gnome-media 1.0.52 - en to ca translation catalogue (276 entries)

en:  untitled.wav
ca:  sensetítol.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
ca: '%s' és un directori.
    Si us plau, introduïu un altre nom de fitxer.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
ca: '%s' és un directori.
    Si us plau, seleccioneu un fitxer de so per obrir.

en: (Scanning)
ca: (Explorant)

en: 3D Effect
ca: Efecte 3D

en: A Volume Unit Meter for ESD
ca: Vúmetre per a l'ESD

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
ca: Una senzilla aplicació per gravar i reproduir so per al GNOME.
    Dedicada al meu gat, Malte.

en: A simple soundrecording program for GNOME
ca: Un senzill programa d'enregistrament de so per al GNOME

en: About
ca: Quant a

en: Action
ca: Acció

en: Add echo
ca: Afegeix eco

en: Add echo to the current sample
ca: Afegeix eco a la mostra actual

en: Adding echo to sample...
ca: Afegint eco a la mostra...

en: Address
ca: Adreça

en: Analog Loopback
ca: Loopback analògic

en: Andreas Hyden <a.hyden@cyberpoint.se>
ca: Andreas Hydén <a.hyden@cyberpoint.se>

en: Artist / Title
ca: Artista / Títol

en: Audio Mixer
ca: Mesclador d'àudio

en: Audioformat:
ca: Format d'àudio:

en: Audioformat:
ca: Format d'àudio:

en: Bass
ca: Greus

en: Bass
ca: Greus

en: CD Player
ca: Reproductor de CD

en: CDDB Data
ca: Dades CDDB

en: CDDB Editor
ca: Editor de la CDDB

en: CDDB Settings
ca: Paràmetres de la CDDB

en: CDDB Status
ca: Estat de la CDDB

en: CDROM device
ca: Dispositiu CDROM

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
ca: No és possible connectar el dimoni del so.
    Si us plau, executeu 'esd' en la línia d'ordres.

en: Cannot load default Helvetica font. Loading any fixed width font.
ca: No es pot carregar el tipus de lletra Helvetica per defecte. S'està carregant qualsevol tipus de lletra d'amplada fixa.

en: Cannot load fixed width font. Exiting.
ca: No es pot carregar el tipus de lletra d'amplada fixa. S'està sortint.

en: Cannot load requested font. Reloading default font.
ca: No es pot carregar el tipus de lletra sol·licitat. S'està carregant el tipus de lletra per defecte.

en: Category:
ca: Categoria:

en: Center
ca: Centre

en: Center Input
ca: Entrada central

en: Change font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: Channels:
ca: Canals:

en: Clear
ca: Esborra

en: Click here to change (restart required):
ca: Feu clic aquí per canviar-ho (cal reiniciar)

en: Close tray
ca: Tanca la safata

en: Connect to the esd server on this host.
ca: Connecta amb el servidor esd en aquest ordinador central.

en: Connecting [%s]
ca: Connectant [%s]

en: Converting file...
ca: Convertint el fitxer...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
ca: Copyright (C)  2000 Andreas Hydén

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
ca: No s'ha pogut trobar '%s'.
    Definiu el camí correcte al sox a les preferències, a la pestanya 'camins'.
    
    Si no teniu sox, no podreu enregistrar ni crear cap efecte.

en: Could not fork child process
ca: No s'ha pogut clonar el procés fill

en: Couldn't remove file: %s
ca: No és possible eliminar el fitxer: %s

en: Create a new sample
ca: Crea una nova mostrar

en: Create new sample
ca: Crea una nova mostra

en: DSP Input
ca: Entrada DSP

en: DSP Output
ca: Sortida DSP

en: Delete CDDB Entry?
ca: Esborrar l'entrada en la CDDB?

en: Digital Loopback
ca: Loopback digital

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
ca: El directori %s no existeix.
    El voleu utilitzar de totes formes?

en: Disc ID
ca: ID del disc

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
ca: Informació del disc (%02u:%02u minuts)

en: Disc Title
ca: Títol del disc

en: Disconnecting [%s]
ca: Desconnectant [%s]

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Don't show this message again.
ca: No tornis a mostrar aquest missatge.

en: ESD Server Host
ca: Servidor central ESD

en: ESD Volume Meter
ca: Mesurador de volum de l'ESD

en: Echo
ca: Eco

en: Edit
ca: Edita

en: Effect
ca: Efecte

en: Effects
ca: Efectes

en: Eject
ca: Expulsa

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
ca: Error en accedir al CDROM.
    Si us plau, comproveu que el suport per al CDROM
    està compilat al nucli, i que teniu
    permís d'accés a aquest dispositiu.
    
    Motiu: %s

en: Error connecting [%s]
ca: Error en connectar [%s]

en: Error querying [%s]
ca: Error en consultar [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
ca: Error en llegir $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
ca: Error en llegir [%s]

en: Error saving sound file
ca: Error en desar el fitxer de so

en: Exit
ca: Surt

en: Exit this program
ca: Surt del programa

en: FILE
ca: FITXER

en: Fader
ca: Esvaïdor

en: Fast Forward
ca: Avança ràpidament

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
ca: El fitxer %s en el 'mixer command' no existeix.
    El voleu utilitzar de totes formes?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
ca: El fitxer %s en el 'sox command' no existeix.
    El voleu utilitzar de totes formes?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer '%s' ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
ca: El fitxer '%s' no existeix.
    Si us plau, seleccioneu un fitxer de so existent per obrir.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
ca: El fitxer '%s' no existeix; utilitzant el per defecte.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
ca: El format de so del fitxer '%s' no està suportat.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
ca: El fitxer '%s' no és un fitxer de so vàlid.

en: File not saved. Do you want to save it?
ca: Fitxer no desat. Voleu desar-lo?

en: Filename of the CD device
ca: Nom del fitxer del dispositiu CD

en: Forever
ca: Sempre

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GMIX - The Gnome Mixer
ca: GMIX - El Mesclador del Gnome

en: GNOME Sound recorder
ca: Gravadora de so del GNOME

en: GNOME Soundrecorder:
ca: Gravadora de so del GNOME:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
ca: GTCD és l'aplicació reproductora de CD del Gnome. Inclou suport CDDB. Si us plau vegeu el fitxer 'Agraïments' inclòs amb la distribució per a més crèdits.

en: Get CDDB Now
ca: Carrega la CDDB ara

en: Gnome CD Player
ca: Reproductor de CD del Gnome

en: Headphone
ca: Auricular

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide menu on start
ca: Amaga el menú en l'inici

en: Host is %s
ca: L'ordinador central és %s

en: IGain
ca: GuanyE

en: Inactive. %s
ca: Inactiu. %s

en: Info
ca: Informació

en: Input Gain
ca: Guany d'entrada

en: Key
ca: Clau

en: Keybindings
ca: Camps obligatoris

en: Line
ca: Línia

en: Line
ca: Línia

en: Line1
ca: Línia1

en: Line2
ca: Línia2

en: Line3
ca: Línia3

en: Local Database
ca: Base de dades local

en: Lock
ca: Bloca

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Master
ca: Màster

en: Master Digital
ca: Digital màster

en: Master Mono
ca: Mono màster

en: Mic
ca: Micro

en: Mic Gain
ca: Guany del micròfon

en: Mix
ca: Mescla

en: Mixer
ca: Mesclador

en: Mixer Command
ca: Ordre del mesclador

en: Mixer...
ca: Mesclador...

en: Mute
ca: Silenci

en: New
ca: Nou

en: No Disc
ca: Sense disc

en: No match found for %s
ca: No s'ha trobat cap coincidència per a %s

en: Nr of times:
ca: N. de vegades:

en: OGain
ca: GuanyS

en: On exit
ca: En sortir

en: On startup
ca: En engegar

en: Open a vertical version of the meter.
ca: Obre una versió vertical del meter.

en: Open track editor
ca: Obre l'editor de peces

en: Open tray
ca: Obre la safata

en: Output Gain
ca: Guany de sortida

en: PC Speaker
ca: Altaveu del PC

en: Password
ca: Contrasenya

en: Path to mixer:
ca: Camí al mesclador:

en: Path to sox:
ca: Camí al sox:

en: Paths
ca: Camins

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone Output
ca: Sortida del telèfon

en: PhoneIn
ca: Entr.Plat

en: PhoneOut
ca: Sort.Plat

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play CD on startup
ca: Reprodueix un CD en engegar

en: Play current sample
ca: Reprodueix la mostra actual

en: Play-repeating
ca: Reproducció repetida

en: Play/Pause
ca: Reproducció/Pausa

en: Playing
ca: S'està reproduint

en: Playing...
ca: Reproduint...

en: Playlist
ca: Selecció de peces

en: Popup save dialog when recording is finished
ca: Apareix el diàleg de desar quan la gravació s'acaba

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
ca: Apareix un missatge d'avís si la grandària (Mb) de la mostra supera els:

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Program files
ca: Fitxers de programa

en: Querying server [%s]
ca: Servidor de consultes [%s]

en: Quit
ca: Surt

en: Radio
ca: Ràdio

en: Reading reply [%s]
ca: Llegint resposta [%s]

en: Ready for command: %s
ca: Preparat per a l'ordre: %s

en: Rec
ca: Grava

en: Rec.
ca: Enreg.

en: Record
ca: Enregistra

en: Recording
ca: Gravant

en: Recording timeout:
ca: Temps d'espera per gravar:

en: Recording...
ca: Gravant...

en: Refresh List
ca: Refresca la llista

en: Remove
ca: Elimina

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Restore saved mixer levels on startup
ca: Restaura en engegar els nivells desats del mesclador

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Run GNOME mixer
ca: Executa el mesclador del GNOME

en: Run mixer...
ca: Executa el mesclador...

en: SOCKS Server
ca: Servidor SOCKS

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Save sound file
ca: Desa el fitxer de so

en: Saving...
ca: Desant...

en: Select a sound file
ca: Selecciona un fitxer de so

en: Server Settings
ca: Paràmetres del servidor

en: Show handles (restart required)
ca: Mostra les associacions (cal reiniciar)

en: Show sound information
ca: Mostra la informació del so

en: Show soundinfo
ca: Mostra la informació del so

en: Show time
ca: Mostra l'hora

en: Show tooltips
ca: Mostra la informació de les eines

en: Size
ca: Grandària

en: Skip backwards
ca: Salta enrera

en: Skip forwards
ca: Salta endavant

en: Sound
ca: So

en: Sound options
ca: Opcions del so

en: Sound recorder
ca: Enregistradora de so

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
ca: El dispositiu de so no està llest! Si us plau comproveu
    si algun altre programa en funcionament l'està utilitzant.

en: Specify a file to be opened
ca: Especifiqueu un fitxer a obrir

en: Specify a file to start playing
ca: Especifiqueu un fitxer per començar la reproducció

en: Specify a file to start recording
ca: Especifiqueu un fitxer per començar la gravació

en: Specify the X position of the meter.
ca: Especifiqueu la posició X del meter.

en: Specify the Y position of the meter.
ca: Especifiqueu la posició Y del meter.

en: Specify the geometry of the main window
ca: Especifiqueu la geometria de la finestra principal.

en: Spkr
ca: Altav

en: Start playing
ca: Inicia la reproducció

en: Start recording
ca: Inicia l'enregistrement

en: Stop
ca: Atura

en: Stop playing
ca: Atura la reproducció

en: Stop playing/recording
ca: Atura la reproducció/enregistrament

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
ca: Atura la gravació si la grandària (Mb) de la mostra supera els:

en: Stop recording on timeout
ca: Atura la gravació després del temps d'espera

en: Submit
ca: Transmet

en: Submit Information
ca: Transmet la informació

en: Submit information about
    '%s'
ca: Transmet la informació sobre
    '%s'

en: Surround
ca: So envolvent

en: Surround Input
ca: Entrada envolvent

en: Synth
ca: Sintz

en: TCD - The Gnome CD Player
ca: TCD - El reproductor CD del Gnome

en: Temp dir:
ca: Directori temporal:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
ca: El directori temporal %s és un fitxer.
    El voleu utilitzar de totes formes?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
ca: La grandària de la mostra actual és més gran de %i Mb!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
ca: Aquest és un mesclador per a dispositius de so OSS

en: Time
ca: Temps

en: Timeout: %s
ca: Temps d'espera: %s

en: Title
ca: Títol

en: To:
ca: A:

en: Track %d
ca: Peça %d

en: Track Editor
ca: Editor de peces

en: Track Editor...
ca: Editor de peces...

en: Track Information
ca: Informació de la peça

en: Track/title color
ca: Color del nom de la peça/títol

en: Track/title font
ca: Tipus de lletra del nom de la peça/títol

en: Trebl
ca: Aguts

en: Treble
ca: Aguts

en: Trk
ca: Peça

en: Undo all changes
ca: Desfa tots els canvis

en: Undo all changes made on the current sample
ca: Desfa tots els canvis fets en la mostra actual

en: Undoing all changes...
ca: S'estan desfent tots els canvis...

en: Unknown / Unknown
ca: Desconegut / Desconegut

en: Use HTTP
ca: Utilitza HTTP

en: Use SOCKS
ca: Utilitza SOCKS

en: Use alternate method to play CD
ca: Utilitza el mètode alternatiu per reproduir el CD

en: Use mixer icons
ca: Utilitza les icones del mesclador

en: Use mixer labels
ca: Utilitza les etiquetes del mesclador

en: Use proxy authentication
ca: Utilitza autentificació proxy

en: Use squared law volume control
ca: Utilitza el control de volum de llei quadrada

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Video
ca: Vídeo

en: Vol
ca: Volum

en: Volume
ca: Volum

en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

en: Volume Meter
ca: Volum del Meter

en: Volume Up
ca: Apuja el volum

en: Waiting for reply [%s]
ca: Esperant resposta [%s]

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
ca: Atenció: aquesta versió del gmix s'ha compilat amb
    l'OSS versió %d.%d.%d, i el sistema està treballant amb
    una versió anterior a la 3.6.0.

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
ca: Atenció: aquesta versió del gmix s'ha compilat amb
    l'OSS versió %d.%d.%d, i el sistema està treballant amb
    la versió %d.%d.%d.

en: Woofer
ca: Greus

en: Woofer Input
ca: Entrada de greus

en: X-Position
ca: Posició-X

en: Y-Position
ca: Posició-Y

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
ca: No teniu els permisos adequats (lectura i escriptura) per al directori temporal %s.
    Voleu utilitzar-lo igualment?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
ca: No heu especificat una ordre de mescla. No podreu iniciarel mesclador.
    Voleu fer-ho de totes formes?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
ca: No heu especificat una ordre de sox. No podreu gravar.
    Voleu fer-ho de totes formes?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
ca: No heu especificat un directori temporal. No podreu gravar.
    Voleu fer-ho de totes formes?

en: _New
ca: _Nou

en: don't restore mixer-settings from configuration
ca: no restaura els paràmetres del mesclador des de la configuració

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
ca: no desa els paràmetres del mesclador (modificats) en la configuració

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
ca: inicialitza el(s) mesclador(s) des de la configuració emmagatzemada i surt

en: loop-cd
ca: repetició del CD

en: loop-t
ca: repetició de la peça

en: minutes
ca: minuts

en: mono/stereo
ca: mono/estèreo

en: random
ca: aleatòria

en: restore mixer-settings from configuration
ca: restaura els paràmetres del mesclador des de la configuració

en: stereo
ca: estèreo

en: trk-e
ca: pça-e

en: trk-r
ca: pça-r
