o acţiune implicită GNOME

en: Galeon content view component
ro: Componenta de vizualizare de conţinut Galeon

en: Galeon content view component's factory
ro: Fabricarea componentei de vizualizare de conţinut Galeon

en: Galeon object already active, server registration failed
ro: Obiectul Galeon este activ deja, înregistrarea la server a eşuat

en: Galeon question
ro: Întrebare Galeon

en: Galeon remote startup failed.
    
    Try exiting other OAF applications
    (e.g. Evolution and Nautilus), and running
    "oaf-slay" from the command line.
ro: Pornirea la distanţă a Galeonului a eşuat.
    
    Încercaţi să închideţi alte aplicaţii OAF
    (de ex. Evolution sau Nautilus), şi porniţi
    "oaf-slay" în linia de comandă.

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
ro: Configurarea Galeon s-a încheiat!
    
    
    
    Reţineţi însă că Galeon este extrem de configurabil, există
    multe alte opţiuni ce pot fi modificate din meniul Setări.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
ro: Galeon utilizează "Semnele de carte inteligente" pentru a uşura munca de căutare.
    
    Doriţi crearea unei bare cu unelte care să integreze câteva căutări utile?
    (puteţi schimba oricând aceste opţiuni din editorul semnelor de carte).

en: Galeon's old bookmarks format
ro: Vechiul format al semnelor de carte din Galeon

en: Galician (gl)
ro: Galeză (gl)

en: General
ro: Generale

en: German (de)
ro: Germană (de)

en: Get icon
ro: Încarcă iconiţa

en: Glossary
ro: Glosar

en: Gnome
ro: GNOME

en: Go
ro: Încărcare

en: Go To In-Page Bookmark
ro: Încarcă semnul de pagină

en: Go To Selected URL
ro: Încarcă URL-ul selectat

en: Go back - Right button: History
ro: Du-te înapoi - Buton dreapta: Istoric

en: Go back in history
ro: Du-te înapoi în istoric

en: Go back several pages
ro: Du-te înapoi câteva pagini

en: Go forward - Right button: History
ro: Du-te înainte - Buton dreapta: Istoric

en: Go forward in history
ro: Du-te înainte în istoric

en: Go forward several pages
ro: Du-te înainte câteva pagini

en: Go to specified location
ro: Încarcă adresa specificată

en: Go to the Galeon homepage
ro: Încarcă pagina Galeon

en: Go to your home page
ro: Încarcă pagina personală

en: Go up a level from the current location
ro: Du-te un nivel în sus faţă de locaţia curentă

en: Goes back in history
ro: Mergi înapoi în istoric

en: Google G_roups
ro: Gr_upuri Google

en: Google I_mages
ro: I_magini Google

en: Graphic arts:
ro: Grafică:

en: Greek
ro: Grecesc

en: Greek (ISO-8859-7)
ro: Grecesc (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
ro: Grecesc (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
ro: Grecesc (Windows-1253)

en: Greek (el)
ro: Greacă (el)

en: Group by host
ro: Grupează după gazdă

en: HTML Files
ro: Fişiere HTML

en: HTML GNOME Documents
ro: Documente GNOME în format HTML

en: HTTP _version
ro: _Versiunea HTTP

en: H_ome page
ro: Pagina pr_oprie

en: Handlers
ro: Administratori

en: Hebrew
ro: Evreiesc

en: Hebrew (IBM-862)
ro: Evreiesc (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
ro: Evreiesc (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ro: Evreiesc (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
ro: Evreiesc (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
ro: Grecesc (Windows-1255)

en: Hebrew (he)
ro: Idiş (he)

en: Height
ro: Înălţime

en: Help
ro: Ajutor

en: Helper
ro: Aplicaţie

en: Helper processes _URL
ro: Aplicaţia externă procesează _adresa

en: Hide toolbar
ro: Ascunde bara cu unelte

en: High
ro: Ridicată

en: History
ro: Istoric

en: Home
ro: Acasă

en: Home Page
ro: Pagina personală

en: Hours
ro: Ore

en: Hungarian (hu)
ro: Maghiară (hu)

en: I_mage properties
ro: Proprietăţile _imaginilor

en: I_nformation
ro: In_formaţie

en: Icelandic (MacIcelandic)
ro: Islandez (MacIcelandic)

en: Icelandic (is)
ro: Islandeză (is)

en: Icons only
ro: Doar iconiţe

en: Identif_y as
ro: Identi_fică-te ca:

en: Ignored
ro: Ignorat

en: Illegal toolbar item type
ro: Item ilegal în bara de unelte

en: Image Loading
ro: Afişarea imaginilor

en: Image URL
ro: URL-ul imaginii

en: Image blocking management
ro: Managementul imaginilor refuzate

en: Image tit_le
ro: _Titlul imaginii

en: Images on this page:
ro: Imagini în această pagină:

en: Import Netscape _preferences
ro: Importul _preferinţelor din Netscape.

en: Import bookmarks from _Mozilla
ro: Importul semnelor de carte din _Mozilla

en: Import bookmarks from _Netscape
ro: Importul semnelor de carte din _Netscape

en: Import from...
ro: Importă din...

en: Indonesian (id)
ro: Indoneziană (id)

en: Info Pages
ro: Paginile info

en: Insecure
ro: Nesigură

en: Insert bookmarks here...
ro: Inserează aici semnele de carte...

en: Irish (ga)
ro: Irlandeză (ga)

en: Italian (it)
ro: Italiană (it)

en: JPEG Image
ro: Imagine JPEG

en: Japanese
ro: Japonez

en: Japanese (EUC-JP)
ro: Japonez (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ro: Japonez (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
ro: Japonez (Shift_JIS)

en: Japanese (ja)
ro: Japoneză (ja)

en: Java_Script console...
ro: Consolă Java_Script...

en: Javascript console
ro: Consolă JavaScript

en: Keep dialog open after all downloads have finished
ro: Păstrează dialogul deschis după terminarea descărcărilor

en: Korean
ro: Coreean

en: Korean (EUC-KR)
ro: Coreean (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
ro: Coreean (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
ro: Coreean (JOHAB)

en: Korean (UHC)
ro: Coreean (UHC)

en: Korean (ko)
ro: Coreeană (ko)

en: L_ocation
ro: _Adresă

en: Languages
ro: Limbi

en: Last _modified
ro: _Versiune

en: Last three days
ro: Trei zile

en: Last two days
ro: Alaltăieri

en: Last visited
ro: Ultima vizită

en: Latvian (lv)
ro: Letonă (lv)

en: Left
ro: Stânga

en: Li_nk text
ro: Textul _adresei

en: Link _title
ro: _Titlul adresei

en: Links
ro: Legături

en: Links on this page:
ro: Adrese în această pagină:

en: Lithuanian (lt)
ro: Lituaniană (lt)

en: Load all images
ro: Încarcă toate imaginile

en: Load from...
ro: Încarcă din...

en: Load images from current server only
ro: Încarcă doar imaginile de pe serverul curent

en: Load pages from the cache instead of over the network
ro: Încarcă paginile din cache, nu din reţea

en: Load selected bookmark in the browser
ro: Încarcă semnele de carte selectate în navigator

en: Load the given session file
ro: Încarcă fişierul de sesiune dat

en: Loading site...
ro: Încarc adresa...

en: Loading tab text _color
ro: Textul taburilor în c_urs de încărcare

en: Local disk browsing
ro: Navigare în ierarhia locală de fişiere

en: Local files
ro: Fişiere locale

en: Location
ro: Adresă

en: Location entry
ro: Intrarea adreselor

en: Log of visited pages
ro: Înregistrări ale paginilor vizitate

en: Low
ro: Joasă

en: MIME Type
ro: Tipul MIME

en: MIME Types
ro: Tipuri MIME

en: MIME type: %s
ro: Tip MIME: %s

en: Macedonian (mk)
ro: Macedoneană (mk)

en: Mailer
ro: Client de mail

en: Malay (ms)
ro: Malaieză (ms)

en: Man Pages
ro: Paginile man

en: Manage Certificates ...
ro: Managerul certificatelor...

en: Manual _proxy configuration
ro: Configurare _proxy manuală

en: Match _entire word
ro: Caută cu_vântul întreg

en: Medium
ro: Medie

en: Memor_y cache
ro: Cache-ul în _memorie

en: Messages
ro: Mesaje

en: Method
ro: Metodă

en: Migrate bookmarks and preferences
ro: Migrarea semnelor de carte şi a preferinţelor

en: Min. Size
ro: Mărime minimă

en: Minutes
ro: Minute

en: Modified:
ro: Modificat:

en: Month
ro: O lună

en: More Bookmarklets
ro: Alte acţiuni JavaScript

en: More Info About...
ro: Mai multe informaţii despre...

en: Mouse Buttons
ro: Butoanele de mouse

en: Mouse Wheel
ro: Rotiţa de mouse

en: Move _down
ro: Mută mai j_os

en: Move _up
ro: Mută mai s_us

en: Move bookmark down
ro: Mută semnul de carte mai jos

en: Move bookmark up
ro: Mută semnul de carte mai sus

en: Move tab _left / up
ro: Mută tabul în _stânga / sus

en: Move tab _right / down
ro: Mută tabul în d_reapta / jos

en: Move the current tab left / up
ro: Mută tabul în stânga / sus

en: Move the current tab right / down
ro: Mută tabul în dreapta / jos

en: Move the current tab to a different window
ro: Mută tabul curent în altă fereastră

en: Move the current tab to a new window
ro: Mută tabul curent într-o nouă fereastră

en: Mozilla's bookmarks format
ro: Formatul semnelor de carte din Mozilla

en: My Portal
ro: Portalul meu

en: N_icknames:
ro: Al_ias:

en: N_o proxy for
ro: Fără p_roxy pentru

en: N_otes:
ro: N_ote:

en: Name
ro: Numele

en: Name:
ro: Nume:

en: Nautilus theme
ro: Tema Nautilus

en: Netscape's bookmarks format
ro: Formatul semnelor de carte din Netscape

en: Network
ro: Reţea

en: Never
ro: Niciodată

en: Never animate images
ro: Nu afişa animaţiile

en: Never use proxies
ro: Nu utiliza proxy

en: New
ro: Nou

en: New _alias
ro: Alias no_u

en: New _folder
ro: Director n_ou

en: New _item
ro: _Item nou

en: New _separator
ro: Se_parator nou

en: New _tab
ro: Ta_b nou

en: New a_utobookmarks folder
ro: Director no_u cu semne de carte automate

en: New bar
ro: Bară nouă

en: New folder
ro: Director nou

en: New item
ro: Item nou

en: New mime item
ro: Nou item MIME

en: Next
ro: Următorul

en: Nicknames:
ro: Aliasurile:

en: No
ro: Nu

en: No document is loaded
ro: Nici un document nu este încărcat

en: None
ro: Niciuna

en: Normal web sites
ro: Adrese web obişnuite

en: Norwegian (no)
ro: Norvegiană (no)

en: Norwegian/Bokmaal (nb)
ro: Norvegiană/Bokmaal (nb)

en: Norwegian/Nynorsk (nn)
ro: Norvegiană/Nynorsk (nn)

en: Notes:
ro: Note:

en: Nothing to close: no opened Galeon windows found.
ro: Nu am ce închide: nu am găsit nici o fereastră deschisă de Galeon

en: Off
ro: Dezactivată

en: Old versions of this page
ro: Versiuni vechi ale acestei pagini

en: On New Page
ro: Într-o pagină nouă

en: On Startup
ro: La pornire

en: Once per session
ro: O dată pe sesiune

en: One _Level (folders first)
ro: Un _nivel (directoarele întâi)

en: Only change this if you want to access web pages that only accept a limited set of web browsers. You can put any string here.
ro: Nu schimbaţi această setare decât dacă doriţi să accesaţi pagini de web care acceptă doar anumite programe de navigare. Puteţi introduce orice şir de caractere.

en: Only enable close _button on current tab
ro: Permite închiderea doar a tabului _curent

en: Only in context _menu
ro: Doar într-un meniu _contextual

en: Only show errors
ro: Arată doar erorile

en: Only show messages
ro: Arată doar mesajele

en: Only show warnings
ro: Arată doar avertizările

en: Op_en session...
ro: Desc_hide sesiunea...

en: Open Session
ro: Deschide sesiunea

en: Open URL
ro: Deschide adresa

en: Open _URL...
ro: Deschide un _URL...

en: Open _popups in tabs
ro: Deschide _popup-urile în taburi

en: Open a URL
ro: Deschide un URL

en: Open a file
ro: Deschide un fişier

en: Open a new tab in an existing Galeon window
ro: Deschide un nou tab într-o fereastră existentă a Galeonului

en: Open a new window in an existing Galeon process
ro: Deschide o nouă fereastră într-un proces existent al Galeonului

en: Open as a panel applet
ro: Deschide ca un nou applet de panou

en: Open folder in My _Portal
ro: Deschide directorul în "_Portalul propriu"

en: Open frame in Galeon
ro: Deschide cadrul în Galeon

en: Open frame in new tab
ro: Arată cadrul într-un nou tab

en: Open frame in new window
ro: Arată cadrul într-o nouă fereastră

en: Open frame in window
ro: Deschide cadrul în fereastră

en: Open image (%s)
ro: Deschide imaginea (%s)

en: Open image in Galeon
ro: Deschide imaginea în Galeon

en: Open image in new tab
ro: Deschide imaginea într-un nou tab

en: Open image in new window
ro: Deschide imaginea într-o nouă fereastră

en: Open in Galeon
ro: Deschide în Galeon

en: Open in a new tab
ro: Deschide într-un nou tab

en: Open in a new window
ro: Deschide într-o nouă fereastră

en: Open in new tab
ro: Deschide într-un nou tab

en: Open in new window
ro: Deschide într-o nouă fereastră

en: Open new browser
ro: Deschide un nou navigator

en: Open new tab
ro: Deschide un nou tab

en: Open new window
ro: Deschide o nouă fereastră

en: Open session...
ro: Deschide sesiunea...

en: Open the Galeon FAQ (Frequently Asked Questions)
ro: Deschide Galeon FAQ (Întrebări frecvent puse despre Galeon)

en: Open the Galeon manual
ro: Deschide manualul Galeon

en: Open the Java console
ro: Arată consola Java

en: Open the JavaScript console
ro: Arată consola JavaScript

en: Open the bookmarks editor
ro: Deschide editorul semnelor de carte

en: Open the find dialog
ro: Deschide dialogul de căutare

en: Open the related links menu
ro: Deschide meniul legăturilor înrudite

en: Open whole folder in _windows
ro: Deschide tot directorul în _ferestre

en: Opening a session will close all current windows.
    Are you sure you want to proceed?
ro: Deschiderea unei sesiuni va închide toate ferestrele deschise.
    Sunteţi sigur că doriţi să continuaţi?

en: Options
ro: Opţiuni

en: Other
ro: Altul

en: PNG Image
ro: Imagine PNG

en: P_assword Sites
ro: _Adrese parolate

en: Page Color...
ro: Culoarea paginii...

en: Page Freshness?
ro: Versiunea paginii

en: Page i_nformation...
ro: Proprietăţile pa_ginii...

en: Page information
ro: Proprietăţile paginii

en: Panel mode. Ignoring server mode option.
ro: Mod panel. Ignor opţiunea de pornire în mod serve

en: Password
ro: Parolă

en: Password management
ro: Managementul parolelor

en: Passwords
ro: Parole

en: Paste
ro: Inserează

en: Paste the clipboard
ro: Inserează selecţia

en: Pastes and loads selection as URL
ro: Inserează şi încarcă selecţia ca URL

en: Pause
ro: Pauză

en: Paused
ro: Oprit

en: Performs gestures
ro: Descrie gesturi

en: Performs gestures, displaying menu on button release
ro: Descrie gesturi şi arată meniul la eliberarea butonului

en: Persistent Data
ro: Date reţinute

en: Persistent Data Manager
ro: Managerul datelor reţinute

en: Personal Toolbar Folder
ro: Directorul barei personale cu unelte

en: Pick a Font
ro: Alegeţi un font

en: Pick an image file
ro: Alegeţi un fişier imagine

en: Pick the background color
ro: Alegeţi culoarea fundalului

en: Pick the color for visited links
ro: Alegeţi culoarea legăturilor vizitate

en: Pick the color unvisited links
ro: Alegeţi culoarea legaturilor nevizitate

en: Pick the text color
ro: Alegeţi culoarea textului

en: Plain Text
ro: Text neformatat

en: Please name the bookmark.
ro: Introduceţi vă rog numele semnului de carte.

en: Please name the folder.
ro: Introduceţi vă rog numele directorului.

en: Please see the Galeon Manual for a full listing of available expansion characters.
ro: Consultaţi manualul pentru lista caracterelor de expansiune

en: Please specify a Home Page in the Preferences dialog.
ro: Specificaţi vă rog o pagină personală în caseta Preferinţe

en: Polish (pl)
ro: Poloneză (pl)

en: Portuguese (pt)
ro: Portugheză (pt)

en: Portuguese of Brazil (pt-BR)
ro: Portugheză braziliană (pt-BR)

en: Preferences
ro: Preferinţe

en: Previous
ro: Anteriorul

en: Print
ro: Tipărire

en: Print current page
ro: Tipăreşte pagina curentă

en: Print the current file
ro: Tipăreşte fişierul curent

en: Print the current page
ro: Tipăreşte pagina curentă

en: Programs
ro: Programe externe

en: Properties
ro: Proprietăţi

en: Proxies
ro: Proxy-uri

en: R_eversed relation
ro: R_elaţie inversată

en: Read Cookie for Site
ro: Arată cookie-urile adresei

en: Received
ro: Primit

en: Recent sessions
ro: Sesiuni recente

en: Recursively (_folders first)
ro: Recursiv (întâi _directoarele)

en: Redirecting to site...
ro: Redirecţionez către această adresă...

en: Refresh icon
ro: Reîncarcă iconiţa

en: Regenerate _autobookmarks
ro: Regenerează semnele de carte _automate

en: Related _links
ro: _Legături înrudite

en: Relation
ro: Relaţie

en: Reload
ro: Reîncarcă

en: Reload all tabs
ro: Reîncarcă toate taburile

en: Reload all windows
ro: Reîncarcă toate ferestrele

en: Reload frame
ro: Reîncarcă cadrul

en: Reload page every
ro: Reîncarcă pagina la

en: Reload tab
ro: Reîncarcă tabul

en: Reload the current page
ro: Reîncarcă pagina curentă

en: Remaining
ro: Rămas

en: Remove
ro: Şterge

en: Remove _All Cookies
ro: Şterge _toate cookie-urile

en: Remove _All Pairs
ro: Şterge _toate perechile

en: Remove _All Sites
ro: Şterge _toate adresele

en: Remove and _Block Cookie
ro: Şterge şi _blochează

en: Remove bookmark
ro: Şterge semnul de carte

en: Remove entry
ro: Şterge intrarea

en: Rendering
ro: Afişare

en: Report a bug in Galeon
ro: Raportaţi o eroare din Galeon

en: Reset zoom level to 100%
ro: Adu nivelul de zoom la 100%

en: Restore a previous session from a file
ro: Revino la o sesiune anterioară dintr-un fişier

en: Restore a recently-opened or -saved session
ro: Revino la o sesiune recent deschisă sau salvată

en: Restore previous session
ro: Revino la sesiunea anterioară

en: Resume
ro: Reporneşte

en: Resuming...
ro: Repornesc...

en: Revert
ro: Revino

en: Ricardo Fernandez Pascual <ric@users.sourceforge.net>
ro: Ricardo Fernández Pascual <ric@users.sourceforge.net>

en: Right
ro: Dreapta

en: Romanian (ISO-8859-16)
ro: Românesc (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
ro: Românesc (MacRomanian)

en: Romanian (ro)
ro: Română (ro)

en: Run Galeon in full screen mode
ro: Utilizează tot ecranul pentru Galeon

en: Run in _terminal
ro: Pornire în _terminal

en: Run in a _terminal
ro: Pornire în _terminal

en: Run the first time druid again
ro: Afişează din nou dialogurile iniţiale de configurare

en: Run with Helper App
ro: Deschide cu o aplicaţie externă

en: Russian
ro: Rusesc

en: Russian (ru)
ro: Rusă (ru)

en: SGML GNOME Documents
ro: Documente GNOME în format SGML

en: SSL Protocol versions
ro: Versiuni protocol SSL

en: S_ans serif
ro: Fără s_erif

en: Sa_ve session as...
ro: Sal_vează sesiunea ca...

en: Same as --close, but exits server mode too
ro: Identic cu --close, dar iese şi din modul server

en: Sans serif
ro: Fără serif

en: Save
ro: Salvează

en: Save _as...
ro: Salvează c_a...

en: Save as %s failed
ro: Nu pot salva ca %s

en: Save as...
ro: Salvează ca...

en: Save background as...
ro: Salvează fundalul ca...

en: Save bookmark as...
ro: Salvează semnul de carte ca...

en: Save folder as...
ro: Salvează directorul ca...

en: Save image as...
ro: Salvează imaginea ca...

en: Save session as...
ro: Salvează sesiunea ca...

en: Save the current page
ro: Salvează pagina curentă

en: Save the current session to a file
ro: Salvează sesiunea curentă într-un fişier

en: Save to disk
ro: Salvează pe disc

en: Save with content
ro: Salvează cu conţinut

en: Saved as %s
ro: Salvat ca %s

en: Scottish (gd)
ro: Scoţiană (gd)

en: Scroll Page (fast)
ro: Derulează pagina (rapid)

en: Scroll Page (slow)
ro: Derulează pagina (încet)

en: Scroll Page (very fast)
ro: Derulează pagina (foarte rapid)

en: Scroll Page (very slow)
ro: Derulează pagina (foarte încet)

en: Scroll Page... (variable)
ro: Derulează pagina... (variabilă)

en: Scrolls by
ro: Derulează cu

en: Search
ro: Caută:

en: Search for a string
ro: Caută un şir

en: Search for a word or phrase in the current page
ro: Caută un cuvânt sau o expresie în pagina curentă

en: Search for the next occurrence of a word or phrase in the current page
ro: Caută următoarea apariţie a unui cuvânt sau a unei fraze în pagina curentă

en: Search for the previous occurrence of a word or phrase in the current page
ro: Caută următoarea apariţie a unui cuvânt sau a unei fraze în pagina curentă

en: Seconds
ro: Secunde

en: Section
ro: Secţiune

en: Secure web sites
ro: Adrese web securizate

en: Security
ro: Securitate

en: Security level: %s
ro: Nivelul de securitate: %s

en: Security level: %s
    %s
ro: Nivelul de securitate: %s
    %s

en: Select Animation Folder
ro: Selectaţi directorul animaţiei

en: Select Download Folder
ro: Selectaţi un director pentru descărcare

en: Select a file to add
ro: Selectaţi fişierul ce urmează a fi adăugat

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Select all text in the current page
ro: Selectează tot textul din pagina curentă

en: Select the destination filename
ro: Introduceţi numele fişierului rezultat

en: Select the file to open
ro: Selectaţi fişierul ce urmează a fi deschis

en: Send link to...
ro: Trimite adresa către...

en: Send the current URL by email
ro: Trimite adresa curentă prin mail

en: Serbian (sr)
ro: Sârbă (sr)

en: Serif
ro: Cu serif

en: Servers for which username/password pairs will not be stored
ro: Adresele pentru care perechile utilizator/parolă nu sunt salvate

en: Servers from which images will not be loaded
ro: Adresele refuzate la descărcarea imaginilor

en: Servers that can and cannot store cookies
ro: Adresele acceptate sau refuzate la stocarea cookie-urilor

en: Set In-Page Bookmark
ro: Setează semnul de pagină

en: Set current page as home page
ro: Setează pagina curentă ca pagină personală

en: Set size of smart bookmark entry
ro: Setează mărimea intrărilor semnelor de carte inteligente

en: Set to "_My Portal"
ro: Setează "Portalul _meu"

en: Set to _Current Page
ro: Setează pagina _curentă

en: Set to default
ro: Setează valorile implicite

en: Setup Complete
ro: Configurare încheiată

en: Shorten all _names by dropping common prefixes
ro: Scurtează toate numele prin eliminarea prefi_xurilor comune

en: Shorten long names by dropping _vowels
ro: Scurtează numele lungi prin eliminarea _vocalelor

en: Shorten names to fixed _width
ro: Scurtează numele la o lungime _fixă de

en: Shorten names to target _length
ro: Scurtează _numele până la o lungime de

en: Show Folder Actions
ro: Arată acţiunile directoarelor

en: Show _JavaScript entry
ro: Arată intrarea Java_Script

en: Show _all bookmarks
ro: Arată _toate semnele de carte

en: Show _blank page
ro: Arată _o pagină goală

en: Show _everything
ro: Arată _totul

en: Show _home page
ro: Arată pagina _personală

en: Show _last page
ro: Arată u_ltima pagină

en: Show _menubar
ro: Arată bara cu _meniuri

en: Show _toolbar
ro: Arată bara cu _unelte

en: Show blan_k page
ro: Arată o pagină _goală

en: Show bookmarks toolbars
ro: Arată barele semnelor de carte

en: Show edit bookmarks controls
ro: Arată controalele de editare

en: Show everything
ro: Arată totul

en: Show hom_e page
ro: Arată pagina pe_rsonală

en: Show information about the current site
ro: Arată câteva informaţii despre locaţia curentă

en: Show information about the currently installed plugins
ro: Arată câteva informaţii despre pluginurile instalate

en: Show las_t page
ro: Arată ultima pag_ină

en: Show menu
ro: Arată meniul

en: Show menubar
ro: Arată bara cu meniuri

en: Show only _this folder
ro: Arată _doar acest director

en: Show only _warnings
ro: Arată _doar avertizările

en: Show only e_rrors
ro: Arată doar _erorile

en: Show only errors
ro: Arată doar erorile

en: Show only m_essages
ro: Arată doar _mesajele

en: Show only messages
ro: Arată doar mesajele

en: Show only warnings
ro: Arată doar avertizările

en: Show statusbar
ro: Arată bara de stare

en: Show toolbars
ro: Arată barele cu unelte

en: Shows bookmarks
ro: Arată semnele de carte

en: Simplified Chinese
ro: Chinezesc Simplificat

en: Site
ro: Adresă

en: Site not found.
ro: Această adresă nu a fost găsită.

en: Size
ro: Mărime

en: Slovak (sk)
ro: Slovacă (sk)

en: Slovenian (sl)
ro: Slovenă (sl)

en: Smart Bookmarks
ro: Semne de carte inteligente

en: Smart Bookmarks Toolbar
ro: Semne de carte inteligente

en: Soc_ks host
ro: Gazda Soc_ks

en: Sort fold_er
ro: Sortea_ză directorul

en: Source URL
ro: Sursă URL

en: South European (ISO-8859-3)
ro: Sud European (ISO-8859-3)

en: Spanish (es)
ro: Spaniolă (es)

en: Specify stylesheet settings for the current page
ro: Specifică foaia de stil pentru pagina curentă

en: Speed
ro: Viteză

en: Spinner
ro: Iconiţa animată

en: St_ylesheet
ro: _Foaie de stil

en: Start Galeon
ro: Porneşte Galeon

en: Starting download...
ro: Porneşte descărcare...

en: Status
ro: Stare

en: Stop all tabs
ro: Opreşte toate taburile

en: Stop all windows
ro: Opreşte toate ferestrele

en: Stop current data transfer
ro: Opreşte transferul curent de date

en: Stop the loading of the current page
ro: Opreşte încărcarea paginii curente

en: Stylesheets
ro: Foi de stil

en: Stylesheets on this page:
ro: Foi de stil în această pagină:

en: Subsection
ro: Subsecţiune

en: Swedish (sv)
ro: Suedeză (sv)

en: Switch to the next tab
ro: Trecere în tabul următor

en: Switch to the previous tab
ro: Trecere în tabul anterior

en: TIME
ro: TIMP

en: T_ools
ro: _Unelte

en: Tab Colors
ro: Culorile taburilor

en: Tab Names
ro: Numele taburilor

en: Tabbed Browsing
ro: Navigarea în taburi

en: Tabs
ro: Taburi

en: Target lan_guage
ro: Lim_ba ţintă

en: Target t_ype
ro: T_ipul ţintei

en: Text _beside icons
ro: Text lân_gă iconiţe

en: Text _under icons
ro: Text s_ub iconiţe

en: Text beside icons
ro: Text lângă iconiţe

en: Text only
ro: Doar text

en: Text under icons
ro: Text sub iconiţe

en: Thai
ro: Thailandeză

en: Thai (TIS-620)
ro: Thailandez (TIS-620)

en: The URL %s has MIME type %s
ro: URL-ul %s are tipul MIME %s

en: The following bookmarks will be deleted. Please, make sure that no important information will be lost.
ro: Următoarele semne de carte vor fi şterse. Asiguraţi-vă vă nu se vor pierde informaţii preţioase.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
ro: Protocolul specificat nu este recunoscut.
    
    Doriţi să încercaţi acţiunea implicită din GNOME?

en: The specified path does not exist.
ro: Calea specificată nu există.

en: The version of Mozilla Galeon was compiled against (%s) does not match the detected version (%s).
    
    You may experience segfaults and other oddities.  Please test with a matching version of Mozilla before reporting any bugs.
    
    Continue anyway?
ro: Galeon a fost compilat pentru o altă versiune Mozilla (%s) decât cea detectată (%s).
    
    E posibil să vă loviţi de blocări repetate şi alte probleme, vă rugăm să încercaţi o versiune compatibilă de Mozilla înainte de a raporta orice eroare.
    
    Doriţi să continuaţi?

en: There are multiple tabs open in this window.
    Are you sure you want to close it?
ro: Aveţi mai multe taburi deschise în această fereastră.
    Sunteţi sigur că doriţi să o închideţi?

en: There is a file bookmarks.xml but no bookmarks.xbel in your ~/.galeon folder.
    This probably means that this is the first time that you run a post 1.0 version
    of Galeon.
    
    The bookmarks format of Galeon has changed to XBEL for enhanced interoperatibility.
    Your old bookmarks file will be loaded now and it will be left untouched for backup.
    
    Please, report any problems.
ro: Există un fişier bookmarks.xml, dar nu şi unul bookmarks.xbel în directorul propriu ~/.galeon
    Probabil este prima dată când aţi pornit o versiune Galeon 1.1.x sau 1.2.x
    
    
    Formatul semnelor de carte în Galeon este acum XBEL pentru o mai bună interoperabilitate.
    Vechiul fişier cu semne de carte va fi încărcat acum şi va rămâne neatins ca o copie de siguranţă.
    
    Vă rugăm să raportaţi orice eventuală eroare.

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
ro: Veţi şterge toţi itemii din istoric.
    Chiar doriţi să faceţi asta?

en: Time
ro: Timp

en: Time elapsed
ro: Timp scurs

en: Time of inactivity (in seconds) until the server shuts down itself. Defaults to one hour, use 0 to disable.
ro: Timpul (în secunde) după care serverul se închide singur. Setarea implicită este de o oră, alegeţi 0 pentru dezactivare.

en: Time remaining
ro: Timp rămas

en: Times visited
ro: Contor

en: Title
ro: Titlu

en: Today
ro: Astăzi

en: Toggle bookmark toolbars visibility
ro: Arată barele semnelor de carte

en: Toggle bookmarks sidebar
ro: (De)Ancorează semnele de carte

en: Toggle full screen mode
ro: Galeon (nu) utilizează tot ecranul

en: Toggle fullscreen mode
ro: Galeon (nu) foloseşte tot ecranul

en: Toggle history sidebar
ro: (De)Ancorează istoricul

en: Toggle menubar visibility
ro: Arată bara cu meniuri

en: Toggle statusbar visiblity
ro: Arată bara de stare

en: Toggle toolbar visibility
ro: Arată/Ascunde bara cu unelte

en: Toolbar Appearance
ro: Aspectul barei cu unelte

en: Toolbar Contents
ro: Conţinutul barei cu unelte

en: Toolbar Theme
ro: Tema barei cu unelte

en: Toolbars
ro: Bare cu unelte

en: Top
ro: Sus

en: Toussaint Frederic <fred@linuxgraphic.org>
ro: Toussaint Frédéric (fred@linuxgraphic.org)

en: Traditional Chinese
ro: Chinezesc Tradiţional

en: Transferring data from site...
ro: Transfer date de la această adresă...

en: Translate to English
ro: Tradu în engleză

en: Translation:
ro: Traducere: Mişu Moldovan <dumol@go.ro>

en: True
ro: Adevărat

en: Turkish
ro: Turcesc

en: Turkish (IBM-857)
ro: Turcesc (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ro: Turcesc (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
ro: Turcesc (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
ro: Turcesc (Windows-1254)

en: Turkish (tr)
ro: Turcă (tr)

en: Two days ago
ro: Alaltăieri

en: URL Clicked
ro: URL apăsat

en: URLs recovered on %Y-%m-%d %X
ro: URL-uri redeschise la %d-%m-%Y %X

en: U_nderline links
ro: Su_bliniază legăturile

en: Ukrainian
ro: Ucrainian

en: Ukrainian (uk)
ro: Ucrainiană (uk)

en: Unable to initialize mozilla libraries
ro: Nu am reuşit iniţializarea bibliotecilor Mozilla

en: Unable to save bookmark file.
ro: Nu pot salva fişierul cu semnele de carte

en: Unknown
ro: Necunoscută

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: Untitled folder
ro: Director fără titlu

en: Up
ro: Sus

en: Update Settings
ro: Setări update

en: Use GNOME Transfer _Manager (GTM)
ro: Utilizează Managerul de Transfer _GNOME (GTM)

en: Use _GNOME default FTP handler
ro: Utilizează administratorul FT_P din GNOME

en: Use _Galeon to view GNOME Help documents
ro: Utilizează _Galeon pentru a vizualiza documentaţia GNOME

en: Use _built-in downloader
ro: Utilizează administratorul de descărcare _intern

en: Use _command
ro: Utilizează _comanda:

en: Use a different character encoding
ro: Utilizează un alt cod de pagină

en: Use a different font size
ro: Utilizează o altă mărime a fontului

en: Use automatic proxy configuration
ro: Utilizează autoconfigurarea proxy

en: Use default colors instead of page-requested colors
ro: Utilizează culorile mele în locul celor cerute

en: Use default fonts instead of page-requested fonts
ro: Utilizează fonturile mele în locul celor cerute

en: Use image as background
ro: Pune imaginea pe fundalul ecranului

en: Use manual proxy configuration
ro: Utilizează setările utilizatorului

en: Use own _colors
ro: Utilizează c_ulorile mele

en: Use own _fonts
ro: Utilizează _fonturile mele

en: User Agent Identification
ro: Identificarea User-Agent

en: User Defined
ro: Definit de utilizator

en: User Interface
ro: Interfaţă utilizator

en: Username
ro: Utilizator

en: Username/password pairs that are being stored
ro: Perechile utilizator/parolă reţinute de navigator

en: Version mismatch!
ro: Versiunile nu se potrivesc!

en: Vietnamese
ro: Vietnamez

en: Vietnamese (TCVN)
ro: Vietnamez (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
ro: Vietnamez (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
ro: Vietnamez (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ro: Vietnamez (Windows-1258)

en: Vietnamian (vi)
ro: Vietnameză (vi)

en: View Source
ro: Vizualizare surse

en: View _cookies...
ro: Arată _cookie-urile...

en: View _passwords...
ro: Arată _parolele...

en: View as Web Page (Galeon)
ro: Vizualizare ca pagină Web (Galeon)

en: View cookie _sites...
ro: Arată adre_sele cookie-urilor...

en: View page info
ro: Arată proprietăţile paginii

en: View password _sites...
ro: Arată adre_sele cu parole reţinute ...

en: View sites for which images will not be loaded
ro: Adresele refuzate la descărcarea imaginilor

en: View sites for which passwords will not be stored
ro: Adresele pentru care parolele nu sunt salvate

en: View sites from which cookies will be accepted or rejected
ro: Arată site-urile refuzate sau acceptate la primirea cookie-urilor

en: View source
ro: Vizualizare surse

en: View stored cookies
ro: Arată _cookie-urile reţinute

en: View stored passwords
ro: Arată parolele reţinute

en: View the source code of the current page
ro: Arată codul sursă al paginii curente

en: Visited:
ro: Vizitat:

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ro: Evreiesc Vizual (ISO-8859-8)

en: Waiting for authorization...
ro: Aştept autorizarea...

en: Walloon (wa)
ro: Flamandă (wa)

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Web Page (Galeon)
ro: Pagină Web (Galeon)

en: Web Page Viewer (Galeon)
ro: Vizualizare pagină Web (Galeon)

en: Week
ro: O săptămână

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
ro: Bun Venit în Galeon!
    
    
    
    Galeon este un navigator GNOME ce utilizează
    motorul de randare Mozilla.
    
    Următoarele dialoguri vă vor ajuta la configurarea iniţială.

en: Western
ro: Vestic

en: Western (IBM-850)
ro: Vestic (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
ro: Vestic (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ro: Vestic (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
ro: Vestic (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
ro: Vestic (Windows-1252)

en: What do you want to do with it?
ro: Ce doriţi să faceţi cu el?

en: When Adding Bookmarks
ro: La adăugarea semnelor de carte

en: Wi_dth
ro: _Lăţime

en: Width
ro: Înălţime

en: Windowed mode
ro: În ferestre

en: Windows
ro: Ferestre

en: XBEL bookmarks format
ro: Formatul XBEL de semne de carte

en: XBEL bookmarks root
ro: Rădăcina semnelor de carte XBEL

en: Yes
ro: Da

en: Yesterday
ro: Ieri

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
ro: Puteţi obţine oricând  completări explicite apăsând TAB.

en: Your current set of bookmarks will be merged with the contents of %s.
    Do you want to continue?
ro: Setul dumneavoastră curent de semne de carte va fi înlocuit cu cel din %s.
    Doriţi să continuaţi?

en: Your current set of bookmarks will be replaced with the contents of %s.
    Do you want to continue?
ro: Setul dumneavoastră curent de semne de carte va fi înlocuit cu cel din %s.
    Doriţi să continuaţi?

en: Zoom control
ro: Controlul de zoom

en: Zoom in
ro: Apropie

en: Zoom on First Image...
ro: Apropie prima imagine...

en: Zoom out
ro: Depărtează

en: _About...
ro: _Despre...

en: _Add
ro: _Adaugă

en: _Add bookmark to
ro: _Adaugă semn de carte în

en: _Add to context menu
ro: _Adaugă în meniul contextual

en: _Address
ro: _Adresă

en: _Allow cookies from this site
ro: _Acceptă cookie-urile de la această adresă

en: _Allow images from this site
ro: Acceptă imaginile de _la această adresă

en: _Allow popups
ro: Permite pop_up-uri

en: _Always
ro: Întotdeaun_a

en: _Always accept
ro: Acceptă întot_deauna

en: _Always do the same with this type of file
ro: _Asociază această acţiune cu acest tip de fişiere

en: _Always load
ro: Încarcă întotdeaun_a

en: _Always save session at exit
ro: _Salvează întotdeauna sesiunea la ieşire

en: _Always show tabs
ro: _Afişează întotdeauna taburile

en: _Always use this helper in future
ro: _Utilizează automat această aplicaţie în viitor

en: _Appearance
ro: _Aspect

en: _Ask user
ro: Întreabă _utilizatorul

en: _Ask user for a title
ro: Cere un titlu _utilizatorului

en: _Autocompletion enabled
ro: Completare _automată

en: _Automatic proxy configuration
ro: Configurare proxy _automată

en: _Autoreload enabled
ro: Reîncărcarea _automată este activată

en: _Autoreload...
ro: Reîncărcare _automată...

en: _Back
ro: Îna_poi

en: _Background
ro: _Fundal

en: _Block cookies from this site
ro: _Refuză cookie-urile de la această adresă

en: _Block images from this site
ro: Refuză imaginile _de la această adresă

en: _Bookmarklets Collection (requires JavaScript)
ro: Acţiuni _JavaScript (bookmarklets)

en: _Bookmarks
ro: Semne de _carte

en: _Bookmarks toolbars
ro: _Barele semnelor de carte

en: _Clear
ro: Şter_ge

en: _Clear History
ro: Şterge _istoricul

en: _Clear history
ro: Şterge _istoricul

en: _Clear smart bookmarks after use
ro: Şter_ge semnele de carte inteligente după utilizare

en: _Close
ro: Î_nchide

en: _Collapse all categories
ro: Închide toate cate_goriile

en: _Compare page
ro: _Compară pagina

en: _Continuously
ro: În_continuu

en: _Cookies
ro: _Cookie-uri

en: _Copy
ro: _Copiază

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
ro: A_ctivare ca bară cu semne de carte inteligente

en: _Cursive
ro: Cu_rsiv

en: _Days before expiring history items
ro: _Zile până la expirarea itemilor din istoric

en: _Default charset
ro: Setul de caractere _implicit

en: _Default font
ro: Fontul _implicit

en: _Delete
ro: Şter_ge

en: _Detach tab
ro: _Detaşează tabul

en: _Dictionary
ro: _Dicţionar

en: _Disabled
ro: _Dezactivat

en: _Display close buttons on tabs
ro: Afişează _butoanele de închidere

en: _Dock
ro: _Ancorare

en: _Don't import bookmarks
ro: Nici un fel de import al _semnelor de carte

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Edit bookmarks...
ro: _Editorul semnelor de carte...

en: _Edit toolbar...
ro: _Editare bară de unelte...

en: _Edit...
ro: _Editare...

en: _Enable proxy keep-alive
ro: Proxy _keep-alive?

en: _Encoding
ro: Cod de _pagină

en: _Expand all categories
ro: Deschide toate catego_riile

en: _Expires
ro: E_xpiră

en: _External program
ro: _Program extern

en: _FTP proxy
ro: Proxy _FTP

en: _Fantasy
ro: Fante_zie

en: _File
ro: _Fişier

en: _Find bookmarks...
ro: C_aută în semnele de carte...

en: _Find...
ro: C_aută...

en: _Find:
ro: C_aută:

en: _Fold bookmark
ro: _Strânge semnul de carte

en: _Folder
ro: _Director

en: _Folder actions
ro: A_cţiunile directorului

en: _Forms
ro: _Formulare

en: _Forward
ro: Înain_te

en: _From current server only
ro: Numai de pe serverul _curent

en: _Full screen
ro: Pe tot _ecranul

en: _GNOME helpers
ro: Aplicaţii _GNOME

en: _General
ro: _Generale

en: _Go
ro: _Destinaţie

en: _Go to bookmark target
ro: Încarcă _semnul de carte

en: _Group by host
ro: _Grupează după gazdă

en: _HTTP proxy
ro: Proxy _HTTP

en: _Height
ro: _Înălţime

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Helper runs in a terminal
ro: Aplicaţia externă necesită un _terminal

en: _History dock
ro: _Istoricul ancorat

en: _History...
ro: _Istoric...

en: _Host
ro: Ga_zdă

en: _Icons only
ro: Doar _iconiţe

en: _Image
ro: _Imagine

en: _Image Sites
ro: Adresele _imaginilor

en: _Images
ro: _Imagini

en: _Import bookmarks...
ro: _Importă semne de carte...

en: _In
ro: _Apropie

en: _Insert new tabs after current tab
ro: _Inserează un nou tab la dreapta

en: _Java console...
ro: Consolă _Java...

en: _Jump to new tabs automatically
ro: _Sari automat în taburile noi

en: _Keep fullscreen window above all other windows
ro: _Păstrează fereastra pe tot ecranul deasupra celorlalte

en: _Keep location entry on main toolbar
ro: Arată _intrarea adreselor în bara de unelte

en: _Language encoding
ro: Cod de _limbă

en: _Link properties
ro: Proprietăţile _adresei

en: _Links
ro: _Adrese:

en: _LinuxPackages
ro: Pachete _Linux

en: _Load from current server only
ro: Încarcă numai de pe serverul _curent

en: _Load images
ro: Încarcă _imaginile

en: _MIME type
ro: Tipul _MIME

en: _Mail handler
ro: Program de _mail

en: _Match upper/lower case
ro: Nu ignora _majusculele

en: _Menubar
ro: Bara cu _meniuri

en: _Middle button
ro: Butonul din _mijloc

en: _Middle-click opens link into new tab
ro: Butonul din _mijloc deschide un nou tab

en: _Monospace
ro: _Monospaţiat

en: _Move tab to another window
ro: _Mută tabul în altă fereastră

en: _Name
ro: _Nume

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Never
ro: _Niciodată

en: _Never accept
ro: _Nu accepta niciodată

en: _Never load
ro: _Nu încărca niciodată

en: _Never show this warning again
ro: _Nu mai arăta această avertizare

en: _New
ro: _Nou

en: _New window
ro: _Fereastră nouă

en: _Next tab
ro: Tabul _următor

en: _No proxies
ro: Fără prox_y

en: _None
ro: _Niciuna

en: _Once
ro: _O singură dată

en: _One Level
ro: _Un nivel

en: _Open whole folder in tabs
ro: Deschide tot directorul în _taburi

en: _Open...
ro: _Deschide...

en: _Other application
ro: Altă aplicaţie e_xternă

en: _Out
ro: _Depărtează

en: _Page source
ro: S_ursele paginii

en: _Passwords
ro: _Parole

en: _Paste
ro: _Inserează

en: _Path
ro: Ca_le

en: _Preferences...
ro: _Preferinţe...

en: _Previous tab
ro: Tabul _anterior

en: _Print...
ro: Ti_păreşte...

en: _Processes URL
ro: P_rocesează adresa

en: _Recursively
ro: _Recursiv

en: _Relation
ro: _Relaţie

en: _Reload
ro: _Reîncarcă

en: _Remember passwords
ro: _Reţine parolele

en: _Remove
ro: Şter_ge

en: _Remove Cookie
ro: Şter_ge cookie-ul

en: _Remove Pair
ro: Şter_ge perechea

en: _Remove Site
ro: Şter_ge adresa

en: _Remove all these bookmarks
ro: Şter_ge toate aceste semne de carte

en: _Remove bookmark
ro: Şter_ge semnul de carte

en: _Remove bookmark folder
ro: Şter_ge directorul cu semne de carte

en: _Report a bug
ro: _Raport de erori

en: _Rerun first time druid...
ro: _Reporneşte configurarea iniţială...

en: _Resize entry...
ro: _Redimensionează intrarea...

en: _Revert
ro: _Revino

en: _Right button
ro: Buton _dreapta

en: _Run with helper
ro: Deschide cu o aplicaţie e_xternă

en: _SSL proxy
ro: Proxy _SSL

en: _Save
ro: _Salvează

en: _Save to disk
ro: _Salvează pe disc

en: _Search in frames
ro: _Caută în cadre

en: _Select all
ro: _Selectează totul

en: _Serif
ro: Cu _serif

en: _Server secure
ro: _Securizare

en: _Set as default folder
ro: Setează ca _director implicit

en: _Settings
ro: _Setări

en: _Settings...
ro: _Setări...

en: _Shorten long names by looking for common separators
ro: Scurtează numele lungi prin identificarea s_eparatorilor comuni

en: _Show alternatives window as you type
ro: Arată fereastra cu alternati_ve la introducerea adreselor

en: _Show as toolbar
ro: Arată ca _bară cu unelte

en: _Show editing controls
ro: Arată _controalele de editare

en: _Smart URL:
ro: _URL inteligent:

en: _Statusbar
ro: Bara de _stare

en: _Stock Quotes
ro: _Cotaţiile acţiunilor

en: _Stylesheets
ro: Foi de _stil

en: _Tab
ro: _Taburi

en: _Tabs appear along
ro: _Taburile apar împreună

en: _Text only
ro: Doar _text

en: _Time:
ro: _De:

en: _Title
ro: _Titlu

en: _Toolbar
ro: Bara cu unel_te

en: _Unfold bookmark
ro: _Desface semnul de carte

en: _Unviewed tab text color
ro: Textul taburilor cu conţinut n_ou

en: _Unvisited link
ro: Legătură _nevizitată

en: _Up
ro: S_us

en: _Use built-in FTP handler
ro: Utilizează administratorul F_TP intern

en: _Use external program to view source files
ro: _Utilizează un program extern pentru vizualizarea fişierelor sursă

en: _Use page title
ro: Utilizează _titlul paginii

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _View image sites...
ro: Arată adresele _imaginilor...

en: _View long description...
ro: _Arată descrieri amănunţite...

en: _View with helper application
ro: _Deschide cu o aplicaţie externă

en: _Visited link
ro: Legătură _vizitată

en: _Warn before accepting a cookie
ro: A_tenţionează înainte de a accepta un cookie

en: _Will open in
ro: Se _va deschide cu

en: _Work offline
ro: Navigare _offline

en: `%s' does not exist or is not a valid image file
ro: `%s' nu există sau nu este un fişier imagine valid

en: aeiouyAEIOUY
ro: aăâeiîouyAĂÂEIÎOUY

en: contains
ro: conţin

en: disabled
ro: dezactivare

en: doesn't contain
ro: nu conţin

en: ends with
ro: se termină cu

en: f_ile
ro: f_işier

en: is
ro: sunt

en: is not
ro: nu sunt

en: lines
ro: linii

en: mozilla summary info
ro: informaţii sumare Mozilla

en: name
ro: numele

en: name of icon for the mozilla view
ro: numele iconiţei pentru vizualizarea Mozilla

en: nicknames
ro: aliasurile

en: notes
ro: notele

en: pages
ro: pagini

en: starts with
ro: încep cu
