gdm2 2.2.5.4 - en to eu translation catalogue (670 entries)

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
eu: 
    Ezin izan da zure erabiltzaile-taldea konfiguratu eta ezingo duzu saioa hasi; jarri harremanetan zure sistema-administratzailearekin.

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan da %s saioa ezabatu
       Errorea: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
eu: 
    Ezin izan da saio lehenetsiaren estekarentzat izen egokirik aurkitu

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan da saio berri lehenetsia lotu
       Errorea: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan da %s saioa kendu
       Errorea: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan dira saio lehenetsi zaharkituen estekak kendu
       Errorea: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan da %s saioan edukia idatzi
       Errorea: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
eu: 
    Ezin izan da %s saioa idatzi
       Errorea: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.  Please be sure the Caps Lock key is not enabled
eu: 
    Erabiltzaile-izen edo pasahitz okerra.  Maiuskulak eta minuskulak dagokien moduan idatzi behar dira.  Ziurtatu Caps Lock tekla ez dagoela gaituta

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporary.
eu: 
    Sistema-administratzaileak aldi baterako desgaitu du sistemarako sarrera.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
eu: 
    Sistema-administratzaileak zure kontua desgaitu du.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
eu: 
    Sistema-administratzaileak ez du baimenik saioa pantaila honetan hasteko

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
eu:  (Kontsolak alda ditzakezu Ktrl-Alt eta funtzio-tekla bat sakatuz, esaterako, 7. kontsolara joateko Ktrl-Alt-F7 sakatuz.  X zerbitzariak normalean 7. kontsolan eta maila altuagoko kontsoletan exekutatzen dira.)

en: %s language selected
eu: %s hizkuntza hautatuta

en: %s session selected
eu: %s saioa hautatuta

en: %s: %s does not exist but must exist.
eu: %s: %s  ez dago lehendik eta egon behar du.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
eu: %s: %s sistema-administratzaileak zehaztutako gehienezko fitxategi-tamaina baino handiagoa da.

en: %s: %s is not a regular file.
eu: %s: %s ez da fitxategi arrunta.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
eu: %s: %s ez da %d uid-rena.

en: %s: %s is writable by group.
eu: %s: %s(e)n taldeak idatz dezake.

en: %s: %s is writable by group/other.
eu: %s: %s(e)n taldeak/beste batzuek idatz dezakete.

en: %s: %s is writable by other.
eu: %s: %s(e)n beste batzuek idatz dezakete.

en: %s: Can't open fifo!
eu: %s: Ezin da FIFO ireki!

en: %s: Cannot find a free display number
eu: %s: Ezin da libre dagoen pantaila-zenbaki bat aurkitu

en: %s: Cannot get local addresses!
eu: %s: Ezin dira helbide lokalak lortu!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
eu: %s: Ez da hautatzailea aurkitu edo gdm-erabiltzaileak ezin du exekutatu

en: %s: Could not bind socket
eu: %s: Ezin izan da socket-a lotu

en: %s: Could not get address from hostname!
eu: %s: Ezin izan da helbidea ostalari-izen honetan aurkitu!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
eu: %s: Ezin izan da zerbitzariaren honako ostalari-izena lortu: %s!

en: %s: Could not make FIFO
eu: %s: Ezin izan da FIFO egin

en: %s: Could not make new cookie file in %s
eu: %s: Ezin izan da %s(e)n cookie-fitxategi berria egin

en: %s: Could not make socket
eu: %s: Ezin izan da socket-a egin

en: %s: Could not open FIFO
eu: %s: Ezin izan da FIFO ireki

en: %s: Could not read address
eu: %s: Ezin izan da helbidea irakurri

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
eu: %s: Ezin izan da %s(r)en ingurunea konfiguratu. Abortatzen.

en: %s: Couldn't set groupid to %d
eu: %s: Ezin izan da taldearen IDa %d(e)n konfiguratu

en: %s: Couldn't set groupid to 0
eu: %s: Ezin izan da taldearen IDa 0n konfiguratu

en: %s: Couldn't set userid to %d
eu: %s: Ezin izan da erabiltzailearen IDa %d(e)n konfiguratu

en: %s: Directory %s does not exist.
eu: %s: Ez da existitzen %s direktorioa.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
eu: %s: %s pantaila okupatuta.  Beste pantaila-zenbaki batekin saiatzen.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
eu: %s: Pantailaren %d zenbakia erabilita dago!  %d erabiliko dut

en: %s: Empty server command for display %s
eu: %s: Zerbitzari-komando hutsa %s pantailan

en: %s: Empty server command, using standard one.
eu: %s: zerbitzari-komandoa hutsik; estandarra erabiltzen.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
eu: %s: Errorea CHLD seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Error setting up HUP signal handler
eu: %s: Errorea HUP seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Error setting up INT signal handler
eu: %s: Errorea INT seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Error setting up TERM signal handler
eu: %s: Errorea TERM seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
eu: %s: Errorea USR1 seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
eu: %s: Errorea USR2 seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
eu: %s: Ez da ongietorria aurkitu edo gdm-erabiltzaileak ezin du exekutatu

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
eu: %s: %s(r)en etxeko direktorioa: '%s' ez dago lehendik!

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
eu: %s: Zerbitzaria %d UIDak abiarazi behar zuen, baina erabiltzaile hori ez dago

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
eu: %s: Xdmcp desgaituta dago eta ez da zerbitzari lokalik definitu. konfigurazioa baimentzeko, %d(e)n/usr/bin/X11/X gehitzen!

en: %s: initgroups() failed for %s
eu: %s: %s(r)en initgroups()ek huts egin du

en: (memory buffer
eu: (memoria-bufferra

en: (memory buffer)
eu: (memoria-bufferra)

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
eu: Aurpegi-arakatzailetik kendu beharreko erabiltzaileen zerrenda, izenak komaz bereizita.

en: A command line must start with a forward slash ('/')
eu: Komando lerroa barra batez ('/') hasi behar da

en: A descriptive server name must be supplied
eu: Zerbitzari-izen deskriptiboa eman behar da

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
eu: GNOMEren pantaila-kudeatzailea (GDM) konfiguratzeko aplikazio grafikoa

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
eu: X zerbitzariak bertan behera gelditzen jarraitzen duenean eta Failsafe X zerbitzaria hutsik dagoenean edo hartu ez duenean exekutatu behar den script-a.  Jarraian definitzen den X konfigurazio-programaexekutatuko du.

en: A session name must be unique and not empty
eu: Saio-izenak bakarra izan behar du eta ez du hutsik egon behar

en: A-M|American English
eu: A-M|Ingeles amerikarra

en: A-M|British English
eu: A-M|Ingeles britainiarra

en: A-M|Catalan
eu: A-M|Katalana

en: A-M|Chinese (simplified)
eu: A-M|Txinera (sinplifikatua)

en: A-M|Chinese (traditional)
eu: A-M|Txinera (tradizionala)

en: A-M|Croatian
eu: A-M|Kroaziera

en: A-M|Czech
eu: A-M|Txekiera

en: A-M|Danish
eu: A-M|Daniera

en: A-M|Dutch
eu: A-M|Nederlandera

en: A-M|English
eu: A-M|Ingelesa

en: A-M|Finnish
eu: A-M|Finlandiera

en: A-M|French
eu: A-M|Frantsesa

en: A-M|Galician
eu: A-M|Galiziera

en: A-M|German
eu: A-M|Alemana

en: A-M|Greek
eu: A-M|Grekoa

en: A-M|Hebrew
eu: A-M|Hebreera

en: A-M|Hungarian
eu: A-M|Hungariera

en: A-M|Icelandic
eu: A-M|Islandiera

en: A-M|Italian
eu: A-M|Italiera

en: A-M|Japanese
eu: A-M|Japoniera

en: A-M|Korean
eu: A-M|Koreera

en: A-M|Lithuanian
eu: A-M|Lituaniera

en: ADDRESS
eu: HELBIDEA

en: Add server
eu: Gehitu zerbitzaria

en: Add session
eu: Gehitu saioa

en: Allow as flexible server
eu: Zerbitzari malgu gisa onartu

en: Allow group writable files and directories
eu: Baimendu taldeek idatz ditzaketen fitxategiak eta direktorioak

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
eu: Saioa root (administratzaile) moduan urruneko ostalaritik GDM erabiliz hastea baimendu.  Hori funtsezkoa da XDMCP protokoloa gaitzen baduzu.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
eu: baimendu saioa root (administratzaile) gisa hastea.

en: Allow logging in using the timed from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.  Note that this is insecure since remote hosts can gain access to this computer without the use of a password, so be careful.
eu: Denboraz mugatutako saioa urruneko ostalaritik GDM erabiliz hastea baimendu.  Hori funtsezkoa da XDMCP protokoloa gaitzen baduzu.  Kontuan hartu hori ez dela segurua urruneko ostalariek ordenagailu honetan pasahitzik erabili gabe sar  baitaitezke, beraz, kontuz ibili.

en: Allow remote timed logins
eu: Baimendu denboraz mugatutako urruneko saio-hasierak

en: Allow root to login remotely with GDM
eu: Baimendu root-ari saioa GDMrekin urrunetik hastea

en: Allow root to login with GDM
eu: Baimendu root-ari saioa GDMrekin hastea

en: Allow users to run the configurator from the system menu
eu: Erabiltzaileei konfiguratzailea sistema-menuan exekutatzen utzi

en: Allow world writable files and directories
eu: Baimendu edozeinek idatz ditzakeen fitxategiak eta direktorioak

en: Always restart X servers
eu: Berrabiarazi beti X zerbitzariak

en: Always use 24 hour clock format
eu: Beti 24 orduko erloju formatua erabili

en: Always use the 24 hour format for the clock in the greeter, even if the norm for the current locale is 12 hour
eu: Ongietorriko erlojuan beti 24 orduko formatua erabili, nahiz eta uneko lokalaren araua 12 ordukoa izan

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
eu: Estandarrak bertan behera gelditzen jarraitzen badu exekutatu beharreko X zerbitzari bitarra.   Horrek huts egiten badu,ondoren azaltzen den script-a exekutatuko da.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    CList type widget should have %d columns.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
eu: Errore bat gertatu da erabiltzailearen %s%s interfaze-elementua 
    %s fitxategitik kargatzean.
    CList motako trepetak %d zutabe eduki behar ditu.
    Beharbada glade interfazearen azalpena oker zegoen.
    %s(e)k ezin du jarraitu eta orain irtengo da.
    %s(r)en instalazioa egiaztatu edo %s berriro instalatu behar zenuke.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
eu: Errore bat gertatu da erabiltzailearen %s%s interfaze-elementua 
    %s fitxategitik kargatzean.
    Beharbada glade interfazearen azalpena oker zegoen.
    %s(e)k ezin du jarraitu eta orain irtengo da.
    %s(r)en instalazioa egiaztatu edo %s berriro instalatu behar zenuke.

en: An error occured while loading the user interface
    from file %s.
    Possibly the glade interface description was not found.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
eu: Errore bat gertatu da erabiltzailearen interfazea
    %s fitxategitik kargatzean.
    Beharbada glade interfazearen azalpena ez da aurkitu.
    %s(e)k ezin du jarraitu eta orain irtengo da.
    %s(r)en instalazioa egiaztatu edo %s berriro instalatu behar zenuke.

en: AnotherLevel
eu: Beste maila bat

en: Appearance
eu: Itxura

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply the current changes
eu: Aplikatu uneko aldaketak

en: Are you sure you want to reboot the machine?
eu: Ziur zaude ordenagailua berrabiarazi nahi duzula?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
eu: Ziur zaude ordenagailua itzali nahi duzula?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
eu: Ziur zaude ordenagailua eseki nahi duzula?

en: Are you sure you wish to restart GDM
    now and lose any unsaved data?
eu: Ziur zaude GDM berriro hasi nahi duzula orain
    eta gorde gabeko informazioa galdu?

en: Authenticate before running --command
eu: Autentifikatu --command exekutatu aurretik

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du.

en: Authentication failure!
eu: Autentifikazioak huts egin du!

en: Authentication token change failed for user %s
eu: %s erabiltzailearen autentifikazio-tokena aldatzean huts egin du

en: Authorization Details
eu: Baimenari buruzko xehetasunak

en: Automatic login
eu: Saio-hasiera automatikoa

en: Automatic login:
eu: Saio-hasiera automatikoa:

en: Available Sessions
eu: Saio erabilgarriak

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background color:
eu: Atzeko planoko kolorea:

en: Background image:
eu: Atzeko planoko irudia:

en: Background program
eu: Atzeko planoko programa

en: Background program:
eu: Atzeko planoko programa:

en: Background type:
eu: Atzeko plano mota:

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Broadcast query
eu: Broadcast kontsulta

en: Browse
eu: Arakatu

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: Can't disable xscreensaver display hacks
eu: Ezin dira X pantaila-babeslearen pantaila-hack-ak desgaitu

en: Can't find /etc/pam.d/%s!
eu: Ezin da /etc/pam.d/%s aurkitu!

en: Can't find PAM configuration file for gdm. I've tried %s, %s, %s and %s
eu: Ezin da gdm-ren PAM konfigurazio-fitxategia aurkitu. Hauekin saiatu naiz: %s, %s, %s eta %s

en: Can't lock screen
eu: Ezin da pantaila blokeatu

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
eu: Ezin da irudi lehenetsia ireki: %s. Aurpegi-arakatzailea esekitzen!

en: Can't open default host icon: %s
eu: Ezin da ostalari-ikono lehenetsi hau ireki: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
eu: Ezin izan da ikono-fitxategia ireki: %s. Ikonotzeko eginbidea esekitzen!

en: Can't set PAM_RHOST=%s
eu: Ezin da PAM_RHOST=%s konfiguratu

en: Can't set PAM_RUSER=%s
eu: Ezin da PAM_RUSER=%s konfiguratu

en: Can't set PAM_TTY=%s
eu: Ezin da PAM_TTY=%s konfiguratu

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
eu: Ezin da gdm-kin komunikatu, beharbada bertsio zaharra ari zara exekutatzen.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
eu: Ezin da Failsafe saioa hasteko "xterm" aurkitu.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
eu: Ezin da gdmconfigurator trepeta
    glade interfazearen deskribapen-fitxategian aurkitu
    Egiaztatu instalazioa.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
eu: Ezin da glade interfazearen deskribapen-fitxategia
    aurkitu; ezin da gdmchooser exekutatu.
    Egiaztatu instalazioa eta gdmchooser.glade fitxategiaren
    kokapena.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
eu: Ezin da glade interfazearen deskribapen-fitxategia
    aurkitu, ezin da gdmconfig konfiguratu.
    Egiaztatu instalazioa eta
    gdmconfig.glade fitxategiaren kokapena.

en: Cannot get passwd structure for %s
eu: Ezin izan da %s(r)entzat pasahitz-egiturarik lortu

en: Cannot set user group for %s
eu: Ezin izan da %s(r)en erabiltzaile-taldea konfiguratu

en: Cannot setup pam handle with null login and/or display
eu: Ezin izan da pam-maneiatzailea saio-hasiera eta/edo pantaila nuluaz hasi

en: Cannot start the chooser program,
    you will not be able to log in.
    Please contact the system administrator.
eu: Ezin da hautatzaile-programa hasi,
    ezingo duzu saioa hasi.
    Galdetu sistema-administratzaileari.

en: Cannot start the greeter program,
    you will not be able to log in.
    This display will be disabled.
    Try logging in by other means and
    editing the configuration file
eu: Ezin da ongietorri-programa hasi,
     ezingo duzu saioa hasi.
    Pantaila hau desgaitu egingo da.
    Saiatu beste bide batzuk erabiliz saioa hasten eta
    konfigurazio-fitxategia editatzen

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
eu: Ezin da saioa hasi; seguru asko 
    saio hori ez da existituko.  Hautatu
    saio-hasierako elkarrizketa-leihoan erabilgarri
    dauden saioen zerrendako bat.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
eu: Ezin da shell komandoa hasi. Beharbada
    sistema-administratzaileak zure saio-hasiera desgaitu du.
    Zure kontuko erroreren bat ere adieraz dezake.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
eu: Ondorengo hautapenetik aukeratu zer ostalarirekin konektatu.

en: Choose an icon
eu: Aukeratu ikono bat

en: Choose server
eu: Hautatu zerbitzaria

en: Choose the X server to start
eu: Aukeratu X zerbitzaria abiarazteko

en: Choose the directory to search for faces
eu: Aukeratu aurpegiak bilatzeko direktorioa

en: Chooser
eu: Hautatzailea

en: Chooser command:
eu: Hautatzailea komandoa:

en: Client address to return in response to xdm
eu: xdm-k eskatuta bezeroaren helbidea itzuli behar da

en: Color
eu: Kolorea

en: Comma separated list of hostnames to list in the chooser (in addition to the broadcast above)
eu: Hautatzailean zerrendatu behar diren ostalari-izenak, komaz bereizita (goiko broadcast-ez gain)

en: Command
eu: Komandoa

en: Command line:
eu: Komando-lerroa:

en: Configurator command:
eu: Konfiguratzailea komandoa:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
eu: Konfiguratu GDM (saioa hasteko kudeatzaile hau). Horretarako root-aren pasahitza behar duzu.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
eu: Konfiguratu GNOMEren pantaila-kudeatzailea.
    Akatsen edo etorkizuneko eskaeren berri http://bugzilla.gnome.org helbidean eman, 'gdm' produktuaren barnean.

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connection Settings
eu: Konexio-ezarpenak

en: Connection type to return in response to xdm
eu: xdm-ek eskatuta konexio-mota itzuli behar da

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
eu: Ezin izan da konfigurazio-programa
    exekutatu.  Egiaztatu konfigurazio-fitxategian 
     bide-izena zuzen idatzita dagoela.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
eu: Ezin izan da konfigurazio-programa
    exekutatu.  Egiaztatu konfigurazio-fitxategian 
     bide-izena zuzen idatzita dagoela.
    Kokapen lehenetsitik hasten
    saiatuko naiz.

en: Could not find a free display number
eu: Ezin da libre dagoen pantaila-zenbaki bat aurkitu

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
eu: Ezin izan da GNOMEren instalazioa aurkitu,
    "Failsafe xterm" saioa exekutatzen
    saiatuko da.

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
eu: Ezin izan da prozesu berria bikoiztu!
    
    Segur aski saioa ere ezingo duzu hasi.

en: Could not set signal mask!
eu: Ezin izan da seinale-maskara konfiguratu!

en: Could not setgid %d. Aborting.
eu: Ezin izan da %d gid-a konfiguratu. Abortatzen.}

en: Couldn't authenticate user
eu: Ezin izan da erabiltzailea autentifikatu

en: Couldn't open session for %s
eu: Ezin izan da %s(r)en saioa hasi

en: Couldn't set credentials for %s
eu: Ezin izan dira %s(r)en kredentzialak konfiguratu

en: Create new session
eu: Sortu saio berria

en: Custom command line:
eu: Pertsonalizatu komando-lerroa:

en: Debugging
eu: Arazketa

en: Debugging output
eu: Arazketa-irteera

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default $PATH:
eu: $PATH lehenetsia:

en: Default GNOME session file:
eu: GNOMEren saio-fitxategi lehenetsia:

en: Default face image:
eu: Aurpegi-irudi lehenetsia:

en: Default font:
eu: Letra-tipo lehenetsia:

en: Default host image:
eu: Ostalari-irudi lehenetsia:

en: Default locale:
eu: Lokal lehenetsia:

en: Delete server
eu: Ezabatu zerbitzaria

en: Denied XDMCP query from host %s
eu: %s ostalariak ez du XDMCPren kontsulta onartu

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
eu: Erabiltzaileak saioa hasten duenean, GDMek init script-ekin hasieratu diren X bezeroak hil behar dituen edo ez erabakitzen du.

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Directory for host images:
eu: Ostalari-irudien direktorioa:

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Display %s is busy, there is another X server already running
eu: %s pantaila okupatuta dago, beste X zerbitzari bat ari da dagoeneko exekutatzen

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
eu: '%s' pantaila ezin da Xnest-en bidez ireki

en: Display initialization directory:
eu: Bistaratu hasieratze-direktorioa:

en: Displays per host:
eu: Ostalariko pantaila-kopurua:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
eu: Kontsulta zuzena egin zeharkakoaren ordez (hautatzailea)

en: Do not lock current screen
eu: Ez blokeatu uneko pantaila

en: Do note allow the user to drag the login window around
eu: Ez utzi erabiltzaileari saio-hasierako leihoa arrastatzen

en: Don't check for running gdm
eu: Ez hautatu martxan dagoen gdm-a

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
eu: Bi aldiz klik egin saio-hasierako leihoa desikonotzeko, eta orduan saioa hasiko da.

en: Edit server
eu: Editatu zerbitzaria

en: Enable XDMCP
eu: Gaitu XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
eu: Gaitu XDMCP, besteei saioa urrunetik hasten utziko dien protokoloa

en: Enable debugging output
eu: Gaitu arazketa-irteera

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
eu: Gaitu arazketa-irteera syslog-en inprimatzeko.  Arazoen segimendurako erabilgarria,  ez ordea erabilera arrunterako, zure saioak oso azkar bete baititzake.

en: Enter a name for the new session
eu: Sartu saio berriaren izena

en: Enter the root password
    to run the configuration.
eu: Sartu root-aren pasahitza
    konfigurazioa exekutatzeko.

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Error reading session script!
eu: Errorea saio-script-a irakurtzean!

en: Error reading this session script
eu: Errorea saio-script hau irakurtzean

en: Exclude these users:
eu: Baztertu erabiltzaile hauek:

en: Executables
eu: Exekutagarriak

en: Exit the application
eu: Irten aplikaziotik

en: Expert
eu: Aditua

en: Extra arguments
eu: Argumentu gehigarriak

en: Extra arguments:
eu: Argumentu gehigarriak:

en: Extra options for Xnest
eu: Xnest-en aukera gehigarriak

en: Extras
eu: Estrak

en: Face browser
eu: Aurpegi-arakatzailea

en: Failed to restart self
eu: Huts egin du autoberrabiaraztean

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
eu: Huts egin du X zerbitzaria abiaraztean hainbat aldiz denbora laburrean;  %s pantaila desgaitzen

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
eu: Denbora laburrean hainbat aldiz huts egin du pantailaren zerbitzaria abiaraztean; %s pantaila desgaitzen

en: Failsafe X server:
eu: Failsafe X zerbitzaria:

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
eu: %s fitxategia ezin da irakurtzeko ireki
    Errorea: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
eu: %s fitxategia ezin da idazteko ireki
    Errorea: %s

en: Flexible
eu: Malgua

en: Flexible server request denied: Not authenticated
eu: Zerbitzari malguaren eskaera ez da onartu: Ez da autentifikatu

en: GDM Configuration Utility
eu: GDMren konfigurazio-utilitatea

en: GDM Configurator
eu: GDMren konfiguratzailea

en: GDM Host Chooser
eu: GDM ostalari-hautatzailea

en: GDM Login
eu: GDMren saio-hasiera

en: GDM is not running.
    Please ask your system administrator to start it.
eu: GDM ez dago martxan.
    Eskatu sistema-administratzaileari abiarazteko.

en: GDM runs as this group:
eu: GDM talde hau balitz bezala exekutatuko da:

en: GDM runs as this user:
eu: GDM erabiltzaile hau balitz bezala exekutatuko da:

en: GNOME Desktop Manager
eu: GNOMEren mahaigaineko kudeatzailea

en: GNOME Display Manager Configurator
eu: GNOMEren pantaila-kudeatzailearen konfiguratzailea

en: Gdm restarting ...
eu: Gdm berrabiarazten ...

en: General Appearance
eu: Itxura orokorra

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
eu: Glade fitxategia hondatuta dago! Egiaztatu fitxategi zuzena dagoela instalatuta!
    fitxategia: %s trepeta: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
eu: Glade fitxategia hondatuta dago! Egiaztatu fitxategi zuzena dagoela instalatuta!
    fitxategia: %s trepeta: %s espero zen clist zutabe-kopurua: %d

en: Global faces directory:
eu: Aurpegi orokorren direktorioa:

en: Gnome Chooser
eu: Gnome-ren hautatzailea

en: Gnome Failsafe
eu: Gnome-ren Failsafe

en: Greeter Look and Feel
eu: Ongietorriaren itxura eta izaera

en: Greeter command:
eu: Ongietorria komandoa:

en: Group writable
eu: Taldeek idatz ditzakete

en: Gtk+ RC file:
eu: Gtk+ RC fitxategia:

en: Halt command:
eu: Gelditu komandoa:

en: Help
eu: Laguntza

en: Honour indirect requests
eu: Errespetatu zeharkako eskaerak

en: Hosts
eu: Ostalariak

en: Hosts to list:
eu: Zerrendatu behar diren ostalariak:

en: How to use this application
eu: Aplikazio hau nola erabili

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
eu: Ezin dut X zerbitzaria hasi (interfaze grafikoa).  Baliteke behar bezala instalatuta ez egotea.  X zerbitzariaren irteera ikusi nahi duzu arazoaren diagnostikoa egiteko?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
eu: Ezin dut X zerbitzaria abiarazi (interfaze grafikoa).  Baliteke behar bezala instalatuta ez egotea .  Kontsolaren saioan sartu eta X konfigurazio-programa berriro exekutatu beharko duzu.  Orduan berrabiarazi GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
eu: Ezin dut X zerbitzaria hasi (interfaze grafikoa).  Erakuslea (sagua) ondo konfiguratuta ez dagoela ematen du.   X zerbitzariaren irteera ikusi nahi duzu arazoaren diagnostikoa egiteko?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
eu: Ezin izan dut X zerbitzaria
    (zure ingurune grafikoa) abiarazi
    barneko erroreen ondorioz.
    Jarri harremanetan zure sistema-administratzailearekin
    edo egiaztatu syslog diagnostikatzeko.
    Bitartean bistaratze hau desgaitu
    egingo da. Gdm berrabiarazi
    arazoa  zuzendutakoan.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
eu: Ezin izan dut X zerbitzari arrunta
    abiarazi (ingurune-grafikoa)
    eta, beraz, hau Failsafe X zerbitzaria da.
    Saioa hasi eta X zerbitzaria
    behar bezala konfiguratu behar zenuke.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
eu: X zerbitzaria une honetarako gaituko dut.  Berrabiarazi GDM behar bezala konfiguratuta dagoenean.

en: I will now try to restart the X server again.
eu: X zerbitzaria berrabiarazten saiatuko naiz.

en: Iconify the login window
eu: Ikonotu saio-hasierako leihoa

en: Image
eu: Irudia

en: Indirect XDMCP is not enabled,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
eu: Zeharkako XDMCP ez dago gaituta,
    eskatu sistema-administratzaileari GDM
    konfiguratzaile-programan gai dezan.

en: Information
eu: Informazioa

en: Instead of reinitializing running servers when a user logs out.  Always kill and then start the server again.
eu: Erabiltzaile bat saiotik irteten denean, exekutatzen ari diren zerbitzariak berriro hasieratu beharrean.  Amaitu beti eta orduan berrabiarazi zerbitzaria .

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
eu: Zerbitzarian ping egiteko tartea minututan.  Zerbitzariak minutu horietan erantzuten ez badu (hau da, berriro ping egin aurretik)bistaratzea bertan behera geldituko da.

en: Invalid server command '%s'
eu: Baliogabeko '%s' zerbitzari-komandoa

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
eu: Exekutatu Xnest, kontsultarik ez (hautatzailerik ez)

en: Kill 'init' clients
eu: Hil 'init' bezeroak

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Last
eu: Azkena

en: Limits
eu: Mugak

en: Listen on UDP port:
eu: Entzun UDP atakari:

en: Locale file:
eu: Fitxategi lokala:

en: Localization
eu: Lokalizazioa

en: Lock position
eu: Blokeatu kokalekua

en: Log in as another user inside a nested window
eu: Saioa beste erabiltzaile baten moduan hasi leiho habiaratu batean

en: Log in as another user without loging out
eu: Saioa beste erabiltzaile baten moduan hasi saioa amaitu gabe

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
eu: Azkeneko aldiz saioa hasi zenuenean erabili zenuen hizkuntzarekin hasi saioa

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
eu: Azkeneko aldiz saioa hasi zenuenean erabili zenuen saioarekin hasi saioa

en: Logging directory:
eu: Saio-hasieraren direktorioa:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
eu: Erabiltzaileak saioa zehaztutako segundo-kopuruaren ondoren automatikoki hasiko du.

en: Login a user automatically on first bootup
eu: Erabiltzaileak saioa automatikoki hasiko du lehen abioan

en: Login appearance
eu: Saio-hasieraren itxura

en: Login behaviour
eu: Saio-hasieraren jokabidea

en: Login sessions
eu: Saio-hasierako saioak

en: Logo:
eu: Logotipoa:

en: Make this the default server
eu: Zerbitzari lehenetsi gisa jarri

en: Manually set position
eu: Eskuz ezarritako kokalekua

en: Max pending indirect requests:
eu: Zain dauden zeharkako gehienezko eskaerak:

en: Maximum displays per single host.  You can use this to prevent attacks by hogging all the possible displays.  Does not apply to local connections.
eu: Ostalari bakoitzeko gehienezko pantailak.  Erasoak saihesteko erabil dezakezu pantaila guztiak zeureganatuz.  Ez zaie konexio lokalei aplikatzen.

en: Maximum face height:
eu: Aurpegiaren gehienezko altuera:

en: Maximum face width:
eu: Aurpegiaren gehienezko zabalera:

en: Maximum indirect wait time:
eu: Zain egoteko zeharkako gehienezko denbora:

en: Maximum number of flexible servers:
eu: Zerbitzari malguen gehienezko kopurua:

en: Maximum pending requests:
eu: Zain dauden gehienezko eskaerak:

en: Maximum remote sessions:
eu: Urruneko gehienezko saioak:

en: Maximum session file length:
eu: Saio-fitxategiaren gehienezko luzera:

en: Maximum user file length:
eu: Erabiltzailearen fitxategiaren gehienezko luzera:

en: Maximum wait time:
eu: Zain egoteko gehienezko denbora:

en: Minimised Icon:
eu: Minimizatutako ikonoa:

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Most recently queried hosts
eu: Azkenaldian kontsultatutako ostalariak

en: N-Z|Brazilian Portuguese
eu: N-Z|Brasileko portugesa

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
eu: N-Z|Norvegiera (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
eu: N-Z|Norvegiera (nynorsk)

en: N-Z|Polish
eu: N-Z|Poloniera

en: N-Z|Portuguese
eu: N-Z|Portugesa

en: N-Z|Romanian
eu: N-Z|Errumaniera

en: N-Z|Russian
eu: N-Z|Errusiera

en: N-Z|Slovak
eu: N-Z|Eslovakiera

en: N-Z|Slovenian
eu: N-Z|Esloveniera

en: N-Z|Spanish
eu: N-Z|Gaztelania

en: N-Z|Swedish
eu: N-Z|Suediera

en: N-Z|Turkish
eu: N-Z|Turkiera

en: N-Z|Ukrainian
eu: N-Z|Ukrainera

en: Name
eu: Izena

en: Name:
eu: Izena:

en: New login
eu: Erabiltzaile-izen berria

en: New login in a nested window
eu: Erabiltzaile-izen berria leiho habiaratuan

en: No
eu: Ez

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
eu: Bitarrean ez da XDMCP onartzen.  XDMCP onartzeko, GDM XDMCP liburutegiekin birkonpilatu behar duzu.

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
eu: Ez da daemon-ik/ServAuthDir-ik zehaztu konfigurazio-fitxategian

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
eu: Ezin izan da interfazerik kargatu, OKERRA! (fitxategia: %s)

en: No picture selected.
eu: Ez dago irudirik hautatuta.

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
eu: Konfigurazio-fitxategian ez zegoen zerbitzaririk
    definituta eta xdmcp desgaitu
    egin da.  Hori konfigurazio-errorea 
    izan daiteke bakarrik.  Horregatik, zerbitzari bakarra
    abiarazi dut zuretzat.  Saioa hasi eta
    konfigurazioa konpondu behar zenuke.
    Kontuan hartu orain saio-hasiera automatikoak 
    eta denboraz mugatutakoak desgaituta daudela.

en: No serving hosts were found.
eu: Ez da baliozko ostalaririk aurkitu.

en: No.
eu: Ez.

en: None
eu: Bat ere ez

en: OPTIONS
eu: AUKERAK

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
eu: Urruneko saio-hasierako pantailetan kolorea sareko trafikoa murrizteko bakarrik konfiguratu

en: Only accept user owned files and directories
eu: Erabiltzailearen fitxategiak eta direktorioak bakarrik onartzen ditu.

en: Only color on remote displays
eu: Kolorea urruneko pantailetan bakarrik

en: Only root wants to run gdm
eu: Root-ak bakarrik nahi du gdm exekutatzea

en: Open a session to the selected host
eu: Ireki saio bat hautatutako ostalariarentzat

en: Options
eu: Aukerak

en: Other
eu: Beste bat

en: Other|POSIX/C English
eu: Bestelakoak|POSIX/C Ingelesa

en: PID file:
eu: PID fitxategia:

en: POST session scripts directory:
eu: POST saio-script-en direktorioa:

en: PRE session scripts directory:
eu: PRE saio-script-en direktorioa:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Paths
eu: Bide-izenak

en: Permissions:
eu: Baimenak:

en: Pick a Font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

en: Ping interval (minutes):
eu: Ping egiteko tartea (minutuak):

en: Ping to %s failed, whacking display!
eu: huts egin du %s(e)n ping egitean; pantaila ixten!

en: Please enter your username
eu: Sartu zure erabiltzaile-izena

en: Please insert 25 cents to log in.
eu: Sartu 25 zentimo saioa hasteko.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
eu: Itxaron: XDMCP gaituta duten ostalariak sare lokalean eskaneatzen...

en: Position
eu: Kokalekua

en: Probe the network
eu: Probatu sarea

en: Quit
eu: Irten

en: Quiver on failure
eu: Huts egitean dar-dar egin

en: Reboot
eu: Berrabiarazi

en: Reboot command:
eu: Berrabiarazi komandoa:

en: Reboot your computer
eu: Berrabiarazi ordenagailua

en: Reboot...
eu: Berrabiarazi...

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Remember this setting
eu: Gogoratu ezarpen hau

en: Remove session
eu: Kendu saioa

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
eu: Eskatutako %s zerbitzariak ez du baimenik zerbitzari malguak erabiltzeko;zerbitzari estandarra erabiltzen.

en: Rescan
eu: Berreskaneatu

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Restart after logout
eu: Berrabiarazi saiotik irtendakoan

en: Restart now
eu: Berrabiarazi orain

en: Retry delay:
eu: Berriro saiatzeko atzerapena:

en: Revert settings
eu: Itzuli ezarpenetara

en: Revert to Factory Settings
eu: Itzuli fabrikako ezarpenetara

en: Revert to settings in the configuration file
eu: Itzuli konfigurazio-fitxategiko ezarpenetara

en: Revert to settings that were shipped with your system
eu: Itzuli sistemak berarekin ekarri zituen ezarpenetara

en: Root $PATH:
eu: Root-aren $PATH:

en: Root login disallowed on display '%s'
eu: Root-ak ez du gisa saioa '%s' pantailan hasteko baimenik

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
eu: Exekutatu broadcast zeharkakoaren ordez (hautatzailea)

en: Run in background
eu: Atzeko planoan exekutatu

en: Running %s for %s on %s
eu: %s exekutatzen %s(e)rako %s(e)n

en: SOCKET
eu: SOCKETa

en: STRING
eu: KATEA

en: Scale background image to fit
eu: Eskalatu atzeko planoko irudia, doitzeko

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
eu: Eskalatu atzeko planoa pantaila osora doitzeko. Hori egiten ez baduzu, irudia mosaiko-moduan azalduko da atzeko planoan.

en: Scan every 'x' seconds:
eu: Eskaneatu 'x' segundoz behin:

en: Script to run when X is crashing:
eu: X bertan behera gelditzen denean exekutatu behar den script-a:

en: Seconds before login:
eu: Saioa hasi aurreko segundoak:

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Select GNOME session
eu: Hautatu GNOME saioa

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
eu: Hautatu GTK+ gai-fitxategia (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
eu: Hautatu direktorio bat sistema osoko saio-script-ekin erabiltzeko

en: Select a file containing Locale information
eu: Hautatu lokalari buruzko informazioa duen fitxategia

en: Select a logo to be displayed during login
eu: Hautatu saio-hasieran bistaratuko den logotipoa

en: Select a photo
eu: Hautatu argazki bat

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
eu: Hautatu argazki bat aurpegi-arakatzailean erakusteko:

en: Select an image for users with no 'face'
eu: Hautatu irudi bat 'aurpegirik' gabeko erabiltzaileentzat

en: Select how relaxed permissions are
eu: Hautatu erlaxazio-baimenak nolakoak diren

en: Selected session name:
eu: Hautatutako saio-izena:

en: Send a query to the local network and list all servers that respond
eu: Bidali eskaera bat sare lokalera eta zerrendatu erantzuten duten zerbitzari guztiak

en: Send the specified protocol command to gdm
eu: Bidali zehaztutako protokolo-komandoa gdm-ra

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s.  Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
eu: Zerbitzariaren autentifikazio-direktorioa (daemon/ServAuthDir) %s gisakonfiguratuta dago, baina ez da ez %s erabiltzailearena, ez %s taldearena. Zuzendu jabetza edo gdm-ren %s konfigurazioa, eta berrabiarazi gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: Zerbitzariaren autentifikazio-direktorioa (daemon/ServAuthDir) %s gisakonfiguratuta dago, baina ez dago horrelakorik.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: Zerbitzariaren autentifikazio-direktorioa (daemon/ServAuthDir) %s gisa konfiguratuta dago, baina hori ez da direktorioa.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
eu: Ez da '%s' zerbitzari-izena aurkitu; zerbitzari estandarra erabiltzen

en: Servers
eu: Zerbitzariak

en: Session
eu: Saioa

en: Session configuration
eu: Saioaren konfigurazioa

en: Session directory:
eu: Saio-direktorioa:

en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Set the initial position of the login window to the values below
eu: Konfiguratu saio-hasierako leihoaren hasierako kokalekua jarraian azaltzen diren balioen arabera

en: Setup my GDM Face
eu: Konfiguratu GDMren aurpegia

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
eu: GDMren (saioa hasteko kudeatzailearen) aurpegi-arakatzailean agertuko den irudia ezartzen du

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
eu: GDMek ongietorrian autentifikazio-erroreak erakutsi behar dituen erabakitzen du

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
eu: Erakutsi erabiltzailearen aurpegi-irudien arakatzailea.Erabiltzaileek beraien irudiak hemen ipin ditzakete: ~/.gnome/photo

en: Show choosable user images (enable face browser)
eu: Erakutsi erabiltzailearen irudi hautagarriak (gaitu aurpegi-arakatzailea)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
eu: Erakutsi "Sistema" menua.  Menu honek itzali, berrabiarazi eta konfigurazioa elementuak ditu

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
eu: Erakutsi 'sistema' menua (berrabiarazteko, itzaltzeko, etab.)

en: Show the Gnome Chooser session, if a session named 'Gnome' is present
eu: Erakutsi Gnome-ren Hautatzailea saioa, 'Gnome' izeneko saioa bertan badago

en: Show the Gnome failsafe session
eu: Erakutsi Gnome-ren failsafe saioa

en: Show the Xterm failsafe session
eu: Erakutsi Xterm Failsafe saioa

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
eu: Erakutsi titulu-barra saio-hasierako leihoan.  Deskonektatuta badago, erabiltzaileak ezingo du saio-hasierako leihoa lekuz aldatu edo ikonotu

en: Show title bar on login window
eu: Erakutsi titulu-barra saio-hasierako leihoan

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
eu: Itzali ordenagailua, eta orduan desaktibatu.

en: Shut down...
eu: Itzali...

en: Socket for xdm communication
eu: xdm komunikaziorako socket-a

en: Standard X server:
eu: X zerbitzari estandarra:

en: Standard server
eu: Zerbitzari estandarra

en: Static Servers (servers to always run)
eu: Zerbitzari estatikoak (beti exekutatu behar diren zerbitzariak)

en: Suspend command:
eu: Eseki komandoa:

en: Suspend your computer
eu: Eseki ordenagailua

en: Suspend...
eu: Eseki...

en: System
eu: Sistema

en: TYPE
eu: MOTA

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
eu: X zerbitzariak huts egin du.  Beharbada ez da ondo konfiguratuta egongo.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
eu: X zerbitzaria ez dago erabilgarri, gdm gaizki konfiguratuta egongo da.

en: The Xnest server.  This is a server that can run inside another server, used for the flexible nested login.
eu: Xnest zerbitzaria.  Beste zerbitzari batean exekuta daitekeen zerbitzaria da; saio-hasiera habiaratu malguarentzat erabilia.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
eu: X zerbitzari malguen baimendutako mugara iritsi da.

en: The applied settings cannot take effect until gdm
    is restarted or your computer is rebooted.
    You can restart GDM when all sessions are
    closed (when all users log out) or you can
    restart GDM now (which will kill all current
    sessions)
eu: Aplikatutako ezarpenek ez dute eraginik izango gdm berriro hasi edo
    ordenagailua berrabiarazi arte.
    GDM saio guztiak itxita daudenean 
    (erabiltzaile guztiak saiotik irtendakoan) 
     berrabiaraz dezakezu edo oraintxe(kasu honetan,
    uneko saio guztiak amaituko ditu)

en: The background should be a color
eu: Atzeko planoak kolorea izan behar luke

en: The background should be an image
eu: Atzeko planoak irudia izan behar luke

en: The background should be the standard background
eu: Atzeko planoak estandarra izan behar luke

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
eu: Hautatzailearen bertsioa (%s) ez dator bat daemon-aren bertsioarekin (%s).
    Seguru asko gdm oraintxe berritu duzu.
    Hasi berriro gdm-ren daemon-a edo berrabiarazi ordenagailua.

en: The color to use on the background
eu: Atzeko planoan erabiliko den kolorea

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
eu: Konfigurazio-fitxategiak baliogabeko komando-lerroa dauka
    saio-hasieraren elkarrizketarako, eta horregatik
    komando lehenetsia exekutatu dut.  Konpondu zure konfigurazioa.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
eu: %s konfigurazio-fitxategia  
    ez dago! Balio lehenetsiak erabiltzen.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
eu: Ez da konfigurazioa aurkitu.  GDM lehenespenak
    erabiltzen ari da saio hau exekutatzeko.   Saioa hasi eta
    GDMren konfigurazio-programa duen konfigurazio-fitxategia 
    sortu behar zenuke.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
eu: Saio baten script-aren xehetasunak
    azalduko dira hemen ezkerreko zerrendan
    saio bat hautatzen duzunean.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
eu: Aurpegi-arakatzailea ez dago konfiguratuta,
    eskatu sistema-administratzaileari 
    GDMren konfigurazio-programan gai dezan.

en: The font to use on the welcome message
eu: Ongietorri-mezuan erabiliko den letra-tipoa

en: The gdm group does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: Ez dago gdm-talderik.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: gdm-taldea root izateko konfiguratu da, baina hori ez dago baimenduta segurtasun-arriskua sor baitezake.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: The gdm user does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: Ez dago gdm-erabiltzailerik.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
eu: gdm-erabiltzailea root izateko konfiguratu da, baina hori ez dago baimenduta segurtasun-arriskua sor baitezake.  Zuzendu gdm-ren %s konfigurazioa eta berrabiarazi gdm.

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
eu: Glade interfazearen deskribapen-fitxategiak
    hondatuta dagoela dirudi.
    Egiaztatu instalazioa.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
eu: Glade ui deskribapen-fitxategiak ez du
     "%s" trepetarik.  Tamalez ezin dut jarraitu.
    Egiaztatu instalazioa.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
eu: Ongietorriaren ezarpenek hurrengo bistaratzen direnean
    izango dute eragina.  Beste ezarpenek ez dute eraginik izango
    gdm berriro hasi edo ordenagailua berrabiarazi
    arte

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
eu: Ongietorriaren bertsioa (%s) ez dator bat daemon-aren bertsioarekin (%s).
    Seguru asko gdm oraintxe berritu duzu.
    Berriro hasi gdm-ren daemon-a edo berrabiarazi ordenagailua.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
eu: Ongietorriaren bertsioa (%s) ez dator bat daemon-aren bertsioarekin.
    Seguru asko gdm oraintxe berritu duzu.
    Berriro hasi gdm-ren daemon-a edo berrabiarazi ordenagailua.

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
eu: Aplikazio honen area nagusiak sare lokalean "XDMCP" gaituta duten
    ostalariak erakusten ditu. Horrek erabiltzaileari saioa 
     urrunetik beste ordenagailu batean hasten ahalbidetzen dio, kontsolaren 
     bidez konektaturik balego bezala.
    
    Sarea ostalari berrien bila berreskanea dezakezu 'Berreskaneatu'n klik eginez.
    Ostalaria hautatu duzunean, egin klik "Konektatu"-n ordenagailuan
    saioa hasteko.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
eu: Gdm irakurtzen saiatuko den fitxategiaren gehienezko tamaina.  Hori memorian irakurtzen diren fitxategien kasurako da, izan ere ez duzu nahiko  erabiltzaileek gdm "erasotzea" fitxategi handiak dituelako.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
eu: X zerbitzari habiaratua (Xnest) ezin da zure uneko X zerbitzariarekin konektatu.  Beharbada  X baimen-fitxategia falta zaizu.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
eu: X zerbitzari habiaratua (Xnest) ez dago erabilgarri, edo gdm oker konfiguratuta dago.
    Instalatu Xnest paketea saio-hasiera habiaratua hasteko.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
eu: Baliogabeko saiakera gertatu ondoren, saio-hasiera baimentzeko igaro behar den segundo-kopurua.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
eu: Irudia handiegia da eta sistema-administratzaileak
    ez du onartzen %d byte baino handiagoko irudiak
    aurpegi-arakatzailean erakustea

en: The program to run in the background of the login.
eu: Saio-hasieraren atzeko planoan exekutatuko den programa.

en: The script to run when the server sends a WILLING response to a QUERY.  If this is empty or does not exist, the standard message with the system ID is sent.  Only the first line of output from this script is read.
eu: Zerbitzariak KONTSULTA bati GOGO ONEKO erantzuna bidaltzen dionean exekutatu behar den script-a.  Hutsik badago edo lehendik ez badago, ID sistemaren mezu estandarra bidaliko da.  Script honen lehen irteera-lerroa bakarrik irakurriko da.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
eu: Saio-fitxategia muga handiagoa onartzen duen moduan irakurtzen da.  Horrek esan nahi du inoiz ez dela memorian gordetzen.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
eu: Zehaztutako pantaila-zenbakia okupatuta zegoenez, zerbitzaria %s pantailanabiaraziko da.

en: The system administrator has
    disabled your account.
eu: Sistema-administratzaileak
    zure kontua desgaitu du.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
eu: Sistema-administratzaileak ez du baimenik saioa pantaila honetan hasteko

en: The welcome message displayed on the login window
eu: Saio-hasierako leihoan bistaratutako ongietorri-mezua

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
eu: Badirudi %s pantailan X zerbitzaria exekutatzen ari dela. Beste pantaila batean saiatuko naiz?  Ez erantzuten baduzu, zerbitzaria berriro %s(e)n abiarazten saiatuko naiz.%s

en: There were errors trying to start the X server.
eu: X zerbitzaria abiarazten saiatzean erroreak aurkitu dira.

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
eu: Saio-fitxategietan aldaketak idazterakoan erroreak zeuden.
    Baliteke konfigurazioa bere osotasunean gordeta ez egotea.

en: This is %n
eu: Hau %n da

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
eu: Honako hau GNOMEn sartuko zaituen failsafe saioa da.  Ez dira abio-script-ak irakurriko eta saioa beste modu batean hasi ezin duzunean bakarrik erabiliko dira.  GNOMEk saio 'Lehenetsia' erabiliko du.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
eu: Honako hau terminalean sartuko zaituen Failsafe saioa da.  Ez dira abio-script-ak irakurriko eta saioa beste modu batean hasi ezin duzunean bakarrik erabiliko dira.   Terminaletik irteteko, idatzi 'irten'.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
eu: Honako hau Failsafe Gnome-ren saioa da.
    Gnome-ren saio 'Lehenetsia' 
    abioko script-ak exekutatu gabe hasiko
    duzu.  Hori instalazioko arazoak konpontzeko
    bakarrik da.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
eu: Honako hau Failsafe xterm saioa da.
    Saioa beste modu batera hasi ezin baduzu, 
    saioa terminaleko kontsolan hasiko duzu 
    eta, horrela, sistema konpondu ahal izango duzu.
    Terminal-emulatzailetik irteteko, idatzi
    'exit' eta sartu leihoan.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
eu: Honako hau saio-hasierako leihoak erabili behar lukeen gaia deskribatzen duen GTK+ RC fitxategia da

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
eu: GDMk lokal hau erabiltzen du sisteman zer lokal ezarrita dagoen aurkitu ezinduenean.   Horrek formatu estandarrean egon behar luke, esaterako "en_US"Estatu Batuetako ingelesaren kasuan edo "cs_CZ" txekieraren kasuan

en: This is the standard X server to run when we are not told otherwise.
eu: Bestelakorik esaten ez bazaigu, exekutatu beharreko X zerbitzari estandarra da.

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
eu: Panel honek GDMren oinarrizko sistema-ezarpenak bistaratzen ditu.
    
    Ez aldatu bide-izen horiek, zer egiten ari zaren ziur ez bazaude,konfigurazioaoker egoteak ordenagailuari behar bezala berrabiaraztea galaraz baitiezaioke.
    
    Aukeratu "Oinarrizkoa" ordenagailuaren saio-hasieraren itxura aldatu besterik nahi ez baduzu.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
eu: Panel honek GDM konfiguratzeko oinarrizko aukerak bistaratzen ditu.
    
    Informazio zehatzagoa behar baduzu, hautatu 'aditua' edo 'sistemaren konfigurazioa' goiko zerrendan.
    
    Aukera horiek gutxitan aldatu behar izaten diren GDMren aukera konplexuagoetako batzuk bistaratuko dituzte.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
eu: Panel honek GDMren aukera aurreratuagoak bistaratzen ditu.
    
    Kontuz ibili segurtasun-aukerak manipulatzerakoan, erasotzaileen jomuga bihur zaitezke eta.
    
    Aukeratu "Sistema" GDMren oinarrizko aukerak aldatzeko.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
eu: Saio honen bidez zuzenean GNOMEn, uneko saioan hasiko duzu saioa.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
eu: Saio honen bidez GNOMEn hasiko duzu saioa eta erabili nahi duzun Gnome saioetako bat aukeratzen utziko dizu.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
eu: Horrek konfigurazioan egindako edozein aldaketa hondatuko du.
    Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
eu: Horrek saio honetan egindako edozein aldaketa hondatuko du.
    Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Timed login
eu: Denboraz mugatutako saio-hasiera

en: Timed login:
eu: Denboraz mugatutako saio-hasiera:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
eu: TimedLoginDelay 5 baino txikiagoa zen.  Nik 5 erabiliko dut.

en: Too many X sessions running.
eu: X saio gehiegi ari dira exekutatzen.

en: Unknown error occured.
eu: Errore ezezaguna gertatu da.

en: Unknown server type requested, using standard server.
eu: Zerbitzari-mota ezezaguna eskatu da; zerbitzari estandarra erabiltzen.

en: User %s no longer permitted to access the system
eu: %s erabiltzaileari ez zaio sisteman sartzen utziko

en: User %s not allowed to log in
eu: %s erabiltzaileak ez du saioa hasteko baimenik

en: User %s not permitted to gain access at this time
eu: %s erabiltzaileari ez zaio mementu honetan sartzen utziko

en: User %s will login in %d seconds
eu: %s erabiltzaileak %d segundo barru hasiko du saioa

en: User 'auth' FB directory:
eu: Erabiltzailearen 'auth' FB direktorioa:

en: User 'auth' directory:
eu: Erabiltzailearen 'auth' direktorioa:

en: User 'auth' file:
eu: Erabiltzailearen 'auth' fitxategia:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Welcome message:
eu: Ongietorri-mezua:

en: Welcome to %n
eu: Ongi etorri %n(e)ra

en: Welcome to %s
eu: Ongi etorri %s(e)ra

en: Willing script (optional):
eu: Gogo oneko script-a (hautazkoa):

en: World writable
eu: Edozeinek idatz ditzake

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
eu: X konfigurazio-programa exekutatzen saiatzea nahi duzu?  Kontuan izanhorretarako root-aren pasahitza beharko duzula.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
eu: Saguaren konfigurazio-programa exekutatzen saiatzea nahi duzu?  Kontuan izan horretarako root-aren pasahitza beharko duzula.

en: X position:
eu: X kokalekua:

en: X-server setup
eu: X zerbitzariaren instalazioa

en: XSession
eu: X saioa

en: Xinerama screen:
eu: Xinerama-pantaila:

en: Xnest command line
eu: Xnest komando-lerroa

en: Xnest doesn't exist.
    Please ask your system administrator
    to install it.
eu: Xnest ez dago lehendik.
    Eskatu sistema-administratzaileari
    instalatzeko.

en: Xnest mode
eu: Xnest modua

en: Xnest server:
eu: Xnest zerbitzaria:

en: Y position:
eu: Y kokalekua:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
eu: Saio-direktorioan ez da ezer aurkitu.

en: Yes
eu: Bai

en: You do not seem to be logged in on the console.  Starting a new login only works correctly on the console.
eu: Badirudi saioa ez duzula kontsolan hasi.  Saio-hasiera berri bat kontsolatik bakarrik has daiteke ondo.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
eu: Badirudi eragiketa honetarako behar den autentifikazioa ez duzula.  Beharbada .Xauthority fitxategia ez da ondo konfiguratuta egongo.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
eu: Saio honetarako %s aukeratu duzu, baina ezarpen lehenetsia %s da.
    Etorkizuneko saioetarako %s lehenestea nahi duzu?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
eu: Saio honetarako %s aukeratu duzu.
    %s etorkizuneko saioetarako lehenetsi nahi baduzu,
    exekutatu 'switchdesk' utilitatea
    (Sistema->Mahaigaineko konmutadore-tresna, Panela menuan).

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
eu: Saio-direktorioa aldatu duzu.
    Saio-aldaketa horiek, ordea, lehengo direktorioan
    egongo dira idatzita, Konfigurazioa
    elkarrizketa-koadroa berrabiarazten duzun arte.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
eu: Ez duzu zerbitzari lokalik definitu.
    Hori ez da ideia ona izaten, baldin eta erabiltzaileak 
    saioa kontsola lokalean interfaze grafikoarekin ezin
    hasi izatea eta xdmcp zerbitzua bakarrik
    erabili ahal izatea nahi ez baduzu.
    
    Ziur zaude ezarpen hauek aplikatu nahi dituzula?

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.
    Do you want to log in with the root
    directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless
    you use a failsafe session.
eu: Zure etxeko direktorioa honela zerrendatuta dago:
    '%s'
    baina lehendik ez dagoela dirudi.
    Erro-direktorioa etxeko
    direktorio gisa duzula hasi nahi duzu saioa?
    
    Ezinezkoa da ezerk ere funtzionatzea,
    baldin eta failsafe saioa erabiltzen ari ez bazara.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
eu: Zure saio-mota gogokoena, %s, ez dago ordenagailu honetan instalatuta.
    Etorkizuneko saioetarako %s lehenestea nahi duzu?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
eu: Zure saio-direktorioa falta da edo hutsik dago!
    
    Erabil ditzakezun bi saio daude, baina
    saioa hasi eta gdm-ren konfigurazioa konpondu behar zenuke.

en: _Configuration
eu: _Konfigurazioa

en: basic_settings
eu: oinarrizko_ezarpenak

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
eu: deal_with_x_crashes: XKeepsCrashing script-a exekutatzen

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
eu: deal_with_x_crashes: Failsafe X zerbitzaria %s saiatzen

en: expert
eu: aditua

en: focus_first_x_window: cannot fork
eu: focus_first_x_window: ezin da bikoiztu

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
eu: focus_first_x_window: ezin da %s pantaila ireki

en: gdm already running. Aborting!
eu: gdm dagoeneko exekutatzen. Abortatzen!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
eu: gdm_auth_user_add: Ezin izan da %s cookie-fitxategia blokeatu

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
eu: gdm_auth_user_add: Ezin izan da %s cookie-fitxategia ireki

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
eu: gdm_auth_user_remove: Jaramonik ez %s cookie-fitxategi susmagarriari

en: gdm_child_action: Aborting display %s
eu: gdm_child_action: %s pantaila abortatzen

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
eu: gdm_child_action: Gelditzean huts egin du: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
eu: gdm_child_action: Maisua gelditzen...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
eu: gdm_child_action: Maisua berrabiarazten...

en: gdm_child_action: Master suspending...
eu: gdm_child_action: Maisua esekitzen...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
eu: gdm_child_action: Berrabiarazteak huts egin du: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
eu: gdm_child_action: Berrabiarazi edo gelditu eskaera %s pantailan sistema-menurik ez dagoenean

en: gdm_child_action: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
eu: gdm_child_action: Berriro hasi, berrabiarazi edo gelditu %s pantaila ez-lokaleko eskaera

en: gdm_child_action: Suspend failed: %s
eu: gdm_child_action: Esekitzeak huts egin du: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
eu: gdm_chooser_parse_config: Konfigurazio-fitxategi hau ez dago: %s. Abortatzen.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
eu: gdm_config_parse: %s authdir ez dago. Abortatzen.

en: gdm_config_parse: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be 0750. Aborting.
eu: gdm_config_parse: %s authdir-ek %o baimen okerrak ditu. 0750 izan behar luke. Abortatzen.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
eu: gdm_config_parse: %s authdir ez da direktorioa. Abortatzen.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
eu: gdm_config_parse: %s authdir ez da ez %s erabiltzailearena, ez %s taldearena. Abortatzen.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
eu: gdm_config_parse: Ezin da gdm-taldea (%s) aurkitu. Abortatzen!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
eu: gdm_config_parse: Ezin da gdm-taldea (%s) aurkitu. 'Inor ere ez' saiatzen!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
eu: gdm_config_parse: Ezin da gdm-erabiltzailea (%s) aurkitu. Abortatzen!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
eu: gdm_config_parse: Ezin da gdm erabiltzailea (%s) aurkitu. 'Inor ere ez' saiatzen!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
eu: gdm_config_parse: Baliogabeko zerbitzari-lerroa konfigurazio-fitxategian. Jaramonik ez!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
eu: gdm_config_parse: Ez da authdir-ik zehaztu.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
eu: gdm_config_parse: Konfigurazio-fitxategi hau ez dago: %s. Lehenespenak erabiltzen.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
eu: gdm_config_parse: Ez da ongietorririk zehaztu

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
eu: gdm_config_parse: Ez da saio-direktoriorik zehaztu.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
eu: gdm_config_parse: Root-ak ezin du saioa automatikoki hasi; saio-hasiera automatikoa desaktibatzen

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
eu: gdm_config_parse: Root-ak ezin du saioa automatikoki hasi; denboraz-mugatutako saio-hasiera desaktibatzen

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
eu: gdm_config_parse: Gdm-taldeak ez du root izan behar. Abortatzen!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
eu: gdm_config_parse: Gdm-erabiltzaileak ez du root-a izan behar. Abortatzen!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
eu: gdm_config_parse: Saio-hasieraren atzerapena 5 baino txikiagoa da, beraz 5 erabiliko dut.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
eu: gdm_config_parse: XDMCP gaitu da, nahiz eta ez den XDMCP onartzen; desaktibatzen

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
eu: gdm_config_parse: Xdmcp desgaitua dago eta zerbitzari lokalak definitu gabe. Abortatzen!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
eu: gdm_config_parse_most: Baliogabeko zerbitzari-lerroa konfigurazio-fitxategian. Jaramonik ez!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
eu: gdm_daemonify: bikoizketak() huts egin du!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
eu: gdm_daemonify: setsid()ek huts egin du: %s!

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
eu: gdm_display_manage: Huts egin du gdm-ren menpeko prozesua %s(r)entzat  bikoiztean

en: gdm_error_box: Cannot fork to display error/info box
eu: gdm_error_box: Ezin da errore-/informazio-koadroa bistaratzeko bikoiztu

en: gdm_error_box: Failed to execute self
eu: gdm_error_box: Huts egin du autoexekutatzean

en: gdm_failsafe_question: Cannot fork to display error/info box
eu: gdm_failsafe_question: Ezin da errore-/informazio-koadroa bistaratzeko bikoiztu

en: gdm_failsafe_question: Failed to execute self
eu: gdm_failsafe_question: Huts egin du autoexekutatzean

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
eu: gdm_login_parse_config: Konfigurazio-fitxategi hau ez dago: %s. Lehenespenak erabiltzen.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
eu: gdm_login_session_init: Ez da saio-script-aren direktorioa aurkitu!

en: gdm_parse_enriched_login: Can't fork script process!
eu: gdm_parse_enriched_login: Ezin da script-aren prozesua bikoiztu!

en: gdm_parse_enriched_login: Failed creating pipe
eu: gdm_parse_enriched_login: Huts egin du kanalizazioa sortzean

en: gdm_parse_enriched_login: Failed executing: %s
eu: gdm_parse_enriched_login: Huts egin du honakoa exekutatzean: %s

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
eu: gdm_parse_enriched_string: Kate luzeegia!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
eu: gdm_server_spawn: Ezin da X zerbitzariaren prozesua bikoiztu!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
eu: gdm_server_spawn: Ezin izan da egunkari-fitxategia %s pantailan ireki!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
eu: gdm_server_spawn: Errorea HUP seinalea SIG_DFLen konfiguratzean

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
eu: gdm_server_spawn: Errorea TERM seinalea SIG_DFLen konfiguratzean

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
eu: gdm_server_spawn: Errorea TTIN seinalea SIG_IGNen konfiguratzean

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
eu: gdm_server_spawn: Errorea TTOU seinalea SIG_IGNen konfiguratzean

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
eu: gdm_server_spawn: Errorea USR1 seinalea SIG_IGNen konfiguratzean

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
eu: gdm_server_spawn: X zerbitzaria ez da aurkitu: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
eu: gdm_server_start: Errorea ALRM seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
eu: gdm_server_start: Errorea CHLD seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
eu: gdm_server_start: Errorea USR1 seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
eu: gdm_signals_init: Errorea HUP seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
eu: gdm_signals_init: Errorea INT seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
eu: gdm_signals_init: Errorea TERM seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
eu: gdm_slave_chooser: Ezin da gdmchooser prozesua bikoiztu

en: gdm_slave_chooser: Can't init pipe to gdmchooser
eu: gdm_slave_chooser: Ezin da gdmchooser-erako kanalizazioa hasieratu

en: gdm_slave_chooser: Error starting chooser on display %s
eu: gdm_slave_chooser: Errorea hautatzailea %s pantailan abiaraztean

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
eu: gdm_slave_exec_script: Ezin da script-aren prozesua bikoiztu!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
eu: gdm_slave_exec_script: Huts egin du honakoa hasieratzean: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
eu: gdm_slave_greeter: Ezin da gdmgreeter prozesua bikoiztu

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
eu: gdm_slave_greeter: Ezin da gdmgreeter-erako kanalizazioa hasieratu

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
eu: gdm_slave_greeter: Ongietorria ezin da balio lehenetsi hau erabiliz hasi: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
eu: gdm_slave_greeter: Errorea ongietorria %s pantailan abiaraztean

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
eu: gdm_slave_init: Errorea ALRM seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
eu: gdm_slave_init: Errorea CHLD seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
eu: gdm_slave_init: Errorea TERM/INT seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
eu: gdm_slave_session_start: Autentifikazioa burutu da. Ongietorria ixten

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
eu: gdm_slave_session_start: Ezin izan da %s bihurtu. Abortatzen.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
eu: gdm_slave_session_start: Ezin izan da `%s' saioa aurkitu/exekutatu

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
eu: gdm_slave_session_start: Ezin izan da `%s' saioa hasi

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
eu: gdm_slave_session_start: Errorea erabiltzailearen saioa bikoiztean

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
eu: gdm_slave_session_start: PreSession script-aren exekuzioak hau eman du > 0. Abortatzen.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
eu: gdm_slave_session_start: Erabiltzaileak ez du saioa hasteko baimenik

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
eu: gdm_slave_session_start: Erabiltzaileak autentifikazioa pasatu du, baina getpwnam(%s)ek huts egin du!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
eu: gdm_slave_session_start: ez du Failsafe Gnome saiorako gnome saiorik aurkitu; xterm exekutatzen saiatuko da

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
eu: gdm_slave_wait_for_login: Saio-hasierarik ez/Saio-hasiera okerra

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
eu: gdm_slave_xioerror_handler: Xren ezinbesteko errorea - %s berrabiarazten

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
eu: gdm_xdmcp_close: Ez da XDMCP onartzen

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
eu: gdm_xdmcp_decode: Ezin izan da XDMCP bufferra sortu!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
eu: gdm_xdmcp_decode: Ezin izan da XDMCPren goiburukoa irakurri!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
eu: gdm_xdmcp_decode: XDMCPren bertsio okerra!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
eu: gdm_xdmcp_decode_packet: %s ostalariaren eragiketa-kode ezezaguna

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Bad address
eu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Helbide okerra

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
eu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ezin izan da paketeko baimen-zerrenda atera

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
eu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ezin izan da pantailako helbidea irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
eu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ezin izan da pantailako ataka-zenbakia irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
eu: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Errorea kontrol-baturan

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
eu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Ezin izan da pantaila-zenbakia irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
eu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Ezin izan da saioaren IDa irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
eu: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Baimenik ez duen %s ostalariaren KEEPALIVEa jaso da

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
eu: gdm_xdmcp_handle_manage: Ezin izan da pantaila-mota irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
eu: gdm_xdmcp_handle_manage: Ezin izan da pantaila-zenbakia irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
eu: gdm_xdmcp_handle_manage: Ezin izan da saioaren IDa irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
eu: gdm_xdmcp_handle_manage: Baimenik ez duen %s ostalariaren kudeaketa jaso da

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
eu: gdm_xdmcp_handle_query: Ezin izan da paketeko baimen-zerrenda atera

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
eu: gdm_xdmcp_handle_query: Errorea kontrol-baturan

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan dira autentifikazio-datuak irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan dira autentifikazio-izenak irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan da baimen-zerrenda irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan da bezeroaren helbidea irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan da konexio-mota irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan da pantaila-zenbakia irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Ezin izan da fabrikatzailearen IDa irakurri

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
eu: gdm_xdmcp_handle_request: %s(r)en kontrol-baturak huts egin du

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
eu: gdm_xdmcp_handle_request: Baimenik ez duen %s ostalariaren ESKAERA jaso da

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
eu: gdm_xdmcp_init: Ezin izan da XDMCP socket-arekin lotu!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
eu: gdm_xdmcp_init: Ezin izan da socket-a sortu!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
eu: gdm_xdmcp_init: Ezin izan da zerbitzariaren honako ostalari-izena lortu: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
eu: gdm_xdmcp_init: Ez da XDMCP onartzen

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
eu: gdm_xdmcp_run: Ez da XDMCP onartzen

en: gdmaskpass only runs as root
eu: gdmaskpass root gisa bakarrik exekuta daiteke

en: gl_ES
eu: es_ES

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
eu: %s(r)en initgroups()ek huts egin du. Abortatzen.

en: main: Error setting up CHLD signal handler
eu: nagusia: Errorea CHLD seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: main: Error setting up HUP signal handler
eu: nagusia: Errorea HUP seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: main: Error setting up INT signal handler
eu: nagusia: Errorea INT seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: main: Error setting up TERM signal handler
eu: nagusia: Errorea TERM seinale-maneiatzailea konfiguratzean

en: nn_NO
eu: no_NO

en: system_setup
eu: sistema_konfigurazioa

en: y = Yes or n = No? >
eu: y = Bai edo n = Ez? >
