gnome-applets 1.4.1 - en to no translation catalogue (1017 entries)

en:    Macro %.2d:
no:    Makro %.2d:

en:   -n, --noX     Allow to run without X server
no:   -n, --noX     tillat kjøring uten X-tjener

en:  (C) 1997-1998 The Free Software Foundation
no:  © 1997-1998 The Free Software Foundation

en:  Clear
no:  Tøm

en:  URL Activation
no: URL-aktivering

en:  URL History
no:  URL-historikk

en:  mounted
no:  montert

en:  not mounted
no:  ikke montert

en: " reported:
no: " rapportert:

en: "Clear" button on top?
no: «Tøm»-knapp øverst

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
no: %#.1fMb mottatt / %#.1fMb sendt / tid: %.1d:%.2d

en: %H:%M
no: %H.%M

en: %H:%M - %d. %b
no: %H.%M - %d. %b

en: %Y%m%d-%H-%M-%S
no: %d%m%Y-%H.%M.%S

en: %a, %b %d / %H:%M
no: %a, %b %d / %H.%M

en: %m-%d-%Y %H:%M:%S
no: %d-%m-%Y %H.%M.%S

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
no: © 1998 the Free Software Foundation

en: (C) 1998-2000
no: © 1998-2000

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
no: © 1998-2000 Free Software Foundation

en: (C) 1999
no: © 1999

en: (C) 1999 John Ellis
no: © 1999 John Ellis

en: (C) 1999 The Free Software Foundation
no: © 1999 the Free Software Foundation

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
no: © 1998 the Free Software Foundation

en: (C) 2000
no: © 2000

en: (C) 2000 John Ellis
no: © 2000 John Ellis

en: (C) 2000 the Free Software Foundation
no: © 2000 the Free Software Foundation

en: (No
no: (Nei

en: (These settings do not take effect until a refresh)
no: (Disse innstillingene trer ikke i kraft uten en oppdatering)

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
no: (Dette vil bruke mye prosessorkraft, men vil forhindre at bildet komprimeres 
    to ganger hvis du bruker et format som taper data)
    Ikke bruk dette alternativet hvis du bruker et tapsfritt kompresjonsformat, eller hvis du setter pris på 
    hurtighet og ikke bryr deg om mindre feil i miniatyrene.

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
no: © 1997 the Free Software Foundation

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
no: © 1997 the Free Software Foundation

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
no: © 1998 Free Software Foundation

en: + Color
no: «+»-farge

en: - Color
no: «-»-farge

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
no: Totalt bortkastet prosessorkraft.

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
no: En applet som rapporterer markørposisjon.
    = Klikk musknapp 1 for å fange markøren.
    = Dra med musknapp 1 holdt nede for å vise størrelsen på regionen.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
no: En tullete liten xeyes-klone for GNOME panelet.

en: A stock ticker-like applet
no: En applet som ligner en aksjeteleks

en: A ticker to display various information and statistics.
no: En «teleks» som kan vise forskjellig informasjon og statistikk.

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
no: En nyttig liten skjermdumper.
    Venstre/øverste knapp lar deg dumpe enten:
    et vindu (klikk for å velge hvilket)
    eller et område (klikk og dra for å velge et rektangel.)
    Høyre/nederste knapp lar deg dumpe hele skrivebordet.
    Del og nyt ;)

en: AC-Off Battery Color:
no: AC-av batterifarge:

en: AC-On Battery Color:
no: AC-på batterifarge:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
no: APM er deaktivert! Kan ikke lese informasjon om batterilading.

en: ASClock
no: AS-klokke

en: ASClock Settings
no: Innstillinger for AS-klokke

en: About...
no: Om...

en: Add
no: Legg til

en: Adjust gamma
no: Juster gamma

en: Advanced
no: Avansert

en: AfterStep Clock
no: AfterStep klokke

en: Alert options
no: Alternativer for alarm

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
no: All post-prosesserting, tillegg og uvanlige flagg vil bruke mer CPU enn
    et enkelt skjermdump, fordi oppretting og konvertering av et midlertidig bilde.
    Intensive operasjoner kan ta noe tid på mindre moderne prosessorer.

en: Always blink when any mail is waiting.
no: Alltid blink når post venter.

en: An analog clock similar to that in CDE panel
no: En analog klokke lik den som finnes i CDE-panelet

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
no: En analog klokke lik den som finnes i CDE-panelet.

en: An applet that watches your mouse.
no: En applet som overvåker din mus.

en: An applet to launch URLs in a web browser, search using various web sites and have a ton of fun!
no: En applet som skal åpne URLer i en nettleser, søk gjennom forskjellige nettsteder og ha mengder er moro.

en: Another Clock
no: Enda en klokke

en: Another Clock Applet
no: Enda en klokke-applet

en: Another update already in progress!
no: En annen oppdatering pågår allerede!

en: App to use for displaying screenshots:
no: Applikasjon som skal brukes for å vise skjermdumpene:

en: Appearance
no: Utseende

en: Appearance
no: Utseende

en: Applet Height:
no: Applet-høyde:

en: Applet Mode:
no: Applet-modus:

en: Applet Width:
no: Applet-bredde:

en: Applet height:
no: Applet-høyde:

en: Applet size
no: Applet-størrelse

en: Applet width:
no: Applet-bredde:

en: Architecture
no: Arkitektur

en: Are you sure you want to remove this browser?
no: Er du sikker på at du vil fjerne denne nettleseren?

en: Armenian
no: Armensk

en: Articles
no: Artikler

en: Audio Mixer
no: Lydmikser

en: Austria
no: Østerrike

en: Automatically pick best applet size
no: Automatisk valg av beste størrelse for applet

en: Automatically update every
no: Automatisk oppdatering hver(t)

en: Automatically update every
no: Automatisk oppdatering hver(t)

en: Awaiting connection
no: Venter på tilkobling

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background:
no: Bakgrunn:

en: Balance
no: Balanse

en: Basque
no: Baskisk

en: Battery Charge Messages
no: Meldinger om batterilading

en: Battery Charge Monitor
no: Overvåking av batterilading

en: Battery Monitor Settings
no: Innstillinger for batterimonitor

en: Behavior
no: Oppførsel

en: Belgium
no: Belgia

en: Big
no: Stor

en: Bits
no: Biter

en: Blinking elements in clock
no: Blinkende elementer i klokken

en: Blowing dust
no: Blåsende støv

en: Blowing dust whirls
no: Blåsende støvvirvler

en: Blowing duststorm
no: Blåsende støvstorm

en: Blowing hail
no: Hagl med vind

en: Blowing ice crystals
no: Blåsende iskrystaller

en: Blowing ice pellets
no: Blåsende is-pellets

en: Blowing precipitation
no: Blåsende nedbør

en: Blowing rainfall
no: Regn med vind

en: Blowing sand
no: Blåsende sand

en: Blowing sandstorm
no: Blåsende sandstorm

en: Blowing small hail
no: Småhagl med vind

en: Blowing snow grains
no: Blåsende snøkorn

en: Blowing snowfall
no: Snø og vind

en: Blowing sprays
no: Blåsende yr

en: Blowing squall
no: Blåsende bygekast

en: Blowing volcanic ash
no: Blåsende vulkansk aske

en: Blur image
no: Gjør bildet uskarpt

en: Blur image by what factor?
no: Gjør bildet uskarpt med hvilken faktor?

en: Brazil
no: Brasil

en: Broken clouds
no: Brutte skyer

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Browser
no: Leser

en: Browser Command:
no: Kommando for nettleser:

en: Browser Name:
no: Navn på nettleser:

en: Buffers
no: Buffere

en: Bulgarian
no: Bulgarsk

en: CD Player
no: CD-spiller

en: CD Player Applet
no: CD-spiller applet

en: CPU Load
no: CPU-last

en: CPU Load Applet
no: CPU-last applet

en: CPU Load Meter
no: CPU-last måler

en: CPU/MEM usage
no: CPU-/minnebruk

en: CPU/MEM usage meter
no: CPU-/minnebruk måler

en: CPU/Mem Usage Applet
no: CPU-/minnebruk applet

en: CPULoad
no: CPU-last

en: Cached samples: (select to play)
no: Mellomlagrede samplinger: (velg for å spille)

en: Calm
no: Rolig

en: Can't create GNotes applet!
no: Kan ikke opprette GNotes-appleten!

en: Can't create applet!
no: Kan ikke opprette applet!

en: Can't create fifteen applet!
no: Kan ikke opprette femten appleten!

en: Can't create life applet!
no: Kan ikke opprette life-appleten!

en: Can't create odometer applet!
no: Kan ikke opprette odometer-applet!

en: Can't parse XML. Net connection down?
no: Kan ikke lese XML. Nettforbindelsen nede?

en: Canada
no: Kanada

en: Cannot create applet!
no: Kan ikke opprette applet!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
no: Kan ikke opprette katalog:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Avbryter

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
no: Kan ikke åpne /dev/apm; får ikke data.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
no: Kan ikke åpne /proc/apm! Sjekk om du kompilerte inn støtte for APM i kjernen.

en: Capture WM decorations when grabbing a window
no: Dump WM-dekorasjoner når et vindu hentes

en: Caribic
no: Karibien

en: Cdrom
no: CD-ROM

en: Change
no: Endre

en: Character Picker
no: Tegnvelger

en: Character Picker Settings
no: Innstillinger for tegnvelger

en: Character picker
no: Tegnvelger

en: Charcoal by what factor?
no: Faktor for kulleffekt?

en: Check every:
no: Sjekk hver(t):

en: Choose a file to tail
no: Velg en fil å kjøre tail på

en: Choose a log file
no: Velg en loggfil

en: Clear
no: Tøm

en: Clear Sky
no: Klar himmel

en: Clock
no: Klokke

en: Clock Settings
no: Innstillinger for klokke

en: Clock Theme
no: Klokketema

en: Clock and Mail Notify Applet
no: Klokke- og postmeldingsapplet

en: Clock and Mailcheck
no: Klokke- og postsjekk

en: Clock color
no: Farger for klokke

en: ClockMail Settings
no: Innstillinger for Clockmail

en: Codepage
no: Kodesett

en: Colors
no: Farger

en: Command
no: Kommando

en: Command history
no: Kommandohistorikk

en: Command line background:
no: Kommandolinjebakgrunn:

en: Command line foreground:
no: Kommandolinjeforgrunn:

en: Command line height:
no: Kommandolinjehøyde:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
no: Komprimert kvalitet (JPEG/MIFF/PNG-modus) Høy: god kvalitet/stor fil

en: Conditions:
no: Forhold:

en: Configure Browser
no: Konfigurer nettleser

en: Confirm connection
no: Bekreft tilkobling

en: Connect command:
no: Tilkoblingskommando:

en: Connect points in scope
no: Forbindelsespunkter i området

en: Connected
no: Tilkoblet

en: Connected streams:
no: Tilkoblede strømmer:

en: Connecting
no: Kobler til

en: Connection status
no: Tilkoblingsstatus

en: Continent/City
no: Kontinent/By

en: Copyright (C) 1998
no: Copyright © 1998

en: Copyright (C) 1998-1999
no: Copyright © 1998-1999

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
no: Copyright © 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 1999 Tom Gilbert
no: Copyright © 1999 Tom Gilbert

en: Copyright (C) The Free Software Foundation
no: Copyright © The Free Software Foundation

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
no: Copyright © 1999 by S. Papadimitriou

en: Core Dump Module
no: Kjernedump modul

en: Core dump catcher
no: Kjernedump modul

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
no: Kjernedump informasjon (Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
no: Kjernedump modul (Tick-a-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
no: Kunne ikke sette av plass til grafverdiene

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
no: Kunne ikke kjøre dup() på APM-fildeskriptor: %s

en: Couldn't open mixer device %s
no: Klarte ikke å åpne mikser-enhet %s

en: Country
no: Land

en: Create Charcoal Effect
no: Lag kulleffekt

en: Create Painted Effect
no: Lag tegnet effekt

en: Create frame around image
no: Lag ramme rundt bildet

en: Create monochrome image
no: Opprett monokromt bilde

en: Create sticky notes on your screen.
no: Lag gule lapper på skjermen.

en: Create thumbnail of image too
no: Opprett miniatyr også

en: Creating user directory: %s
no: Oppretter brukerkatalog: %s

en: Current conditions
no: Nåværende forhold

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom icon for mounted:
no: Egendefinert ikon for montert:

en: Custom icon for not mounted:
no: Egendefinert ikon for ikke montert:

en: Default Height
no: Forvalgt høyde

en: Default List
no: Forvalgt liste

en: Default Properties...
no: Forvalgte egenskaper...

en: Default Width
no: Forvalgt bredde

en: Default character list:
no: Forvalgt tegnliste:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
no: Pause (sekunder) før dump tas (kun for dump av hele skrivebordet)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
no: Pause mellom artikler (10 = 1 sek):

en: Delay when wrapping text:
no: Pause under tekstbryting:

en: Delete
no: Slett

en: Delete Note
no: Slett notis

en: Delete launcher
no: Slett oppstarter

en: Despeckle Image (reduce spots)
no: Flekkfjerning (reduser flekker)

en: Detailed Forecast
no: Detaljert melding

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
no: Detaljert værmelding er ikke tilgjengelig for denne plassen.
    Vennligst prøv melding for staten; merk at IWIN-meldingene kun er tilgjenelig for byer i USA.

en: Device:
no: Enhet:

en: Dew point:
no: Tåkepunkt:

en: Digits number
no: Tall-nummer

en: Directory to save images in:
no: Katalog for lagring av bilder:

en: Disabled
no: Inaktiv

en: Disconnect command:
no: Frakoblingskommando:

en: Disk Usage
no: Diskbruk

en: Disk Usage Applet
no: Diskbruk applet

en: Disk usage meter
no: Diskbruk måler

en: Diskusage Settings
no: Innstillinger for diskbruk

en: Display
no: Vis

en: Display "Clear" button
no: Vis «Tøm»-knappen

en: Display "launch new window" option
no: Vis «Åpne nytt vindu»-valg

en: Display GO Button
no: Vis GÅ-knappen

en: Display Spurious Options (I got carried away)
no: Vis skiftende alternativer (Jeg ble revet med)

en: Display arrows instead of -/+
no: Vis piler i stedet for -/+

en: Display only symbols and price
no: Vis kun symboler og kurs

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
no: Vis tid i 12-timers format (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
no: Vis tiden i forhold til GMT (Greenwich Mean Time):

en: Displays new mail and time
no: Viser ny e-post og klokke

en: Displays the time in binary representation
no: Viser tiden i binær representasjon

en: Do you want to connect?
no: Vil du koble til?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
no: Vet ikke hvordan en oppstarter kan lages av: «%s»

en: Down
no: Ned

en: Drifting drizzle
no: Drivende småregn

en: Drifting dust
no: Drivende støv

en: Drifting dust whirls
no: Drivende støvvirvler

en: Drifting duststorm
no: Drivende støvstorm

en: Drifting fog
no: Drivende dis

en: Drifting funnel cloud
no: Drivende røyksky

en: Drifting hail
no: Drivende hagl

en: Drifting haze
no: Drivende dis

en: Drifting ice crystals
no: Drivende iskrystaller

en: Drifting ice pellets
no: Drivende is-pellets

en: Drifting mist
no: Drivende tåke

en: Drifting precipitation
no: Drivende nedbør

en: Drifting rain
no: Drivende regn

en: Drifting sand
no: Drivende sand

en: Drifting sandstorm
no: Drivende sandstorm

en: Drifting small hail
no: Drivende småhagl

en: Drifting smoke
no: Drivende røyk

en: Drifting snow
no: Drivende snø

en: Drifting snow grains
no: Drivende snøkorn

en: Drifting sprays
no: Drivende yr

en: Drifting squall
no: Drivende bygekast

en: Drifting tornado
no: Drivende tornado

en: Drifting volcanic ash
no: Drivende vulkansk aske

en: Drive Mount
no: Diskmontering

en: Drive Mount Applet
no: Diskmonteringsapplet

en: Drive Mount Applet Properties
no: Egenskaper for diskmonteringsapplet

en: Drivemount command failed.
    "
no: Diskmonteringskommandoen feilet.
    "

en: Drizzle
no: Småregn

en: Drizzle in the vicinity
no: Småregn i omegnen

en: Dust
no: Støv

en: Dust in the vicinity
no: Støv i omegnen

en: Dust whirls
no: Støvvirvler

en: Dust whirls in the vicinity
no: Støvvirvler i omegnen

en: Duststorm
no: Støvstorm

en: Duststorm in the vicinity
no: Støvstorm i omegnen

en: Dutch
no: Belgisk

en: ESD host to monitor:
no: ESD-vert som skal overvåkes:

en: East
no: Øst

en: East - NorthEast
no: Øst - nordøst

en: East - Southeast
no: Øst - sørøst

en: Edit
no: Rediger

en: Edit keymap
no: Rediger tastaturkart

en: Eject
no: Løs ut

en: Eject on unmount
no: Løs ut ved avmontering

en: Emboss image
no: Lag trykk av bilde

en: Enable Full-Charge Notification
no: Gi melding når batteriet er fullt oppladet

en: Enable Low Battery Warning
no: Aktiver advarsel ved svakt batteri

en: Enable detailed forecast
no: Slå på detaljert melding

en: Enable logging of events
no: Slå på logging av hendelser

en: Enable radar map
no: Slå på radarkart

en: Enable scroll buttons
no: Bruk rulleknapper

en: Enable this module
no: Aktiver denne modulen

en: Enabled
no: Aktivert

en: English
no: Engelsk

en: Enhance image (reduce noise)
no: Forbedre bildet (reduser støy)

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
no: Skriv inn symboler adskilt med «+» i boksen under.

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
no: Jevn ut bildet (Utfør histogramutjevning)

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
no: Feil under spørring etter batteristatus.
    
    Sjekk at kjernen ble kompilert med APM-støtte.

en: Event Log
no: Hendelseslogg

en: Event log...
no: Hendelseslogg...

en: Failed to get IWIN forecast data.
no: Kunne ikke hente data for IWIN-meldingen.

en: Failed to get METAR data.
no: Kunne ikke hente METAR-data.

en: Failed to get Met Office forecast data.
no: Kunne ikke hente data for Met Office-meldingen.

en: Failed to get radar map image.
no: Kunne ikke hente radarkart-bilde.

en: Few clouds
no: Få skyer

en: Few ice crystals
no: Noen iskrystaller

en: Few ice pellets
no: Få is-pellets

en: Fifteen
no: Femten

en: Fifteen cells game
no: Spillet femten celler

en: Fifteen sliding pieces
no: Femten glidende biter

en: File '%s' does not exist
no: Fil «%s» eksisterer ikke

en: File System Changed!
no: Filsystemet er endret!

en: File Systems
no: Filsystemer

en: File Tail Module
no: Filfølgingsmodul

en: File tail for
no: Filfølging for

en: File tail information (Tick-a-Stat)
no: Vis informasjon om slutten på en fil (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
no: Vis slutten av en fil med tail (Tick-a-Stat)

en: File tailer
no: Filfølger

en: Files, Apps
no: Filer, applikasjoner

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
no: Filtypen bestemmes fra filens etternavn/suffiks.
    Standard filtype (hvis ingen oppgis eller gjenkjennes) er miff.
    Gjenkjente filtyper er:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    og flere andre obskure typer. Prøv ditt hell med noe interessant!
    For eksempel .html for et klientside bildekart. Du vil få et .gif, .html og et .shtml.
    
    Forslag:
    Liten fil ganske god kvalitet:        jpg, 75% kvalitet
    Litt større fil men uten tap av data: png, så mye kompresjon som du ønsker.
    - kompresjon av png filer tar lengre tid ved høyere rater, men er likevel uten tap av data

en: Find Edges in Image
no: Finn kanter i bildet

en: Find edges by what factor?
no: Faktor for finn kanter?

en: Flag
no: Flagg

en: Flag
    Pixmap
no: Flagg
    Bilde

en: Flag and Label
no: Flagg og etikett

en: Floppy
no: Diskett

en: Fog
no: Dis

en: Fog in the vicinity
no: Dis i området

en: Fog with wind
no: Dis med vind

en: Follow panel size
no: Bruk panelets størrelse

en: Font:
no: Skrift:

en: Fonts
no: Skrifter

en: Forecast
no: Værmelding

en: Foreground
no: Forgrunn

en: Frame Width (pixels)
no: Rammebredde (piksler)

en: France
no: Frankrike

en: Frederic Devernay <devernay@istar.fr>
no: Frédéric Devernay <devernay@istar.fr>

en: Free
no: Ledig

en: Free Diskspace:
no: Ledig diskplass:

en: Freezing drizzle
no: Frysende småregn

en: Freezing duststorm
no: Støvstorm med frost

en: Freezing fog
no: Frysende dis

en: Freezing hail
no: Frysende hagl

en: Freezing haze
no: Frysende dis

en: Freezing ice crystals
no: Frysende iskrystaller

en: Freezing ice pellets
no: Frysende is-pellets

en: Freezing mist
no: Tåke og frost

en: Freezing precipitation
no: Frysende nedbør

en: Freezing rain
no: Frysende regn

en: Freezing sandstorm
no: Sandstorm med frost

en: Freezing small hail
no: Frysende småhagl

en: Freezing snow
no: Frysende snø

en: Freezing snow grains
no: Frysende snøkorn

en: Freezing sprays
no: Frysende yr

en: Freezing squall
no: Frysende bygekast

en: Freezing tornado
no: Tornado med frost

en: Freezing volcanic ash
no: Frysende vulkansk aske

en: French
no: Fransk

en: Frills
no: Ekstra

en: Funnel cloud
no: Røyksky

en: Funnel cloud in the vicinity
no: Røyksky i området

en: Funnel cloud w/ wind
no: Røyksky med vind

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
no: GKB hjemmeside (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB Keyboard Switcher
no: GKB tastaturvelger

en: GKB Properties
no: Egenskaper for GKB

en: GKB, the Gnome Keyboard Layout Switcher Applet
no: GKB, GNOME applet for valg av tastaturutforming

en: GNOME Stock Ticker
no: GNOME aksjeovervåker

en: GNOME Stock Ticker Panel Applet
no: GNOME applet for aksjeovervåking

en: GNOME Weather
no: GNOME Værmelding

en: GNOME Weather Properties
no: Egenskaper for GNOME værmelding

en: GNOME weather monitor applet
no: GNOME værmonitor applet

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
no: GNOME værmelding applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
no: Innstillinger for GNotes

en: Game of Life
no: Livets spill

en: Gamma value
no: Gammaverdi

en: General
no: Generelt

en: Georgian
no: Georgisk

en: German
no: Tysk

en: Germany
no: Tyskland

en: Give audio feedback using the keyboard bell
no: Gi tilbakemelding med lyd via tastaturklokken

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
no: GNOME panel-applet for å velge uvanlige tegn som ikke er på mitt tastatur. Utgitt under GNU General Puclic License.

en: Gnome Stock Ticker Properties
no: Egenskaper for GNOME stock ticker

en: Grab a shot of a specific window or area
no: Hent et dump av et spesifikt vindu eller område

en: Grab a shot of your entire desktop
no: Hent et dump av hele skrivebordet

en: Grab hotkey
no: Hent hurtigtast

en: Graph
no: Graf

en: Graph Battery Low Color:
no: Farge for graf ved svakt batteri:

en: Graph Direction:
no: Grafens retning:

en: Graph Tick Color:
no: Tikkfarge for graf:

en: Great Britain
no: Storbritania

en: Hail
no: Hagl

en: Hail in the vicinity
no: Hagl i omegnen

en: Hail showers
no: Haglbyger

en: Hailstorm
no: Haglstorm

en: Hard Disk
no: Harddisk

en: Haze
no: Dis

en: Haze in the vicinity
no: Dis i området

en: Haze with wind
no: Dis med vind

en: Heavy drizzle
no: Tungt småregn

en: Heavy dust
no: Tungt støv

en: Heavy dust whirls
no: Tunge støvvirvler

en: Heavy duststorm
no: Tung støvstorm

en: Heavy hail
no: Tungt hagl

en: Heavy ice crystals
no: Tungt med iskrystaller

en: Heavy ice pellets
no: Kraftige is-pellets

en: Heavy precipitation
no: Kraftig nedbør

en: Heavy rain
no: Tungt regn

en: Heavy sand
no: Tung sand

en: Heavy sandstorm
no: Tung sandstorm

en: Heavy small hail
no: Tungt småhagl

en: Heavy snow
no: Tung snø

en: Heavy snow grains
no: Tunge snøkorn

en: Heavy sprays
no: Kraftig yr

en: Heavy squall
no: Kraftige bygekast

en: Height:
no: Høyde:

en: Help
no: Hjelp

en: Help...
no: Hjelp...

en: Hide Note
no: Skjul notis

en: Hide Notes
no: Skjul notiser

en: History
no: Historikk

en: Hotkey for switching between layouts
no: Hurtigtast for bytte mellom plasseringer

en: Hour needle color
no: Farge for timeviser

en: Humidity:
no: Fuktighet:

en: Hungarian
no: Ungarsk

en: Hungary
no: Ungarn

en: Ice crystal storm
no: Storm med iskrystaller

en: Ice crystals
no: Iskrystaller

en: Ice crystals in the vicinity
no: Iskrystaller i omegnen

en: Ice pellet storm
no: Is-pellets storm

en: Ice pellets
no: Is-pellets

en: Ice pellets in the vicinity
no: Is-pellets i området

en: Icon:
no: Ikon:

en: Idle
no: Tomgang

en: Image filename:
no: Filnavn for bilde:

en: Implode Image
no: Imploder bildet

en: Implode by what factor?
no: Faktor for implodering?

en: Info and status ticker
no: Info- og status-teleks

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
no: Iñigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
no: Intern feil: ugyldig modus i battery_set_mode

en: Interval:
no: Intervall:

en: Invalid
no: Ugyldig

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
no: Ugyldig sted valgt!
    Egenskapene forblir uendret.

en: Invert colours in image
no: Vend om fargene i bildet

en: JBC Binary Clock
no: JBC binærklokke

en: Jaz Drive
no: Jaz-disk

en: Jon's Binary Clock
no: Jon's binære klokke

en: Just another clock
no: Enda en klokke

en: Keymaps
no: Tastaturkart

en: Label
no: Etikett

en: Language
no: Språk

en: Launch new window
no: Åpne nytt vindu

en: Launcher Properties
no: Egenskaper for oppstarter

en: Launcher properties...
no: Egenskaper for oppstarter...

en: Left to Right
no: Venstre til høyre

en: Length
no: Lengde

en: Light drizzle
no: Lett småregn

en: Light dust
no: Lett støv

en: Light dust whirls
no: Lette støvvirvler

en: Light duststorm
no: Lett støvstorm

en: Light fog
no: Lett dis

en: Light funnel cloud
no: Lett røyksky

en: Light hail
no: Lett hagl

en: Light haze
no: Lett dis

en: Light mist
no: Lett tåke

en: Light precipitation
no: Lett nedbør

en: Light rain
no: Lett regn

en: Light sand
no: Lett sand

en: Light snow
no: Lett snø

en: Light snow grains
no: Lette snøkorn

en: Light sprays
no: Lett yr

en: Light squall
no: Lette bygekast

en: Light standstorm
no: Lett sandstorm

en: Line (s):
no: Linje(r):

en: Line delay
no: Linjepause

en: Load Average
no: Snittbelastning

en: Load Average Applet
no: Applet for snittbelastning

en: Load Average Module
no: Snittbelastningsmodul

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
no: Informasjon om snittbelastning (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
no: Graf for belastning

en: Load average is at a critical point, help me!
no: Snittbelastningen er ved et kritisk punkt, hjelp meg!

en: Load average monitor
no: Snittbelastningsmodul

en: Load average over 1 minute
no: Snittbelastning over 1 minutt

en: Load average over 15 minutes
no: Snittbelastning over 15 minutter

en: Load average over 5 minutes
no: Snittbelastning over 5 minutter

en: Load average threshhold:
no: Terskel for snittbelastning:

en: Loading headlines...
no: Leser overskrifter...

en: Location
no: Plassering

en: Location vector needs to be 4 elements long
no: Stedsvektoren må bestå av 4 elementer

en: Location:
no: Plassering:

en: Log path:
no: Sti til logg:

en: Low Battery Color:
no: Farge ved svakt batteri:

en: Low Charge Threshold:
no: Terskel for lavnivå på strøm:

en: Lower Note
no: Senk notis

en: Lower Notes
no: Senk notiser

en: Macros
no: Makroer

en: Mail
no: Post

en: Mail file:
no: Postfil:

en: Main Volume and Mute
no: Hovedvolum, og demping

en: Manager...
no: Håndterer...

en: Maximum:
no: Maksimum:

en: MemLoad
no: Minnelast

en: Memory Load
no: Minnelast

en: Memory Load Applet
no: Minnelast applet

en: Memory Load Meter
no: Minnelast måler

en: Mini-Commander
no: Mini-kommandør

en: Mini-Commander Applet
no: Mini-kommander applet

en: Mini-Commander Properties
no: Egenskaper for Mini-commander

en: Minimum number of cells: (for autosize)
no: Minste antall celler: (for autostørrelse)

en: Minute needle color
no: Farge for minuttviser

en: Mirror image horizontally
no: Speilvend bildet horisontalt

en: Mirror image vertically
no: Speilvend bildet vertikalt

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Mist
no: Tåke

en: Mist in the vicinity
no: Tåke i omegnen

en: Mist with wind
no: Tåke med vind

en: Mixer
no: Mikser

en: Mixer Applet
no: Lydmikser applet

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
no: Mikserenhet %s har verken volum- eller PCM-kanaler.

en: Modem Lights
no: Modemlys

en: Modem Lights Applet
no: Modemlys applet

en: Modem Lights Settings
no: Instillinger for Modemlys

en: Modem lock file:
no: Modem låsfil:

en: Modem options
no: Modemalternativer

en: Moderate drizzle
no: Moderat småregn

en: Moderate dust
no: Moderat støv

en: Moderate dust whirls
no: Moderate støvvirvler

en: Moderate duststorm
no: Moderat støvstorm

en: Moderate fog
no: Moderat dis

en: Moderate funnel cloud
no: Moderat røyksky

en: Moderate hail
no: Moderal hagl

en: Moderate haze
no: Moderat dis

en: Moderate ice crystals
no: Moderat med iskrystaller

en: Moderate ice pellets
no: Moderate is-pellets

en: Moderate mist
no: Moderat tåke

en: Moderate precipitation
no: Moderat nedbør

en: Moderate rain
no: Moderat regn

en: Moderate sand
no: Moderat sand

en: Moderate sandstorm
no: Moderat sandstorm

en: Moderate small hail
no: Moderat småhagl

en: Moderate smoke
no: Moderat røyk

en: Moderate snow
no: Moderat snø

en: Moderate snow grains
no: Moderate snøkorn

en: Moderate sprays
no: Moderat yr

en: Moderate squall
no: Moderate bygekast

en: Moderate tornado
no: Moderat tornado

en: Moderate volcanic ash
no: Moderat vulkansk aske

en: Modules
no: Moduler

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
no: Overvåk inndata (bruk kun hvis lydkortet er FULL DUPLEX)

en: Mount and unmount drives
no: Monter og avmonter disker

en: Mount point:
no: Monteringspunkt:

en: Mouse movements counter
no: Teller for musbevegelse

en: My Title
no: Min tittel

en: Name
no: Navn

en: Net Load
no: Nettbelastning

en: NetLoad
no: Nettlast

en: Network
no: Nettverk

en: Network Activity Meter
no: Måling av nettverksaktivitet

en: Network Load
no: Nettverkslast

en: Network Load Applet
no: Nettverkslast applet

en: New Symbol:
no: Nytt symbol:

en: New Window Option:
no: Nytt vindu alternativ:

en: News and Information Module
no: Nyhets- og informasjonsmodul

en: News and information ticker
no: Nyhets- og informasjonsteleks

en: Nice
no: «Nice»

en: No New Window Option:
no: Uten nytt vindu alterantiv:

en: No articles
no: Ingen artikler

en: No data available or properties not set
no: Ingen data tilgjengelig eller egenskaper ikke satt

en: No title
no: Ingen tittel

en: No url
no: Ingen url

en: None (default)
no: Ingen (forvalgt)

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
no: Normaliser bildet (Gå gjennom hele spekteret av fargeverdier for å bedre kontrasten)

en: North
no: Nord

en: North - NorthEast
no: Nord - nordøst

en: North - Northwest
no: Nord - nordvest

en: Northeast
no: Nordøst

en: Northwest
no: Nordvest

en: Norway
no: Norge

en: Norwegian
no: Norsk

en: Not connected
no: Ikke tilkoblet

en: Number of columns of buttons:
no: Antall kolonner med knapper:

en: Number of messages to consider mailbox full:
no: Antall meldinger før postboksen anses for å være full:

en: Number of rows of buttons:
no: Antall rader med knapper:

en: Odometer setting
no: Odometer innstilling

en: Options
no: Alternativer

en: Other
no: Annet

en: Outline
no: Omriss

en: Overcast
no: Overskyet

en: Paint what radius around each pixel?
no: Radius for tegning rundt hver piksel?

en: Partial drizzle
no: Delvis småregn

en: Partial dust
no: Delvis støv

en: Partial dust whirls
no: Delvise støvvirvler

en: Partial duststorm
no: Delvis støvstorm

en: Partial fog
no: Delvis dis

en: Partial funnel clouds
no: Delvise røykskyer

en: Partial hail
no: Delvis hagl

en: Partial haze
no: Delvis dis

en: Partial ice crystals
no: Delvise iskrystaller

en: Partial ice pellets
no: Delvis is-pellets

en: Partial mist
no: Delvis tåke

en: Partial precipitation
no: Delvis nedbør

en: Partial rainfall
no: Delvis regn

en: Partial sand
no: Delvis sand

en: Partial sandstorm
no: Delvis sandstorm

en: Partial small hail
no: Delvis småhagl

en: Partial smoke
no: Delvis røyk

en: Partial snow grains
no: Delvise snøkorn

en: Partial snowfall
no: Delvis snøfall

en: Partial sprays
no: Delvis yr

en: Partial squall
no: Delvise bygekast

en: Partial tornado
no: Delvis tornado

en: Partial volcanic ash
no: Delvis vulkansk aske

en: Password:
no: Passord:

en: Patches of drizzle
no: Regnbyger

en: Patches of dust
no: Områder med støv

en: Patches of dust whirls
no: Områder med støvvirvler

en: Patches of fog
no: Områder med dis

en: Patches of funnel clouds
no: Områder med røykskyer

en: Patches of hail
no: Områder med hagl

en: Patches of haze
no: Områder med dis

en: Patches of ice crystals
no: Områder med iskrystaller

en: Patches of ice pellets
no: Områder med is-pellets

en: Patches of mist
no: Områder med tåke

en: Patches of precipitation
no: Områder med nedbør

en: Patches of rain
no: Regnbyger

en: Patches of sand
no: Områder med sand

en: Patches of small hail
no: Områder med småhagl

en: Patches of smoke
no: Områder med røyk

en: Patches of snow
no: Snøbyger

en: Patches of snow grains
no: Områder med snøkorn

en: Patches of sprays
no: Områder med yr

en: Patches of volcanic ash
no: Områder med vulkansk aske

en: Path to monitor:
no: Sti til monitor:

en: Path to tail:
no: Sti til tail:

en: Peak indicator
no: Utslagsindikator

en: Peak indicator falloff speed
no: Tid før indikatoren går tilbake

en: Place Esound in standby
no: Sett Esound i ventemodus

en: Poland
no: Polen

en: Polish
no: Polsk

en: Portuguese
no: Portugisisk

en: Post Processing
no: Etterbehandling

en: Precipitation in the vicinity
no: Nedbør i området

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
no: Prefiks som skal settes inn i miniatyrfilnavnet:

en: Press a key...
no: Trykk en tast...

en: Pressure:
no: Trykk:

en: Properties...
no: Egenskaper...

en: Proxy Host:
no: Proxy-vert:

en: Proxy Port:
no: Proxy-port:

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
no: Proxy-URL er ikke på formen http://vert:port/
    Egenskapene forblir uendret.

en: Proxy URL:
no: Proxy-URL:

en: Querying available channels of mixer device %s failed
no: Spørring etter tilgjengelige kanaler for mikserenhet %s feilet

en: QuickLaunch
no: Hurtigstart

en: Radar map
no: Radarkart

en: Radius to around each pixel to spread?
no: Spredningsradius rundt hver piksel?

en: Radius to swirl pixels around?)
no: Snurr-radius rundt pikslene?

en: Raging tornado
no: Rasende tornado

en: Rain
no: Regn

en: Rain in the vicinity
no: Regn i omegnen

en: Rain showers
no: Regnbyger

en: Raise Note
no: Hev notis

en: Raise Notes
no: Hev notiser

en: Randomize
no: Tilfeldiggjør

en: Readout
no: Utskrift

en: Receive data
no: Motta data

en: Refresh
no: Oppdater

en: Regions
no: Regioner

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
no: Utgitt under GNU general public license.
    
    Applet for å vise CPU-last.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
no: Utgitt under GNU general public license.
    
    Applet for å vise snittbelastning.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
no: Utgitt under GNU general public license.
    
    Minnelast applet.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
no: Utgitt under GNU general public license.
    
    Applet for visning av nettverkslast.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
no: Utgitt under GNU general public license.
    
    Applet for visning av swaplast.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
no: Utgitt under GNUs generelle offentlige lisense.
    En modem status indikator og nummersender.
    Lysene fra øverst eller venstre gjelder send og motta data.

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
no: Utgitt under GNU general public license.
    Enkel digital klokke med dato i verktøystips. Valgfri 12/24-timers visning. Blinking for post kan være for enhver ulest melding, eller bare kort når ny post ankommer.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
no: Utgitt under GNU general public license.
    Viser tiden som binær-kodede desimaler.
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
no: Utgitt under GNU general public license.
    Overvåker plassbruk og ledig plass på dine harddisker.

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
no: Utgitt under GNU general public license.
    Monterer og avmonterer disker.

en: Remove
no: Fjern

en: Remove Selected
no: Fjern valgte

en: Reset
no: Nullstill

en: Resume Esound
no: Start Esound igjen

en: Retrieval failed
no: Henting feilet

en: Right to Left
no: Høyre til venstre

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
no: Hvor mange grader skal bildet roteres med klokken?

en: Run Audio Mixer...
no: Kjør lydmikser...

en: Run CD Player...
no: Kjør CD-spiller...

en: Run gtop...
no: Kjør gtop...

en: Russia
no: Russland

en: Russian
no: Russisk

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
no: Sam Lloyds favorittspill, nå til alles begeistring tilgjengelig i GNOME panelet.Garantert ødeleggende for produktiviteten.

en: Samples
no: Samplinger

en: Sand in the vicinity
no: Sand i omegnen

en: Sandstorm in the vicinity
no: Sandstorm i omegnen

en: Scale size to panel
no: Skaler til panelets størrelse

en: Scattered clouds
no: Spredte skyer

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
no: Område (skala 1:X, hvor X = ? )

en: Scramble pieces
no: Bland bitene

en: Screen Shooter is a screenshot grabber
no: Skjermdumper er et program for å ta skjermdump

en: Screen refresh (frames per second)
no: Skjermoppfriskning (rammer per sekund)

en: Screen-Shooter Applet
no: Skjermdumper-applet!

en: Screen-Shooter Settings
no: Instillinger for skjermdumper

en: ScreenShooter
no: Skjermdumper

en: Script or program to launch:
no: Skript eller program som skal startes:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
no: Skript/program som vil startes etter oppretting av bildet med bildets
    filnavn spesifisert på kommandolinjen som følger:
    {skript_navn} {bilde_filnavn} {miniatyr_filnavn_hvis_oppgitt}
    Tips: Jeg bruker et skript for å oppdatere min nettside med skjermdump.
    Et eksempelskript skal være inkludert i tar arkivet, eller på min webside.

en: Scroll left to right
no: Rull fra venstre mot høyre

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
no: Rullefart mellom linjer (jevn rulling):

en: Scrolling
no: Rulling

en: Second needle color
no: Farge for sekundviser

en: Seconds
no: Sekunder

en: Select Font
no: Velg skrift

en: Select icon for mounted
no: Velg ikon for montert

en: Select icon for unmounted
no: Velg ikon for avmontert

en: Select layout
no: Velg plassering

en: Server
no: Tjener

en: Server information:
no: Tjenerinformasjon:

en: Set options as default
no: Sett alternativene som forvalg

en: Shallow drizzle
no: Tynt småregn

en: Shallow dust whirls
no: Tynne støvvirvler

en: Shallow duststorm
no: Tynn støvstorm

en: Shallow fog
no: Grunn dis

en: Shallow funnel cloud
no: Tynn røyksky

en: Shallow hail
no: Lett hagl

en: Shallow haze
no: Tynn dis

en: Shallow ice pellets
no: Tynne is-pellets

en: Shallow mist
no: Lett tåke

en: Shallow precipitation
no: Tynt nedbør

en: Shallow rain
no: Tynt regn

en: Shallow sandstorm
no: Tynn sandstorm

en: Shallow small hail
no: Lett småhagl

en: Shallow smoke
no: Lett røyk

en: Shallow snow
no: Grunn snø

en: Shallow snow grains
no: Tynne snøkorn

en: Shallow sprays
no: Tynt yr

en: Shallow volcanic ash
no: Lett vulkansk aske

en: Shared
no: Delt

en: Sharpen Image by what factor?
no: Gjør bildet skarpere med hvilken faktor?

en: Show Notes
no: Vis notiser

en: Show backtrace dialog on new core files
no: Vis loggdialog for nye kjernefiler

en: Show connect time and throughput
no: Vis tid tilkoblet og overførte data

en: Show date
no: Vis dato

en: Show expanded filename
no: Vis utvidet filnavn

en: Show frame
no: Vis ramme

en: Show handle
no: Vis håndtak

en: Show last news from slashdot.org
no: Viser siste nytt fra slashdot.org

en: Show modem status
no: Vis modemstatus

en: Show pop up dialog for new lines.
no: Vis en dialog for nye linjer.

en: Show pop-up dialog for this event
no: Vis en dialog for denne hendelsen

en: Show seconds needle
no: Vis sekundviser

en: Show time
no: Vis tid

en: Show:
no: Vis:

en: Showers
no: Regnbyger

en: Showers of ice crystals
no: Byger med iskrystaller

en: Showers of ice pellets
no: Dusjer med is-pellets

en: Showers of small hail
no: Byger med småhagl

en: Showers of volcanic ash
no: Byger med vulkansk aske

en: Showers, type unknown
no: Byger, type ukjent

en: Shows Cursor Position
no: Viser markørposisjon

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
no: Siden du er root ønsker du kanskje å sette forvalgt tidssone for systemet?

en: Site
no: Sted

en: Size
no: Størrelse

en: Size of URL history:
no: Størrelse på historikken for URLer:

en: Size of button: (pixels)
no: Størrelse på knapp: (piksler)

en: Size:
no: Størrelse:

en: Sky:
no: Himmel:

en: SlashApp Article List
no: SlashApp artikkelliste

en: Slovak
no: Slovakisk

en: Slovak Republic
no: Slovakiske republikk

en: Slovenian
no: Slovensk

en: Small Launchers
no: Små oppstartere

en: Small hail
no: Småhagl

en: Small hail in the vicinity
no: Småhagl i omegnen

en: Small hailstorm
no: Liten haglstorm

en: Smoke
no: Røyk

en: Smoke in the vicinity
no: Røyk i omegnen

en: Smoke w/ thunders
no: Røyk med torden

en: Smoke with wind
no: Røyk med vind

en: Smooth scroll
no: Jevn rulling

en: Smooth type
no: Jevn skriving

en: Snow
no: Snø

en: Snow grain showers
no: Byger med snøkorn

en: Snow grains
no: Snøkorn

en: Snow grains in the vicinity
no: Snøkorn i omegnen

en: Snow in the vicinity
no: Snø i omegnen

en: Snow showers
no: Snøbyger

en: Snowstorm
no: Snøstorm

en: Solarise Image
no: Solariser bildet

en: Solarize factor?
no: Faktor for solarisering?

en: Sound Monitor
no: Lydmonitor

en: Sound Monitor - Manager
no: Lydmonitor - håndterer

en: Sound Monitor Applet
no: Lydmonitor applet

en: Sound Monitor Applet Settings
no: Innstillinger for lydmonitor-applet

en: Sound Monitor for Esound
no: Lydmonitor for Esound

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
no: Lydmonitor-grensesnitt for Esound
    
    Utgitt under GNU general public license.

en: South
no: Sør

en: South - Southeast
no: Sør - sørøst

en: South - Southwest
no: Sør - sørvest

en: South Africa
no: Sør Afrika

en: Southeast
no: Sørøst

en: Southwest
no: Sørvest

en: Spain
no: Spania

en: Speed
no: Fart

en: Speed:
no: Fart:

en: Sprays
no: Yr

en: Sprays in the vicinity
no: Yr i området

en: Spread image pixels
no: Spre pikslene i bildet

en: Spurious
no: Overflødig

en: Spurious 2
no: Overflødig 2

en: Squall
no: Bygekast

en: Squall in the vicinity
no: Bygekast i området

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
no: Værmelding for staten er ikke tilgjengelig.
    Vennligst prøv detaljert melding; merk at IWIN-meldingene kun er tilgjengelig for byer i USA.

en: Stock Change:
no: Aksjeendring:

en: Stock Symbol:
no: Aksjesymbol:

en: Streams
no: Strømmer

en: Swap Load
no: Belastning på swap

en: Swap Load Applet
no: Swaplast applet

en: Swap Load Meter
no: Swaplast måler

en: SwapLoad
no: Swaplast

en: Sweden
no: Sverige

en: Swedish
no: Svensk

en: Swirl pixels. My favorite :-)
no: Snurr pikslene.

en: Switzerland
no: Sveits

en: Symbols
no: Symboler

en: Temperature:
no: Temperatur:

en: Test Module
no: Testmodul

en: Testing line from test module :)
no: Testlinje fra testmodulen :)

en: Text
no: Tekst

en: Text to display:
no: Tekst som skal vises:

en: Text:
no: Tekst:

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
no: CD-spiller appleten er et enkelt program for avspilling av lyd-CDer for panelet

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
no: CPU-/minnebruk appleten viser ressursene på ditt system med tre fargefulle søylediagrammer (prosessor, minne, swap)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
no: GNOME batterimonitor applet

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
no: GNOME tastatur-applet

en: The GNOME Stock Ticker
no: GNOME aksjeovervåker

en: The Game of Life
no: Livets spill

en: The Game of Life (to waste your time)
no: Livets spill (for å kaste bort din tid)

en: The Load average is very high.
no: Snittbelastningen er meget høy.

en: The QuickLaunch Applet
no: Hurtigstart-applet

en: The Web Browser Controller
no: Kontroll av nettleser

en: The battery is fully charged.
no: Batteriet er fullt oppladet.

en: The battery is low.
no: Batteriet har lite strøm.

en: The core dump module is
    processing a core file...
no: Kjernedump modulen
    prosesserer en kjernefil...

en: The keymap switching command returned with error!
no: Kommando for bytting av tastaturkart returnerte feil!

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
no: Mikserappleten gir deg rask tilgang til å stille lydnivået for din lydenhet

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
no: Det spesifiserte filnavnet:
    %s
    utvides til:
    %s
    når det sendes videre til et skall

en: The unique information and status ticker.
no: Den unike informasjons- og status-teleksen.

en: Theme
no: Tema

en: Theme Name
no: Navn på tema

en: Theme file (directory):
no: Temafil (katalog):

en: Theme file:
no: Temafil:

en: Themes
no: Tema

en: Themes:
no: Tema:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
no: Det oppstod en feil under ordutvidelsen
    Jeg tror du har satt inn noe rart i katalog boksen
    Screenshot avbrutt

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
no: Det oppstod en feil under ordutvidelsen
    Jeg tror du har satt inn noe rart i filnavn boksen

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
no: Det oppstod en feil under ordutvidelsen
    Jeg tror du har satt inn noe rart i filnavn boksen
    Screenshot avbrutt

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
no: Disse tegnene til komme til syne når panelet startes. For å returnere til denne listen, trykk <mellomrom> mens appleten har fokus.

en: Thick fog
no: Tykk dis

en: Thick funnel cloud
no: Tykk røyksky

en: Thick haze
no: Tykk dis

en: Thick mist
no: Tykk tåke

en: Thick smoke
no: Tykk røyk

en: Thick volcanic ash
no: Tykk vulkansk aske

en: Thin smoke
no: Tynn røyk

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
no: Denne GNOME-appleten legger til en kommandolinje på panelet. Denne støtter
    kommando-komplettering, kommando-historikk, redigerbare makroer og en
    valgfri, innebygget klokke.
    
    Dette programmet er fri programvare; du kan distribuere det og/eller 
    endre det i følge betingelsene gitt i GNU General License som publisert av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen eller (valgfritt) enhver senere versjon.

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
no: Denne appleten legger til noen ganske små ikoner for oppstartere på panelet, slik som hurtigstartmenylinjen i Windows, og unngår de svære GNOME startknappene.

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
no: Denne appleten overvåker strømstilstanden til batteriet på din bærbare. Klikk på den for å endre visningsmodus.

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
no: Denne appleten bytter mellom forskjellige tastaturkart. Den bruker setxkbmap eller xmodmap. Send meg flagget ditt er du snill (60x40 størrelse), så skal jeg legge det inn i CVS. Ha det og takk for all fisken.
    Takk til Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for hjelpen og Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for hennes solidaritet.

en: This is the test module's description line.
no: Dette er testmodulens beskrivelse.

en: This module can display news and other information.
no: Denne modulen kan vise nyheter og annen informasjon.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
no: Denne modulen overvåker en file for tillagt tekst,
    og skriver den til skjermen. Nyttig for loggfiler.

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
no: Denne modulen overvåker en sti for kjernedump, hvis det
    blir funnet blir det merket og et «backtrace» blir logget (bruker gdb).

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
no: Denne modulen overvåker snittbelastningen for systemet,
     og viser en advarsel når den overstiger et gitt punkt.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
no: Dette programmet laster ned aksjekurser fra populære nettsteder. GNOME aksjeovervåker er en fri internett-basert applikasjon. Det følger IKKE MED NOEN GARANTIER. Ikke bruk GNOME aksjeovervåker til å gjøre investeringsavgjørelser; kun for informasjonsformål.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
no: Størrelse for miniatyr (prosent av original)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
no: Kompresjon for miniatyr (JPEG/MIFF/PNG-modus) Høy: god kvalitet/stor fil

en: Thumbnails
no: Miniatyrer

en: Thunderous duststorm
no: Støvstorm med torden

en: Thunderous sandstorm
no: Sandstorm med torden

en: Thunderous squall
no: Tordnende bygekast

en: Thunderous tornado
no: Tornado med torden

en: Thunderstorm
no: Tordenstorm

en: Tick-a-Stat event log
no: Tick-a-Stat hendelseslogg

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
no: Tick-a-Stat skriptet fant en feil:

en: Time
no: Tid

en: Timezone
no: Tidssone

en: Tornado in the vicinity
no: Tornado i omegnen

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: URL bar width:
no: URL søylebredde:

en: Unable to create user directory: %s
no: Kunne ikke opprette brukerkatalog: %s

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
no: Kunne ikke initiere forespørsel. Burde ikke skje

en: Unable to parse document
no: Kunne ikke tolke dokumentet

en: Unable to prepare request.
no: Kunne ikke forberede forespørsel.

en: Unable to process request.
no: Kunne ikke behandle forespørsel.

en: United Kingdom
no: England

en: United States
no: De forente stater

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown observation time
no: Ukjent observasjonstid

en: Unknown precipitation
no: Ukjent nedbør

en: Unknown thunderstorm
no: Ukjent tordenstorm

en: Up
no: Opp

en: Update
no: Oppdater

en: Update (m):
no: Oppdater (m):

en: Update Frequency (seconds):
no: Oppdateringsfrekvens (sekunder):

en: Update Frequency in minutes:
no: Oppdateringsfrekvens i minutter:

en: Update Interval (seconds):
no: Oppdateringsintervall (sekunder):

en: Update failed! Maybe another update was already in progress?
no: Oppdatering feilet! Kanskje en annen oppdatering pågår allerede?

en: Update in seconds:
no: Oppdatering i sekunder:

en: Update interval
no: Oppdateringsintervall

en: Update...
no: Oppdater...

en: Update:
no: Oppdater:

en: Updates
no: Oppdateringer

en: Updates per second
no: Oppdateringer i sekundet

en: Updating...
no: Oppdaterer...

en: Use ISDN
no: Bruk ISDN

en: Use Metric
no: Bruk utgangsverdi

en: Use Proxy
no: Bruk proxy

en: Use all room on panel
no: Bruk all plassen på panelet

en: Use automount friendly status test
no: Bruk automount-vennlig statustest

en: Use custom browser:
no: Bruk egendefinert leser:

en: Use default MIME handler
no: Bruk standard MIME-håndterer

en: Use default properties
no: Bruk forvalgte egenskaper

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
no: Bruk høykvalitets mellomlagring under oppretting av miniatyr

en: Use metric system units
no: Bruk metriske måleenheter

en: Use panel size hint
no: Bruk panelhint for størrelse

en: Use proxy
no: Bruk proxy

en: Used
no: Brukt

en: Used Diskspace:
no: Brukt diskplass:

en: User
no: Bruker

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Variable
no: Variabel

en: Verify owner of lock file
no: Verifiser eier av låsfil

en: View screenshot after saving it
no: Vis skjermdump etter lagring

en: Visibility:
no: Sikt:

en: Visit Weather.com
no: Besøk Weather.com

en: Visit the author's Website
no: Besøk forfatterens hjemmeside

en: Volcanic ash
no: Vulkansk aske

en: Volcanic ash in the vicinity
no: Vulkansk aske i omegnen

en: Volcanic ash w/ thunders
no: Vulkansk aske med torden

en: Volume
no: Volum

en: Warn if the battery charge dips below:
no: Advar hvis strømnivået blir lavere enn:

en: Warning options
no: Alternativer for advarsler

en: Warning: Your password will be saved as
    unencrypted text in a private configuration
    file.
no: Advarsel: Ditt passord vil bli lagret som
    klartekst i en privat konfigurasjonsfil.

en: WeatherInfo missing location
no: VærInfo mangler sted

en: WebControl
no: Nettkontroll

en: WebControl Properties
no: Egenskaper for nettkontroll

en: West
no: Vest

en: West - Northwest
no: Vest - nordvest

en: West - Southwest
no: Vest - sørvest

en: When clicked, run:
no: Ved klikk, kjør:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
no: Når ferdig, send bilde- og miniatyrfilnavnet til skriptet/programmet under

en: When new mail is received run:
no: Ved mottak av nye meldinger, kjør:

en: Where Am I?
no: Hvor er jeg?

en: Where command can be:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu
no: Hvor kommando kan være:
    * xmodmap /full/sti/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu

en: Who said NeXT is dead?
no: Hvem sa at NeXT døde?

en: Width:
no: Bredde:

en: Wind:
no: Vind:

en: Windy drizzle
no: Småregn med vind

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
no: Du er nå tilkoblet.
    Vil du koble fra?

en: You clicked on me
no: Du klikket på meg

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
no: Du har slått på "Overvåk inndata for lyd" valget.
    
    Hvis ditt lydkort ikke støtter FULL DUPLEX 100% (opptak og avspilling på same tid),
    så kan dette fremtvinge feil i lyddriverene/esound som kan få systemet til å henge.
    
    Du er herved advart!

en: You win!
    Moves
no: Du vinner!
    Trekk

en: Yugoslavia
no: Jugoslavia

en: Yugoslavian
no: Serbisk

en: Zip Drive
no: Zip-disk

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
no: en GNOME applet som følger og måler bevegelsen til muspekeren over skrivebordet.

en: active
no: aktiv

en: all entries in URL history
no: alle oppføringer i URL-historikken

en: autocompleted
no: autoutfylt

en: body
no: kropp

en: child exited
no: barn avsluttet

en: clock off
no: klokke av

en: completed
no: ferdig

en: completing...
no: ferdigstiller...

en: date
no: dato

en: date on
no: dato på

en: drop launchers from
    the menu here
no: slipp oppstartere fra
    menyen her

en: enabled
no: aktiv

en: end of history list
no: slutt på historikken

en: fork error
no: fork-feil

en: gEyes Settings
no: Innstillinger for gEyes

en: history list empty
no: Historikken er tom

en: image
no: bilde

en: ioctl failed on /dev/apm.
no: ioctl feilet på /dev/apm.

en: keymap_%d/command=gkb_xmmap hu
no: keymap_%d/kommando=gkb_xmmap hu

en: keymap_%d/command=gkb_xmmap us
no: keymap_%d/kommando=gkb_xmmap us

en: keymap_%d/country=Hungary
no: keymap_%d/land=Ungarn

en: keymap_%d/country=United States
no: keymap_%d/land=Forente stater

en: keymap_%d/flag=hu.png
no: keymap_%d/flagg=hu.png

en: keymap_%d/label=hu
no: keymap_%d/etikett=hu

en: keymap_%d/label=us
no: keymap_%d/etikett=us

en: keymap_%d/lang=English
no: keymap_%d/språk=Engelsk

en: keymap_%d/lang=Hungarian
no: keymap_%d/språk=Ungarsk

en: keymap_%d/name=Hungarian 105 keys latin2
no: keymap_%d/navn=Ungarsk 105 taster latin2

en: keymap_%d/name=US 105 key keyboard (with windows keys)
no: keymap_%d/navn=US 105 tasters tastatur (med windows taster)

en: kilometers
no: kilometer

en: knots
no: knop

en: miles
no: engelske mil

en: minute(s)
no: minutt

en: no /bin/sh
no: ingen /bin/sh

en: no file specified
no: ingen fil spesifisert

en: not connected
no: ikke tilkoblet

en: not found
no: ikke funnet

en: not unique
no: ikke unik

en: off
no: av

en: options:
no: alternativer:

en: orient. changed
no: orientering endret

en: ready...
no: klar...

en: saving prefs...
no: lagrer brukervalg...

en: script "
no: skript "

en: size changed
no: størrelse endret

en: smooth
no: myk

en: starting...
no: starter...

en: time & date on
no: tid & dato på

en: time on
no: tid på

en: topic
no: emne

en: unable to create user directory: %s
no: kunne ikke opprette brukerkatalog: %s

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
no: advarsel: mikser har ingen volum-kanal - bruker PCM i stedet.

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
no: advarsel: denne versjonen av gmix er kompilert med en annen versjon av
    soundcard.h

en: whereami_applet
no: hvorerjeg_applet
