GQview 0.11 - en to nl translation catalogue (319 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
nl:  +t, --with-tools···········forceer weergave van gereedschap

en:   --debug                    turn on debug output
nl:   --debug····················zet debug uitvoer aan

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
nl:   -f, --fullscreen···········start in volledig scherm

en:   -h, --help                 show this message
nl:   -h, --help·················geef deze boodschap weer

en:   -l, --list                 open collection window for command line
nl:   -l, --list·················open collectie venster voor command line

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
nl:   -s, --slideshow············start met diavoorstelling

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
nl:   -t, --without-tools········forceer verbergen van gereedschap

en:   -v, --version              print version info
nl:   -v, --version··············print versie info

en:  Paused
nl:  Pauze

en:  Slideshow
nl:  Diavoorstelling

en: %d files
nl: %d bestanden

en: %d files (%d)%s
nl: %d bestanden (%d)%s

en: %d files%s
nl: %d bestanden%s

en: %d images
nl: %d plaatjes

en: %d images (%d)
nl: %d plaatjes (%d)

en: %d matches found in %d files
nl: %d overeenkomsten gevonden in %d bestanden

en: %s - GQview Collection
nl: %s - GQview Collectie

en: (Un)Hide file list
nl: Laat bestandslijst (niet) zien

en: /Edit/Adjust/Rotate 1_80
nl: /Bewerken/Pas aan/Draai 1_80

en: /Edit/Adjust/Rotate _counterclockwise
nl: /Bewerken/Pas aan/Draai _tegen klok in

en: /Edit/Adjust/_Flip
nl: /Bewerken/Pas aan/_Keer om

en: /Edit/Adjust/_Mirror
nl: /Bewerken/Pas aan/_Spiegel

en: /Edit/Adjust/_Rotate clockwise
nl: /Bewerken/Pas aan/_Draai met klok mee

en: /Edit/Adjust/tear1
nl: /Bewerken/Pas aan/tear1

en: /Edit/Select _all
nl: /Bewerken/Selecteer _Alles

en: /Edit/Select _none
nl: /Bewerken/Selecteer _Niets

en: /Edit/Set as _wallpaper
nl: /Bewerken/_Gebruik als Achtergrond

en: /Edit/_Adjust
nl: /Bewerken/_Pas aan

en: /Edit/_Options...
nl: /Bewerken/_Opties...

en: /Edit/_Remove old thumbnails
nl: /Bewerken/_Verwijder oude voorbeelden

en: /Edit/editor1
nl: /Bewerken/editor1

en: /Edit/editor2
nl: /Bewerken/editor2

en: /Edit/editor3
nl: /Bewerken/editor3

en: /Edit/editor4
nl: /Bewerken/editor4

en: /Edit/editor5
nl: /Bewerken/editor5

en: /Edit/editor6
nl: /Bewerken/editor6

en: /Edit/editor7
nl: /Bewerken/editor7

en: /Edit/editor8
nl: /Bewerken/editor8

en: /Edit/sep1
nl: /Bewerken/sep1

en: /Edit/sep2
nl: /Bewerken/sep2

en: /Edit/sep3
nl: /Bewerken/sep3

en: /Edit/sep4
nl: /Bewerken/sep4

en: /Edit/tear1
nl: /Bewerken/tear1

en: /File/Create _Dir...
nl: /Bestand/Maak _Map...

en: /File/E_xit
nl: /Bestand/_Afsluiten

en: /File/Open _recent
nl: /Bestand/Open _Recent

en: /File/_Copy...
nl: /Bestand/_Kopieer...

en: /File/_Delete...
nl: /Bestand/Ver_wijder...

en: /File/_Find duplicates...
nl: /Bestand/Vind _Dubbele...

en: /File/_Move...
nl: /Bestand/_Verplaats...

en: /File/_New collection
nl: /Bestand/_Nieuwe Collectie

en: /File/_Open collection...
nl: /Bestand/_Open Collectie...

en: /File/_Rename...
nl: /Bestand/_Hernoem...

en: /File/sep1
nl: /Bestand/sep1

en: /File/sep2
nl: /Bestand/sep2

en: /File/sep3
nl: /Bestand/sep3

en: /File/sep4
nl: /Bestand/sep4

en: /File/tear1
nl: /Bestand/tear1

en: /Help/_About
nl: /Help/_Over

en: /Help/_Keyboard shortcuts
nl: /Help/_Sneltoetsen

en: /View/(Un)_Float file list
nl: /Weergeven/_Zwevende bestandslijst aan uit

en: /View/(Un)_Hide file list
nl: /Weergeven/_Laat bestandslijst (niet) zien

en: /View/F_ull screen
nl: /Weergeven/_Volledig scherm

en: /View/Toggle _slideshow
nl: /Weergeven/_Diashow aan uit

en: /View/Zoom _1:1
nl: /Weergeven/Zoom _1:1

en: /View/Zoom _in
nl: /Weergeven/Zoom _in

en: /View/Zoom _out
nl: /Weergeven/Zoom _uit

en: /View/_Refresh Lists
nl: /Weergeven/Ve_rvers lijsten

en: /View/_Thumbnails
nl: /Weergeven/V_oorbeelden

en: /View/_Zoom to fit
nl: /Weergeven/_Zoom tot passend

en: /View/sep1
nl: /Weergeven/sep1

en: /View/sep2
nl: /Weergeven/sep2

en: /View/sep3
nl: /Weergeven/sep3

en: /View/tear1
nl: /Weergeven/tear1

en: /_Edit
nl: /B_ewerken

en: /_File
nl: /_Bestand

en: /_View
nl: /_Weergeven

en: About to delete multiple files...
nl: Beginnen met verwijderen van bestanden...

en: About to delete the file:
     %s
nl: Bestand: %s 
    wordt verwijderd

en: Add contents
nl: Voeg toe

en: Add contents recursive
nl: Voeg recursief toe

en: Add to new collection
nl: Voeg toe aan nieuwe collectie

en: Adjust
nl: Pas aan

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Append
nl: Invoegen

en: Append collection
nl: Voeg collectie in

en: Append collection from:
nl: Voeg collectie in van locatie:

en: Append from collection...
nl: Voeg toe uit collectie...

en: Append from file list
nl: Voeg toe van bestanden lijst

en: Apply
nl: Pas toe

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Cache thumbnails
nl: Cache voorbeelden

en: Cache thumbnails into .thumbnails
nl: Cache voorbeelden in .thumbnails

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Change to home directory
nl: Ga naar eigen map

en: Clear
nl: Leeg

en: Clear cache
nl: Leeg cache

en: Clearing thumbnails...
nl: Bezig met opschonen van voorbeelden...

en: Close
nl: Sluit

en: Close collection
nl: Sluit collectie

en: Close window
nl: Sluit venster

en: Collection Files
nl: Collectie bestanden

en: Collection empty
nl: Collectie leeg

en: Collection has been modified.
    Save first?
nl: Collectie is gewijzigd.
    Eerst opslaan?

en: Collections
nl: Collecties

en: Collections have been modified.
    Exit anyway?
nl: Collecties zijn gewijzigd.
    Evengoed afsluiten?

en: Command Line
nl: Commando regel

en: Command line
nl: Command·line

en: Compare by:
nl: Vergelijk met:

en: Compare to:
nl: Vergelijk met:

en: Compare two file sets
nl: Vergelijk twee groepen bestanden

en: Comparing...
nl: Vergelijken...

en: Configure options
nl: Configuratie opties

en: Confirm file delete
nl: Bevestig verwijderen bestand

en: Continue
nl: Verder

en: Continue slideshow
nl: Vervolg diavoorstelling

en: Copy
nl: Kopieer

en: Copy file:
    %s
    to:
nl: Kopieer bestand:
    %s
    naar:

en: Copy multiple files to:
nl: Kopieer meerdere bestanden naar:

en: Copy...
nl: Kopieer...

en: Could not create dir:%s
nl: Kan map niet aanmaken:%s

en: Could not create directory
nl: Kon map niet aanmaken

en: Create
nl: Maak

en: Create directory in:
    %s
    named:
nl: Maak map in:
    %s
    genaamd:

en: Create thumbnails
nl: Maak voorbeelden

en: Creating GQview dir:%s
nl: Bezig met maken van GQview map:%s

en: Custom file types:
nl: Eigen bestandstypen:

en: Date
nl: Datum

en: Delay before image change (seconds):
nl: Vertraging voor veranderen van afbeelding (seconden):

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete failed
nl: Verwijderen mislukt

en: Delete file
nl: Verwijder bestand

en: Delete files
nl: Verwijder bestanden

en: Delete...
nl: Verwijder...

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Directory exists
nl: Map bestaat al

en: Disable File Filtering
nl: Schakel bestandsfiltering uit

en: Dithering method:
nl: Dithering methode:

en: Drop files to compare them.
nl: Plaats bestanden om ze te vergelijken

en: Dropped list includes directories.
nl: De lijst bevat mappen.

en: Edit
nl: Bewerk

en: Empty
nl: Leeg

en: Enable Delete key
nl: Activeer Delete toets

en: Error copying file
nl: Fout bij kopieren bestand

en: Error creating directory
nl: Fout bij het aanmaken van map

en: Error moving file
nl: Fout bij het verplaatsen

en: Error renaming file
nl: Fout bij het hernoemen van bestand

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit full screen
nl: Verlaat volledig scherm

en: Expand images for zoom to fit.
nl: Vergroot afbeeldingen zodat ze passen.

en: Failed to rename %s to %s.
nl: Kon %s niet hernoemen tot %s.

en: Failed to save the collection:
    %s
nl: Opslaan van collectie mislukt:
    %s

en: File deletion failed
nl: Verwijderen van bestand mislukt

en: File name %s already exists.
nl: Bestandsnaam %s bestaat al.

en: File named %s already exists.
nl: Bestandsnaam %s bestaat al.

en: Filtering
nl: Filteren

en: Find duplicates - GQview
nl: Vind dubbele bestanden - GQview

en: Find duplicates recursive...
nl: Vind dubbele recursief...

en: Find duplicates...
nl: Vind dubbele bestanden...

en: Fit image to window
nl: Pas afbeelding in venster

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
nl: Venster aanpassen aan afbeelding als gereedschap zweeft/verborgen is

en: Flip
nl: Draai om

en: Float Controls
nl: Zwevende Gereedschappen

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: GQview %s
    
    Copyright (c) 2001 by John Ellis
    http://gqview.sourceforge.net
    gqview@users.sourceforge.net
    
    Released under the GNU General Public License
nl: GQview %s
    
    Copyright (c) 2001, John Ellis
    http://gqview.sourceforge.net
    gqview@users.sourceforge.net
    
    Uitgegeven onder de GNU General Public License

en: GQview - copy
nl: GQview - kopieer

en: GQview - exit
nl: Gqview - Afsluiten

en: GQview - move
nl: Gqview - verplaats

en: GQview - new directory
nl: GQview - Nieuwe map

en: GQview - rename
nl: GQview - hernoem

en: GQview Tools
nl: GQview Gereedschap

en: GQview configuration
nl: GQview configuratie

en: GQview full screen
nl: GQview volledig scherm

en: GQview running: %s
nl: GQview draait: %s

en: General
nl: Algemeen

en: Home
nl: Thuis

en: Hyper (best, but slowest)
nl: Hyper (best, maar langzaamst)

en: Image
nl: Afbeelding

en: In place renaming
nl: Snel hernoemen van bestanden

en: Include files of type:
nl: Gebruik bestanden van type:

en: Initial directory
nl: Initiele map

en: Insert file drops at pointer location
nl: Voeg bestanden in bij de pointer

en: Invalid destination
nl: Ongeldige doellocatie

en: Invalid directory
nl: Ongeldige map

en: Invalid file name:
    %s
nl: Onjuist bestandsnaam:
    %s

en: Invalid filename
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: Leave Zoom at previous setting
nl: Laat Zoom op vorige instelling

en: Limit size when auto-sizing window (%):
nl: Beperk grootte bij automatisch aanpassen van venster (%):

en: Loading thumbs...
nl: Bezig met laden van voorbeelden...

en: Menu name
nl: Menu naam

en: Mirror
nl: Spiegel

en: Mouse wheel scrolls image
nl: Muiswiel scrollt afbeelding

en: Move
nl: Verplaats

en: Move file:
    %s
    to:
nl: Verplaats bestand:
    %s
    naar:

en: Move multiple files to:
nl: Verplaats meerdere bestanden naar:

en: Move...
nl: Verplaats...

en: Name
nl: Naam

en: Nearest (worst, but fastest)
nl: Meest gelijkend (meest beroerd, maar snelst)

en: New Directory
nl: Nieuwe map

en: None
nl: Geen

en: Normal
nl: Normaal

en: Offscreen cache size (Mb per image):
nl: Offscreen cache grootte (Mb per afbeelding):

en: On startup, change to this directory:
nl: Bij het opstarten, ga naar deze map:

en: Open collection
nl: Open collectie

en: Open collection from:
nl: Open collectie in van locatie:

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Overwrite File
nl: Overschrijf bestand

en: Overwrite collection file:
    %s
nl: Overschrijven van collectie bestand:
    %s

en: Overwrite file
nl: Overschrijf bestanden

en: Overwrite file:
     %s
     with:
     %s
nl: Overschrijf bestanden:
     %s
     met:
     %s

en: Overwrite file:
    %s
     with:
    %s
nl: Overschrijf bestand:
    %s
    met:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
    by renaming:
    %s
nl: Overschrijf bestand:
    %s
    Door het hernoemen van:
    %s

en: Path
nl: Pad

en: Pause slideshow
nl: Pauzeer diavoorstelling

en: Place dialogs under mouse
nl: Plaats dialoogvensters onder muis

en: Please select an existing directory
nl: Selecteer aub een bestaande map

en: Preload next image
nl: Laad alvast volgende afbeelding

en: Progressive keyboard scrolling
nl: Versnelling bij scrollen van afbeelding via toetsenbord

en: Purge thumbnails
nl: Voorbeelden verwijderen

en: Purging old thumbnails...
nl: Bezig met verwijderen van oude voorbeelden...

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Quality:
nl: Kwaliteit:

en: Random
nl: Willekeurig

en: Reading checksums...
nl: Lezen van checksums...

en: Reading dimensions...
nl: Lezen van afmetingen...

en: Reading similarity data...
nl: Lezen van overeenkomstige data...

en: Rectangular selection
nl: Rechthoekige selectie

en: Refresh
nl: Herlaad

en: Refresh file list
nl: Herlaad bestandslijst

en: Remember tool state (float/hidden)
nl: Onthoud de gereedschap-toestand (zwevend/verborgen)

en: Remember window positions
nl: Onthoud de positie van vensters

en: Remove
nl: Verwijder

en: Rename
nl: Hernoem

en: Rename file:
    %s
    to:
nl: Hernoem bestand:
    %s
    tot:

en: Rename multiple files:
nl: Hernoem meerdere bestanden:

en: Rename...
nl: Hernoem...

en: Rename:
nl: Hernoem:

en: Repeat
nl: Herhaal

en: Rotate 180
nl: Draai 180

en: Rotate clockwise
nl: Draai met de klok mee

en: Rotate counterclockwise
nl: Draai tegen de klok in

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Failed
nl: Opslaan mislukt

en: Save collection
nl: Opslaan collectie

en: Save collection as...
nl: Sla collectie op als...

en: Save collection as:
nl: Sla collectie op als:

en: Select all
nl: Selecteer alles

en: Select none
nl: Selecteer niets

en: Set as wallpaper
nl: Gebruik als achtergrond

en: Set zoom 1:1
nl: Zet zoom 1:1

en: Show entries that begin with a dot
nl: Laat bestanden zien die beginnen met een punt

en: Show hidden
nl: Geef verborgen weer

en: Similarity
nl: Overeenkomst

en: Similarity (high)
nl: Overeenkomst (hoog)

en: Similarity (low)
nl: Overeenkomst (laag)

en: Size
nl: Afmetingen

en: Size:
nl: Grootte:

en: Skip
nl: Sla over

en: Skip directories
nl: Sla mappen over

en: Slide show
nl: Diavoorstelling

en: Slideshow
nl: Diashow

en: Slideshow recursive
nl: Recursieve Diashow

en: Sort
nl: Sorteer

en: Sorted by date
nl: Sorteer op datum

en: Sorted by name
nl: Sorteer op naam

en: Sorted by number
nl: Sorteer op nummer

en: Sorted by path
nl: Sorteer op pad

en: Sorted by size
nl: Sorteer op grootte

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
nl: Bron is gelijk aan doellocatie, actie onderbroken

en: Source matches destination
nl: Bron is gelijk aan doellocatie

en: Source to copy matches destination
nl: Te kopiëren bron is gelijk aan doel

en: Source to move matches destination
nl: Te verplaatsen bron is gelijk aan doel

en: Specified path:
    %s
    is a directory, collections are files
nl: Gegeven pad:
    %s
    is een map, collecties zijn bestanden

en: Start slideshow
nl: Start diavoorstelling

en: Stop slideshow
nl: Stop diavoorstelling

en: The current collection is empty, save aborted.
nl: De huidige collectie is leeg, opslaan afgebroken.

en: The directory:
    %s
    already exists.
nl: De map:
    %s
    bestaat al.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
nl: Het pad:
    %s
    bestaat al als bestand.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
nl: Alle voorbeelden die zijn opgeslagen worden 
    gewist, wilt u verder gaan?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
nl: Laden van voorbeeld in cache mislukt, probeer een nieuwe te maken.

en: Thumbnails
nl: Voorbeelden

en: Tiles
nl: Tegels

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
nl: Kan bestand:
    %s
    niet naar zichzelf kopieren.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
nl: Fout bij het kopieren van bestand:
    %s
    naar:
    %s

en: Unable to copy file:
    %sto:
    %s
     during multiple file copy.
nl: Fout bij het kopieren van bestand:
    %s naar:
    %s
     tijdens het kopieren van meerdere bestanden.

en: Unable to create directory:
    %s
nl: Kan map:
    %s niet aanmaken

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
nl: Kan bestand: 
    %s niet verwijderen
    Wilt u verder gaan met het verwijderen van bestanden?

en: Unable to delete file:
    %s
nl: Kan bestand: 
    %s niet verwijderen

en: Unable to load:
    %s
nl: Kan bestand: 
    %s niet laden

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
nl: Kan bestand:
    %s
    niet naar zichzelf verplaatsen.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
nl: Fout bij het verplaatsen van bestand:
    %s
    naar:
    %s

en: Unable to move file:
    %sto:
    %s
     during multiple file move.
nl: Fout bij het verplaatsen van bestand 
    %sto:
    %s
    tijdens het verplaatsen van meerder bestanden

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
nl: Kan bestand:
    %s
    niet hernoemen tot:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
nl: Kan bestand:
    %s
    niet hernoemen tot:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
nl: Kon geschiedenis niet schrijven naar: %s

en: Unsorted
nl: Ongesorteerd

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Untitled (%d)
nl: Naamloos (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
nl: Gebruik: gqview [opties] [pad]

en: Use current
nl: Gebruik huidige

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
nl: Gebruik xvpics voorbeelden, indien gevonden (alleen lezen)

en: View
nl: Geef weer

en: View in new window
nl: Geef weer in nieuw venster

en: When new image is selected:
nl: Als nieuwe afbeelding is geselecteerd:

en: When operating with multiple files, please select
     a directory, not file.
nl: Bij het verplaatsen van meerdere bestanden moet u een map
    selecteren, geen bestand.

en: Windows
nl: Vensters

en: Yes
nl: Ja

en: Yes to all
nl: Ja voor alles

en: Zoom (scaling):
nl: Zoom (schaling):

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom increment:
nl: Zoom factor:

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: Zoom to original size
nl: Zoom tot oorspronkelijke afmeting

en: error saving config file: %s
nl: Fout bij opslaan van bestand: %s

en: format: [.foo;.bar]
nl: bijvoorbeeld: [.foo;.bar]

en: in (unknown)...
nl: in (onbekend)...

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
nl: onjuist of verworpen: %s
    Gebruik --help voor opties

en: to:
nl: tot:

en: valid options are:
nl: geldige opties zijn:
