gnome-pilot 0.1.55 - en to no translation catalogue (277 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
no: 
    ADVARSEL!!
    Dette er et verktøy for spesifikke deler av gnome-pilot pakken.
    Hvis du ikke vet hva du gjør bør du ikke bruke dette verktøyet.

en: # of old backups to keep
no: antall gamle sikkerhetskopier som skal beholdes

en: %s Finished : %s
no: %s fullført : %s

en: %s Synchronizing
no: %s synkroniserer

en: %s Synchronizing : %s
no: %s synkroniserer : %s

en: %s backed up
no: %s sikkerhetskopiert

en: %s backup failed
no: %s sikkerhetskopiering feilet

en: %s not modified since last sync
no: %s er ikke endret siden forrige synkronisering

en: %s: Ended
no: %s: Avsluttet

en: %s: Started
no: %s: Startet

en: %v of %u records
no: %v av %u poster

en: (C) 2000 Free Software Foundation
no: (C) 2000 the Free Software Foundation

en: (unknown DB)
no: (ukjent DB)

en: /dev/pilot
    /dev/ttyS0
    /dev/ttyS1
    /dev/ttyS2
    /dev/ttyS3
no: /dev/pilot/
    /dev/ttyS0
    /dev/ttyS1
    /dev/ttyS2
    /dev/ttyS3

en: A dnd and gui monitor for gpilotd.
    Visit Website at http://eskil.org/gnome-pilot
no: En DnD og GUI monitor for gpilotd.
    Se websidene på http://eskil.org/gnome-pilot

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
no: I ferd med å hente BrukerNavn og ID fra piloten.
    Vennligst sett piloten i %s (%s) og trykk HotSync knappen.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
no: I ferd med å sende følgende data til piloten.
    BrukerNavn: %s
    ID: %d
    Vennligst sett piloten i %s (%s) og trykk HotSync knappen.

en: About...
no: Om...

en: Add...
no: Legg til...

en: Advanced
no: Avansert

en: An error occured while getting the pilot's user data
no: En feil oppstod under henting av pilot brukers data

en: Applet options
no: Alternativer for applet

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
no: Er du sikker på at du vil slette pilot %s?

en: Backup directory
no: Katalog for sikkerhetskopi

en: CRADLENAME
no: DOKKNAVN

en: Can't create applet!
no: Kan ikke opprette applet!

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
no: Kan ikke koble til GnomePilot daemon

en: Cannot find pilot-applet.glade
no: Kan ikke finne pilot-applet.glade

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
no: Kan ikke kjøre druide hvis piloter eller dokker allerede er konfigurert

en: Check the permissions on the device and retry
no: Sjekk rettighetene på enheten og prøv igjen

en: Checking for removed databases
no: Sjekker for fjernede databaser

en: Choose Device
no: Velg enhet

en: Choose Pilot
no: Velg pilot

en: Collecting restore information...
no: Samler gjenopprettingsinformasjon...

en: Collecting synchronization info...
no: Samler synkroniseringsinformasjon...

en: Completed events for cradle %s (%s)
no: Fullførte hendelser for dokk %s (%s)

en: Conduit
no: Komponent

en: Conduit %s cannot be requested
no: Conduit %s kan ikke forespørres

en: Conduit %s requested, but not found
no: Conduit %s forespurt, men ikke funnet

en: Conduit %s's first synchronization...
no: Første synkronisering for conduit %s

en: Conduit Action
no: Handling for komponent

en: Conduit Description
no: Beskrivelse for komponent

en: Conduit Settings
no: Instillinger for komponent

en: Conduit Settings...
no: Instillinger for conduit...

en: Conduit did not return a record
no: Conduiten hentet ikke en oppføring

en: Conduits initialization failed, aborting operation
no: Initialisering av conduit feilet, avbryter operasjonen

en: Congratulations, you have succesfully configured gnome-pilot!
    
    You can change gnome-pilot settings at any time from 
    PilotLink and Conduits tabs in control center.
    
    You can monitor syncing of gnome-pilot by adding 
    PilotLink applet to your panel.
no: Gratulerer, du har fullført konfigurasjon av gnome-pilot!
    
    Du kan endre innstillinger for gnome-pilot når som helst
    fra PilotLink og Komponenter fanene i kontrollsenteret.
    
    Du kan overvåke synkronisering av gnome-pilot ved
    å legge til PilotLink appleten på panelet.

en: Copy from pilot
no: Kopier fra pilot

en: Copy from pilot %s
no: Kopier fra pilot %s

en: Copy from pilot failed!
no: Kopiering fra pilot feilet!

en: Copy to pilot
no: Kopier til pilot

en: Copy to pilot %s
no: Kopier til pilot %s

en: Copy to pilot failed!
no: Kopiering til pilot feilet!

en: Copying from pilot...
no: Kopierer fra pilot...

en: Copying to pilot...
no: Kopierer til pilot...

en: Could not create backup file %s
no: Kunne ikke opprette sikkerhetskopi %s

en: Could not examine the port for
no: Kunne ikke undersøke porten for

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
no: Kunne ikke åpne enhet %s (%s): årsak: "%s".

en: Cradle %s has %d events
no: Dokk %s har %d hendelser

en: Cradle Settings
no: Innstillinger for dokk

en: DIRECTORY
no: KATALOG

en: Daemon paused...
no: Daemon stoppet...

en: Database %v of %u
no: Database %v av %u

en: Default conduit action for Synchronization. In most cases you don't want to change this setting, but individual conduits instead.
no: Standard handling for synkronisering. I de fleste tilfeller trenger du ikke å endre denne innstillingen, gjør det for individuelle komponenter i stedet.

en: Delete
no: Slett

en: Delete the currently selected device
no: Slett valgt enhet

en: Delete the currently selected pilot
no: Slett valgt pilot

en: Device Settings
no: Enhetsinnstillinger

en: Devices
no: Enheter

en: Directory
no: Katalog

en: Disable
no: Slå av

en: Disable the currently selected conduit
no: Deaktivert valgt conduit

en: Disabled
no: Slått av

en: Disabled
no: Slått av

en: Display notices
no: Vis meldinger

en: Edit the currently selected device
no: Rediger valgt pilot

en: Edit the currently selected pilot
no: Rediger valgt pilot

en: Edit...
no: Rediger...

en: Enable
no: Slå på

en: Enable the currently selected conduit
no: Aktiver valgt komponent

en: Enabled
no: Slått på

en: Enter user name you want stored on your pilot
no: Skriv inn brukernavn du vil lagre på piloten

en: Error in conduit, newly added record could not be found
no: Feil i conduit, nylig tillagt oppføring kan ikke finnes

en: Error in queue, non-existing entry
no: Feil i køen, ikke-eksisterende oppføring

en: Error initializing gpilotd capplet
no: Feil under initialisering av gpilotd cappleten

en: Error loading pilot state, aborting
no: Feil under lasting av tilstandsdata for pilot, avbryter

en: Execute when clicked
no: Kjør ved museklikk

en: Execution of %s failed
no: Kjøring av %s feilet

en: Exiting (caught SIGINT)...
no: Avslutter (mottok SIGINT)...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
no: Avslutter (mottok SIGTERM)...

en: FILE
no: FIL

en: Failed sending request to gpilotd
no: Feil under sending av forespørsel til gpilotd

en: Following files failed :
no: Følg filer feilet :

en: GNOME PilotSync Properties
no: GNOME Pilotsynk egenskaper

en: Get System Info
no: Hent systeminfo

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
no: Hent brukernavn og ID fra eksisterende pilot som var i bruk tidligere.

en: Get from pilot
no: Hent fra pilot

en: Getting userinfo...
no: Henter brukerinfo...

en: Gnome Pilot Conduits
no: Gnome Pilot komponenter

en: Gnome Pilot Settings
no: Gnome pilot innstillinger

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
no: GnomePilot kunne ikke åpne enhet %s (%s).
    Årsak: "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
no: HotSync knappen trykket ned, synkroniserer pilot

en: ID for the pilot
no: ID for pilot

en: Initial Sync
no: Første synkronisering

en: Install delayed
no: Installasjon utsatt

en: Install file
no: Installer fil

en: Install immediately
no: Installer med én gang

en: Install of %s failed
no: Installasjon av %s feilet

en: Installing %s from %s...
no: Installerer %s fra %s...

en: Installing %s...
no: Installerer %s...

en: Installing to %s:
no: Installerer til %s:

en: Instantiating %d conduits...
no: Instantierer %d conduiter...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
no: Det var ikke mulig å opprette den spesifiserte basekatalogen.
    Vennligst verifiser rettighetene på den spesifiserte stien eller velg en annen katalog

en: Last sync log...
no: Forrige synk logg...

en: List the specifed pilot's bases
no: List den spesifiserte pilotens baser

en: Loading conduit "%s" failed!
no: Lasting av conduit "%s" feilet!

en: Loading conduit "%s" failed!
no: Lasting av conduit "%s" feilet!

en: Local basedir
no: Lokal basiskatalog

en: Making backup of %s
no: Lager sikkerhetskopi av %s

en: Merge from pilot
no: Flett fra pilot

en: Merge from pilot %s
no: Flett fra pilot %s

en: Merge from pilot failed!
no: Fletting fra pilot feilet!

en: Merge to pilot
no: Flett til pilot

en: Merge to pilot %s
no: Flett til pilot %s

en: Merge to pilot failed!
no: Fletting til pilot feilet!

en: Merging from pilot...
no: Fletter fra pilot...

en: Merging to pilot...
no: Fletter til pilot...

en: Modify the currently selected conduit's settings
no: Endre innstillinger for valgt komponent

en: Monitor all pilots
no: Overvåk alle piloter

en: Monitor the specified pilots actions
no: Overvåk de spesifiserte pilothandlingene

en: Name
no: Navn

en: NetSync request detected, synchronizing pilot
no: Nettsynk forespøsel oppdaget, synkroniserer pilot

en: Network
no: Nettverk

en: No accessible devices available
no: Ingen enheter tilgjengelig

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
no: Ingen dokk konfigurert.
    Vennligst kjør gpilotd-control-applet (bruk gnomecc)
    til å konfigurere gnome-pilot.

en: No directory to restore from.
no: Ingen katalog å gjenopprettes fra.

en: No files to install
no: Ingen filer å installere!!

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
no: Ingen piloter konfigurert.
    Vennligst kjør gpilotd-control-applet (bruk gnomecc)
    for å konfigurere gnome-pilot.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
no: Nei, jeg har aldri brukt synkroniseringsprogramvare med denne piloten før.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
no: Ikke koblet til gpilotd.
    Vennligst start daemonen på nytt

en: Not connected. Please restart daemon.
no: Ikke tilkoblet. Vennligst start daemon på nytt.

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
no: Ikke tilkoblet. Start daemonen på nytt for å koble til igjen

en: Number of devices is configured to 0
no: Antall enheter er satt til 0

en: Number of pilots is configured to 0
no: Antall piloter er satt til 0

en: On host %d
no: På vert %d

en: On host %s
no: På vert %s

en: Only backup changed bases
no: Bare sikkerhetskopier endrede baser

en: PILOTNAME
no: PILOTNAVN

en: Pilot Attributes
no: Pilotattributter

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
no: Pilot ID er %ld, navn er %s, eier er %s

en: Pilot Identification
no: Pilot identifikasjon

en: Pilot Link Settings...
no: Pilot link innstillinger...

en: Pilot Name
no: Pilot-navn

en: Pilot Name:
no: Pilot-navn:

en: Pilot Settings
no: Pilot innstillinger

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
no: Piloten synkroniseres.
    Vennligst vent til den er ferdig.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
no: Synkronisering av piloten er i gang.
    Er du sikker på at du ønsker å starte daemonen på nytt?

en: Pilot to install to
no: Pilot det skal installeres til

en: Pilots
no: Piloter

en: Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button or cancel the operation.
no: Vennligst sett pilot i %s (%s) og trykk HotSync-knappen eller avbryt operasjonen.

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
no: Trykk synkroniser på docken for å installere
     eller avbryt operasjonen.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
no: Trykk synkroniser på dokken for å gjenopprette
     eller avbryt operasjonen.

en: Properties...
no: Egenskaper...

en: Read/Write permissions failed on
no: Lese-/skrive-rettigheter feilet for

en: Ready to synchronize
no: Klar for synkronisering

en: Remove local base if deleted on pilot
no: Fjern lokal base hvis slettet på piloten

en: Renaming %s
no: Endrer navn på %s

en: Request %ld has been completed
no: Forespørsel %ld er fullført

en: Rereading configuration...
no: Gjenleser konfigurasjonen...

en: Restart daemon
no: Start daemon på nytt

en: Restore Pilot
no: Gjenopprett pilot

en: Restore directory
no: Gjenopprett katalog

en: Restore request failed
no: Forespørsel om gjenoppretting feilet

en: Restore...
no: Gjenopprett...

en: Restoring %s
no: Gjenoppretter %s

en: Resume daemon
no: Gjenstart daemon

en: Run conduit
no: Kjør conduit

en: Send to pilot
no: Send til pilot

en: Serial
no: Seriell

en: Set User Name and ID to a new pilot.
no: Sett brukernavn og ID til en ny pilot.

en: Set the root directory for all pilot files to be stored.
no: Sett rotkatalog for lagring av alle pilot-filer.

en: Set user id and name
no: Sett bruker-id og navn

en: Setting user/id to %d/%s...
no: Setter bruker/id til %d/%s...

en: Setting userinfo...
no: Setter brukerinfo...

en: Settings...
no: Innstillinger...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
no: Oppsettet ble ikke fullført og innstillingene vil ikke
    bli lagret. Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Shutting down devices
no: Stenger ned enheter

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
no: Spesifiser en dokk det skal opereres på (standardverdi er Cradle0)

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
no: Spesifiser pilot som det skal opereres på (standardverdi er MyPilot)

en: Speed
no: Hastighet

en: Start druid only
no: Start kun druide

en: Success
no: Suksess

en: Successfully retrieved UserName and ID from pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
no: Fullført henting av BrukerNavn og ID fra piloten.
    BrukerNavn: %s
    ID: %d

en: Sync Action
no: Synkroniseringshandling

en: Sync PCId
no: Synk PCid

en: Sync Type
no: Synk type

en: Sync continues
no: Synkronisering fortsetter

en: Sync cradle
no: Synk dokk

en: Synchronization ended
no: Synkronisering avsluttet

en: Synchronization ended early
no: Synkronisering avsluttet tidlig

en: Synchronization failed!
no: Synkronisering feilet!

en: Synchronize
no: Synkroniser

en: Synchronizing %s
no: Synkroniserer %s

en: Synchronizing...
no: Synkroniserer...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
no: Basekatalogen %s er ugyldig.
    Vennligst rett dette opp eller bruk gnomecc til å velge en annen katalog.

en: The gnome-pilot daemon is already running
no: gnome-pilot daemon kjører allerede

en: The name for your pilot. It is only used for identification.
no: Navnet på din pilot. Det brukes kun for identifikasjon.

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
no: Spesifisert sti for basekatalogen er ugyldig.
    Vennligst velg en annen katalog

en: The port should be a character special device but isn't for
no: Porten skulle være en spesiell tegnenhet men er ikke for

en: The port should point to a USB serial port
no: Porten skulle peke til en USB seriellport

en: The request to get pilot id failed
no: Forespørselen om å hente pilotens id feilet

en: The request to set pilot id failed
no: Forespørselen om å sette pilotens id feilet

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
no: Den spesifiserte basekatalogen eksisterer, men den har gale rettigheter.
    Vennligst rett opp dette eller velg en annen katalog

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
no: Den spesifiserte basekatalogen eksisterer, men er ikke en katalog.
    Vennligst gjør den om til en katalog eller velg en annen katalog

en: There's no last sync on record.
no: Finnes ikke informasjon om forrige synk.

en: This integer ID identifies your pilot and must be unique between different pilots that you use.
no: Denne heltalls-IDen identifiserer din pilot og må være unik på forskjellige piloter du bruker.

en: Timeout
no: Tidsavbrudd

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
no: Prøver å koble til GnomePilot daemonen

en: USERNAME
no: BRUKERNAVN

en: Unable to bind to pilot
no: Kan ikke binde til piloten

en: Unable to create file installation queue directory
no: Kunne ikke opprette køkatalog for filinstallasjon

en: Unable to create pilot settings window. Incorrect conduit configuration.
no: Kunne ikke opprette vindu for innstillinger. Ukorrekt konfigurasjon av komponent.

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
no: Kan ikke slette alle oppføringer i lokal database, avbryter operasjonen.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
no: Kan ikke slette alle oppføringer i pilot databasen, abryter operasjonen.

en: Unable to find home directory for uid %d
no: Kan ikke finne hjemmekatalog for uid %d

en: Unable to get pilot names
no: Kan ikke hente navn piloten

en: Unable to instantiate %s conduit.
no: Kunne ikke instantierer komponent %s.

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
no: Kan ikke åpne eller opprette filen %s med lese/skrive rettigheter

en: Unknown conduit "%s" in configure!
no: Ukjent conduit "%s" i konfigurasjon!

en: Unknown device type
no: Ukjent enhetstype

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
no: Ukjent pilot - ingen piloter har ID %ld
    Bruk gnomecc til å sette pilotens ID

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
no: Ukjent pilot, ingen brukerID/brukernavn passer %ld

en: Unpause daemon
no: Vekk daemon

en: Use conduit settings
no: Bruk conduit instillinger

en: Use gnomecc to configure pilot
no: Bruk gnomecc til å konfigurere piloten

en: User Name
no: Brukernavn

en: User Name and ID to set on the Pilot
no: Brukernavn og ID som skal settes på piloten

en: User Name:
no: Brukernavn:

en: UserName
no: Brukernavn

en: Username to set
no: Brukernavn som skal brukes

en: Using conduit settings for sync...
no: Bruker conduitens innstillinger for synkronisering...

en: Watching %s (%s)
no: Overvåker %s (%s)

en: Watching %s (%s, %s)
no: Overvåker %s (%s, %s)

en: Welcome to gnome-pilot!
no: Velkommen til gnome-pilot!

en: Woke on %s
no: Våknet på %s

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
no: Ja, jeg har brukt synkroniseringsprogrammvare med denne piloten før.

en: You must have at least one device setup
no: Du må ha satt opp minst en enhet

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
no: Det ser ut til at du kjører gnome-pilot for første gang.
    Følgende steg vil klargjøre gnome-pilot for synkronisering.
    Du kan alltid endre innstillingene senere fra
    PilotLink panelet i GNOME kontrollsenter.
    
    Trykk 'Neste' for å fortsette.
    Trykk 'Avbryt' for manuelt oppsett.

en: _Delete this device
no: _Slett denne enheten

en: _Delete this pilot
no: _Slett denne piloten

en: _Disable this conduit
no: Deaktiver denne komponenten

en: _Edit this device...
no: R_ediger denne enheten...

en: _Edit this pilot...
no: R_ediger denne piloten...

en: _Enable this conduit
no: Aktiv_er denne komponenten

en: _Settings...
no: Inn_stillinger...

en: cancelling %d
no: avbryter %d

en: conduit to operate on
no: conduit det skal opereres på

en: destroy gpilot-applet
no: ødelegg pilot-applet

en: disable specified conduit
no: slå av spesifisert conduit

en: enable specified conduit
no: slå på spesifisert conduit

en: enable, and set firstsync to slow
no: slå på, og sett første synk til sakte

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
no: feil: ingen forespørsel funnet for pilot %d, forespørsel %d

en: gnome-pilot progress
no: gnome-pilot fremgang

en: installing "%s" to "%s"
no: installerer "%s" til "%s"

en: instantiate and destroy the conduit
no: Instantier og ødelegg conduiten

en: list all attributes
no: list alle attributter

en: list attributes
no: list attributter

en: list available conduits and their state
no: list tilgjengelige conduiter og deres status

en: list pilots by login (all for all pilots)
no: list piloter etter innlogging (alt for alle piloter)

en: lists available conduits
no: list tilgjengelige conduiter

en: module loading not supported, fatal!
no: lasting av moduler er ikke støttet, fatal!

en: non-backup conduit in backup conduit list
no: feil conduit i listen over conduiter for sikkerhetskopiering

en: saving session
no: lagrer sesjon

en: specify pilot to operate on
no: spesifiser pilot det skal opereres på

en: to %s
no: til %s

en: unknown dnd type
no: ukjent dnd-type

en: unknown syncing action (%d = %s).
no: ukjent synkroniseringshandling (%d = %s).
