control-center 1.0 - en to eu translation catalogue (294 entries)

en:     Remove
eu:    Kendu

en:  (Not found)
eu: (Ez du aurkitu)

en:  Browse...
eu:  Arakatu...

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
eu: "%s" ez dago edo ez da exekutagarria.
    Ondo idatzita dagoela ziurtatu eta fitxategi
    hori exekutatzeko behar diren baimenak badituzula egiaztatu.

en: %s (Current)
eu: %s (Unekoa)

en: About
eu: Honi buruz

en: About the GNOME control-center.
eu: GNOMEren Kontrol Zentroari buruz.

en: Acceleration
eu: Azelerazioa

en: Add Application
eu: Gehitu aplikazioa

en: Add Application...
eu: Gehitu aplikazioa...

en: Add MIME Type
eu: Gehitu MIME mota

en: Add New Extension
eu: Luzapen berria gehitzen du

en: Add New MIME Type
eu: MIME mota berria gehitzen du

en: Add New MIME Type...
eu: Gehitu MIME mota berria...

en: Add New Window Manager
eu: Gehitu leiho-kudeatzaile berria

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Another item
eu: Beste elementu bat

en: Application Command:
eu: Aplikazioaren komandoa:

en: Application Name:
eu: Aplikazioaren izena:

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: At the mouse pointer
eu: Saguaren erakuslean

en: Audio mixer
eu: Audio nahaslea

en: Auto
    Preview
eu: Aurrebista
    automatikoa

en: Available Themes
eu: Gai erabilgarriak

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Bad Application Command
eu: Aplikazio-komandoa okerra da

en: Bad Application Name
eu: Aplikazio-izena okerra da

en: Bottom
eu: Behean

en: By Its
eu: Bele

en: COLOR
eu: KOLOREA

en: Can detach and move menus
eu: Menuak mugitu eta desuztartu ditzake

en: Can detach and move toolbars
eu: Tresna-barrak mugitu eta desuztartu ditzake

en: Can open from URI
eu: URItik ireki dezake

en: Can open multiple files
eu: Fitxategi bat baino gehiago ireki ditzake

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
eu: Ezin izan du hbox-a aurkitu fitxategi-hautapen normala erabiliz

en: Catcha
eu: Zahi

en: Center of the screen
eu: Pantailaren erdian ipini

en: Centered
eu: Zentratua

en: Change File Extensions
eu: Aldatu fitxategi-luzapenak

en: Change Icon
eu: Aldatu ikonoa

en: Choose a window manager
eu: Aukeratu leiho-kudeatzailea

en: Click on keypress
eu: Klik tekla sakatzean

en: Click volume
eu: Klik-bolumena

en: Close
eu: Itxi

en: Color
eu: Kolorea

en: Command
eu: Komando

en: Command '%s' failed
eu: '%s' komandoak huts egin du

en: Command cannot be empty
eu: Komandoa ezin da hutsik egon

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Configuration Command:
eu: Konfigurazio-komandoa:

en: Configuration of the desktop's background
eu: Mahaigaineko atzeko planoaren konfigurazioa

en: Configure GNOME's use of sound
eu: Konfiguratu GNOMEren soinu-erabilpena

en: Configure how document types are handled
eu: Dokumentu-motak nola maneiatu konfiguratzen du

en: Configure the global settings of your GNOME applications
eu: Zure GNOME aplikazioen ezarpen orokorrak konfiguratzen ditu

en: Configure the settings of your Multimedia devices
eu: Zure Multimediako gailuen ezarpenak konfiguratzen ditu

en: Configure which programs are used to display URLs
eu: Konfiguratu URLak bistaratzeko erabili beharreko programa

en: Configure your external devices
eu: Kanpoko gailuak konfiguratzen ditu

en: Control Center
eu: Kontrol Zentroa

en: Control Center Menu
eu: Kontrol Zentroaren menua

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
eu: Ezin izan du '%s' abiarazi.
    '%s' leiho-kudeatzailera itzultzen

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
eu: Ezin izan du Laguntzako leiho-kudeatzailea abiarazi.
    Leiho-kudeatzailea eskuz exekutatu. Horretarako
     "Exekutatu programa" aukera dezakezu
    oinaren menuan

en: Default Action
eu: Ekintza lehenetsia

en: Default Action:
eu: Ekintza lehenetsia:

en: Default MDI Mode
eu: MDI modu lehenetsia

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Application
eu: Ezabatu aplikazioa

en: Delete This MIME Type
eu: Ezabatu MIME mota hau

en: Description
eu: Azalpena

en: Description (e.g. Thumper image):
eu: Azalpena (ad.Thumper irudia):

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Desktop Properties manager.
eu: Mahaigaineko propietateen kudeatzailea.

en: Dialog Behavior
eu: Elkarrizketa-koadroaren jokabidea

en: Dialog Layout
eu: Elkarrizketa-koadroaren diseinua

en: Dialog buttons
eu: Elkarrizketa-koadroetako botoiak

en: Dialog buttons have icons
eu: Elkarrizketa-koadroetako botoiek ikonoak dituzte

en: Dialog hints
eu: Elkarrizketa-aholkuak

en: Dialog position
eu: Elkarrizketa-koadroaren kokapena

en: Dialogs
eu: Elkarrizketa-koadroak

en: Dialogs are like other windows
eu: Elkarrizketa-koadroak beste leihoen modukoak dira

en: Dialogs are treated specially by window manager
eu: Leiho-kudeatzaileak trataera berezia emango die elkarrizketei

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Discard all changes
eu: Aldaketa guztiak baztertu

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
eu: Erakutsi horma-papera: mosaikoan, erdian, eskalan edo proportzioan

en: Distribution Version:
eu: Banaketaren bertsioa:

en: Document Handlers
eu: Dokumentu-maneiatzaileak

en: Duration (ms)
eu: Iraupena (m)

en: Edit Application
eu: Editatu aplikazioa

en: Edit Application...
eu: Editatu aplikazioa...

en: Edit Applications List
eu: Editatu aplikazioen zerrenda

en: Edit Components List
eu: Editatu osagaien zerrenda

en: Edit List
eu: Editatu zerrenda

en: Edit Window Manager
eu: Editatu leiho-kudeatzailea

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Eenie
eu: Higa

en: Embossed Logo
eu: Erliebedun Logotipoa

en: Enable auto-repeat
eu: Autoerrepikapena gaitzen du

en: Enable sound server startup
eu: Gaitu Soinu-zerbitzariaren abiaraztea

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
eu: Errorea `url propietateen' capplet-a hasieratzean.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
eu: Errorea ondoko gaia instalatzean:
    '%s'
    %s

en: Event
eu: Gertaera

en: Extension
eu: Luzapena

en: Extension:
eu: Luzapena:

en: Fast
eu: Handia

en: File Extensions
eu: Fitxategi-luzapenak

en: File Types and Programs
eu: Fitxategi-motak eta programak

en: File to Play
eu: Erreproduzitu fitxategia

en: GNOME Control Center
eu: GNOMEren Kontrol Zentroa

en: GNOME MDI Options
eu: GNOME MDI Aukerak

en: General
eu: Orokorra

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
eu: Gradientearen orientazioa: bertikala edo horizontala

en: Help browser
eu: Laguntza-arakatzailea

en: Help browser (new window)
eu: Laguntza-arakatzailea (leiho berria)

en: Help on control-center
eu: Kontrol Zentroari buruzko laguntza

en: Help with '%s' settings
eu: '%s' ezarpenen laguntza

en: Help with the GNOME control-center.
eu: GNOMEren Kontrol Zentroaren laguntza.

en: Help with the current configuration page.
eu: Uneko konfigurazio-orrialdearen laguntza.

en: Home directory doesn't exist!
eu: Ez dago etxeko direktoriorik!

en: Horizontal Gradient
eu: Gradiente horizontala

en: Host Name:
eu: Ostalari-izena:

en: ID
eu: IDa

en: IMAGE
eu: IRUDIA

en: IMAGE-FILE
eu: IRUDI-FITXATEGIA

en: IOR of the control-center
eu: Kontrol Zentroaren IOR

en: Ice WM
eu: WM izotza

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
eu: Jaramonik ez ekintza lehenetsiari.  Hasieratze-saio pertsonalizatuetarako da bakarrik.

en: Initialize session settings
eu: Saioaren ezarpenak hasieratu

en: Install new
    theme...
eu: Instalatu gai
    berria...

en: Item 1
eu: 1. elementua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard Properties
eu: Teklatuaren propietateak

en: Keyboard bell
eu: Teklatu-kanpaia

en: Keyboard click
eu: Teklatu-klika

en: Keyboard repeat rate
eu: Teklatuaren errepikatze-abiadura

en: Large
eu: Handia

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Left handed
eu: Ezkertientzat

en: Left-justify buttons
eu: Botoiak ezkerrean justifikatu

en: Let window manager decide
eu: Laga leiho-kudeatzaileari erabakitzen

en: Look and Feel
eu: Itxura eta Izaera

en: Look and Feel Properties
eu: Itxura eta Izaeraren propietateak

en: MDI notebook tab position
eu: MDI ohar-koadernoaren fitxaren kokapena

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: MODE
eu: MODUA

en: Meenie
eu: Laga

en: Menu Options
eu: Menu-aukerak

en: Menu items have icons
eu: Menuko elementuek ikonoak dituzte

en: Menus have relieved border
eu: Menuek erliebedun ertza dute

en: Modal
eu: Modala

en: Moe
eu: Sega

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Properties
eu: Saguaren propietateak

en: Mouse buttons
eu: Saguaren botoiak

en: Mouse motion
eu: Saguaren mugimendua

en: Multi-capplet id.
eu: Multi-capplet-aren IDa

en: Mynie
eu: Boga

en: Name cannot be empty
eu: Izena ezin da hutsik egon

en: Name:
eu: Izena:

en: Netscape (new window)
eu: Netscape (leiho berria)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
eu: MIME mota berria (adb. irudia/x-thumper):

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
eu: Ezarpen horien laguntza ez dago erabilgarri/instalatuta. Egiaztatu 
    GNOMEren Erabiltzailearen gida sisteman instalatuta duzula.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Notebook
eu: Ohar-koadernoa

en: OK
eu: Ados

en: ORIENT
eu: ORIENTAZIOA

en: One
eu: Baga

en: Open Behavior
eu: Irekitzeko portaera

en: Open With Application
eu: Ireki aplikazioarekin

en: Operating System:
eu: Sistema eragilea:

en: Peripherals
eu: Periferikoak

en: Pitch (Hz)
eu: Intentsitatea (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
eu: Elkarrizketa-koadroak aplikazio-leihoaren gainean jarri, aukera dagoenean

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous window manager did not die
eu: Aurreko leiho-kudeatzailea ez da eten

en: Primary Color
eu: Lehen mailako kolorea

en: Processor Type:
eu: Prozesadore-mota:

en: Protocol
eu: Protokolo

en: Put buttons on edges
eu: Botoiak ertzetan ipini

en: Radio Button 1
eu: 1 irrati-botoia

en: Radio Button 2
eu: 2 irrati-botoia

en: Remove
eu: Kendu

en: Repeat Delay
eu: Errepikapenen arteko tartea

en: Repeat rate
eu: Errepikatze-abiadura

en: Restore mixer levels of Gnome Mixer
eu: Gnome Mixer-en nahaste-mailak leheneratu

en: Revert
eu: Itzuli

en: Revert to System Defaults
eu: Itzuli sistema-lehenespenetara

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
eu: Sistemaren ezarpenetara itzultzean, fitxategi-motetan
    eta programetan egindako aldaketa guztiak galdu egingo dira.
    Itzuli hala ere?

en: Right
eu: Eskuinean

en: Right handed
eu: Eskuintientzat

en: Right-justify buttons
eu: Botoiak eskuinean justifikatu

en: Run Configuration Tool for %s
eu: Exekutatu konfigurazio-tresna hau: %s

en: Sample Button
eu: Mostraren botoia

en: Sample Check Button
eu: Mostraren kontrol-botoia

en: Sample Text Entry Field
eu: Mostran testua idazteko eremua

en: Save Session Later
eu: Gorde saioa gero

en: Save Session Now
eu: Gorde saioa orain

en: Scaled
eu: Eskaladuna

en: Scaled (keep aspect)
eu: Eskaladuna (itxura gordeta)

en: Secondary Color
eu: Bigarren mailako kolorea

en: Select a theme to install
eu: Hautatu instalatu beharreko gaia

en: Select an icon
eu: Hautatu Ikono bat

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
eu: Hautatu menuan agertuko diren "%s" MIME motako aplikazioak

en: Select sound file
eu: Hautatu soinu-fitxategia

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
eu: Hautatu menuan agertuko diren "%s" MIME motako ikuspegiak

en: Select which desktop theme to use
eu: Aukeratu erabili beharreko mahaigaineko gaia

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
eu: Goian hautatutako gaiak probatzeko aurrebista agertzen da hemen.

en: Session
eu: Saioa

en: Session Management Settings
eu: Saio-kudeatzailearen ezarpenak

en: Set
eu: Ezarri

en: Set background image.
eu: Atzeko planoko irudia ezartzen du.

en: Set parameters from saved state and exit
eu: Gordetako egoeraren parametroak ezarri eta irten

en: Sets the default feel of GNOME applications
eu: GNOME aplikazioen izaera lehenetsia ezartzen du

en: Sets the wallpaper to the value specified
eu: Horma-paperari zehaztutako balioak ezartzen dizkio

en: Slow
eu: Txikia

en: Small
eu: Txikia

en: Solid
eu: Solidoa

en: Sorry, no help is available for these settings.
eu: Sentitzen dut, baina ezarpen horiek ez dute laguntzarik.

en: Sound
eu: Soinua

en: Sound Events
eu: Soinu-gertaerak

en: Sound server
eu: Soinu-zerbitzaria

en: Sounds for events
eu: Gertaeren soinuak

en: Specifies end background color for gradient
eu: Atzeko planoaren gradiente-amaierako kolorea zehazten du

en: Specifies the background color
eu: Atzeko planoaren kolorea zehazten du

en: Specify which programs are used to open or view each file type
eu: Fitxategi-mota bakoitza ireki edo ikusteko zein programa erabiliko diren zehazten du

en: Spread buttons out
eu: Botoiak zabaldu

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
eu: %s abiarazten
    (%d segundo denbora agortzeko)

en: Statusbar Options
eu: Egoera-barraren aukerak

en: Statusbar is interactive when possible
eu: Egoera-barra interaktiboa da aukera dagoenean

en: Statusbar progress meter is on the right
eu: Egoera-barraren jardunaren neurgarlua eskuinean dago

en: Submenu
eu: Azpimenua

en: Submenus can be torn off
eu: Azpimenuak mugi daitezke

en: Test
eu: Probatu

en: Test settings
eu: Ezarpenak probatu

en: The GNOME configuration tool
eu: GNOMEren konfigurazio-tresna

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
eu: Idatzitako MIME motak maiuskuladun karaktereak zituen. Maiuskuladun karaktereen ordez minuskuladunak jarri zaizkizu.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
eu: Ezin izan da "%s" komandoa aurkitu.
    Edozein komando-lerrotan balioko duen komandoa erabili behar duzu.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
eu: Ondoko moduluek aldaketak izan dituzte, baina gauzatu gabe daude.  Aldaketok editatu nahi badituzu, egin klik bi aldiz dagokion sarreran.

en: The sound file for this event does not exist.
eu: Gertaera honek ez du soinu-fitxategirik.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
eu: Gertaera honek ez du soinu-fitxategirik.
    Gnome-ren audio paketea instala dezakezu
    soinu lehenetsien sorta bat lortzeko.

en: Theme Selector
eu: Gai-hautatzailea

en: Theme does not exist
eu: Ez dago gairik

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
eu: GNOMEren Kontrol Zentroaren kopia hau ez da soinu-euskarriaz konpilatu

en: Threshold
eu: Muga

en: Tiger
eu: Zohi

en: Tiled
eu: Mosaikoan

en: Toe
eu: Ikimilikiliklik

en: Toolbar Options
eu: Tresna-barraren aukerak

en: Toolbar buttons have relieved border
eu: Tresna-barrako botoiek erliebedun ertza dute

en: Toolbars have line separators
eu: Tresna-barrek marra bereizgarriak dituzte

en: Toolbars have relieved border
eu: Tresna-barrek erliebedun ertza dute

en: Toolbars have text labels
eu: Tresna-barrek testu-etiketak dituzte

en: Top
eu: Goian

en: Toplevel
eu: Goi-maila

en: Try
eu: Saiatu

en: Two
eu: Biga

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
eu: MIME mota honetarako luzapenak idatzi (punturik gabe).
    Luzapen bat baino gehiago idatz ditzakezu zuriune batez bereizita,
    adibidez: html htm

en: URL Handlers
eu: URL Maneiatzaileak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown file format
eu: Fitxategi-formatu ezezaguna

en: Use GNOME to set background
eu: GNOME erabili atzeko planoa konfiguratzeko

en: Use Viewer
eu: Erabili ikustailea

en: Use a gradient fill for the background
eu: Atzeko planoan gradientedun kolorea erabiltzen du

en: Use a solid fill for the background
eu: Atzeko planoan kolore solidoa erabiltzen du

en: Use custom font.
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatua.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
eu: Erabili egoera-barra elkarrizketa-koadroen ordez, aukera dagoenean

en: User Font
eu: Erabiltzailearen letra-tipoa

en: User Interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: User Name:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Vertical Gradient
eu: Gradiente bertikala

en: View as %s
eu: Ikusi honela: %s

en: Volume
eu: Bolumena

en: Wallpaper
eu: Horma-papera

en: Wallpaper Selection
eu: Horma-paperaren hautapena

en: Warning:
eu: Kontuz:

en: Window Manager
eu: Leiho-kudeatzailea

en: Window manager is session managed
eu: Leiho-kudeatzailea saioak kudeatzen du

en: X ID of the socket it's plugged into
eu: entxufatuta dagoen socket-aren X IDa

en: You cannot delete the current Window Manager
eu: Ezin duzu uneko leiho-kudeatzailea ezabatu

en: You must enter a command.
eu: Komandoa idatzi behar duzu.

en: You must enter a name.
eu: Izena idatzi behar duzu.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
eu: Uneko leiho-kudeatzailea aldatu egin da. Aldaketa
    hori gorde nahi baduzu, uneko saioa gorde beharko
    duzu. Horretarako, hautatu "Gorde uneko saioa" menu nagusiko
    "Ezarpenak"en, edo bestela, hautatu "Gorde uneko 
    konfigurazioa" saiotik irteten zarenean.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
eu: Uneko leiho-kudeatzailea aldatu egin da. Aldaketa
    hori gorde nahi baduzu, uneko saioa gorde beharko
    duzu. Berehala egin dezakezu, behealdean duzun "Gorde saioa
    orain" hautatuta, edo geroago gorde dezakezu saioa.  Horretarako,
    aukeratu "Gorde uneko saioa" menu nagusiko "Ezarpenak"en
    barruan, edo bestela, hautatu "Gorde uneko konfigurazioa" 
    saiotik irteten zarenean.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'atzeko planoaren propietateen capplet-a'abiaraztean'.
    abortatzen...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'teklatuaren propietateen capplet-a'abiaraztean'.
    abortatzen...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'saguaren propietateen capplet- a' abiaraztean.
    abortatzen...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'soinu-propietateen capplet-a' abiaraztean.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'wm propietateen capplet-a' abiaraztean'.
    abortatzen...

en: capplet-command to be run.
eu: exekutatu beharreko capplet komandoa.

en: handler:
eu: maneiatzailea:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
eu: capplet-aren IDa - kontrol-zentroak esleitua

en: none
eu: bat ere ez

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
eu: wm propietateen capplet-a: Ezinezkoa leiho-kudeatzailea abiaraztea.
    	'%s' ez da abiarazi

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
eu: wm propietateen capplet-a: Ezin da leiho-kudeatzailea abiarazi.
    	Beste leiho-kudeatzaile bat ari da lanean eta ezin da eten
