galeon 0.7.2 - en to no translation catalogue (1151 entries)

en: %.2f%% - Downloading
no: %.2f%% - Nedlasting

en: %Y-%m-%d
no: %d-%m-%Y

en: %Y-%m-%d %H:%M:%S
no: %d-%m-%Y %H:%M:%S

en: %dK of %sK bytes at %sK bytes/sec
no: %dK av %sK bytes med %sK bytes/sek

en: %s (%d kB loaded)
no: %s (%d kB lastet)

en: %s (%d tabs)
no: %s (%d faner)

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
no: %s (%d%% ferdig, %d kB av %d kB lastet%s)

en: %s (1 tab)
no: %s (1 fane)

en: %s = URL, %f = destination folder
no: %s = URL, %f = målmappe

en: %s at %s
no: %s med %s

en: %s at KB/s
no: %s med KB/s

en: %s not found
no: Kunne ikke finne %s

en: %s not found
no: %s ikke funnet

en: %s of %s
no: %s med %s

en: , %02d:%02d:%02d remaining
no: , %02d:%02d:%02d gjenstår

en: ?Subject=Check%20this%20out%21
no: ?Emne=Sjekk%20ut%20dette%21

en: A GNOME browser based on Mozilla
no: En nettleser for GNOME, basert på Mozilla

en: A file was selected when a folder was expected.
no: En fil ble valgt men en mappe var ventet.

en: A folder was selected when a file was expected.
no: En mappe ble valgt men en fil var ventet.

en: AL_T text
no: AL_T-tekst

en: A_nimate images
no: A_nimer bilder

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
no: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå

en: Abandon Changes
no: Forkast endringer

en: Abort
no: Avbryt

en: About _plugins
no: Om _tillegg

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: Accept _from current server only
no: Aksepter kun _fra aktiv vert

en: Action
no: Handling

en: Add
no: Legg til

en: Add Galeon bookmark
no: Legg til Galeon bokmerke

en: Add _bookmark
no: Legg til bokmerke

en: Add _bookmark here
no: Legg til _bokmerke her

en: Add _folder here
no: Legg til _mappe her

en: Add a bookmark (don't open any window)
no: Legg til bokmerke (ikke åpne noen vinduer)

en: Add a bookmark for the current page to a specified folder
no: Legg til et bokmerke for aktiv side i en spesifisert mappe

en: Add a bookmark for the current page to the default folder
no: Legg til et bokmerke for aktiv side i forvalgt mappe

en: Add alias for r_oot bookmark
no: Legg til alias for rot-bokmerke

en: Add bookmark
no: Legg inn bokmerke

en: Add bookmark for frame
no: Legg til bokmerke for ramme

en: Added:
no: Lagt til:

en: Advanced
no: Avansert

en: Al_ways use these colors
no: Alltid bruk disse _fargene

en: Albanian (sq)
no: Albansk (sq)

en: Alias Error
no: Feil med alias

en: All
no: Alt

en: All Files
no: Alle filer

en: Allow Java code to be executed
no: Tillat kjøring av Java-kode

en: Allow JavaScript code to be executed
no: Tillat kjøring av JavaScript-kode

en: Allow Java_Script
no: Tillat Java_Script

en: Allow _Java
no: Tillat _Java

en: Allow _Java (requires plugin)
no: Tillat _Java (krever tillegg)

en: Allow _popups
no: Tillat _popups

en: Allow cookies from this site
no: Tillat informasjonskapsler fra dette nettstedet

en: Allow image source
no: Tillat bildets kilde

en: Allow images from %s
no: Tillat bilder fra %s

en: Allow images from this site to be loaded
no: Tillat lasting av bilder fra dette nettstedet

en: Allow pages to create popup windows
no: Tillat oppsprettvinduer

en: Allow statusbar _messages
no: Tillat statuslinje_meldinger

en: Allowed
no: Tillatt

en: Alt text
no: Alternativ tekst

en: Always Use
no: Alltid bruk

en: Always _use this helper
no: Alltid br_uk denne hjelperen

en: Always us_e these fonts
no: Alltid bruk diss_e skrifttypene

en: An error ocurred loading / pasting bookmarks. There was an alias that pointed to an invalid bookmark
no: En feil oppsto under lasting / lesing av bokmerker. Fant et alias om pekte til et ugyldig bokmerke.

en: Animate images continuously
no: Animer bilder kontinuerlig

en: Animate images once through
no: Animer bilder kun en gang

en: Appendix
no: Appendiks

en: Apply and Close
no: Bruk

en: Apply this sheet by default
no: Bruk dette arket som standard

en: Arabic
no: Arabisk

en: Arabic (IBM-864)
no: Arabisk (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
no: Arabisk (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
no: Arabisk (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
no: Arabisk (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
no: Arabisk (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
no: Arabisk (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
no: Arabisk (Windows-1256)

en: Arabic (ar)
no: Arabisk (ar)

en: Armenian (ARMSCII-8)
no: Armensk (ARMSCII-8)

en: Ask for _destination folder on each download
no: Spør etter målmappe ve_d hver nedlasting

en: Ask the user
no: Spør bruker

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
no: På noen lokasjoner, f.eks. hvis man er bak brannvegger, må du ha en
    proxy for å koble til Internett.
    
    Hvis du ikke vet innstillingene, spør din systemadministrator.
    
    Hvis du ikke er sikker på om din lokasjon bruker en proxy, kan du
    prøve uten ved å la disse feltene stå tomme, og sette opp proxy
    senere i Galeons brukervalg.

en: At the _bottom of each folder
no: Ne_derst i hver mappe

en: At the _top of each folder
no: Øvers_t i hver mappe

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
no: Forsøk å laste adressen i nåværende Galeon-vindu

en: Author
no: Forfatter

en: AutoBookmarks
no: AutoBokmerker

en: AutoFill Anonymous
no: Fyll ut Anonymous automatisk

en: Autoconfigure _URL:
no: Autokonfigurer _URL:

en: Autodetec_t
no: G_jenkjenn

en: Automatically
no: Automatisk

en: Automatically _wrap around
no: Automatisk tekstbryting

en: Automatically reload the current site every so often
no: Last denne siden på nytt automatisk etter et gitt intervall

en: Autoreload
no: Oppdater automatisk

en: Available Controls
no: Tilgjengelige kontroller

en: Back
no: Tilbake

en: Back history
no: Tilbake i historikken

en: Baltic
no: Baltisk

en: Baltic (ISO-8859-13)
no: Baltisk (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
no: Baltisk (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
no: Baltisk (Windows-1257)

en: Basque (eu)
no: Baskisk (eu)

en: Block cookies from this site
no: Blokker informasjonskapsler fra dette nettstedet

en: Block image source
no: Blokker bildets kilde

en: Block images from %s
no: Blokker bilder fra %s

en: Block images from this site from being loaded
no: Blokker bilder fra dette nettstedet

en: Blocked
no: Blokkert

en: Bookmark Name
no: Navn på bokmerke

en: Bookmarklets
no: Bokmerklets

en: Bookmarks
no: Bokmerker

en: Bookmarks _dock
no: Bokmerke_dokk

en: Bottom
no: Bunn

en: Broken
no: Ødelagt

en: Browsing
no: Web-lesing

en: Bulgarian (bg)
no: Bulgarsk (bg)

en: Byelorussian (be)
no: Hviterussisk (be)

en: Bypass cache
no: Gå utenom cache

en: Bypass cache and proxy
no: Gå utenom cache og proxy

en: Bypass proxy
no: Gå utenom proxy

en: C_ut
no: Klipp _ut

en: Cancel all pending downloads?
no: Avbryt alle utestående nedlastinger?

en: Cannot find a schema for galeon preferences. 
    Check your gconf setup, look at galeon FAQ for 
    more info
no: Kan ikke finne et schema for brukervalg i galeon.
    Sjekk installasjonen av gconf. Se i Galeon OBS for
    mer informasjon

en: Catalan (ca)
no: Katalansk (ca)

en: Celtic (ISO-8859-14)
no: Keltisk (ISO-8859-14)

en: Central European
no: Sentraleuropeisk

en: Central European (IBM-852)
no: Sentraleuropeisk (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
no: Sentraleuropeisk (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
no: Sentraleuropeisk (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
no: Sentraleuropeisk (Windows-1250)

en: Certificates
no: Sertifikater

en: Chapter
no: Kapittel

en: Charset Encoding
no: Koding for tegnsett

en: Charsets
no: Tegnsett

en: Chinese
no: Kinesisk

en: Chinese (zh)
no: Kinesisk (zh)

en: Chinese Simplified (GB18030)
no: Kinesisk, forenklet (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
no: Kinesisk, forenklet (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
no: Kinesisk, forenklet (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
no: Kinesisk, forenklet (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
no: Kinesisk, forenklet (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
no: Kinesisk, tradisjonell (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
no: Kinesisk, tradisjonell (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
no: Kinesisk, tradisjonell (EUC-TW)

en: Choose Helper App
no: Velg hjelperapplikasjon

en: Choose Helper Application
no: Velg hjelperapplikasjon

en: Choose destination folder
no: Velg målmappe

en: Choose helper application
no: Velg hjelperapplikasjon

en: Clear
no: Nullstill

en: Clear _Disk Cache
no: Tøm _diskbuffer

en: Clear _Memory Cache
no: Tøm _minnebuffer

en: Clear location
no: Tøm adresse

en: Clear the console
no: Tøm konsollet

en: Clear the location entry field
no: Slett oppføringer i adressefeltet

en: Click to (un)fold
no: Klikk for å utvide/skjule

en: Clone tab
no: Klone fane

en: Close Window
no: Lukk vindu

en: Close all Galeon windows
no: Lukk alle Galeon-vinduer

en: Close dock
no: Lukk dokk

en: Close other tabs
no: Lukk andre faner

en: Close tab
no: Lukk fane

en: Close the current tab or window
no: Lukk aktiv fane eller vindu

en: Colors
no: Farger

en: Completions
no: Fullfør adresser

en: Configure Proxy Settings
no: Konfigurer innstillinger for proxy

en: Configure the application
no: Konfigurer applikasjonen

en: Confirm Session Open
no: Bekreft åpning av sesjon

en: Confirm Window Close
no: Bekreft lukking av vindu

en: Contents
no: Innhold

en: Control how proxies should be used
no: Bestem hvordan proxy skal brukes

en: Control whether images are animated
no: Bestem om bilder skal animeres

en: Control whether images are displayed
no: Bestem om bilder skal vises

en: Coo_kie Sites
no: Steder med informasjonskapsler

en: Cookie Information
no: Cookie-informasjon

en: Cookie Name
no: Cookie-navn

en: Cookie management
no: Håndtering av informasjonskapsler

en: Cookies that are being stored
no: Informasjonskapsler som er lagret

en: Copy
no: Kopier

en: Copy destination location
no: Kopier mållokasjon

en: Copy email address
no: Kopier e-postadresse

en: Copy frame location
no: Kopier rammeplassering

en: Copy image location
no: Kopier bildeplassering

en: Copy link location
no: Kopier adresse

en: Copy location
no: Kopier lokasjon

en: Copy source location
no: Kopier kildelokasjon

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Copyright
no: Opphavsrett

en: Copyright (C) 2000-2002 Marco Pesenti Gritti
no: Opphavsrett © 2000-2001 Marco Pesenti Gritti

en: Could not create a temporary file
no: Kunne ikke lage en midlertidig fil

en: Could not open file: %s
no: Kunne ikke åpne fil: %s

en: Couldn't load any bookmark from that file.
    Make sure that it is in the correct file format.
no: Kunne ikke laste noen bokmerker fra den filen.
    Sjekk at den er i riktig filformat.

en: Couldn't load session from "%s"
no: Kunne ikke laste sesjon fra «%s»

en: Couldn't save your bookmarks to the specified file!
no: Kunne ikke lagre dine bokmerker til spesifisert fil!

en: Create a new alias
no: Lag et nytt alias

en: Create a new bookmark
no: Lag et nytt bokmerke

en: Create a new folder
no: Lag en ny mappe

en: Create a new separator
no: Lag en ny skillelinje

en: Create a new tab
no: Lag en ny fane

en: Create a new window
no: Åpne et nytt vindu

en: Create bookmarks from previous session
no: Opprett bokmerker fra forrige sesjon

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
no: Opprett første vindu met oppgitt geometri.
    se X(1) for format for GEOMETRI

en: Croatian (MacCroatian)
no: Kroatisk (MacCroatian)

en: Croatian (hr)
no: Kroatisk (hr)

en: Current Controls
no: Aktive kontroller

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Cyrillic
no: Kyrillisk

en: Cyrillic (IBM-855)
no: Kyrillisk (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
no: Kyrillisk (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
no: Kyrillisk (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
no: Kyrillisk (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
no: Kyrillisk (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
no: Kyrillisk (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
no: Kyrillisk/russisk (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
no: Kyrillisk/ukrainsk (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
no: Kyrillisk/ukrainsk (MacUkrainian)

en: Czech (cs)
no: Tsjekkisk (cs)

en: D_ebian Packages
no: D_ebian pakker

en: Danish (da)
no: Dansk (da)

en: Default
no: Forvalgt

en: Default (recommended)
no: Forvalgt (anbefalt)

en: Default Dock
no: Forvalgt dokk

en: Default Layout
no: Forvalgt utseende

en: Delete this session
no: Slett denne sesjonen

en: Destination
no: Mål

en: Detach dock
no: Ta av dokk

en: Detach tab
no: Ta av fane

en: Detailed proxy configuration
no: Detaljert konfigurasjon av proxy

en: Details
no: Detaljer

en: Details...
no: Detaljer...

en: Dictionary
no: Ordbok

en: Dis_k cache
no: Dis_k-cache

en: Disable Galeon's crash recovery dialog
no: Slå av Galeon kræsj-sikring

en: Discard previous session
no: Forkast forrige sesjon

en: Display the latest content of the current page
no: Vis nyeste innhold i aktiv side

en: Displays context menu immediately
no: Viser kontekstmeny med én gang

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
no: Ikke hev vinduet når en side åpnes i en eksisterende Galeon prosess

en: Dock
no: Dokk

en: Does nothing
no: Gjør ingenting

en: Don't Close Window
no: Ikke lukk vindu

en: Don't Open Session
no: Ikke åpne sesjon

en: Don't Start Galeon
no: Ikke start Galeon

en: Don't _ask me confirmation again when removing several bookmarks
no: Ikke _spør meg etter bekreftelse igjen ved fjerning av flere bokmerker

en: Don't ask me again
no: Ikke spør meg igjen

en: Don't load any images
no: Ikke last bilder

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
no: Ikke åpne noen vinduer; start i stedet som tjener for rask oppstart av nye Galeon prosesser

en: Don't save
no: Ikke lagre

en: Done.
no: Ferdig.

en: Down
no: Ned

en: Download Paused
no: Nedlasting stoppet

en: Download link
no: Last ned lenke

en: Downloader
no: Nedlaster

en: Downloading
no: Nedlasting

en: Drag handle
no: dra-og-slipp håndtak

en: Drag page location from here
no: Dra sidens lokasjon herfra

en: Duplicate Page
no: Kopier side

en: Dutch (nl)
no: Hollandsk (nl)

en: E_xit
no: A_vslutt

en: East asian
no: Øst-asiatisk

en: Edit
no: Rediger

en: Element properties
no: Egenskaper for element

en: Enable SSL Version 2
no: Aktiver SSL versjon 2

en: Enable SSL Version 3
no: Aktiver SSL versjon 3

en: Enable TLS
no: Aktiver TLS

en: Enable smart bookmarks _history
no: Bruk _historikk for intelligente bokmerker

en: Enables auto-scrolling
no: Aktiver automatisk rulling

en: English (US-ASCII)
no: Engelsk (US-ASCII)

en: English (en)
no: Engelsk (en)

en: Enter the URL of the location to open:
no: Skriv inn URL for lokasjon som skal åpnes:

en: Entry width:
no: Feltbredde:

en: Error:
no: Feil:

en: Errors
no: Feil

en: Estonian (et)
no: Estisk (et)

en: Evaluate
no: Evaluer

en: Ever
no: Alltid

en: Every time
no: Hver gang

en: Example: .gnome.org, .mozilla.org
no: Eksempel: .gnome.org, .mozilla.org

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit the program
no: Avslutt programmet

en: Exit the program, saving the current session
no: Avslutt programmet og lagre sesjonen

en: Exit with _session
no: Avslutt med _sesjon

en: FILE
no: FIL

en: FTP download sites
no: FTP nedlastingssteder

en: Faeroese (fo)
no: Færøysk (fo)

en: Failed due to connection timeout.
no: Feil: Tidsfrist for tilkobling løp ut.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
no: Feil i kommunikasjon med GTM.
    
    Vennligst sjekk at den er installert riktig. Last den ned fra:
    	http://gtm.sourceforge.net

en: Failed to connect to site.
no: Kunne ikke koble til nettsted.

en: Failed to execute download command.
no: Feil under kjøring av nedlastingskommando.

en: False
no: Usann

en: Fetch bookmark _icon
no: Hent bokmerkeikon

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
no: Hent bokmerkeikon for området (hvis tilgjengelig)

en: File
no: Fil

en: File %s will be overwritten.
    (%li bytes, modified %s)
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
no: Filen %s vil bli overskrevet.
    (%li bytes, endret %s)
    Hvis du svarer ja vil innholdet gå tapt.
    
    Vil du fortsette?

en: File transfer
no: Filoverføring

en: Filename
no: Filnavn

en: Filtering
no: Filtrering

en: Find
no: Finn

en: Find _next
no: Finn _neste...

en: Find bookmarks
no: Finn bokmerker

en: Find bookmarks whose
no: Finn bokmerker hvis

en: Find entry
no: Søkefelt

en: Find in page
no: Finn i siden

en: Find pre_vious
no: Finn forri_ge

en: Find text...
no: Finn tekst...

en: Find text:
no: Finn tekst:

en: Find:
no: Finn:

en: Finnish (fi)
no: Finsk (fi)

en: First visited
no: Først besøkt

en: Folder
no: Mappe

en: Folder Name
no: Mappenavn

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Fonts/Colors
no: Skrifttyper/Farger

en: Form action
no: Handling i skjema

en: Forms on this page:
no: Skjema på denne siden:

en: Forward
no: Forover

en: Forward history
no: Fremover i historikken

en: French (fr)
no: Fransk (fr)

en: Full screen
no: Fyll skjermen

en: Fullscreen
no: Fullskjerm

en: Fullscreen mode
no: Fullskjermmodus

en: GConf error:
      %s
no: GConf feil:
      %s

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GIF Image
no: GIF-bilde

en: GNOME Default
no: GNOME forvalgt

en: GNOME Help Index
no: GNOME hjelpindeks

en: GNOME Integration
no: GNOME integrasjon

en: GNOME User's Guide
no: GNOME brukerhåndbok

en: GNOME default
no: Forvalgt verdi for GNOME

en: GNOME help
no: GNOME hjelp

en: Galeon Bookmarks Editor
no: Redigering av bokmerker for Galeon

en: Galeon Crash Recovery
no: Galeon kræsj-sikring

en: Galeon Downloader
no: Galeon nedlaster

en: Galeon Nautilus view
no: Galeon Nautilus-visning

en: Galeon Nautilus view factory
no: Factory for Galeon Nautilus-visning

en: Galeon New User
no: Ny Galeon bruker

en: Galeon Web Browser
no: Galeon nettleser

en: Galeon _FAQ
no: Galeon _OBS

en: Galeon _home page
no: Galeon _hjemmeside

en: Galeon _manual
no: Galeon _håndbok

en: Galeon already running, using existing process
no: Galeon kjører allerede, bruker eksisterende prosess

en: Galeon appears to have crashed or
    been killed the last time it was run.
no: Det ser ut som Galeon kræsjet
    eller ble drept sist gang det ble kjørt.

en: Galeon can be configured as your default web browser when
    using other GNOME applications.
    
    Which protocols would you like Galeon to handle?
no: Galeon kan konfigureres som din forvalgte nettleser når du
    bruker andre GNOME applikasjoner.
    
    Hvilke protokoller ønsker du at Galeon skal ta seg av?

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
no: Galeon kan importere dine bokmerker fra Netscape eller Mozilla.
    Det kan også importere noen av dine brukervalg fra Netscape.
    
    Hva vil du gjøre?

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
no: Galeon forstår ikke denne protokollen,
    og det er ikke satt opp noen GNOME-håndterer for den

en: Galeon content view component
no: Galeon innholdsvisningskomponent

en: Galeon content view component's factory
no: Factory for Galeon innholdsvisningskomponent

en: Galeon object already active, server registration failed
no: Galeon-objekt allerede aktivt, registrering med tjener feilet

en: Galeon question
no: Galeon spørsmål

en: Galeon remote startup failed.
    
    Try exiting other OAF applications
    (e.g. Evolution and Nautilus), and running
    "oaf-slay" from the command line.
no: Ekstern oppstart av Galeon feilet.
    
    Prøv å avslutte andre OAF-applikasjoner
    (f.eks Evolution og Nautilus), og kjør
    "oaf-slay" fra kommandolinjen.

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
no: Galeon oppsettet er nå fullført!
    
    
    
    Galeon er meget konfigurerbart; du finner mange flere
    konfigurasjonsvalg under Innstillinger-menyen.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
no: Galeon bruker "Intelligente bokmerker" for enkle nettsøk.
    
    Vi kan opprette en verktøylinje som inneholder nyttige nettsøk nå
    (du kan redigere denne senere fra bokmerkeredigering).

en: Galeon's old bookmarks format
no: Galeon's gamle bokmerkeformat

en: Galician (gl)
no: Gælisisk (gl)

en: General
no: Generell

en: Georgian (GEOSTD8)
no: Georgisk (GEOSTD8)

en: German (de)
no: Tysk (de)

en: Get icon
no: Hent ikon

en: Glossary
no: Ordliste

en: Gnome
no: GNOME

en: Go
no: Gå til

en: Go To In-Page Bookmark
no: Gå til bokmerke i siden

en: Go To Selected URL
no: Gå til valgt URL

en: Go back - Right button: History
no: Gå tilbake - Høyre knapp: Historikk

en: Go back in history
no: Gå tilbake i historikken

en: Go back several pages
no: Gå tilbake flere sider

en: Go forward - Right button: History
no: Gå fremover - Høyre knapp: Historikk

en: Go forward in history
no: Gå fremover i historikken

en: Go forward several pages
no: Gå fremover flere sider

en: Go to specified location
no: Gå til spesifisert plassering

en: Go to the Galeon homepage
no: Gå til Galeon's hjemmeside

en: Go to your home page
no: Gå til din hjemmeside

en: Go up a level from the current location
no: Gå opp ett nivå fra aktiv lokasjon

en: Goes back in history
no: Går tilbake i historikken

en: Google G_roups
no: Google-_grupper

en: Google I_mages
no: Google-bi_lder

en: Graphic arts:
no: Grafikk:

en: Greek
no: Gresk

en: Greek (ISO-8859-7)
no: Gresk (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
no: Gresk (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
no: Gresk (Windows-1253)

en: Greek (el)
no: Gresk (el)

en: Group by host
no: Grupper etter vert

en: HTML Files
no: HTML-filer

en: HTML GNOME Documents
no: GNOME dokumenter i HTML

en: HTTP _version
no: HTTP-_versjon

en: H_ome page
no: S_tartside

en: Handlers
no: Håndtering

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Hebrew (IBM-862)
no: Hebraisk (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
no: Hebraisk (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
no: Hebraisk (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
no: Hebraisk (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
no: Hebraisk (Windows-1255)

en: Hebrew (he)
no: Hebraisk (he)

en: Height
no: Høyde

en: Help
no: Hjelp

en: Helper
no: Hjelper

en: Helper processes _URL
no: Hjelper tar seg av _URL

en: Hide toolbar
no: Skjul verktøylinje

en: High
no: Høy

en: History
no: Historie

en: Home
no: Hjem

en: Home Page
no: Startside

en: Hours
no: Timer

en: Hungarian (hu)
no: Ungarsk (hu)

en: I_mage properties
no: E_genskaper for bilde

en: I_nformation
no: I_nformasjon

en: Icelandic (MacIcelandic)
no: Islandsk (MacIcelandic)

en: Icelandic (is)
no: Islandsk (is)

en: Icons only
no: Kun ikoner

en: Identif_y as
no: Identifis_er som

en: Ignored
no: Ignorert

en: Illegal toolbar item type
no: Ugyldig type for verktøylinjeoppføring

en: Image Loading
no: Bildelasting

en: Image URL
no: URL for bilde

en: Image blocking management
no: Blokkering av bilder

en: Image tit_le
no: Bildetittel

en: Images on this page:
no: Bilder på denne siden:

en: Import Netscape _preferences
no: Importer brukervalg fra Netscape

en: Import bookmarks from _Mozilla
no: Importer bokmerker fra _Mozilla

en: Import bookmarks from _Netscape
no: Importer bokmerker fra _Netscape

en: Import from...
no: Importer fra...

en: Index
no: Indeks

en: Indian
no: Indisk

en: Indonesian (id)
no: Indonesisk (id)

en: Info Pages
no: Infosider

en: Insecure
no: Usikker

en: Insert bookmarks here...
no: Sett inn bokmerker her...

en: Irish (ga)
no: Irsk (ga)

en: Italian (it)
no: Italiensk (it)

en: JPEG Image
no: JPEG-bilde

en: Japanese
no: Japansk

en: Japanese (EUC-JP)
no: Japansk (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
no: Japansk (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
no: Japansk (Shift_JIS)

en: Japanese (ja)
no: Japansk (ja)

en: Java_Script console...
no: Java_Script-konsoll...

en: Javascript console
no: Javascript-konsoll

en: Keep dialog open after all downloads have finished
no: Hold dialogen åpen etter alle nedlastinger er fullført

en: Korean
no: Koreansk

en: Korean (EUC-KR)
no: Koreansk (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
no: Koreansk (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
no: Koreansk (JOHAB)

en: Korean (UHC)
no: Koreansk (UHC)

en: Korean (ko)
no: Koreansk (ko)

en: L_ocation
no: L_okasjon

en: Languages
no: Språk

en: Last _modified
no: Sist _endret

en: Last three days
no: Siste tre dager

en: Last two days
no: Siste to dager

en: Last visited
no: Sist besøkt

en: Latvian (lv)
no: Latvisk (lv)

en: Left
no: Venstre

en: Li_nk text
no: Lenketekst

en: Link _title
no: Lenke_tittel

en: Links
no: Lenker

en: Links on this page:
no: Lenker på denne siden:

en: Lithuanian (lt)
no: Litauisk (lt)

en: Load all images
no: Last alle bilder

en: Load from...
no: Last fra...

en: Load images from current server only
no: Last bilder kun fra denne tjeneren

en: Load pages from the cache instead of over the network
no: Last sider fra buffer i stedet for over nettverket

en: Load selected bookmark in the browser
no: Besøk dette bokmerket

en: Load the given session file
no: Last oppgitt sesjonsfil

en: Loading site...
no: Laster side...

en: Loading tab text _color
no: Laster _tekstfarge for fane

en: Local disk browsing
no: Bla gjennom lokal disk

en: Local files
no: Lokale filer

en: Location
no: Lokasjon

en: Location entry
no: Adressefelt

en: Log of visited pages
no: Oversikt over besøkte sider

en: Low
no: Lav

en: MIME Type
no: MIME-type

en: MIME Types
no: MIME-typer

en: MIME type: %s
no: MIME-type: %s

en: Macedonian (mk)
no: Makedonsk (mk)

en: Mailer
no: E-postprogram

en: Malay (ms)
no: Malaisisk (ms)

en: Man Pages
no: Manualsider

en: Manage Certificates ...
no: Håndter sertifikater...

en: Manual _proxy configuration
no: Manuell konfigurasjon av _proxy

en: Match _entire word
no: Sjekk h_ele ordet

en: Medium
no: Middels

en: Memor_y cache
no: Minne_buffer

en: Messages
no: Meldinger

en: Method
no: Metode

en: Migrate bookmarks and preferences
no: Migrer bokmerker og brukervalg

en: Min. Size
no: Min. størrelse

en: Minutes
no: Minutter

en: Modified:
no: Endret:

en: Month
no: Måned

en: More Bookmarklets
no: Flere bokmerker

en: More Info About...
no: Mer informasjon om...

en: Mouse
no: Mus

en: Mouse Buttons
no: Musknapper

en: Mouse Wheel
no: Mushjul

en: Move _down
no: Flytt ne_d

en: Move _up
no: Flytt _opp

en: Move bookmark down
no: Flytt nedover

en: Move bookmark up
no: Flytt oppover

en: Move tab _left / up
no: F_lytt fane mot venstre / opp

en: Move tab _right / down
no: Flytt fane til høy_re / ned

en: Move the current tab left / up
no: Flytt aktiv fane mot venstre / opp

en: Move the current tab right / down
no: Flytt denne fanen til høyre / ned

en: Move the current tab to a different window
no: Flytt denne fanen til et annet vindu

en: Move the current tab to a new window
no: Flytt denne fanen til et nytt vindu

en: Mozilla's bookmarks format
no: Mozilla bokmerkeformat

en: My Portal
no: Min portal

en: N_icknames:
no: _Kallenavn:

en: N_o proxy for
no: Ingen pr_oxy for

en: N_otes:
no: N_otater:

en: Name
no: Navn

en: Name:
no: Navn:

en: Nautilus theme
no: Nautilus-tema

en: Netscape's bookmarks format
no: Netscape bokmerkeformat

en: Network
no: Nettverk

en: Never
no: Aldri

en: Never animate images
no: Ikke animer bilder

en: Never use proxies
no: Aldri bruk proxy

en: New
no: Ny

en: New _alias
no: Nytt _alias

en: New _folder
no: N_y mappe

en: New _item
no: Ny _oppføring

en: New _separator
no: Ny _skillelinje

en: New _tab
no: Ny _fane

en: New a_utobookmarks folder
no: Ny mappe for _automatiske bokmerker

en: New bar
no: Ny linje

en: New folder
no: Ny mappe

en: New item
no: Nytt element

en: New mime item
no: Nytt MIME-element

en: Next
no: Neste

en: Nicknames:
no: Kallenavn:

en: No
no: Nei

en: No document is loaded
no: Ingen dokumenter er lastet

en: None
no: Ingen

en: Nordic (ISO-8859-10)
no: Nordisk (ISO-8859-10)

en: Normal web sites
no: Vanlige nettsteder

en: Norwegian (no)
no: Norsk (no)

en: Norwegian/Bokmaal (nb)
no: Norsk/bokmål (nb)

en: Norwegian/Nynorsk (nn)
no: Norsk/nynorsk (nn)

en: Notes:
no: Notater:

en: Nothing to close: no opened Galeon windows found.
no: Ingenting å lukke: ingen åpne Galeon-vinduer funnet.

en: Off
no: ingen

en: Old versions of this page
no: Gamle versjoner av denne siden

en: On New Page
no: På ny side

en: On Startup
no: Ved oppstart

en: Once per session
no: En gang per sesjon

en: One _Level (folders first)
no: Ett _nivå (mapper først)

en: Only change this if you want to access web pages that only accept a limited set of web browsers. You can put any string here.
no: Kun endre dette hvis du ønsker tilgang til sider som bare godtar et begrenset sett med nettlesere. Du kan skrive inn hva som helst her.

en: Only enable close _button on current tab
no: Vis kun lukk-knapper på aktiv fane

en: Only in context _menu
no: Kun i kontekst_meny

en: Only show errors
no: Vis kun feil

en: Only show messages
no: Vis kun meldinger

en: Only show warnings
no: Vis kun advarsler

en: Op_en session...
no: Åpn_e sesjon...

en: Open Session
no: Åpne sesjon

en: Open URL
no: Åpne URL

en: Open _URL...
no: Åpne _URL...

en: Open _popups in tabs
no: Åpne "_popups" i faner

en: Open a URL
no: Åpne en URL

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: Open a new tab in an existing Galeon window
no: Åpne en ny fane i eksisterende Galeon-vindu

en: Open a new window in an existing Galeon process
no: Åpne et nytt vindu i en eksisterende Galeon prosess

en: Open as a panel applet
no: Åpne som en panel-applet

en: Open folder in My _Portal
no: Åpne mappen i Min _Portal

en: Open frame in Galeon
no: Åpne ramme i Galeon

en: Open frame in new tab
no: Åpne ramme i ny fane

en: Open frame in new window
no: Åpne ramme i nytt vindu

en: Open frame in window
no: Åpne ramme i vindu

en: Open image (%s)
no: Åpne bilde (%s)

en: Open image in Galeon
no: Åpne bilde i Galeon

en: Open image in new tab
no: Åpne bilde i en ny fane

en: Open image in new window
no: Åpne bilde i nytt vindu

en: Open in Galeon
no: Åpne i Galeon

en: Open in a new tab
no: Åpne i ny fane

en: Open in a new window
no: Åpne i nytt vindu

en: Open in new tab
no: Åpne i ny fane

en: Open in new window
no: Åpne i nytt vindu

en: Open new browser
no: Åpne ny nettleser

en: Open new tab
no: Åpne ny fane

en: Open new window
no: Åpne nytt vindu

en: Open session...
no: Åpne en sesjon...

en: Open the Galeon FAQ (Frequently Asked Questions)
no: Åpne Galeon OBS (Ofte Besvarte Spørsmål)

en: Open the Galeon manual
no: Åpne Galeon håndboken

en: Open the Java console
no: Åpne Java-konsollet

en: Open the JavaScript console
no: Åpne Javascript-konsollet

en: Open the bookmarks editor
no: Åpne redigering av bokmerker

en: Open the find dialog
no: Åpne dialog for søk

en: Open the related links menu
no: Åpne menyen for relaterte lenker

en: Open whole folder in _windows
no: Åpne hele mappen i vinduer

en: Opening a session will close all current windows.
    Are you sure you want to proceed?
no: Hvis du åpner en sesjon vil alle vinduer lukkes.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Options
no: Brukervalg

en: Other
no: Annet

en: PNG Image
no: PNG-bilde

en: P_assword Sites
no: P_assord-områder

en: Page Color...
no: Sidefarge...

en: Page Freshness?
no: Sidens alder?

en: Page i_nformation...
no: I_nformasjon om siden...

en: Page information
no: Sideinformasjon

en: Panel mode. Ignoring server mode option.
no: Panelmodus. Ignorerer flagg for tjenermodus.

en: Password
no: Passord

en: Password management
no: Passordhåndtering

en: Passwords
no: Passord

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste the clipboard
no: Lim inn utklippstavlen

en: Pastes and loads selection as URL
no: Limer inn og laster utvalget som en URL

en: Paused
no: Stoppet

en: Performs gestures
no: Utfør gester

en: Performs gestures, displaying menu on button release
no: Utfører gester. Viser menyen ved utslipp av knapp

en: Persistent Data
no: Bestående data

en: Persistent Data Manager
no: Håndterer for bestående data

en: Personal Toolbar Folder
no: Tilpasset verktøylinje

en: Pick a Font
no: Velg en skrifttype

en: Pick an image file
no: Velg en bildefil

en: Pick the background color
no: Velg bakgrunnsfarge

en: Pick the color for visited links
no: Velg farge for besøkte linker

en: Pick the color unvisited links
no: Velg farge for ikke besøkte linker

en: Pick the text color
no: Velg tekstfarge

en: Plain Text
no: Vanlig tekst

en: Please name the bookmark.
no: Vennligst gi navn til bokmerket.

en: Please name the folder.
no: Vennligst gi mappen et navn.

en: Please see the Galeon Manual for a full listing of available expansion characters.
no: Vennligst les Galeon brukerhåndbok for en full liste over tilgjengelige utvidelsestegn.

en: Please specify a Home Page in the Preferences dialog.
no: Vennligst oppgi en startside i dialogen for brukervalg.

en: Polish (pl)
no: Polsk (pl)

en: Portuguese (pt)
no: Portugisisk (pt)

en: Portuguese of Brazil (pt-BR)
no: Brasiliensk portugisisk (pt-BR)

en: Preferences
no: Instillinger

en: Previous
no: Forrige

en: Print
no: Skriv ut

en: Print current page
no: Skriv ut denne siden

en: Print the current file
no: Skriv ut denne filen

en: Print the current page
no: Skriv ut denne siden

en: Programs
no: Programmer

en: Properties
no: Egenskaper

en: Protocol
no: Protokoll

en: Proxies
no: Proxyer

en: R_eversed relation
no: R_eversert relasjon

en: Read Cookie for Site
no: Les informasjonskapsel for nettstedet

en: Received
no: Mottatt

en: Recent sessions
no: Siste sesjoner...

en: Recursively (_folders first)
no: Rekursivt (_mapper først)

en: Redirecting to site...
no: Omdirigerer til nettsted...

en: Refresh icon
no: Oppdater ikon

en: Regenerate _autobookmarks
no: Lag automatiske bokmerker på nytt

en: Related _links
no: Relaterte _lenker

en: Relation
no: Relasjon

en: Reload
no: Last om

en: Reload all tabs
no: Gjenles alle faner

en: Reload all windows
no: Gjenles alle vinduer

en: Reload frame
no: Gjenles ramme

en: Reload page every
no: Oppdater siden hver(t)

en: Reload tab
no: Oppdater fane

en: Reload the current page
no: Gjenles denne siden

en: Remaining
no: Gjenstår

en: Remove
no: Slett

en: Remove _All Cookies
no: Fjern _alle informasjonskapsler

en: Remove _All Pairs
no: Fjern _alle par

en: Remove _All Sites
no: Fjern _alle områder

en: Remove and _Block Cookie
no: Fjern og _blokker informasjonskapsler

en: Remove bookmark
no: Fjern bokmerke

en: Remove entry
no: Fjern oppføring

en: Rendering
no: Uttegning

en: Report a bug in Galeon
no: Rapporter en feil i Galeon

en: Reset zoom level to 100%
no: Nullstill zoom-nivå til 100%

en: Restore a previous session from a file
no: Gjenopprett en tidligere sesjon fra en fil

en: Restore a recently-opened or -saved session
no: Gjenopprett en nylig åpnet eller lagret sesjon

en: Restore previous session
no: Gjenopprett forrige sesjon

en: Resume
no: Gjenoppta

en: Resuming...
no: Gjenopptar...

en: Revert
no: Forkast

en: Right
no: Høyre

en: Romanian (ISO-8859-16)
no: Rumensk (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
no: Rumensk (MacRomanian)

en: Romanian (ro)
no: Rumensk (ro)

en: Run Galeon in full screen mode
no: Kjør galeon i fullskjermmodus

en: Run in _terminal
no: Kjør i _terminal

en: Run in a _terminal
no: Kjør i en _terminal

en: Run the first time druid again
no: Kjør assistent for nye brukere igjen

en: Run with Helper App
no: Kjør med hjelpeprogram

en: Russian
no: Russisk

en: Russian (ru)
no: Russisk (ru)

en: SGML GNOME Documents
no: GNOME dokumenter i SGML

en: SSL Protocol versions
no: SSL protokollversjoner

en: Sa_ve session as...
no: La_gre sesjonen som...

en: Same as --close, but exits server mode too
no: Samme som --close, men avslutter tjenermodus også

en: Save
no: Lagre

en: Save _as...
no: L_agre som...

en: Save as %s failed
no: Lagring som %s feilet

en: Save as...
no: Lagre som...

en: Save background as...
no: Lagre bakgrunn som...

en: Save bookmark as...
no: Lagre bokmerke som...

en: Save folder as...
no: Lagre mappe som...

en: Save image as...
no: Lagre bilde som...

en: Save session as...
no: Lagre sesjon som...

en: Save the current page
no: Lagre denne siden

en: Save the current session to a file
no: Lagre denne sesjonen til en fil

en: Save to disk
no: Lagre

en: Save with content
no: Lagre med innhold

en: Saved as %s
no: Lagret som %s

en: Scottish (gd)
no: Skotsk (gd)

en: Scroll Page (fast)
no: Rull siden (rask)

en: Scroll Page (slow)
no: Rull siden (langsom)

en: Scroll Page (very fast)
no: Rull siden (meget rask)

en: Scroll Page (very slow)
no: Rull siden (meget langsom)

en: Scroll Page... (variable)
no: Rull siden... (variabel)

en: Scrolls by
no: Ruller med

en: Search
no: Søk

en: Search for a string
no: Søk etter en streng

en: Search for a word or phrase in the current page
no: Søk etter et ord eller en frase i denne siden

en: Search for the next occurrence of a word or phrase in the current page
no: Søk etter neste instans av et ord eller en frase på denne siden

en: Search for the previous occurrence of a word or phrase in the current page
no: Søk etter forrige instans av et ord eller en frase på denne siden

en: Seconds
no: Sekunder

en: Section
no: Del

en: Secure web sites
no: Sikre nettsteder

en: Security
no: Sikkerhet

en: Security level: %s
no: Sikkerhetsnivå: %s

en: Security level: %s
    %s
no: Sikkerhetsnivå: %s
    %s

en: Select Animation Folder
no: Velg katalog for animasjon

en: Select Download Folder
no: Velg nedlastingskatalog

en: Select a file to add
no: Velg en fil som skal legges til

en: Select all
no: Velg alt

en: Select all text in the current page
no: Velg all tekst på denne siden

en: Select the destination filename
no: Velg filnavn for mål

en: Select the file to open
no: Velg fil som skal åpnes

en: Send link to...
no: Send lenke til...

en: Send the current URL by email
no: Send denne URLen via e-post

en: Separator
no: Skillestrek

en: Serbian (sr)
no: Serbisk (sr)

en: Servers for which username/password pairs will not be stored
no: Tjenere hvor brukernavn/passord ikke skal lagres

en: Servers from which images will not be loaded
no: Tjenere hvor bilder ikke skal lastes

en: Servers that can and cannot store cookies
no: Tjenere som kan og ikke kan lagre informasjonskapsler

en: Set In-Page Bookmark
no: Lag et nytt bokmerke i siden

en: Set current page as home page
no: Sett aktiv side som startside

en: Set size of smart bookmark entry
no: Sett størrelse på oppføring for intelligente bokmerker

en: Set to "_My Portal"
no: Sett som "_Min portal"

en: Set to _Current Page
no: Sett som _aktiv side

en: Set to default
no: Sett som forvalg

en: Setup Complete
no: Oppsett fullført

en: Shorten all _names by dropping common prefixes
no: Kort ned alle _navn ved å ta bort vanlige prefi_ks

en: Shorten long names by dropping _vowels
no: Kort ned navn ved å ta bort _vokaler

en: Shorten names to fixed _width
no: Kort ned navn til fast _bredde

en: Shorten names to target _length
no: Kort ned navn til mål_lengde

en: Show Folder Actions
no: Vis mappehandlinger

en: Show _JavaScript entry
no: Vis _JavaScript-oppføring

en: Show _all bookmarks
no: Vis _alle bokmerker

en: Show _blank page
no: Vis _blank side

en: Show _everything
no: Vis _alt

en: Show _home page
no: Vis _startside

en: Show _last page
no: Vis s_iste side

en: Show _menubar
no: Vis _menylinje

en: Show _toolbar
no: Vis verk_tøylinjer

en: Show blan_k page
no: Vis blan_k side

en: Show bookmarks toolbars
no: Vis verktøylinjer for bokmerker

en: Show edit bookmarks controls
no: Åpne bokmerkeredigering

en: Show everything
no: Vis alt

en: Show hom_e page
no: Vis startsid_e

en: Show information about the current site
no: Vis informasjon om dette nettstedet

en: Show information about the currently installed plugins
no: Vis informasjon om installerte tillegg

en: Show las_t page
no: Vis sis_t besøkte side

en: Show menu
no: Vis meny

en: Show menubar
no: Vis menylinje

en: Show only _this folder
no: Vis kun _denne mappen

en: Show only _warnings
no: Vis kun ad_varsler

en: Show only e_rrors
no: Vis kun f_eil

en: Show only errors
no: Vis kun feil

en: Show only m_essages
no: Vis kun m_eldinger

en: Show only messages
no: Vis kun meldinger

en: Show only warnings
no: Vis kun advarsler

en: Show statusbar
no: Vis statuslinje

en: Show toolbars
no: Vis verktøylinjer

en: Shows bookmarks
no: Viser bokmerker

en: Simplified Chinese
no: Forenklet kinesisk

en: Site
no: Område

en: Site not found.
no: Kunne ikke finne nettsted.

en: Size
no: Størrelse

en: Slovak (sk)
no: Slovakisk (sk)

en: Slovenian (sl)
no: Slovensk (sl)

en: Smart Bookmarks
no: Intelligente bokmerker

en: Smart Bookmarks Toolbar
no: Verktøylinje for intelligente bokmerker

en: Soc_ks host
no: Soc_ks vert

en: Sort fold_er
no: Sort_er mappe

en: Source URL
no: Kilde-URL

en: South European (ISO-8859-3)
no: Søreuropeisk (ISO-8859-3)

en: Spanish (es)
no: Spansk (es)

en: Specify stylesheet settings for the current page
no: Spesifiser stylesheet for denne siden

en: Speed
no: Hastighet

en: Spinner
no: Pulsar

en: St_ylesheet
no: St_ilark

en: Starting download...
no: Starter nedlasting...

en: Stop
no: Stopp

en: Stop all tabs
no: Stopp alle faner

en: Stop all windows
no: Stopp alle vinduer

en: Stop current data transfer
no: Stopp aktiv dataoverføring

en: Stop the loading of the current page
no: Stopp lasting av denne siden

en: Stylesheets
no: Stilark

en: Stylesheets on this page:
no: Stilark på denne siden:

en: Subsection
no: Underdel

en: Swedish (sv)
no: Svensk (sv)

en: Switch to the next tab
no: Bytt til neste fane

en: Switch to the previous tab
no: Gå til forrige fane

en: TIME
no: TID

en: T_ools
no: Verkt_øy

en: Tab Colors
no: Farger på faner

en: Tab Names
no: Navn på faner

en: Tabbed Browsing
no: Web-lesing med faner

en: Tabs
no: Faner

en: Tamil (ta)
no: Tamilsk (ta)

en: Target lan_guage
no: Måls_pråk

en: Target t_ype
no: Målt_ype

en: Text _beside icons
no: Tekst _ved siden av ikoner

en: Text _under icons
no: Tekst _under ikoner

en: Text beside icons
no: Tekst ved siden av ikoner

en: Text only
no: Kun tekst

en: Text under icons
no: Tekst under ikoner

en: The URL %s has MIME type %s
no: URL %s har MIME-type %s

en: The following bookmarks will be deleted. Please, make sure that no important information will be lost.
no: Følgende bokmerker vil bli slettet. Vennligst sjekk at ikke viktig informasjon går tapt.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
no: Galeon forstår ikke denne protokollen.
    
    Vil du forsøke å bruke GNOME-håndtereren?

en: The specified path does not exist.
no: Spesifisert sti eksisterer ikke.

en: The version of Mozilla Galeon was compiled against (%s) does not match the detected version (%s).
    
    You may experience segfaults and other oddities.  Please test with a matching version of Mozilla before reporting any bugs.
    
    Continue anyway?
no: Versjonen av Mozilla som Galeon ble kompilert mot (%s) er ikke lik versjonen som ble funnet (%s).
    
    Du kan oppleve krasj og andre rarheter. Vennligst prøv med riktig versjon av mozilla før du rapporterer feil.
    
    Fortsett likevel?

en: There are multiple tabs open in this window.
    Are you sure you want to close it?
no: Det finnes flere åpne faner i dette vinduet.
    Er du sikker på at du vil lukke det?

en: There is a file bookmarks.xml but no bookmarks.xbel in your ~/.galeon folder.
    This probably means that this is the first time that you run a post 1.0 version
    of Galeon.
    
    The bookmarks format of Galeon has changed to XBEL for enhanced interoperatibility.
    Your old bookmarks file will be loaded now and it will be left untouched for backup.
    
    Please, report any problems.
no: Fant en fil bookmarks.xml men ingen bookmarks.xbel i din ~/.galeon mappe.
    Dette betyr sannsynligvis at dette er første gang du kjører versjon 1.0 eller
    nyere av Galeon.
    
    Bokmerkeformatet i Galeon er endret til XBEL for bedre interoperabilitet.
    Din gamle bokmerkefil vil bli lest inn nå og den får være i fred som sikkerhetskopi.
    
    Vennligst rapporter eventuelle problemer.

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
no: Dette vil slette alle oppføringer i historikken.
    Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Time
no: Tid

en: Time elapsed
no: Medgått tid

en: Time of inactivity (in seconds) until the server shuts down itself. Defaults to one hour, use 0 to disable.
no: Inaktiv tid (i sekund) til tjeneren kobler seg selv ned. Forvalgt til en time, bruk 0 for å koble ut.

en: Time remaining
no: Gjenstående tid

en: Times visited
no: Antall besøk

en: Title
no: Tittel

en: Today
no: I dag

en: Toggle bookmark toolbars visibility
no: Slå av/på verktøylinjer for bokmerker

en: Toggle bookmarks sidebar
no: Slå av/på bokmerkesidelinje

en: Toggle full screen mode
no: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle fullscreen mode
no: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle history sidebar
no: Slå av/på historikksidelinje

en: Toggle menubar visibility
no: Slå av/på synlighet for menylinjen

en: Toggle statusbar visiblity
no: Slå av/på synlighet for statuslinjen

en: Toggle toolbar visibility
no: Slå av/på visning av verktøylinje

en: Toolbar Appearance
no: Utseende for verktøylinje

en: Toolbar Contents
no: Verktøylinjeinnhold

en: Toolbar Theme
no: Verktøylinjetema

en: Toolbars
no: Verktøylinjer

en: Top
no: Topp

en: Toussaint Frederic <fred@linuxgraphic.org>
no: Toussaint Frédéric <fred@linuxgraphic.org>

en: Traditional Chinese
no: Tradisjonell kinesisk

en: Transferring data from site...
no: Overfører data fra nettsted...

en: Translate to English
no: Oversett til engelsk

en: Translation:
no: Oversettelse:

en: True
no: sann

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turkish (IBM-857)
no: Tyrkisk (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
no: Tyrkisk (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
no: Tyrkisk (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
no: Tyrkisk (Windows-1254)

en: Turkish (tr)
no: Tyrkisk (tr)

en: Two days ago
no: To dager siden

en: URL
no: Adresse

en: URL Clicked
no: URL klikket

en: URL:
no: Adresse:

en: URLs recovered on %Y-%m-%d %X
no: URLer gjenopprettet %Y-%m-%d %X

en: U_nderline links
no: U_nderstrek linker

en: Ukrainian
no: Ukrainsk

en: Ukrainian (uk)
no: Ukrainsk (uk)

en: Unable to initialize mozilla libraries
no: Kunne ikke initiere biblioteker fra mozilla

en: Unable to save bookmark file.
no: Kunne ikke lagre bokmerkefil.

en: Unknown
no: Ukjent

en: Untitled
no: Uten tittel

en: Untitled folder
no: Mappe uten tittel

en: Up
no: Opp

en: Update Settings
no: Oppdater innstillinger

en: Use GNOME Transfer _Manager (GTM)
no: Bruk GNOME Transfer _Manager (GTM)

en: Use _GNOME default FTP handler
no: Bruk forvalgt _GNOME FTP-håndterer

en: Use _Galeon to view GNOME Help documents
no: Bruk _Galeon til å vise GNOME hjelpdokumenter

en: Use _built-in downloader
no: Bruk inne_bygget nedlastingshåndterer

en: Use _command
no: Bruk _kommando

en: Use a different character encoding
no: Bruk en annen tegnkoding

en: Use a different font size
no: Bruk en annen skrfttypestørrelse

en: Use automatic proxy configuration
no: Bruk automatisk konfigurasjon av proxy

en: Use default colors instead of page-requested colors
no: Bruk forvalgte farger i stedet for farger bestemt av dokumentet

en: Use default fonts instead of page-requested fonts
no: Bruk forvalgte skrifttyper i stedet for dokumentspesifikke skrifttyper

en: Use image as background
no: Bruk bilde som bakgrunn

en: Use manual proxy configuration
no: Bruk manuell konfigurasjon av proxy

en: Use own _colors
no: Bruk egne _farger

en: Use own _fonts
no: Bruk egne skri_fttyper

en: User Agent Identification
no: Identifikasjon av brukeragent

en: User Defined
no: Brukerdefinert

en: User Interface
no: Grensesnitt

en: Username
no: Brukernavn

en: Username/password pairs that are being stored
no: Brukernavn/passord som er lagret

en: Version mismatch!
no: Feil versjon!

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: Vietnamese (TCVN)
no: Vietnamesisk (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
no: Vietnamesisk (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
no: Vietnamesisk (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
no: Vietnamesisk (Windows-1258)

en: Vietnamian (vi)
no: Vietnamesisk (vi)

en: View Source
no: Vis kilde

en: View _cookies...
no: Vis informasjonskapsler...

en: View _passwords...
no: Vis _passord...

en: View as Web Page (Galeon)
no: Vis som nettside (Galeon)

en: View cookie _sites...
no: Vis områder med informasjonskapsler...

en: View page info
no: Vis sideinfo

en: View password _sites...
no: Vis passord-områder...

en: View sites for which images will not be loaded
no: Vis nettsider hvor bilder ikke skal lastes

en: View sites for which passwords will not be stored
no: Vis nettsider hvor passord ikke skal lagres

en: View sites from which cookies will be accepted or rejected
no: Vis steder hvor informasjonskapsler vil aksepteres eller bli avvist

en: View source
no: HTML-kilde

en: View stored cookies
no: Vis lagrede informasjonskapsler

en: View stored passwords
no: Vis lagrede passord

en: View the source code of the current page
no: Vis kildekoden for denne siden

en: Visited:
no: Besøkt:

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
no: Visuelt hebraisk (ISO-8859-8)

en: Waiting for authorization...
no: Venter på godkjenning...

en: Warning:
no: Advarsel:

en: Warnings
no: Advarsler

en: Web Page (Galeon)
no: Nettside (Galeon)

en: Web Page Viewer (Galeon)
no: Visning av nettside (Galeon)

en: Week
no: Uke

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
no: Velkommen til Galeon!
    
    
    
    Galeon er en GNOME nettleser basert på
    Mozilla's renderingmotor.
    
    De neste sidene vil hjelpe deg med oppsett av Galeon.

en: Western
no: Vestlig

en: Western (IBM-850)
no: Vestlig (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
no: Vestlig (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
no: Vestlig (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
no: Vestlig (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
no: Vestlig (Windows-1252)

en: What do you want to do with it?
no: Hva vil du gjøre med den?

en: When Adding Bookmarks
no: Når du legger til bokmerker

en: Wi_dth
no: Bre_dde

en: Width
no: Bredde

en: Windowed mode
no: Vindumodus

en: Windows
no: Vinduer

en: XBEL bookmarks format
no: XBEL bokmerkeformat

en: XBEL bookmarks root
no: XBEL bokmerkerot

en: Yanko Kaneti <yaneti@declera.com>
no: Yanko Kaneti <yaneti@declara.com>

en: Yes
no: ja

en: Yesterday
no: I går

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
no: Du kan alltid få eksplisitt fullføring ved å trykke TAB

en: Your current set of bookmarks will be merged with the contents of %s.
    Do you want to continue?
no: Ditt nåværende sett med bokmerker vil bli flettet sammen med innholdet i %s.
    Vil du fortsette?

en: Your current set of bookmarks will be replaced with the contents of %s.
    Do you want to continue?
no: Ditt nåværende sett med bokmerker vil bli erstattet med innholdet i %s.
    Vil du fortsette?

en: Zoom control
no: Zoom-kontroll

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zoom on First Image...
no: Zoom på første bilde...

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: _About...
no: _Om...

en: _Add
no: _Legg til

en: _Add bookmark to
no: _Legg til bokmerke til

en: _Add to context menu
no: L_egg til i kontekstmeny

en: _Address
no: _Adresse

en: _Allow cookies from this site
no: Till_at informasjonskapsler fra dette området

en: _Allow images from this site
no: Ti_llat bilder fra dette nettstedet

en: _Allow popups
no: Till_at popups

en: _Always
no: _Alltid

en: _Always accept
no: _Alltid aksepter

en: _Always do the same with this type of file
no: _Alltid gjør det samme med denne type fil

en: _Always load
no: _Alltid last

en: _Always save session at exit
no: _Alltid lagre sesjon ved slutt

en: _Always show tabs
no: _Alltid vis faner

en: _Always use this helper in future
no: _Alltid bruk denne hjelperen i fremtiden

en: _Appearance
no: _Utseende

en: _Ask user
no: _Spør bruker

en: _Ask user for a title
no: _Spør bruker etter tittel

en: _Autocompletion enabled
no: _Autofullføring aktiv

en: _Automatic proxy configuration
no: _Automatisk konfigurasjon av proxy

en: _Autoreload enabled
no: _Automatisk oppdatering aktiv

en: _Autoreload...
no: _Last på nytt automatisk...

en: _Back
no: Til_bake

en: _Background
no: _Bakgrunn

en: _Block cookies from this site
no: _Blokker informasjonskapsler fra dette nettstedet

en: _Block images from this site
no: _Blokker bilder fra dette nettstedet

en: _Bookmarklets Collection (requires JavaScript)
no: _Samling med bokmerkleter (krever JavaScript)

en: _Bookmarks
no: _Bokmerker

en: _Bookmarks toolbars
no: Verktøylinjer for _bokmerker

en: _Clear
no: _Tøm

en: _Clear History
no: _Slett historikk

en: _Clear history
no: _Tøm historikk

en: _Clear smart bookmarks after use
no: _Tøm intelligente bokmerker etter bruk

en: _Close
no: L_ukk

en: _Collapse all categories
no: _Slå sammen alle kategorier

en: _Compare page
no: _Sammenlign side

en: _Continuously
no: _Kontinuerlig

en: _Cookies
no: Informasjons_kapsler

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
no: _Opprett verktøylinje for intelligente bokmerker?

en: _Cursive
no: _Kursiv

en: _Days before expiring history items
no: _Dager før historie-oppføringer forsvinner

en: _Default charset
no: Stan_dard tegnsett

en: _Default font
no: Stan_dard skrifttype

en: _Delete
no: _Slett

en: _Detach tab
no: _Ta av fane

en: _Dictionary
no: Or_dbok

en: _Disabled
no: _Slått av

en: _Display close buttons on tabs
no: _Vis lukk-knapper på faner

en: _Dock
no: _Dokk

en: _Don't import bookmarks
no: Ikke importer _bokmerker

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit bookmarks...
no: R_ediger bokmerker...

en: _Edit toolbar...
no: R_ediger verktøylinje...

en: _Edit...
no: R_ediger...

en: _Enable proxy keep-alive
no: _Bruk proxy _keep-alive

en: _Encoding
no: _Koding

en: _Expand all categories
no: _Utvid alle kategorier

en: _Expires
no: _Utgår

en: _External program
no: _Eksternt _program

en: _FTP proxy
no: _FTP-proxy

en: _Fantasy
no: _Fantasi

en: _File
no: _Fil

en: _Find bookmarks...
no: _Finn bokmerker...

en: _Find...
no: _Finn...

en: _Find:
no: _Finn:

en: _Fold bookmark
no: _Skjul bokmerker

en: _Folder
no: _Mappe

en: _Folder actions
no: Ekstra handlinger

en: _Forms
no: _Skjema

en: _Forward
no: _Fremover

en: _From current server only
no: Kun _fra denne tjeneren

en: _Full screen
no: _Fyll skjermen

en: _GNOME helpers
no: _GNOME hjelpere

en: _General
no: _Generell

en: _Go
no: _Gå til

en: _Go to bookmark target
no: Gå til bokmerkets mål

en: _Group by host
no: _Grupper etter vert

en: _HTTP proxy
no: _HTTP-proxy

en: _Height
no: _Høyde

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Helper runs in a terminal
no: _Hjelper kjører i en terminal

en: _History dock
no: _Historikk-dokk

en: _History...
no: _Historie...

en: _Host
no: _Vert

en: _Icons only
no: Kun _ikoner

en: _Image
no: B_ilde

en: _Image Sites
no: B_ildeområder

en: _Images
no: B_ilder

en: _Import bookmarks...
no: _Importer bokmerker...

en: _In
no: _Inn

en: _Insert new tabs after current tab
no: Sett _inn nye faner etter aktiv fane

en: _Java console...
no: _Java-konsoll...

en: _Jump to new tabs automatically
no: _Hopp til nye faner automatisk

en: _Keep fullscreen window above all other windows
no: _Hold fullskjermvindu over alle andre vinduer

en: _Keep location entry on main toolbar
no: _Behold lokasjonsoppføring på hovedverktøylinjen

en: _Language encoding
no: _Språkkoding

en: _Link properties
no: Egenskaper for _lenke

en: _Links
no: _Lenker

en: _Load from current server only
no: _Last kun fra aktiv tjener

en: _Load images
no: _Last bilder

en: _MIME type
no: _MIME-type

en: _Mail handler
no: _E-post håndterer

en: _Manual
no: _Manuell

en: _Match upper/lower case
no: _Treff på store/små bokstaver

en: _Menubar
no: _Menylinje

en: _Middle button
no: _Midterste knapp

en: _Middle-click opens link into new tab
no: Klikk med _midterste knapp åpner lenken i en ny fane

en: _Monospace
no: _Fast skriftbredde

en: _Move tab to another window
no: Flytt _fanen til et annet vindu

en: _Name
no: _Navn

en: _Name:
no: _Navn:

en: _Never
no: _Aldri

en: _Never accept
no: _Aldri aksepter

en: _Never load
no: _Aldri last

en: _Never show this warning again
no: _Aldri vis denne advarselen igjen

en: _New
no: _Ny

en: _New window
no: _Nytt vindu

en: _Next tab
no: _Neste fane

en: _No proxies
no: I_ngen proxy

en: _None
no: I_ngen

en: _Once
no: _En gang

en: _One Level
no: _Ett nivå

en: _Open whole folder in tabs
no: _Åpne hele mappen i faner

en: _Open...
no: _Åpne...

en: _Other application
no: _Annen applikasjon

en: _Out
no: _Ut

en: _Page source
no: _Sidens kildekode

en: _Passwords
no: _Passord

en: _Paste
no: Li_m inn

en: _Path
no: _Sti

en: _Preferences...
no: _Brukervalg...

en: _Previous tab
no: _Forrige fane

en: _Print...
no: _Skriv ut...

en: _Processes URL
no: _Prosesser URL

en: _Recursively
no: _Rekursivt

en: _Relation
no: _Relasjon

en: _Reload
no: _Last om

en: _Remember passwords
no: _Husk passord

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Remove Cookie
no: Fje_rn cookie

en: _Remove Pair
no: Fje_rn par

en: _Remove Site
no: Fje_rn område

en: _Remove all these bookmarks
no: Fje_rn alle disse bokmerkene

en: _Remove bookmark
no: Fje_rn bokmerke

en: _Remove bookmark folder
no: Fje_rn bokmerkemappe

en: _Report a bug
no: _Rapporter en feil

en: _Rerun first time druid...
no: Kjø_r assistent på nytt...

en: _Resize entry...
no: End_re størrelse på oppføring...

en: _Revert
no: Fo_rkast

en: _Right button
no: Høy_re knapp

en: _Run with helper
no: Kjø_r med hjelper

en: _SSL proxy
no: _SSL-proxy

en: _Save
no: _Lagre

en: _Save to disk
no: Lagre til di_sk

en: _Search in frames
no: _Søk i rammer

en: _Select all
no: _Velg alt

en: _Server secure
no: _Sikker tjener

en: _Set as default folder
no: _Sett som forvalgt mappe

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: _Settings...
no: Inn_stillinger...

en: _Shorten long names by looking for common separators
no: Kort ned lange navn ved å _se etter vanlige separatorer

en: _Show alternatives window as you type
no: Vi_s vindu for alternativer mens du skriver

en: _Show as toolbar
no: Vis som verktøylinje

en: _Show editing controls
no: Vi_s redigeringskontroller

en: _Statusbar
no: _Statuslinje

en: _Stock Quotes
no: _Aksjesitater

en: _Stop
no: _Stopp

en: _Stylesheets
no: _Stilark

en: _Tab
no: _Fane

en: _Tabs appear along
no: _Faner plasseres langs

en: _Text
no: _Tekst

en: _Text only
no: Kun _tekst

en: _Time:
no: _Tid:

en: _Title
no: _Tittel

en: _Toolbar
no: Verk_tøylinje

en: _Unfold bookmark
no: _Utvid bokmerker

en: _Unviewed tab text color
no: Tekstfarge for _uvist fane

en: _Unvisited link
no: _Ikke besøkt lenke

en: _Up
no: _Opp

en: _Use built-in FTP handler
no: Br_uk innebygget FTP-håndterer

en: _Use external program to view source files
no: Br_uk annet program til å se på HTML-kilde

en: _Use page title
no: Br_uk sidetittel

en: _View
no: _Vis

en: _View image sites...
no: _Vis bildeområder...

en: _View long description...
no: _Vis lang beskrivelse...

en: _View with helper application
no: _Vis med annet hjelpeprogram

en: _Visited link
no: _Besøkt link

en: _Warn before accepting a cookie
no: Ad_var før du godtar en informasjonskapsel

en: _Will open in
no: _Vil åpnes i

en: _Work offline
no: Arbeid _frakoblet

en: `%s' does not exist or is not a valid image file
no: «%s» eksisterer ikke eller er ikke en gyldig bildefil

en: contains
no: inneholder

en: disabled
no: slått av

en: doesn't contain
no: inneholder ikke

en: ends with
no: slutter på

en: evolution "%u"
no: evolution «%u»

en: f_ile
no: f_il

en: gnuclient --eval '(gnus-msg-mail "%t" "%s")'
no: gnuclient --eval '(gnus-msg-mail «%t» «%s»)'

en: is
no: er

en: is not
no: er ikke

en: lines
no: linjer

en: mozilla summary info
no: sammendragsinformasjon for mozilla

en: name
no: navn

en: name of icon for the mozilla view
no: navn på ikon for mozilla-visning

en: nicknames
no: kallenavn

en: notes
no: notater

en: pages
no: sider

en: starts with
no: starter med

en: xterm -e mutt [-c "%c"] [-b "%b"] [-s "%s"] ["%t"]
no: xterm -e mutt [-c «%c»] [-b «%b»] [-s «%s»] [-t «%t»]
