kbd 0.99 - en to nl translation catalogue (212 entries)

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
nl: 
    
    Scancodes voorafgegaan door e0 (hex)

en: 
    Changed %d %s and %d %s.
nl: 
    Veranderde %d %s en %d %s.

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
nl: 
    Druk willekeurige toetsen in. Ctrl-D beeindigt het programma

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
nl: 
    Namen van Shift-achtige toetsen en de bijbehorende kolommen:

en: 
    The following synonyms are recognized:
nl: 
    De volgende synoniemen kunnen gebruikt worden:

en: 
    openvt: could not open %s R/W (%s)
nl: 
    openvt: Kan %s niet openen voor lezen en schrijven (%s)

en:         use `openvt -f' to force.
nl:         gebruik `openvt -f' om dit af te dwingen.

en:     FAILED
nl:     FAALDE

en: # not alt_is_meta: on keymap %d key %d is bound to
nl: # geen alt_is_meta: op tabel %d is toets %d toegewezen aan

en: %-15s for %s
nl: %-15s voor %s

en: %s: %s: Warning: line too long
nl: %s: %s: Waarschuwing: regel te lang

en: %s: 0: illegal VT number
nl: %s: 0: niet-toegestaan VT nummer

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Fout Unicode interval bij fontpositieinterval 0x%x-0x%x

en: %s: Bad end of range (0x%x)
nl: %s: Fout intervaleind (0x%x)

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
nl: %s: Bj een interval van fontposities hoort een Unicode interval

en: %s: Error reading input font
nl: %s: Fout bij het lezen van het font

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
nl: %s: Tekennummer (0x%x) groter dan fontgrootte

en: %s: Input file: bad input length (%d)
nl: %s: Invoer heeft rare grootte (%d)

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Unicode interval U+%x-U+%x niet even lang als fontpositie interval 0x%x-0x%x

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
nl: %s: Niet ondersteund psf bestand

en: %s: Unsupported psf version (%d)
nl: %s: Niet ondersteund psf bestand

en: %s: VT 1 is the console and cannot be deallocated
nl: %s: VT 1 is het console en kan niet opgeruimd worden

en: %s: Warning: line too long
nl: %s: Waarschuwing: regel te lang

en: %s: addfunc called with bad func %d
nl: %s: addfunc aangeroepen met foute func %d

en: %s: addfunc: func_buf overflow
nl: %s: addfunc: func_buf is te klein

en: %s: bad utf8
nl: %s: incorrect UTF-8

en: %s: cannot deallocate or clear keymap
nl: %s: kan toetsdefinitietabel niet vrijgeven of schoonvegen

en: %s: cannot find any keymaps?
nl: %s: kan geen toetsenbordtabellen vinden?

en: %s: could not deallocate console %d
nl: %s: kon console %d niet opruimen

en: %s: could not deallocate keymap %d
nl: %s: kon toetsdefinitietabel %d niet opruimen

en: %s: deallocating all unused consoles failed
nl: %s: het opruimen van alle ongebruikte consoles faalde

en: %s: error setting keyboard mode
nl: %s: fout bij het instellen van de toetsenbord toestand

en: %s: failed to restore keyboard mode
nl: %s: fout bij het herstellen van de toetsenbord toestand

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
nl: %s: ik laad geen lege Unicodetabel
    (als je dat echt wilt, gebruik de -f [forceer] optie)

en: %s: out of memory
nl: %s: onvoldoende geheugen

en: %s: out of memory?
nl: %s: onvoldoende geheugen?

en: %s: plain map not allocated? very strange ...
nl: %s: geen gewone toetsenbordtabel? vreemd ...

en: %s: short ucs2 unicode table
nl: %s: te korte UCS2 Unicode tabel

en: %s: short unicode table
nl: %s: te korte Unicode tabel

en: %s: short utf8 unicode table
nl: %s: te korte UTF-8 Unicode tabel

en: %s: trailing junk (%s) ignored
nl: %s: rommel (%s) aan het eind genegeerd

en: %s: warning: this map uses Unicode symbols
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
nl: %s: waarschuwing: deze toetsenbordtabel gebruikt Unicode symbolen
        (misschien wilt u `kbd_mode -u' zeggen?)

en: %s: zero input character size?
nl: %s: lettergrootte 0?

en: '%s' is not a function key symbol
nl: '%s' is geen functietoetssymbool

en: (No change in compose definitions.)
nl: (Geen wijziging in definities van samengestelde symbolen.)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
nl: 0 is een fout; voor 1-88 (0x01-0x58) zijn scancode en toetscode gelijk

en: ?UNKNOWN?
nl: ?ONBEKEND?

en: Appended Unicode map
nl: Heb de Unicodetabel toegevoegd

en: Bad character size %d
nl: Foute tegengrootte %d

en: Bad input file size
nl: Invoer heeft foute grootte

en: Bad input line: %s
nl: Invoer fout in de regel: %s

en: Cannot find %s
nl: Kan het bestand %s niet vinden

en: Cannot find %s font
nl: Kan het %s font niet vinden

en: Cannot find default font
nl: Kan het standaard font niet vinden

en: Cannot open /dev/port
nl: Kan /dev/port niet openen

en: Cannot open font file %s
nl: Kan het font %s niet openen

en: Cannot read map from file
nl: Fout bij het lezen van het omnummerbestand

en: Cannot stat map file
nl: De stat() aanroep faalt op het omnummerbestand

en: Cannot write font file
nl: Fout bij het wegschrijven van het font

en: Cannot write font file header
nl: Fout bij het schrijven van de font kop

en: Couldnt get a file descriptor referring to the console
nl: Het lukte me niet een referentie (fd) naar het console te krijgen

en: Current default flags:
nl: Huidige standaardtoestand:

en: Current flags:
nl: Huidige toestand:

en: Current leds:
nl: Huidige leds:

en: Error parsing symbolic map
nl: Fout bij het ontleden van het symbolische omnummerbestand

en: Error reading %s
nl: Fout bij het lezen van %s

en: Error reading current flags setting. Maybe an old kernel?
nl: Fout bij het lezen van de toetsenbordtoestand. Een oude kernel?

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?
nl: Fout bij het lezen van de leds. Is stdin wel een VT?

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?
nl: Fout bij het lezen van de huidige toestand. Is stdin wel een VT?

en: Error resetting ledmode
nl: Fout bij het zetten van de leds

en: Error writing map to file
nl: Fout bij het schrijven van het omnummerbestand

en: Error writing screendump
nl: Fout bij het schrijven van de schermdump

en: Found nothing to save
nl: Er was niets om weg te schrijven

en: Invalid number of lines
nl: Ongeldig aantal regels

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
nl: Zo te zien is de kernel ouder dan 1.1.92
    Geen Unicodetabel geladen.

en: KDGKBENT error at index %d in table %d:
nl: KDGKBENT fout bij index %d in tabel %d:

en: KDGKBENT error at index 0 in table %d:
nl: KDGKBENT fout bij index 0 in tabel %d:

en: KDGKBSENT failed at index %d:
nl: KDGKBSENT faalde bij index %d:

en: Keymap %d: Permission denied
nl: Toettabel %d: dat mag niet

en: Loaded %d compose %s.
nl: %d %s voor samengestelde symbolen geladen

en: Loaded screen map from `%s'
nl: Afbeeldingsbestand uit `%s' geladen

en: Loading %d-char 8x%d font from file %s
nl: Ga %d-teken 8x%d font uit het bestand %s laden

en: Loading %s
nl: Fout bij het lezen van %s

en: Loading Unicode mapping table...
nl: Ga Unicodetabel laden

en: Loading binary screen map from file %s
nl: Zal het binaire omnummerbestand %s laden

en: Loading symbolic screen map from file %s
nl: Zal het symbolische omnummerbestand %s laden

en: Loading unicode map from file %s
nl: Zal Unicode toetsbestand %s laden

en: Meta key gives Esc prefix
nl: De Metatoets geeft een Esc prefix

en: Meta key sets high order bit
nl: De Metatoets zet het achtste bit

en: New default flags:
nl: Nieuwe standaardtoestand:

en: New flags:
nl: Nieuwe toestand:

en: New leds:
nl: Nieuwe leds:

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
nl: Oud #scanlijnen: %d  Nieuw #scanlijnen: %d  Letterhoogte: %d

en: Old default flags:
nl: Oude standaardtoestand:

en: Old flags:
nl: Oude toestand:

en: Old leds:
nl: Oude leds:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
nl: Oud scherm: %dx%d  Nieuw scherm: %dx%d

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
nl: Gewone scancodes xx (hex) met bijbehorende toetscodes (decimaal)

en: Saved %d-char 8x%d font file on %s
nl: Heb %d-teken 8x%d font in het bestand %s weggeschreven

en: Saved screen map in `%s'
nl: Huidige omnummering weggeschreven in het bestand `%s'

en: Saved unicode map on `%s'
nl: Heb de Unicodetabel weggeschreven in `%s'

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
nl: Vreemd ... het scherm is zowel %dx%d als %dx%d ??

en: Strange mode for Meta key?
nl: Rare Metatoets instelling??

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
nl: Symbolen die %s kent:
    (getalswaarde, symbool)

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
nl: Het toetsenbord levert Unicode symbolen af

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
nl: Het toetsenbord levert toetscodes af

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
nl: Het toetsenbord levert ruwe scancodes af

en: The keyboard is in some unknown mode
nl: Het toetsenbord levert iets onbekends af

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
nl: Het toetsenbord levert gewone letters af

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
nl: Dit bestand bevat 3 fonts: 8x8, 8x14 en 8x16. Vertel met behulp
    van een optie -8 of -14 of -16 welke van de drie geladen moet worden.

en: Usage:
    	%s [-s]
nl: Aanroep:
    	%s [-s]

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
nl: Aanroep:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Elke VT heeft zijn eigen kopie van dit bit. Gebruik
    	setmetamode [param] < /dev/ttyn
    om het metabit van een andere VT te veranderen.
    De toestand voor en na de aanroep wordt gerapporteerd.

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
nl: U vroeg om fontgrootte %d, maar ik heb alleen 8, 14, 16 in voorraad.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
nl: [ als je dit under X probeert, dan werkt het misschien niet
    want de X server leest ook van /dev/console ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
nl: het toevoegen van tabel %d is in strijd met de gegeven `keymaps' regel

en: addkey called with bad index %d
nl: addkey aangeroepen met foute index %d

en: addkey called with bad table %d
nl: addkey aangeroepen met foute tabel %d

en: addmap called with bad index %d
nl: addmap aangeroepen met foute index %d

en: assuming iso-8859-1 %s
nl: ik zal %s uit iso-8859-1 nemen

en: assuming iso-8859-15 %s
nl: ik zal %s uit iso-8859-15 nemen

en: assuming iso-8859-2 %s
nl: ik zal %s uit iso-8859-2 nemen

en: assuming iso-8859-3 %s
nl: ik zal %s uit iso-8859-3 nemen

en: assuming iso-8859-4 %s
nl: ik zal %s uit iso-8859-4 nemen

en: bug: getfont called with count<256
nl: interne fout: getfont aangeroepen met count<256

en: cannot change translation table
nl: kan de omnummertabel niet aanpassen

en: cannot change translation table??
nl: kan de omnummertabel niet aanpassen??

en: cannot open file %s
nl: Kan het bestand %s niet openen

en: cannot open include file %s
nl: Kan het include-bestand %s niet openen

en: caught signal %d, cleaning up...
nl: kreeg signaal %d, herstel de oude toestand weer...

en: code outside bounds
nl: codewaarde te groot

en: compose table overflow
nl: de compose-tabel is te klein

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
nl: kan %s niet lezen, en kan ook niet dumpen via een ioctl

en: deallocate keymap %d
nl: geef het geheugen van toetsdefinitietabel %d vrij

en: definition
nl: definitie

en: definitions
nl: definities

en: dumpkeys version %s
nl: dumpkeys versie %s

en: entries
nl: elementen

en: entry
nl: element

en: error executing  %s
nl: fout bij het uitvoeren van %s

en: error reading scancode
nl: fout bij het lezen van de scancode

en: even number of arguments expected
nl: ik verwacht een even aantal parameters

en: failed to bind key %d to value %d
nl: kon toets %d niet de waarde %d toekennen

en: failed to bind string '%s' to function %s
nl: kon de string '%s' niet aan de functie %s binden

en: failed to clear string %s
nl: kon de string %s niet leegmaken

en: failed to get keycode for scancode 0x%x
nl: kon geen toetscode vinden bij scancode 0x%x

en: failed to restore original translation table
nl: kon de oorspronkelijke omnummertabel niet herstellen

en: failed to set scancode %x to keycode %d
nl: kon scancode %x niet toewijzen aan toetscode %d

en: impossible error in do_constant
nl: onmogelijke fout in do_constant

en: impossible: not meta?
nl: dit kan niet: niet meta?

en: includes nested too deeply
nl: include-bestanden te diep genest

en: kb mode was %s
nl: de toetsenbordtoestand was %s

en: kbd_mode: error reading keyboard mode
nl: kbd_mode: kan de toetsenbordtoestend niet uitlezen

en: kdfontop.c: only width 8 supported
nl: kdfontop.c: alleen breedte 8 wordt ondersteund

en: key
nl: toets

en: key bindings not changed
nl: toetsinstellingen onveranderd

en: keycode %3d %s
nl: toetscode %3d %s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
nl: deze kernel kent de toetscodes in het interval: 1 - %d

en: keys
nl: toetsen

en: killkey called with bad index %d
nl: killkey aangeroepen met foute index %d

en: killkey called with bad table %d
nl: killkey aangeroepen met foute tabel %d

en: loadkeys version %s
    
    Usage: loadkeys [option...] [mapfile...]
    
    valid options are:
    
    	-c --clearcompose clear kernel compose table
    	-d --default	  load "
nl: loadkeys versie %s
    
    Aanroep: loadkeys [option...] [mapfile...]
    
    geldige opties zijn:
    
    	-c --clearcompose clear kernel compose table
    	-d --default	  load "

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
nl: loadkeys: ik ken de definities van de samengestelde symbolen voor %s niet

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
nl: mapscrn: kan het omnummerbestand _%s_ niet openen

en: mapscrn: format error detected in _%s_
nl: mapscrn: syntax fout ontdekt in _%s_

en: max nr of compose definitions: %d
nl: maximum aantal definities van samengestelde symbolen: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
nl: aantal bekende toetsacties:                     %d

en: new state:
nl: nieuwe toestand:

en: nr of compose definitions in actual use: %d
nl: huidig aantal definities van samengestelde symbolen: %d

en: number of function keys supported by kernel: %d
nl: aantal functietoetsen ondersteund door deze kernel: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %d
nl: aantal toetsenbordtabellen nu in gebruik:       %d

en: of which %d dynamically allocated
nl: waarvan %d dynamisch gealloceerd

en: old state:
nl: oude toestand:

en: openvt: %s: illegal vt number
nl: openvt: %s: niet-toegestaan VT nummer

en: openvt: Cannot open %s read/write (%s)
nl: openvt: Kan %s niet openen voor lezen en schrijven (%s)

en: openvt: Unable to open %s: %s
nl: openvt: Kan %s niet openen: %s

en: openvt: Unable to set new session (%s)
nl: openvt: Kan geen nieuwe sessie starten (%s)

en: openvt: cannot check whether vt %d is free
nl: openvt: kan niet nagaan of vt %d vrij is

en: openvt: cannot find a free vt
nl: openvt: kan geen vrije vt vinden

en: openvt: only root can use the -u flag.
nl: openvt: alleen root mag de -u optie gebruiken

en: openvt: using VT %s
nl: openvt: ik gebruik VT %s

en: openvt: vt %d is in use; command aborted
nl: openvt: vt %d is in gebruik; commando afgebroken

en: press
nl: indrukken

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
nl: Druk willekeurige toetsen in. Na 10 sec wachten stopt het programma.

en: ranges of action codes supported by kernel:
nl: intervallen van actiecodes die deze kernel kent:

en: release
nl: loslaten

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
nl: resizecons:
    aanroep: resizecons COLSxROWS  of:  resizecons COLS ROWS
    of: resizecons -lines ROWS, waarbij ROWS een van de waarden 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60 heeft

en: resizecons: cannot find videomode file %s
nl: resizecons: kan videomode bestand %s niet vinden

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
nl: resizecons: ik heb geen toestemming voor directe I/O

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
nl: resizecons: vergeet niet om TERM aan te passen (mogelijk tot con%dx%d of linux-%dx%d)

en: resizecons: the command `%s' failed
nl: resizecons: het commando `%s' faalde

en: setfont version %s
nl: setfont versie %s

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
nl: setfont: kan niet tegelijk vanuit teken-ROM en van een bestand lezen. Font ongewijzigd.

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
nl: showkey versie %s
    
    aanroep: showkey [opties...]
    
    geldige opties zijn:
    
    	-h --help	vertoon deze hulp tekst
    	-a --ascii	geef de 10/8/16-tallige waarden van de toetsen
    	-s --scancodes	geef alleen de scancodes
    	-k --keycodes	geef alleen de toetscodes (standaard)

en: strange... ct changed from %d to %d
nl: vreemd... # veranderde van %d in %d

en: switching to %s
nl: ik lees nu van %s

en: syntax error in map file
nl: Fout in het omnummerbestand

en: too many (%d) entries on one line
nl: teveel (%d) elementen op een regel

en: too many compose definitions
nl: teveel definities van samengestelde symbolen

en: too many keydefinitions on one line
nl: teveel toetsdefinities op een regel

en: trying hashlevel %d
nl: ik probeer hash niveau %d

en: unknown charset %s - ignoring charset request
nl: onbekende standaard %s - invoerregel genegeerd

en: unknown keysym '%s'
nl: onbekend symbool '%s'

en: unrecognized argument: _%s_
nl: onbekende parameter: _%s_

en: usage: %s
nl: aanroep: %s

en: usage: %s [-o map.orig] [map-file]
nl: aanroep: %s [-o toetsbestand.oud] [toetsbestand]

en: usage: %s [-o map.orig] map-file
nl: aanroep: %s [-o toetsbestand.oud] toetsbestand

en: usage: chvt N
nl: aanroep: chvt N

en: usage: getkeycodes
nl: aanroep: getkeycodes

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s]
nl: aanroep: kbd_mode [-a|-u|-k|-s]

en: usage: screendump [n]
nl: aanroep: screendump [n]

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
nl: aanroep: setkeycode scancode toetscode ...
     (waarbij scancode xx of e0xx is, gegeven in hexadecimaal,
      en de toetscode decimaal gegeven wordt)

en: usage: showfont
    (probably after loading a font with `setfont font')
nl: aanroep: showfont
    (gewoonlijk na het laden van een font met `setfont font')
