libgtop 1.0.8 - en to no translation catalogue (261 entries)

en: %s: illegal option -- %c
no: %s: ulovlig flagg -- %c

en: %s: invalid option -- %c
no: %s: ugyldig flagg -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `%c%s' tar ikke argumenter

en: %s: option `%s' is ambiguous
no: %s: flagget `%s' er flertydig

en: %s: option `%s' requires an argument
no: %s: flagget `%s' krever et argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `--%s' tar ikke argumenter

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
no: %s: flagget `-W %s' tar ikke argumenter

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
no: %s: flagget `-W %s' er flertydig

en: %s: option requires an argument -- %c
no: %s: flagget kerver et argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
no: %s: ukjent flagg `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
no: %s: ukjent flagg `--%s'

en: Abort
no: Aborter

en: Address
no: Adresse

en: Address of beginning of code segment
no: Adressen til begynnelsen på kodesegmentet

en: Address of end of code segment
no: Adressen til slutten på kodesegmentet

en: Address of the bottom of stack segment
no: Adressen til bunnen på stakksegmentet

en: Adjust on exit max value
no: Juster maksverdi ved utgang

en: Alarm clock
no: Alarmklokke

en: Available blocks
no: Tilgjengelige blokker

en: Background read from tty
no: Lesing fra tty i bakgrunnen

en: Background write to tty
no: Skriving til tty i bakgrunnen

en: Bad argument to system call
no: Ugyldig argument til systemkall

en: Basename of executable file in call to exec()
no: Basenavnet på den kjørbare filen i et kall til exec()

en: Blocked
no: Blokkert

en: Broken pipe
no: Brukket rør

en: Buffers
no: Buffere

en: Bus error
no: Buss-feil

en: Bytes In
no: Bytes inn

en: Bytes Out
no: Bytes ut

en: Bytes Total
no: Bytes totalt

en: CPU Time in System Mode
no: Prosessortid i systemmodus

en: CPU Time in User Mode
no: Prosessortid i brukermodus

en: CPU Time in User Mode (nice)
no: Prosessortid i brukermodus (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
no: Prosessortid i Idle Task

en: CPU Usage
no: Prosessorbruk

en: CPU limit exceeded
no: CPU-grense oversteget

en: CSTime
no: CSTid

en: CUTime
no: CUTid

en: Cached
no: Mellomlagret

en: Child status has changed
no: Barnets status er endret

en: Cmd
no: Kmd

en: Collisions
no: Kollisjoner

en: Command line arguments of the process
no: Prosessens kommandolinjeargumenter

en: Continue
no: Fortsett

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
no: Nåværende grense i bytes på prosessens rss (vanligvis 2,147,483,647).

en: Data resident set size
no: Størrelse på resident sett for data

en: Default max size of queue
no: Forvalgt størrelse på køen

en: Dirty Size
no: Skitten størrelse

en: Don't fork into background
no: Ikke forgren til bakgrunnen

en: EMT error
no: EMT-feil

en: Effective Group ID
no: Effektiv gruppeID

en: Effective User ID
no: Effektiv brukerID

en: Enable debugging
no: Slå på avlusing

en: Enable verbose output
no: Slå på utfyllende utskrift

en: End_Code
no: End_kode

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Feil ved flagg %s: %s.
    Kjør '%s --help' for å se en full liste av tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Errors In
no: Feil inn

en: Errors Out
no: Feil ut

en: Errors Total
no: Feil totalt

en: File System Usage
no: Bruk av filsystemer

en: File size limit exceeded
no: Grense for filstørrelse overskredet

en: Floating-point exception
no: Flyttallsunntak

en: Free Memory
no: Ledig minne

en: Free Swap Space
no: Ledig swap

en: Free blocks
no: Ledige blokker

en: Free blocks available to non-superusers
no: Ledige blokker tilgjengelige til ikke-superbrukere

en: Free blocks available to the superuser
no: Ledige blokker tilgjengelig for superbruker

en: Free file nodes
no: Ledige filnoder

en: Free memory size in kB
no: Ledig minne i kB

en: Frequency
no: Frekvens

en: Full device number of controlling terminal
no: Fullt enhetsnummer på kontrollerende terminal

en: GID
no: GID (GruppeID)

en: GID of process
no: Prosessens GID (GruppeID)

en: Group ID
no: GruppeID

en: Hangup
no: Frakobling

en: I/O now possible
no: I/O nå mulig

en: Idletime
no: Idletid

en: Illegal instruction
no: Ugyldig instruksjon

en: Information request
no: Informasjonsforespørsel

en: Input bytes
no: Inn-bytes

en: Interface Flags
no: Grensesnittflagg

en: Interrupt
no: Avbrudd

en: Invoked from inetd
no: Kalt fra inetd

en: It_Real_Value
no: It_Reell_Verdi

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
no: Prosessens kjerneflagg.
    
    Under Linux har alle flagg mattebiten satt fordi crt0.s sjekker etter matteemulering, så dette er ikke inkludert i utskriften.
    
    Dette er sannsynligvis en feil, siden ikke alle prosesser er et kompilert
    C program.
    Mattebiten skal være desimal 4, og den tracete biten er desimal 10.

en: Kernel scheduling priority
no: Kernel scheduling prioritet

en: Keyboard stop
no: Tastaturstopp

en: Kill
no: Drep

en: Last PID
no: Siste PID

en: Length in bytes of the returned string.
no: Lengde av returnert streng i bytes.

en: List of currently mounted filesystems
no: Liste over monterte filsystemer

en: List of running Processes
no: Liste over kjørende prosesser

en: Load Average
no: Gjennomsnittsbelastning

en: Load Averange
no: Gjennomsnittsbelastning

en: Locked
no: Låst

en: Mask of blocked signals
no: Maske av blokkerte signaler

en: Mask of caught signals
no: Maske av fangede signaler

en: Mask of ignored signals
no: Maske av ignorerte signaler

en: Mask of pending signals
no: Maske av ventende signaler

en: Max number of arrays
no: Maks antall tabeller

en: Max number of segments
no: Maks antall segmenter

en: Max number of undo entries per process
no: Maks antall gjenopprettingsforsøk per prosess

en: Max ops per semop call
no: Maks operasjoner per semop kall

en: Max queues system wide
no: Maks antall køer på systemet

en: Max segment size
no: Maks segmentstørrelse

en: Max semaphores per array
no: Maks semaforer per tabell

en: Max semaphores system wide
no: Maks antall semaforer på hele systemet

en: Max shared segments per process
no: Maks delte segmenter per prosess

en: Max size of message
no: Maks størrelse på meldingen

en: Max total shared memory
no: Maks delt minne

en: Maximum Transfer Unit
no: Maksimum overføringsenhet (MTU)

en: Memory Usage
no: Minnebruk

en: Memory in locked pages in kB
no: Minne i låste sider i kB

en: Memory used from user processes in kB
no: Minne brukt av brukerprosesser i kB

en: Message Queue Limits
no: Grenser for meldingskøer

en: Message segment size
no: Størrelse på meldingssegment

en: Min segment size
no: Minimum segmentstørrelse

en: Mount List
no: Monteringsliste

en: Network Load
no: Nettverksbelastning

en: Number of Tasks
no: Antall oppgaver

en: Number of clock ticks since system boot
no: Antall klokketikk siden systemoppstart

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
no: Antall klokketikk systemet har tilbrakt i systemmodus

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
no: Antall klokketikk systemet har tilbrakt i idle task

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
no: Antall klokketikk systemet har tilbrakt i brukermodus

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
no: Antall klokketikk systemet har tilbrakt i brukermodus (nice)

en: Number of entries in message map
no: Antall oppføringer i meldingskartet

en: Number of entries in semaphore map
no: Antall oppføringer i semaforkartet

en: Number of input bytes
no: Antall bytes inn

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
no: Antall samtidig kjørende jobber med snitt over 1, 5 og 15 minutter

en: Number of list elements
no: Antall elementer i listen

en: Number of output bytes
no: Antall bytes ut

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
no: Antall sider med delt (mmap'et) minne

en: Number of pages of virtual memory
no: Antall sider virtuelt minne

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
no: Antallet sider prosessen har i fysisk minne, minus 3 for administrative hensikter. Dette er bare de sidene som teller av tekst, data eller stakk plass. Dette inkluderer ikke sider som ikke er lastet ved behov, eller som er swappet ut.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
no: Antallet resident sett (ikke swappete) sider

en: Number of system message headers
no: Antall systemmeldingshoder

en: Number of tasks currently running
no: Antall oppgaver som kjører nå

en: Number of undo structures system wide
no: Antall gjenopprettingsstrukturer på hele systemet

en: Output bytes
no: Ut-bytes

en: PID of parent process
no: PID til forelderprosessen

en: PPP State
no: PPP tilstand

en: PPP Statistics
no: PPP-statistikk

en: Packets In
no: Pakker inn

en: Packets Out
no: Pakker ut

en: Packets Total
no: Pakker totalt

en: Percent:
no: Prosent:

en: Priority
no: Prioritet

en: Process Arguments
no: Prosessargumenter

en: Process ID
no: ProsessID

en: Process Kernel Data information
no: Prosessens kjernedatainformasjon

en: Process Memory Map
no: Prosessens minnekart

en: Process Memory information
no: Prosessens minneinformasjon

en: Process Segment information
no: Prosessens segmentinformasjon

en: Process Signal information
no: Prosessens signalinformasjon

en: Process Status information
no: Prosessens tilstandsinformasjon

en: Process Time information
no: Prosessens tidsinformasjon

en: Process UID and TTY information
no: Prosessens UID- og TTY-informasjon

en: Process group ID
no: Prosess gruppeID

en: Profiling alarm clock
no: Profilerer alarmklokken

en: Quit
no: Avslutt

en: RTime
no: RTid

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
no: Reell tid akkumulert av prosessen (skal være utid + stid)

en: Resident Set Size
no: Størrelse på resident sett

en: Resident Set Size Limit
no: Størrelsesgrense på resident sett

en: Running Tasks
no: Kjørende oppgaver

en: SMP CPU Time in System Mode
no: SMP Prosessortid i systemmodus

en: SMP CPU Time in User Mode
no: SMP Prosessortid i brukermodus

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
no: SMP Prosessortid i brukermodus (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
no: SMP Prosessortid i Idle Task

en: SMP Total CPU Time
no: SMP Total prosessortid

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
no: SMP kjernemodus prosessortid akkumulert av prosessen

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
no: SMP brukermodus prosessortid akkumulert av prosessen

en: STime
no: STid

en: Segmentation violation
no: Segmentoverskridelse

en: Semaphore Set Limits
no: Grenser for semaforsett

en: Semaphore max value
no: Maksverdi for semafor

en: Server Features
no: Vertsegenskaper

en: Session
no: Sesjon

en: Session ID
no: SesjonsID

en: Share
no: Del

en: Shared Memory
no: Delt minne

en: Shared Memory Limits
no: Grenser for delt minne

en: Shared memory size in kB
no: Delt minne i kB

en: Shared-Lib resident set size
no: Størrelse på resident sett for delt biliotek

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
no: Enkelttegnskode for prosessens tilstand (S=sovende)

en: Size
no: Størrelse

en: Size in kilobytes of message pool
no: Størrelse i kilobyte på meldingslageret

en: Size of a single list element
no: Størrelsen på et enkelt element i listen

en: Size of buffers kB
no: Størrelse på buffere i kB

en: Size of cached memory in kB
no: Størrelse på mellomlagret minne i kB

en: Spin:
no: Spinn:

en: Stack resident set size
no: Størrelse på resident sett for stakk

en: Standard unix nice level of process
no: Standard unix nice-nivå for prosessen

en: Start time of process in seconds since the epoch
no: Prosessens starttid i sekunder siden epoken

en: Start_Time
no: Start_tid

en: State
no: Tilstand

en: Stop
no: Stopp

en: Subnet
no: Subnett

en: Swap Usage
no: Swapbruk

en: System Uptime
no: Systemets oppetid

en: Terminal process group ID
no: Terminalprosessens gruppeID

en: Termination
no: Terminering

en: Text resident set size
no: Størrelse på tekst resident sett

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
no: Den nåværende EIP (32-bits instruksjonspeker).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
no: Den nåværende verdien til esp (32-bits stakkpeker), som funnet i kjernens stakkside for prosessen.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
no: Antallet større feil prosessen og dens barn har laget.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
no: Antallet større feil prosessen har laget; de som har gjort det nødvendig å lese en minneside inn fra disk.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
no: Antallet mindre feil prosessen og dens barn har laget.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
no: Antallet mindre feil prosessen har laget; de som ikke har gjort det nødvendig å lese en minneside inn fra disk.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
no: Tiden (i jiffies) før neste SIGALARM blir sendt til prosessen på grunn av en intervallklokke.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
no: Tiden (i jiffies) for prosessens neste tidsavbrudd

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
no: Dette er "kanalen" hvor prosessen venter. Dette er adressen til systemkallet, og kan slås opp i en navneliste hvis du trenger et tekstnavn. (Hvis du har en oppdatert /etc/psdatabase, så prøv ps -l for å se WCHAN feltet i aksjon)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
no: Dette er tekstnavnet til `nwchan' feltet.

en: Tick Frequency
no: Tikkfrekvens

en: Tick frequency
no: Tikkfrekvens

en: Tick frequency (default is 100)
no: Tikkfrekvens (forvalgt er 100)

en: Ticks (%ld per second):
no: Tikk (%ld per sekund):

en: Time in seconds since system boot
no: Tid siden oppstart i sekunder

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
no: Tid systemet har brukt i Idle Task siden oppstart i sekunder

en: TimeOut
no: Tidsavbrudd

en: Total
no: Totalt

en: Total # of pages of memory
no: Total # av minnesider

en: Total CPU Time
no: Total prosessortid

en: Total Memory
no: Totalt minne

en: Total Swap Space
no: Total swap

en: Total blocks
no: Totalt antall blokker

en: Total file nodes
no: Antall filnoder

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
no: Totalt antall swap-sider som har blitt brakt inn siden systemoppstart

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
no: Totalt antall swap-sider som har blitt hentet ut siden systemoppstart

en: Total number of tasks
no: Totalt antall oppgaver

en: Total physical memory in kB
no: Totalt fysisk minne i kB

en: Total size of dirty pages
no: Total størrelse på endrede sider

en: Total size of list
no: Total størrelse på listen

en: Trace trap
no: Spor felle

en: UID
no: UID (BrukerID)

en: UID of process
no: Prosessens UID (BrukerID)

en: UTime
no: UTid

en: Unknown system error
no: Ukjent systemfeil

en: Uptime
no: Oppetid

en: Urgent condition on socket
no: Viktig tilstand på socket

en: Used Memory
no: Brukt minne

en: Used Swap Space
no: Brukt swap

en: Used memory size in kB
no: Brukt minne i kB

en: User
no: Bruker

en: User (%)
no: Bruker (%)

en: User ID
no: BrukerID

en: User defined signal 1
no: Brukerdefinert signal 1

en: User defined signal 2
no: Brukerdefinert signal 2

en: Virtual
no: Virtuell

en: Virtual alarm clock
no: Virtuell alarmklokke

en: Window size change
no: Endring i vindusstørrelse

en: XCPU_STime
no: XCPU_STid

en: XCPU_UTime
no: XCPU_UTid

en: cumulative stime of process and reaped children
no: kumulativ stime for prosessen og dens døde barn

en: cumulative utime of process and reaped children
no: kumultiv utime for prosessen og døde barn

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
no: kjerne-modus prosessortid akkumulert av prosessen

en: read %d bytes
no: les %d bytes

en: read data %d bytes
no: les data %d bytes

en: read data size
no: les størrelse på data

en: user-mode CPU time accumulated by process
no: bruker-modus prosessortid akkumulert av prosessen

en: write %d bytes
no: skriv %d bytes
