Galeon 0.12 - en to bg translation catalogue (1168 entries)

en: %.2f%% - Downloading
bg: %.2f%% - Изтеглено

en: %dK of %sK bytes at %sK bytes/sec
bg: %dK от %sK байта с %sK байта/сек

en: %s (%d kB loaded)
bg: %s (%d kB заредени)

en: %s (%d tabs)
bg: %s (%d страници)

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
bg: %s (%d%% завършиха, %d kB от %d kB заредено%s)

en: %s (1 tab)
bg: %s (1 страница)

en: %s = URL, %f = destination folder
bg: %s = URL, %f = папка предназначение

en: %s at %s
bg: %s в %s

en: %s at KB/s
bg: %s на KB/s

en: %s not found
bg: %s не е намерен

en: %s not found
bg: %s не е намерен

en: %s of %s
bg: %s от %s

en: , %02d:%02d:%02d remaining
bg: , %02d:%02d:%02d остават

en: ?Subject=Check%20this%20out%21
bg: ?Subject=Interesna%20vruzka

en: A GNOME browser based on Mozilla
bg: Програма -браузър за Интернет на GNOME базирана на Mozilla

en: A file was selected when a folder was expected.
bg: Избран е файл, но се очакваше папка.

en: A folder was selected when a file was expected.
bg: Избрана е папка, но се очакваше файл.

en: AL_T text
bg: AL_T текст

en: A_nimate images
bg: _Анимирани картинки

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
bg: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
    АаБбВвГгДдЕеЖжЗзИиЙйКкЛлМмНнОоПпРрСсТтУуФфХхЦцЧчШшЩщЪъЬьЮюЯя

en: Abandon Changes
bg: Напуска Промени

en: Abort
bg: Прекъсва

en: About _plugins
bg: Относно _plugins

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Accept _from current server only
bg: Прие_ма само от текущият сървър

en: Action
bg: Действие

en: Add
bg: Добавя

en: Add Galeon bookmark
bg: Добавя отметка на Галеон

en: Add _bookmark
bg: Добав_я отметка

en: Add _bookmark here
bg: Добавя от_метка тук

en: Add _folder here
bg: Добавя пап_ка тук

en: Add a bookmark (don't open any window)
bg: Добавя отметка (не отваря прозорец)

en: Add a bookmark for the current page to a specified folder
bg: Добавя отметка за текущата страница за определена папка

en: Add a bookmark for the current page to the default folder
bg: Добавя отметка за текущата страница към подразбиращата се папка

en: Add alias for r_oot bookmark
bg: Добавя псевдоним за основната о_тметка

en: Add bookmark
bg: Добавя отметка

en: Add bookmark for frame
bg: Добавя отметка за рамка

en: Added:
bg: Добавен:

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Afrikaans (af)
bg: Африкаанс (af)

en: Al_ways use these colors
bg: Винаги използ_ва тези цветове

en: Albanian (sq)
bg: Албански (sq)

en: Alias
bg: Псевдоними

en: Alias Error
bg: Грешка в псевдоним

en: All
bg: Всички

en: All Files
bg: Всички Файлове

en: Allow Java code to be executed
bg: Позволява изпълнението на Java код

en: Allow JavaScript code to be executed
bg: Позволява изпълнението на JavaScript код

en: Allow Java_Script
bg: Разрешава Java_Script

en: Allow _Java
bg: Разрешава _Java

en: Allow _Java (requires plugin)
bg: Разрешава _Java (изисква plugin)

en: Allow _popups
bg: Позволява появ_яващи се прозорци

en: Allow cookies from this site
bg: Позволява cookies от този сайт

en: Allow image source
bg: Разрешава изходен код на картинка

en: Allow images from %s
bg: Разрешава картинки от %s

en: Allow images from this site to be loaded
bg: Позволява картинки от този сайт да бъдат заредени

en: Allow pages to create popup windows
bg: Позволява страниците да създават появяващи се прозорци

en: Allow statusbar _messages
bg: Позволява с_ъобщения на лентата за състояние

en: Allowed
bg: Разрешен

en: Alt text
bg: Alt текст

en: Always Use
bg: Използва винаги

en: Always _use this helper
bg: Винаги използва тази помощна програма

en: Always us_e these fonts
bg: Винаги използва тези _шрифтове

en: An error ocurred loading / pasting bookmarks. There was an alias that pointed to an invalid bookmark
bg: Появи се грешка при зареждане / поставяне на отметки. Има псевдоними които сочат към грешна отметка.

en: Animate images continuously
bg: Анимирани картинки непрекъснато

en: Animate images once through
bg: Анимирани картинки еднократно

en: Appendix
bg: Приложение

en: Apply and Close
bg: Използва и Затваря

en: Apply this sheet by default
bg: Отваряй това място по подразбиране

en: Arabic
bg: Арабски

en: Arabic (IBM-864)
bg: Арабски (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
bg: Арабски (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
bg: Арабски (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
bg: Арабски (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
bg: Арабски (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
bg: Арабски (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
bg: Арабски (Windows-1256)

en: Arabic (ar)
bg: Арабски (ar)

en: Armenian (ARMSCII-8)
bg: Арменски (ARMSCII-8)

en: Ask for _destination folder on each download
bg: Пита за _предназначена папка при всяко изтегляне

en: Ask the user
bg: Пита потребител

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
bg: На някой местоположения, такива като зад корпративни firewalls, ще ви се
    наложи да използвате прокси за връзка с Интернет.
    
    Ако не знаете тези настройки, попитайте системният администратор.
    
    Ако не сте сигурен дали дали да използвате прокси, опитайте да
    оставите това поле празно, и ако се налага поставете проксито по-късно
    в настройките на Галеон.

en: At the _bottom of each folder
bg: В дъното на всяка папка

en: At the _top of each folder
bg: На в_ърха за всяка папка

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
bg: Опит за зареждане на URL в съществуващ прозорец на Галеон

en: Author
bg: Автор

en: AutoBookmarks
bg: Автоматични отметки

en: AutoFill Anonymous
bg: Автоматично попълване за анононинен

en: Autoconfigure _URL:
bg: Автококонфигурира _URL:

en: Autodetec_t
bg: А_втоматично откриване

en: Automatically
bg: Автоматично

en: Automatically _wrap around
bg: Автоматично пренася

en: Automatically reload the current site every so often
bg: Автоматично презарежда текущичт сайт понякога

en: Autoreload
bg: Автопрезарежда

en: Available Controls
bg: Разрешава контроли

en: Azerbaijani (az)
bg: Азербайджански (az)

en: Back
bg: Назад

en: Back history
bg: Назад в история

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Baltic (ISO-8859-13)
bg: Балтийски (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
bg: Балтийски (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
bg: Балтийски (Windows-1257)

en: Basque (eu)
bg: Баски (eu)

en: Block cookies from this site
bg: Блокира cookies от този сайт

en: Block image source
bg: Блокира изходен код на картинка

en: Block images from %s
bg: Блокира картинки от %s

en: Block images from this site from being loaded
bg: Блокира картинки от този сайт при зареждането

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Bookmark Name
bg: Име на Отметка

en: Bookmarklets
bg: Отметки

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bookmarks _dock
bg: Док на _Отметки

en: Bottom
bg: На дъното

en: Breton (br)
bg: Бретон (br)

en: Broken
bg: Счупен

en: Browsing
bg: Преглеждане

en: Bulgarian (bg)
bg: Български (bg)

en: Byelorussian (be)
bg: Беларуски (be)

en: Bypass cache
bg: Прескача кеша

en: Bypass cache and proxy
bg: Прескача кеш и прокси

en: Bypass proxy
bg: Прескача прокси

en: C_ut
bg: _Отрязва

en: Cache
bg: Кеш

en: Cancel all pending downloads?
bg: Да прекъсна всички зависнали изтегляния?

en: Cannot find a schema for galeon preferences. 
    Check your gconf setup, look at galeon FAQ for 
    more info
bg: Не мога да намеря схема за настройките на Галеон. 
    Проверете си gconf, вижте в FAQ на Галеон за повече информация

en: Catalan (ca)
bg: Каталунски (ca)

en: Celtic (ISO-8859-14)
bg: Келтски (ISO-8859-14)

en: Central European
bg: Централно европейски

en: Central European (IBM-852)
bg: Централноевропейски (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
bg: Централноевропейски (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
bg: Централноевропейски (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
bg: Централноевропейски (Windows-1250)

en: Certificates
bg: Сертификати

en: Chapter
bg: Глава

en: Charset Encoding
bg: _Кодировка

en: Charsets
bg: Кодова таблица

en: Chinese
bg: Китайски

en: Chinese (zh)
bg: Китайски (zh)

en: Chinese Simplified (GB18030)
bg: Опростен китайски (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
bg: Опростен китайски (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
bg: Опростен китайски (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
bg: Опростен китайски (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
bg: Опростен китайски (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
bg: Традиционен китайски (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
bg: Традиционен китайски (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
bg: Традиционен китайски (EUC-TW)

en: Choose Helper App
bg: Избор на помощно приложение

en: Choose Helper Application
bg: Избор на приложение за помощник

en: Choose destination folder
bg: Избор на отдалечена папка

en: Choose helper application
bg: Избор на помощно приложение

en: Clear
bg: Изчиства

en: Clear _Disk Cache
bg: Изчист_ва Дисков Кеш

en: Clear _Memory Cache
bg: Изчистване на Ке_ша в Паметта

en: Clear location
bg: Изчиства местоположение

en: Clear the console
bg: Изчиства конзолата

en: Clear the location entry field
bg: Изчиства местоположението във входното поле

en: Click to (un)fold
bg: Щракнете за свиване/разтваряне

en: Clone tab
bg: Клонира страница

en: Close Window
bg: Затвори Прозорец

en: Close all Galeon windows
bg: Затваря всички прозорци на Галеон

en: Close dock
bg: Затвори дока

en: Close other tabs
bg: Затваря другите страници

en: Close tab
bg: Затвори страница

en: Close the current tab or window
bg: Затваря текущата страница или прозорец

en: Colors
bg: Цветове

en: Completions
bg: Завършвания

en: Configure Proxy Settings
bg: Конфигуриране на Настройки за Прокси

en: Configure the application
bg: Конфигуриране на приложението

en: Confirm Session Open
bg: Подтвърждава Отворена Сесия

en: Confirm Window Close
bg: Подтвърждава Затваряне на Прозорец

en: Contents
bg: Съдържания

en: Control how proxies should be used
bg: Контрол за използване на прокси

en: Control whether images are animated
bg: Контрол дали картинките са анимирани

en: Control whether images are displayed
bg: Контрол дали картинките са показани

en: Coo_kie Sites
bg: Coo_kie Сайтове

en: Cookie Information
bg: Информация за Cookie

en: Cookie Name
bg: Име на Cookie

en: Cookie management
bg: Управление на Cookie

en: Cookies that are being stored
bg: Cookies които са запазени

en: Copy
bg: Копира

en: Copy destination location
bg: Копира отдалеченото местоположение

en: Copy email address
bg: Копира email адрес

en: Copy frame location
bg: Копира местоположението на рамка

en: Copy image location
bg: Копира местоположението на картинка

en: Copy link location
bg: Копира указателя локално

en: Copy location
bg: Копира локално

en: Copy source location
bg: Копира местоположението на източник

en: Copy the selection
bg: Копира избраното

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Could not create a temporary file
bg: Не мога да създам временен файл

en: Could not open file: %s
bg: Не мога да отворя файл: %s

en: Couldn't load any bookmark from that file.
    Make sure that it is in the correct file format.
bg: Не мога да заредя отметка от този файл.
    убедете се, че той е с коректен формат.

en: Couldn't load session from "%s"
bg: Не мога да заредя сесия от "%s"

en: Couldn't save your bookmarks to the specified file!
bg: Не мога да запазя вашите отметки в зададеният файл!

en: Create a new alias
bg: Създаване на нови псевдоними

en: Create a new bookmark
bg: Създаване на нова отметка

en: Create a new folder
bg: Създаване на нова папка

en: Create a new separator
bg: Създаване на нов разделител

en: Create a new tab
bg: Създаване на нова страница

en: Create a new window
bg: Създаване на нов прозорец

en: Create bookmarks from previous session
bg: Създаване на отметки от предишна сесия

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
bg: Създава начален прозорец със зададена геометрия.
    Вижте X(1) за формата на ГЕОМЕТРИЯ.

en: Croatian (MacCroatian)
bg: Хърватски (MacCroatian)

en: Croatian (hr)
bg: Хърватски (hr)

en: Current Controls
bg: Текущи контроли

en: Cut
bg: Отрязва

en: Cut the selection
bg: Отрязва избраното

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic (IBM-855)
bg: Кирилица (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
bg: Кирилица (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
bg: Кирилица (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
bg: Кирилица/Руски (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
bg: Кирилица/Украински (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
bg: Кирилица/Украински (MacUkrainian)

en: Czech (cs)
bg: Чешки (cs)

en: DYNAMIC
bg: ДИНАМИЧНО

en: D_ebian Packages
bg: Пакети на D_ebian

en: Danish (da)
bg: Датски (da)

en: Default
bg: Подразбиращ

en: Default (recommended)
bg: По подразбиране (препоръчително)

en: Default Dock
bg: Подразбиращ се Док

en: Default Layout
bg: Подразбиращ се Подредба

en: Delete this session
bg: Изтрива тази сесия

en: Destination
bg: Назначение

en: Detach dock
bg: Откачи дока

en: Detach tab
bg: Отдели страницата

en: Detailed proxy configuration
bg: Подробна конфигурация на прокси

en: Details
bg: Подробности

en: Details...
bg: Подробности..

en: Dictionary
bg: Речник

en: Dis_k cache
bg: _Кеш на диск

en: Disable Galeon's crash recovery dialog
bg: Изключва диалога за възстановяване на сесия

en: Discard previous session
bg: Отхвърля предишна сесия

en: Display the latest content of the current page
bg: Показва последното съдържание на текущата страница

en: Displays context menu immediately
bg: Показва контексто меню незабавно

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
bg: Не издига прозореца когато отваря страница при изпълнение на процес в Галеон

en: Dock
bg: Док

en: Does nothing
bg: Не прави нищо

en: Don't Close Window
bg: Не Затваря Прозорец

en: Don't Open Session
bg: Не Отваря Сесия

en: Don't Start Galeon
bg: Не стартира Галеон

en: Don't _ask me confirmation again when removing several bookmarks
bg: Не _ме пита за конфигурацията отново когато премахва няколко отметки

en: Don't ask me again
bg: Не ме питай отново

en: Don't load any images
bg: Не зарежда никакви картинки

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
bg: Не отваря прозорци; вместо това действа като сървър за бързо стартиране в ново копие на Галеон

en: Don't save
bg: Не запазва

en: Done.
bg: Завърши.

en: Down
bg: Затваря

en: Download Paused
bg: Пауза при изтегляне

en: Download link
bg: Изтегля връзка

en: Downloader
bg: Програма за изтегляне на файлове

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Drag handle
bg: Влачи с ръка

en: Drag page location from here
bg: Изтеглете местоположението на страницата тук

en: Duplicate Page
bg: Дублиране на страница

en: Dutch (nl)
bg: Холандски (nl)

en: E_xit
bg: И_злизане

en: East asian
bg: Източна Азия

en: Edit
bg: Редактиране

en: Element properties
bg: Настройки на елемент

en: Enable SSL Version 2
bg: Разрешава SSL Версия 2

en: Enable SSL Version 3
bg: Разрешава SSL Версия 3

en: Enable TLS
bg: Резрешава TLS

en: Enable smart bookmarks _history
bg: Разрешава История на _отметки

en: Enables auto-scrolling
bg: Разрешава авто-скроллиране

en: English (US-ASCII)
bg: Английски (US-ASCII)

en: English (en)
bg: Английски (en)

en: Enter the URL of the location to open:
bg: Въведете местоположението на URL за отваряне:

en: Entry width:
bg: Ширина на запис:

en: Error:
bg: Грешка:

en: Errors
bg: Грешки

en: Esperanto (eo)
bg: Есперанто (eo)

en: Estonian (et)
bg: Естонски (et)

en: Evaluate
bg: Оценка

en: Ever
bg: Винаги

en: Every time
bg: По всяко време

en: Example: .gnome.org, .mozilla.org
bg: Пример: .gnome.org, .mozilla.org

en: Exit
bg: Излизане

en: Exit the program
bg: Излизане от програмата

en: Exit the program, saving the current session
bg: Излиза от програмата, запазвайки текущата сесия

en: Exit with _session
bg: Излиза със _сесия

en: FILE
bg: ФАИЛ

en: FTP download sites
bg: FTP сайтове за изтегляне на файлове

en: Faeroese (fo)
bg: Фаероски (fo)

en: Failed due to connection timeout.
bg: Неуспех поради превишение времето за изчакване.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
bg: Неуспех при опит за комуникация с GTM.
    
    Моля, проверете си инсталацията. Изтеглете я от:
    	http://gtm.sourceforge.net

en: Failed to connect to site.
bg: Неуспех при опит за връзка със сайт.

en: Failed to execute download command.
bg: Грешка при изпълнение на програма за изтегляне.

en: False
bg: Лъжа

en: Farsi (MacFarsi)
bg: Фарси (MacFarsi)

en: Fetch bookmark _icon
bg: Пол_учава икони на отметка

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
bg: Получава икона за отметка за сайта (ако е налично)

en: File
bg: Файл

en: File %s will be overwritten.
    (%li bytes, modified %s)
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
bg: Файла %s ще бъде презаписан.
    (%li байта, модифицирани %s)
    Ако изберете Да, съдържанието ще бъде загубено.
    
    Искате ли да продължите?

en: File transfer
bg: Прехвърляне на файл

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filtering
bg: Филтриране

en: Find
bg: Търси

en: Find _next
bg: Търси _следваща

en: Find bookmarks
bg: Търси отметки

en: Find bookmarks whose
bg: Търси отметки чийто

en: Find entry
bg: Търси запис

en: Find in page
bg: Търси в страница

en: Find pre_vious
bg: Търси _предишна

en: Find text...
bg: Търси текст...

en: Find text:
bg: Търси текст:

en: Find:
bg: Търси:

en: Finnish (fi)
bg: Финландски (fi)

en: First visited
bg: Първо посетен

en: Folder
bg: Папка

en: Folder Name
bg: Име на Папка

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Fonts/Colors
bg: Шрифтове/Цветове

en: Form action
bg: Действие на Форма

en: Forms on this page:
bg: Форма на тази страница

en: Forward
bg: Напред

en: Forward history
bg: Напред в история

en: French (fr)
bg: Френски (fr)

en: Full screen
bg: Пълен екран

en: Fullscreen
bg: Пълен екран

en: Fullscreen mode
bg: Режим на пълен екран

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка в GConf:
      %s

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: GIF Image
bg: GIF Картинка

en: GNOME Default
bg: GNOME по подразбиране

en: GNOME Help Index
bg: GNOME Индекс за Помощ

en: GNOME Integration
bg: Интеграция на GNOME

en: GNOME User's Guide
bg: Ръководство на GNOME за потребители

en: GNOME default
bg: GNOME по подразбиране

en: GNOME help
bg: GNOME помощ

en: Galeon
bg: Галеон

en: Galeon Bookmarks Editor
bg: Редактор за отметки на Галеон

en: Galeon Crash Recovery
bg: Възстановява Галеон при грешка

en: Galeon Downloader
bg: Програма за изтегляне на файлове на Галеон

en: Galeon Nautilus view
bg: Изглед на Галеон в Nautilus

en: Galeon Nautilus view factory
bg: Фабрика за изглед на Галеон в Nautilus

en: Galeon New User
bg: Нов потребител на Галеон

en: Galeon Web Browser
bg: Галеон - програма браузер за Web

en: Galeon _FAQ
bg: Галеон _FAQ

en: Galeon _home page
bg: Дома_шна страница на Галеон

en: Galeon _manual
bg: Р_ъководство на Галеон

en: Galeon already running, using existing process
bg: Галеон вече е в изпълнение, използващ съществуващ процес

en: Galeon appears to have crashed or
    been killed the last time it was run.
bg: Изглежда Галеон е прекъснал по грешка или е бил убит при 
    последното използване.

en: Galeon can be configured as your default web browser when
    using other GNOME applications.
    
    Which protocols would you like Galeon to handle?
bg: Гален може да бъде конфигуриран като ваша подразбираща се
    програма за web преглед използвайки други GNOME приложения.
    
    Кой протоколи предпочитате Галеон да поддържа?

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
bg: Галеон може да импортира вашите отметки от Netscape или Mozilla.
    Вие също може да импортирате накой настройки от Netscape.
    
    Искате ли това?

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
bg: Галеон не може да поддържа този протокол,
    и няма зададено поддържане на GNOME

en: Galeon content view component
bg: Компонент за преглед съдържание на Галеон

en: Galeon content view component's factory
bg: Фабрика на компоненти за преглед на съдържание в Галеон

en: Galeon object already active, server registration failed
bg: Галеон вече е активен, регистрацията на сървъра пропадна

en: Galeon question
bg: Въпрос на Галеон

en: Galeon remote startup failed.
    
    Try exiting other OAF applications
    (e.g. Evolution and Nautilus), and running
    "oaf-slay" from the command line.
bg: Отдалеченото изпълнение на Галеон пропадна.
    
    Опитайте да изпълните друго OAF приложение
    (например Evolution и Nautilus), и изпълнете
    "oaf-slay" от команден ред.

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
bg: Галеон е стартиран!
    
    
    
    Галеон притежава много настройки който могат да
    бъдат установени от менюто за Настройки.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
bg: Галеон използва "Отметки" за лесно търсене в Интернет
    
    Вие може да създадете лента с инструменти съдържаща полезни 
    адреси за търсене (по-късно вие може да ги редактирате от редактора
    на отметки).

en: Galeon's old bookmarks format
bg: Формат на стари отметки за Галеон

en: Galician (gl)
bg: Галски (gl)

en: General
bg: Основни

en: Georgian (GEOSTD8)
bg: Грузински (GEOSTD8)

en: German (de)
bg: Немски (de)

en: Get icon
bg: Взема икона

en: Glossary
bg: Речник

en: Go
bg: Отиди

en: Go To In-Page Bookmark
bg: Отива на отметка в страница

en: Go To Selected URL
bg: Отиди на избрания URL

en: Go back - Right button: History
bg: Отиди назад - Десен бутон: История

en: Go back in history
bg: Отиди назад в история

en: Go back several pages
bg: Отива назад няколко страници

en: Go forward - Right button: History
bg: Отива напред - Десен бутон: история

en: Go forward in history
bg: Отива напред в история

en: Go forward several pages
bg: Отива напред няколко страници

en: Go to specified location
bg: Отива на зададеното местоположение

en: Go to the Galeon homepage
bg: Отива на домашната страница на Галеон

en: Go to your home page
bg: Отива на домашна страница

en: Go up a level from the current location
bg: Отива едно ниво нагоре от текущото местоположение

en: Goes back in history
bg: Отиди назад в история

en: Google G_roups
bg: Групите на _Google

en: Google I_mages
bg: Картинки на _Google

en: Graphic arts:
bg: Графично оформане:

en: Greek
bg: Гръцки

en: Greek (ISO-8859-7)
bg: Гръцки (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
bg: Гръцки (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
bg: Гръцки (Windows-1253)

en: Greek (el)
bg: Гръцки (el)

en: Group by host
bg: Групиране по хост

en: Gujarati (MacGujarati)
bg: Гуджарати (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
bg: Гуджарати (MacGurmukhi)

en: HTML Files
bg: HTML Файлове

en: HTML GNOME Documents
bg: HTML GNOME Документи

en: HTTP _version
bg: _HTTP версиия

en: H_ome page
bg: Дома_шна страница

en: Handlers
bg: Поддържащи

en: Hebrew
bg: Еврейски

en: Hebrew (IBM-862)
bg: Еврейски (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
bg: Еврейски (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
bg: Еврейски (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
bg: Еврейски (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
bg: Еврейски (Windows-1255)

en: Hebrew (he)
bg: Еврейски (he)

en: Height
bg: Височина

en: Help
bg: Помощ

en: Helper
bg: Помощна програма

en: Helper processes _URL
bg: Помощник за обработка на _URL

en: Hide toolbar
bg: Скрива лентата с инструменти

en: High
bg: Висок

en: Hindi (MacDevanagari)
bg: Хинди (MacDevanagari)

en: History
bg: История

en: Home
bg: Начало

en: Home Page
bg: Домашна страница

en: Hours
bg: Часове

en: Hungarian (hu)
bg: Унгарски (hu)

en: I_mage properties
bg: Настройки на _картинки

en: I_nformation
bg: И_нформация

en: Icelandic (MacIcelandic)
bg: Исландски (MacIcelandic)

en: Icelandic (is)
bg: Исландски (is)

en: Icons only
bg: Само икони

en: Identif_y as
bg: Идентифика_ция като

en: Ignored
bg: Игнориран

en: Illegal toolbar item type
bg: Грешен тип на обект в лентата за инструменти

en: Image Loading
bg: Зареждане на картинка

en: Image URL
bg: Картинка URL

en: Image blocking management
bg: Управление блокиране на картинка

en: Image tit_le
bg: Заглавие на _картинка

en: Images on this page:
bg: Картинки от тази страница

en: Import Netscape _preferences
bg: Импорт на настройки от Ne_tscape

en: Import bookmarks from _Mozilla
bg: Импорт на отметки от _Mozilla

en: Import bookmarks from _Netscape
bg: Импорт на отметки от _Netscape

en: Import from...
bg: Импорт от...

en: Index
bg: Индекс

en: Indian
bg: Индийски

en: Indonesian (id)
bg: Индонезийски (id)

en: Info
bg: Инфо

en: Info Pages
bg: Инфо Страници

en: Insecure
bg: Незащитен

en: Insert bookmarks here...
bg: Вмъкни отметки тук...

en: Irish (ga)
bg: Ирландски (ga)

en: Italian (it)
bg: Италиански (it)

en: JPEG Image
bg: JPEG Картинка

en: Japanese
bg: Японски

en: Japanese (EUC-JP)
bg: Японски (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
bg: Японски (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
bg: Японски (Shift_JIS)

en: Japanese (ja)
bg: Японски (ja)

en: Java_Script console...
bg: _Javascript конзола...

en: Javascript console
bg: Javascript конзола

en: Keep dialog open after all downloads have finished
bg: Запазва диалога отворен след като завъпшат всички изтегляния

en: Korean
bg: Корейски

en: Korean (EUC-KR)
bg: Корейски (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
bg: Корейски (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
bg: Корейски (JOHAB)

en: Korean (UHC)
bg: Корейски (UHC)

en: Korean (ko)
bg: Корейски (ko)

en: L_ocation
bg: _Местоположение

en: Languages
bg: Езици

en: Last _modified
bg: Последно _модифициран

en: Last three days
bg: Последните три дни

en: Last two days
bg: Последните два дена

en: Last visited
bg: Последно посетен

en: Latvian (lv)
bg: Латвийски (lv)

en: Left
bg: Ляв

en: Li_nk text
bg: _Свързва текст

en: Link _title
bg: Св_рзва заглавие

en: Links
bg: Указатели

en: Links on this page:
bg: Указатели на тази страница:

en: Lithuanian (lt)
bg: Литовски (lt)

en: Load all images
bg: Зарежда всички картинки

en: Load from...
bg: Зареди от...

en: Load images from current server only
bg: Зарежда картинки само от текущия сървър

en: Load pages from the cache instead of over the network
bg: зарежда страници от кеш вместо от мрежата

en: Load selected bookmark in the browser
bg: Зарежда избраната отметка в прегледа

en: Load the given session file
bg: Зарежда зададен файл на сесия

en: Loading site...
bg: Зареждам сайт...

en: Loading tab text _color
bg: Цвят на заглавието на _ареждаща се страница

en: Local disk browsing
bg: Преглед на локалния диск

en: Local files
bg: Локални файлове

en: Location
bg: Местоположение

en: Location entry
bg: Вход за местоположение

en: Log of visited pages
bg: Журнал на посетени сайтове

en: Low
bg: Ниско

en: MIME Type
bg: MIME Тип

en: MIME Types
bg: MIME Типове

en: MIME type: %s
bg: Тип на MIME: %s

en: Macedonian (mk)
bg: Македонски (mk)

en: Mailer
bg: Пощенска програма

en: Malay (ms)
bg: Малайски (ms)

en: Man Pages
bg: Страници с ръководство

en: Manage Certificates ...
bg: Управление на Сертификати...

en: Manual _proxy configuration
bg: Р_ъчно конфигуриране на прокси

en: Match _entire word
bg: Съвпадение за цяла дума

en: Medium
bg: Средно

en: Memor_y cache
bg: Кеш на па_метта

en: Messages
bg: Съобщения

en: Method
bg: Метод

en: Migrate bookmarks and preferences
bg: Мигриране на отметки и настройки

en: Min. Size
bg: Мин. Размер

en: Minutes
bg: Минути

en: Modified:
bg: Модифициран:

en: Month
bg: Месец

en: More Bookmarklets
bg: Повече Отметки

en: More Info About...
bg: Повече информация за..

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Buttons
bg: Бутони на Мишка

en: Mouse Wheel
bg: Колелце на Мишка

en: Move _down
bg: Премес_тва надолу

en: Move _up
bg: Премества _нагоре

en: Move bookmark down
bg: Премества отметката надолу

en: Move bookmark up
bg: Премества отметката нагоре

en: Move tab _left / up
bg: Премести страницата на_ляво/нагоре

en: Move tab _right / down
bg: Премести страницата _надясно/надолу

en: Move the current tab left / up
bg: Премести страницата наляво / нагоре

en: Move the current tab right / down
bg: Премести страницата надясно / надолу

en: Move the current tab to a different window
bg: Премества текущата страница в различен прозорец

en: Move the current tab to a new window
bg: Премества страницата в нов прозорец

en: Mozilla's bookmarks format
bg: Формат на отметки от Mozilla

en: My Portal
bg: Моят Портал

en: N_icknames:
bg: Псевдони_м:

en: N_o proxy for
bg: _Няма прокси за

en: N_otes:
bg: Беле_жки:

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Nautilus theme
bg: Тема на Nautilus

en: Netscape's bookmarks format
bg: Формат на Netscape отметки

en: Network
bg: Мрежа

en: Never
bg: Никога

en: Never animate images
bg: Никога не анимирани картинки

en: Never use proxies
bg: Никога не използва прокси

en: New
bg: Нов

en: New _alias
bg: Нов псе_вдоним

en: New _folder
bg: Нова _папка

en: New _item
bg: Нов з_апис

en: New _separator
bg: Нов _сепаратор

en: New _tab
bg: Нова _страница

en: New a_utobookmarks folder
bg: Нова папка на авт_тоотметки

en: New bar
bg: Нова лента

en: New folder
bg: Нова папка

en: New item
bg: Нов запис

en: New mime item
bg: Нов mime тип

en: Next
bg: Следващ

en: Nicknames:
bg: Псевдоними:

en: No document is loaded
bg: Няма зареден документ

en: None
bg: Без

en: Nordic (ISO-8859-10)
bg: Норвежки (ISO-8859-10)

en: Normal web sites
bg: Нормални web сайтове

en: Norwegian (no)
bg: Норвежки (no)

en: Norwegian/Bokmaal (nb)
bg: Норвежки/Бокмаал (nb)

en: Norwegian/Nynorsk (nn)
bg: Норвежки/Нинорск (nn)

en: Notes:
bg: Отметки:

en: Nothing to close: no opened Galeon windows found.
bg: Нищо за затваряне: не са намерени прозорци на Галеон.

en: Off
bg: Изключено

en: Old versions of this page
bg: Стари версии на тази страница

en: On New Page
bg: На нова страница

en: On Startup
bg: При стартиране

en: Once per session
bg: Един път за сесия

en: One _Level (folders first)
bg: Едно _Ниво (Папките първи)

en: Only change this if you want to access web pages that only accept a limited set of web browsers. You can put any string here.
bg: Сменете това ако искате достъп до web страница за която има ограничение от броя браузери. Вие може да поставите произволен низ.

en: Only enable close _button on current tab
bg: Само разрешава затворените бутони на текущата страница

en: Only in context _menu
bg: Само в контекстно _меню

en: Only show errors
bg: Само показва грешки

en: Only show messages
bg: Само показва съобщения

en: Only show warnings
bg: Само показва предупреждения

en: Op_en session...
bg: От_варя сесия...

en: Open Session
bg: Отваря Сесия

en: Open URL
bg: Отваря URL

en: Open _URL...
bg: Отваря _URL...

en: Open _popups in tabs
bg: Отваря изкачащите прозореци в страници

en: Open a URL
bg: Отваря URL

en: Open a file
bg: Отваря файл

en: Open a new tab in an existing Galeon window
bg: Отваря нова страница в съществуващ прозорец на Галеон

en: Open a new window in an existing Galeon process
bg: Отваря нов прозорец в съществуващ процес на Галеон

en: Open as a panel applet
bg: Отваря като аплет на панел

en: Open folder in My _Portal
bg: Отваря папка в Моят _Портал

en: Open frame in Galeon
bg: Отваря рамка в Галеон

en: Open frame in new tab
bg: Отвари рамката в нова страница

en: Open frame in new window
bg: Отваря рамка в нов прозорец

en: Open frame in window
bg: Отваря рамка в прозорец

en: Open image (%s)
bg: Отвори картинка (%s)

en: Open image in Galeon
bg: Отвари картинката в Галеон

en: Open image in new tab
bg: Отвари картинката в нова страница

en: Open image in new window
bg: Отваря картинка в нов прозорец

en: Open in Galeon
bg: Отваря в Галеон

en: Open in a new tab
bg: Отвари в нова страница

en: Open in a new window
bg: Отваря в нов прозорец

en: Open in new tab
bg: Отвари в нова страница

en: Open in new window
bg: Отваря в нов прозорец

en: Open new browser
bg: Отваря нов браузър

en: Open new tab
bg: Отваря нова страница

en: Open new window
bg: Отваря нов прозорец

en: Open session...
bg: Отваря сесия...

en: Open the Galeon FAQ (Frequently Asked Questions)
bg: Отваря FAQ за Галеон (Често Задавани Въпроси)

en: Open the Galeon manual
bg: Отваря ръководство на Галеон

en: Open the Java console
bg: Отваря Java конзолата

en: Open the JavaScript console
bg: Отваря Javascript конзолата

en: Open the bookmarks editor
bg: Отваря редактор за отметки на Галеон

en: Open the find dialog
bg: Отваря диалог за търсене

en: Open the related links menu
bg: Отваря менюто за свързани указатели

en: Open whole folder in _windows
bg: Отваря цялата папка в п_розорци

en: Opening a session will close all current windows.
    Are you sure you want to proceed?
bg: Отварянето на сесия ще затвори всички текущи прозорци.
    Сигурен ли сте, че искате това?

en: Options
bg: Опции

en: Other
bg: Друг

en: PNG Image
bg: PNG Картинка

en: P_assword Sites
bg: Са_йтове с парола

en: Page Color...
bg: Цвят на страница...

en: Page Freshness?
bg: Освежаване на страница?

en: Page i_nformation...
bg: Страница и_нформация...

en: Page information
bg: Информация за страница

en: Panel mode. Ignoring server mode option.
bg: Режим на панел. Игнорира опцията за режим на сървър.

en: Password
bg: Парола

en: Password management
bg: Управление на парола

en: Passwords
bg: Пароли

en: Paste
bg: Поставя

en: Paste the clipboard
bg: Поставя съдържанието от буфера за обмен

en: Pastes and loads selection as URL
bg: Поставя и зарежда избраното като URL

en: Pause
bg: Пауза

en: Paused
bg: Пауза

en: Performs gestures
bg: Позволява жест

en: Performs gestures, displaying menu on button release
bg: Позволява жестове, показвайки изпълнение на меню на бутон

en: Persistent Data
bg: Данни

en: Persistent Data Manager
bg: Мениджър на данни

en: Personal Toolbar Folder
bg: Персонална папка в лентата с инструменти

en: Pick a Font
bg: Избор на шрифт

en: Pick an image file
bg: Избор на графичен файл

en: Pick the background color
bg: Избор на цвят за фон

en: Pick the color for visited links
bg: Избор на цвят за посетени указатели

en: Pick the color unvisited links
bg: Избор на цвят за непосетени указатели

en: Pick the text color
bg: Избор на цвят за текст

en: Plain Text
bg: Обикновен Текст

en: Please name the bookmark.
bg: Моля, името на отметката.

en: Please name the folder.
bg: Моля, името на папката.

en: Please see the Galeon Manual for a full listing of available expansion characters.
bg: Моля, вижте Ръководството на Галеон за пълен списък от характеристиките му.

en: Please specify a Home Page in the Preferences dialog.
bg: Поставя установената Домашна Страница в диалога за Предпочитани

en: Polish (pl)
bg: Полски (pl)

en: Port
bg: Порт

en: Portuguese (pt)
bg: Португалски (pt)

en: Portuguese of Brazil (pt-BR)
bg: Португалси в Бразилия (pt-BR)

en: Preferences
bg: Настройки

en: Previous
bg: Предишна

en: Print
bg: Печат

en: Print current page
bg: Печат на текущата страница

en: Print the current file
bg: Печат на текущият файл

en: Print the current page
bg: Печат на текущата страница

en: Pro_xy
bg: _Прокси

en: Programs
bg: Програми

en: Properties
bg: Настройки

en: Protocol
bg: Протокол

en: Proxies
bg: Проксита

en: R_eversed relation
bg: _Обърната зависимост

en: Read Cookie for Site
bg: Четене на Cookie за сайт

en: Received
bg: Получено

en: Recent sessions
bg: Последни сесии

en: Recursively (_folders first)
bg: Рекурси_вно (папките първи)

en: Redirecting to site...
bg: Пренасочва към сайт...

en: Refresh icon
bg: Обновява икона

en: Regenerate _autobookmarks
bg: Регенериране на _автоотметки

en: Related _links
bg: Свързани указатели

en: Relation
bg: Зависимост

en: Reload
bg: Презарежда

en: Reload all tabs
bg: Презарежда всички страници

en: Reload all windows
bg: Презарежда всички прозорци

en: Reload frame
bg: Презарежда рамка

en: Reload page every
bg: Презарежда страницата всеки

en: Reload tab
bg: Презарежда страница

en: Reload the current page
bg: Презарежда текущата страница

en: Remaining
bg: Останал

en: Remove
bg: Изтрива

en: Remove _All Cookies
bg: Изтрива всички _Cookies

en: Remove _All Pairs
bg: Премахва _Всички Двойки

en: Remove _All Sites
bg: Изтрива Вс_ички Сайтове

en: Remove and _Block Cookie
bg: Изтрива и Блокира _Cookies

en: Remove bookmark
bg: Изтрива отметка

en: Remove entry
bg: Изтриване на запис

en: Rendering
bg: Рендване

en: Report a bug in Galeon
bg: Съобщение за грешки в Галеон

en: Reset zoom level to 100%
bg: Възстановява ниво на мащаб 100%

en: Restore a previous session from a file
bg: Възстановява предварителна сесия от файл

en: Restore a recently-opened or -saved session
bg: Възстановява наскоро отворена или запазена сесия

en: Restore previous session
bg: Възстановява предишната сесия

en: Resume
bg: Възобновява

en: Resuming...
bg: Възобновява...

en: Revert
bg: Обръща

en: Right
bg: Десен

en: Romanian (ISO-8859-16)
bg: Румънски (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
bg: Румънски (MacRomanian)

en: Romanian (ro)
bg: Румънски (ro)

en: Run Galeon in full screen mode
bg: Изпълнява Галеон в пълноекранен режим

en: Run in _terminal
bg: Изпълнява в _терминал

en: Run in a _terminal
bg: Изпълнява в терминал

en: Run the first time druid again
bg: Стартиране на първоначалният конфигуратор отново.

en: Run with Helper App
bg: Изпълнява с помощно приложение

en: Russian
bg: Руски

en: Russian (ru)
bg: Руски (ru)

en: SGML GNOME Documents
bg: SGML GNOME Документи

en: SSL Protocol versions
bg: SSL версия на Протокол

en: Sa_ve session as...
bg: Запаз_ва сесията като

en: Same as --close, but exits server mode too
bg: Също както - затвори, но излиза от режим на сървър също

en: Save
bg: Запазва

en: Save _as...
bg: Запази като..

en: Save as %s failed
bg: Запази като %s е неуспешно

en: Save as...
bg: Запази като..

en: Save background as...
bg: Запазва фон като...

en: Save bookmark as...
bg: Запазва отметки като...

en: Save folder as...
bg: Запази папката като..

en: Save image as...
bg: Запазва картинка като...

en: Save session as...
bg: Запазва сесия като..

en: Save the current page
bg: Запазва текущата страница

en: Save the current session to a file
bg: Запазва текущата сесия във файл

en: Save to disk
bg: Запазва на диск

en: Save with content
bg: Запазва със съдържанието

en: Saved as %s
bg: Запази като %s

en: Scottish (gd)
bg: Шотландски (gd)

en: Scroll Page (fast)
bg: Придвижване на страница (бързо)

en: Scroll Page (slow)
bg: Придвижване на страница (бавно)

en: Scroll Page (very fast)
bg: Придвижване на страница (много бързо)

en: Scroll Page (very slow)
bg: Придвижване на страница (много бавно)

en: Scroll Page... (variable)
bg: Придвижване на страница (променливо)

en: Scrolls by
bg: Скролира по

en: Search
bg: Търси

en: Search for a string
bg: Търси за низ

en: Search for a word or phrase in the current page
bg: Търси за дума или фраза в текущата страница

en: Search for the next occurrence of a word or phrase in the current page
bg: Търси за следваща дума или фраза в текущата страница

en: Search for the previous occurrence of a word or phrase in the current page
bg: Търси за следваща дума или фраза в текущата страница

en: Seconds
bg: Секунди

en: Section
bg: Участък

en: Secure web sites
bg: Защитени web сайтове

en: Security
bg: Защитен

en: Security level: %s
bg: Ниво на защита: %s

en: Security level: %s
    %s
bg: Ниво на защита: %s
    %s

en: Select Animation Folder
bg: Избор на анимирана папка

en: Select Download Folder
bg: Избор на папка за изтегляне

en: Select a file to add
bg: Изберете файл за добавяне

en: Select all
bg: Избира всичко

en: Select all text in the current page
bg: Избира целият текст в текущата страница

en: Select the destination filename
bg: Избор на отдалечено име на файл

en: Select the file to open
bg: Изберете файл за отваряне

en: Send link to...
bg: Изпраща указател на...

en: Send the current URL by email
bg: Изпраща текущия URL по email

en: Separator
bg: Разделител

en: Serbian (sr)
bg: Сръбски (sr)

en: Servers for which username/password pairs will not be stored
bg: Сървъри за които двойката име/парола няма да бъде запазена

en: Servers from which images will not be loaded
bg: Сървъри от които картинкте няма да бъдат заредени

en: Servers that can and cannot store cookies
bg: Сървъри които могат или не могат да запазват cookies

en: Set In-Page Bookmark
bg: Задава В страница отметка

en: Set current page as home page
bg: Задава текущата страница като домашна

en: Set size of smart bookmark entry
bg: Задава размер на вход за 'smart' отметки

en: Set to "_My Portal"
bg: Задава за "_Моят Портал"

en: Set to _Current Page
bg: Задава за Те_куща Страница

en: Set to default
bg: Задава на подразбираща

en: Setup Complete
bg: Завърши зареждането

en: Shorten all _names by dropping common prefixes
bg: _Съкращава всички имена премахвайки общия префикс

en: Shorten long names by dropping _vowels
bg: Съкращава дългите имена премахвайки гласните

en: Shorten names to fixed _width
bg: Съкращава имена до фиксирана дължина

en: Shorten names to target _length
bg: Съкращава имена до д_ължина

en: Show Folder Actions
bg: Показва Действия на Папка

en: Show _JavaScript entry
bg: Показва Java_Script вход

en: Show _all bookmarks
bg: Показва вси_чки отметки

en: Show _blank page
bg: Показва праз_на страница

en: Show _everything
bg: Показва _всичко

en: Show _home page
bg: Показва домаш_на страница

en: Show _last page
bg: Покава по_следна страница

en: Show _menubar
bg: Показва лента с мен_юта

en: Show _toolbar
bg: Показва лентата с _инструменти

en: Show blan_k page
bg: Показва пра_зна страница

en: Show bookmarks toolbars
bg: Показва лента с инструменти за отметки

en: Show edit bookmarks controls
bg: Показва контролите на редактираните отметки

en: Show everything
bg: Показва всичко

en: Show hom_e page
bg: Показва домаш_на страница

en: Show information about the current site
bg: Показва информация за текущият сайт

en: Show information about the currently installed plugins
bg: Показва информация за текущо инсталираните plugins

en: Show las_t page
bg: Показва п_оследна страница

en: Show menu
bg: Показва меню

en: Show menubar
bg: Показва лента с менюта

en: Show only _this folder
bg: Показва са_мо тази папка

en: Show only _warnings
bg: Показва са_мо предупреждения

en: Show only e_rrors
bg: Показва само гре_шки

en: Show only errors
bg: Показва само грешки

en: Show only m_essages
bg: Показва само с_ъобщения

en: Show only messages
bg: Показва само съобщения

en: Show only warnings
bg: Показва само предупреждения

en: Show statusbar
bg: Показва лентата за с_ъстояние

en: Show toolbars
bg: Показва лентата с _инструменти

en: Shows bookmarks
bg: Показва отметки

en: Simplified Chinese
bg: Опростен китайски

en: Site
bg: Сайт

en: Site not found.
bg: Сайта не е намерен

en: Size
bg: Размер

en: Slovak (sk)
bg: Словашки (sk)

en: Slovenian (sl)
bg: Словенски (sl)

en: Smart Bookmarks
bg: Отметки

en: Smart Bookmarks Toolbar
bg: Лента с инструменти за отметки

en: Soc_ks host
bg: Soc_ks хост

en: Sort fold_er
bg: _Сортира папка

en: Source URL
bg: URL Източник

en: South European (ISO-8859-3)
bg: Южноевропейски (ISO-8859-3)

en: Spanish (es)
bg: Испански (es)

en: Specify stylesheet settings for the current page
bg: Задава настройки на stylesheet за текущата страница

en: Speed
bg: Скорост

en: Spinner
bg: Индикатор за зареждане

en: Start
bg: Старт

en: Start Galeon
bg: Стартира Галеон

en: Starting download...
bg: Започна изтегляне...

en: Status
bg: Статус

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop all tabs
bg: Спира всички страници

en: Stop all windows
bg: Спира всички прозорци

en: Stop current data transfer
bg: Спира текущото прехвърляне на данни

en: Stop the loading of the current page
bg: Спира зареждането от текущата страница

en: Stylesheets on this page:
bg: 'Stylesheets' на тази страница:

en: Subsection
bg: Подрайон

en: Swedish (sv)
bg: Шведски (sv)

en: Switch to the next tab
bg: Превключва на следваща страница

en: Switch to the previous tab
bg: Превключва на предишна страница

en: TIME
bg: ВРЕМЕ

en: T_ools
bg: _Инструменти

en: Tab Colors
bg: Цветове на страниците

en: Tab Names
bg: Имена на страниците

en: Tabbed Browsing
bg: Използвай страници при разглеждане

en: Tabs
bg: Страници

en: Tamil (ta)
bg: Тамилски (ta)

en: Target lan_guage
bg: Превключва на _език

en: Target t_ype
bg: Превключва на _тип

en: Text _beside icons
bg: Тек_ст зад икони

en: Text _under icons
bg: Текс_т под икони

en: Text beside icons
bg: Текст зад икони

en: Text only
bg: Само текст

en: Text under icons
bg: Текст под икони

en: Thai
bg: Тайландски

en: Thai (TIS-620)
bg: Тайландски (TIS-620)

en: The URL %s has MIME type %s
bg: URL %s има MIME тип %s

en: The following bookmarks will be deleted. Please, make sure that no important information will be lost.
bg: Следните отметки ще бъдат изтрити. Моля, убедете се, че нама да загубите важна информация.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
bg: Зададеният протокол е наразпознаваем.
    
    Искате ли да опитате с подразбиращо се GNOME?

en: The specified path does not exist.
bg: Зададеният път не съществува.

en: The version of Mozilla Galeon was compiled against (%s) does not match the detected version (%s).
    
    You may experience segfaults and other oddities.  Please test with a matching version of Mozilla before reporting any bugs.
    
    Continue anyway?
bg: Версията на Mozilla (%s), спрямо която е бил компилиран galeon не съвпадас разпозната версия (%s).
    
    Възможно е да изпитате програмни изключения и други странности. Моля, изпробвайтесъс съвпадаща версия на Mozilla преди да рапортувате каквито и да било грешки. 
    
    Продължение въпреки това?

en: There are multiple tabs open in this window.
    Are you sure you want to close it?
bg: Има много отворени страници в този прозорец.
    Сигурен ли сте, че искате да ги затворите?

en: There is a file bookmarks.xml but no bookmarks.xbel in your ~/.galeon folder.
    This probably means that this is the first time that you run a post 1.0 version
    of Galeon.
    
    The bookmarks format of Galeon has changed to XBEL for enhanced interoperatibility.
    Your old bookmarks file will be loaded now and it will be left untouched for backup.
    
    Please, report any problems.
bg: Има файл bookmarks.xml но не bookmarks.xbel във вашата папка ~/.galeon.
    Това вероятно означава, че вие за първи път изпълнявате врсия 1.0 на Галеон.
    
    Формата на отметките на Галеон са променени в XBEL.
    Вашият файл със стари отметки ще бъде зареден сега и ще остане недокоснат за резрва.
    
    Моля, обадете се ако имате проблеми.

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
bg: Това ще изтрие всичките записи във вашата история.
    Сигурен ли сте, че искате това?

en: Time
bg: Време

en: Time elapsed
bg: Време на изтичане

en: Time of inactivity (in seconds) until the server shuts down itself. Defaults to one hour, use 0 to disable.
bg: Време на неактивност (в секунди) докато сървъра спре. По подразбиране 1 час, използвайте 0 за да забраните.

en: Time remaining
bg: Оставащо време

en: Times visited
bg: Време на посещение

en: Title
bg: Зглавие

en: Today
bg: Днес

en: Toggle bookmark toolbars visibility
bg: Превключва на видимост на лента с инструменти за отметки

en: Toggle bookmarks sidebar
bg: Превкючва страничен панел с отметки

en: Toggle full screen mode
bg: Превключва Галеон в пълноекранен режим

en: Toggle fullscreen mode
bg: Превключва Галеон в пълноекранен режим

en: Toggle history sidebar
bg: Превключва на страничен панел с история

en: Toggle menubar visibility
bg: Превключва на видимост за лентата с менюта

en: Toggle statusbar visiblity
bg: Превключва на видимост за лентата статус

en: Toggle toolbar visibility
bg: Превключва на видимост за лентата с инструменти

en: Toolbar Appearance
bg: Появяване на лента с инструменти

en: Toolbar Contents
bg: Съдържание на лентата с инструменти

en: Toolbar Theme
bg: Лента с инструменти за тема

en: Toolbars
bg: Лента с инструменти

en: Top
bg: Горе

en: Traditional Chinese
bg: Традиционен китайски

en: Transferring data from site...
bg: Прехвърляне на данни от сайт...

en: Translate to English
bg: Превод на Английски

en: Translation:
bg: Превод: Борислав Александров <B.Aleksandrov@cnsys.bg>

en: True
bg: Истина

en: Turkish
bg: Турски

en: Turkish (IBM-857)
bg: Турски (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
bg: Турски (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
bg: Турски (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
bg: Турски (Windows-1254)

en: Turkish (tr)
bg: Турски (tr)

en: Two days ago
bg: Преди два дена

en: URL Clicked
bg: Щракнат URL

en: URLs recovered on %Y-%m-%d %X
bg: Възстановени URLs-и на %Y-%m-%d %X

en: U_nderline links
bg: Подчертани _указатели

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Ukrainian (uk)
bg: Украински (uk)

en: Unable to initialize mozilla libraries
bg: Не мога да инициализирам библиотеки на mozilla

en: Unable to save bookmark file.
bg: Немога да запазя файл с отметки

en: Unicode
bg: Уникод

en: Unicode (UTF-16BE)
bg: Уникод (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
bg: Уникод (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
bg: Уникод (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
bg: Уникод (UTF-32LE)

en: Unicode (UTF-7)
bg: Уникод (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Untitled folder
bg: Папка без заглавие

en: Up
bg: Нагоре

en: Update Settings
bg: Настройки на Обновяване

en: Use GNOME Transfer _Manager (GTM)
bg: Използва програма за прехвърляне на съобщения (GTM) за _GNOME

en: Use _GNOME default FTP handler
bg: Използва подразбираща помощна програма на GNOME за FTP

en: Use _Galeon to view GNOME Help documents
bg: Използва _Galeon за преглед на помощна документация на GNOME

en: Use _built-in downloader
bg: Използва вградена програма за изтегляне

en: Use _command
bg: Използва команда

en: Use a different character encoding
bg: Използва различна кодировка

en: Use a different font size
bg: Използва различен размер на шрифт

en: Use automatic proxy configuration
bg: Използва автоматична конфигурация на прокси

en: Use default colors instead of page-requested colors
bg: Използва цвят по подразбиране вместо този от документа

en: Use default fonts instead of page-requested fonts
bg: Използва подразбиращ се шрифт вместо този от документа

en: Use image as background
bg: Използва картинка като фон

en: Use manual proxy configuration
bg: Използва ръчна конфигурация на прокси

en: Use own _colors
bg: Използ_ва свой цвят

en: Use own _fonts
bg: Използва свой _шрифт

en: User Agent Identification
bg: Идентификация на Потребителският Агент

en: User Defined
bg: Потребителски

en: User Interface
bg: Потр. интерфейс

en: Username
bg: Име на потребител

en: Username/password pairs that are being stored
bg: Двойката име/парола които са запазени.

en: Version mismatch!
bg: Грешка във версията!

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Vietnamese (TCVN)
bg: Виетнамски (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
bg: Виетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
bg: Виетнамски (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
bg: Виетнамски (Windows-1258)

en: Vietnamian (vi)
bg: Виетнамски (vi)

en: View Source
bg: Преглед на Изходен Код

en: View _cookies...
bg: Преглед на _cookies...

en: View _passwords...
bg: Преглед на паро_ли..

en: View as Web Page (Galeon)
bg: Изглед като Web Страница (Галеон)

en: View cookie _sites...
bg: Преглед на сайтове с _cookies...

en: View page info
bg: Показва информация за страница

en: View password _sites...
bg: Преглед на сайтове с паро_ли..

en: View sites for which images will not be loaded
bg: Ппеглед на сайтове от които картинки няма да бъдат заредени

en: View sites for which passwords will not be stored
bg: Преглед сайтове за които парола няма да бъде запазена

en: View sites from which cookies will be accepted or rejected
bg: Преглед на сайтове от които cookies ще бъдат приети или отхвърлени

en: View source
bg: Преглед на изходен код

en: View stored cookies
bg: Преглед на запазените cookies

en: View stored passwords
bg: Преглед на запазени пароли

en: View the source code of the current page
bg: Преглед за изходният код на текущата страница

en: Visited:
bg: Посетени:

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: Еврейски (ISO-8859-8)

en: Waiting for authorization...
bg: Очаквам за оторизация...

en: Walloon (wa)
bg: Валонски (wa)

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Web Page (Galeon)
bg: Web Страница (Галеон)

en: Web Page Viewer (Galeon)
bg: Програма за Преглед на Web Страница (Галеон)

en: Week
bg: Седмица

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
bg: Добре дошли в Галеон!
    
    
    
    Галеон е програма-браузър за работа в Интернет на GNOME
    базирана на рендващата машина на Mozilla
    
    Следващите страници ще ви помогнат да си настроите Galeon.

en: Western
bg: Западно европейски

en: Western (IBM-850)
bg: Западноевропейски (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
bg: Западеноевропейски (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
bg: Западеноевропейски (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
bg: Западно европейски (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
bg: Западно европейски (Windows-1252)

en: What do you want to do with it?
bg: Какво искате да правите с него?

en: When Adding Bookmarks
bg: Когато Добавя Отметки

en: Wi_dth
bg: _Ширина

en: Width
bg: Ширина

en: Windowed mode
bg: Режим на Прозорци

en: Windows
bg: Прозорци

en: XBEL bookmarks format
bg: XBEL формат на отметки

en: XBEL bookmarks root
bg: XBEL корен на отметки

en: Yanko Kaneti <yaneti@declera.com>
bg: Янко Канети <yaneti@declera.com>

en: Yes
bg: Да

en: Yesterday
bg: Вчера

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
bg: Вие може да получите изрично завършване като натиснете TAB

en: Your current set of bookmarks will be merged with the contents of %s.
    Do you want to continue?
bg: Вашите текущи отметки ще бъдат обединени със съдържанието от %s.
    Искате ли да продължите?

en: Your current set of bookmarks will be replaced with the contents of %s.
    Do you want to continue?
bg: Вашите текущи отметки ще бъдат заменени със съдържанието от %s.
    Искате ли да продължите?

en: Zoom control
bg: Контрол на мащаб

en: Zoom in
bg: Увеличи

en: Zoom on First Image...
bg: Мащаб на Първа картинка...

en: Zoom out
bg: Намали

en: _About...
bg: _Относно

en: _Add
bg: _Добавя

en: _Add bookmark to
bg: _Добавя отметка за

en: _Add to context menu
bg: _Добавя към контекстното меню

en: _Address
bg: _Адрес

en: _Allow cookies from this site
bg: Поз_волява cookies от този сайт

en: _Allow images from this site
bg: По_зволява картинки от този сайт

en: _Allow popups
bg: Позволява появ_яващи се прозорци

en: _Always
bg: _Винаги

en: _Always accept
bg: Ви_наги приема

en: _Always do the same with this type of file
bg: Вина_ги прави това с този тип файл

en: _Always load
bg: Вина_ги зарежда

en: _Always save session at exit
bg: _Винаги запазва сесията при излизане

en: _Always show tabs
bg: Вина_ги показва заглавия на страниците

en: _Always use this helper in future
bg: Винаг_и използва този помощник за в бъдеще

en: _Appearance
bg: _Появяване

en: _Ask user
bg: Пита _потребител

en: _Ask user for a title
bg: Пита _потребител за заглавие

en: _Auto
bg: _Авто

en: _Autocompletion enabled
bg: Разрешава авто_матично завършване

en: _Automatic proxy configuration
bg: _Автоматична конфигурация на Прокси

en: _Autoreload enabled
bg: Разрешава автоматично презареждане

en: _Autoreload...
bg: _Автопрезарежда...

en: _Back
bg: _Назад

en: _Background
bg: _Фон

en: _Block cookies from this site
bg: Бло_кира cookies от този сайт

en: _Block images from this site
bg: _Блокира картинки от този сайт

en: _Bookmarklets Collection (requires JavaScript)
bg: Колекция на отметки (изисква JavaScript)

en: _Bookmarks
bg: От_метки

en: _Bookmarks toolbars
bg: Лен_та с инструменти за отметки

en: _Clear
bg: _Изчиства

en: _Clear History
bg: Из_чистване на История

en: _Clear history
bg: Из_чистване на история

en: _Clear smart bookmarks after use
bg: Изчиства _отметки след употреба

en: _Close
bg: З_атвори

en: _Collapse all categories
bg: Св_ива всички категории

en: _Compare page
bg: _Сравняване на страница

en: _Continuously
bg: Непр_екъснато

en: _Copy
bg: К_опира

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
bg: Създаване на лента с инструменти за отметки?

en: _Days before expiring history items
bg: _Дни преди да изтече времето на записи в историята

en: _Default charset
bg: Подразбираща се кодова таблица

en: _Default font
bg: Подразбиращ се шрифт

en: _Delete
bg: _Изтрива

en: _Detach tab
bg: Отдели страницата в прозорец

en: _Dictionary
bg: _Речник

en: _Disabled
bg: _Забранен

en: _Display close buttons on tabs
bg: _Показва затворените бутони на страниците

en: _Dock
bg: _Док

en: _Don't import bookmarks
bg: Не им_портира отметки

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit bookmarks...
bg: Редакт_иране на отметки...

en: _Edit toolbar...
bg: Редактиране на ле_нта с инструменти..

en: _Edit...
bg: Ред_актиране..

en: _Enable proxy keep-alive
bg: Разрешава "_keep-alive" прокси

en: _Encoding
bg: _Кодировка

en: _Expand all categories
bg: Раз_ширява всички категории

en: _Expires
bg: Из_тичане

en: _External program
bg: Външна про_грама

en: _FTP proxy
bg: _FTP прокси

en: _Fantasy
bg: Фан_тастично

en: _File
bg: _Файл

en: _Find bookmarks...
bg: _Търсене на отметки...

en: _Find...
bg: _Търси....

en: _Find:
bg: Т_ърси:

en: _Fold bookmark
bg: _Сгъва отметка

en: _Folder
bg: Па_пка

en: _Folder actions
bg: Де_йствия за папка

en: _Forms
bg: _Форми

en: _Forward
bg: Н_апред

en: _From current server only
bg: С_амо от текущия сървър

en: _Full screen
bg: _Пълен екран

en: _GNOME helpers
bg: _GNOME помощни програми

en: _General
bg: _Основни

en: _Go
bg: _Отиди

en: _Go to bookmark target
bg: Отиди на от_метка

en: _Group by host
bg: Гр_упа по хост

en: _HTTP proxy
bg: _HTTP прокси

en: _Height
bg: _Височина

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Helper runs in a terminal
bg: Помо_щните програми се изпълняват в терминал

en: _History dock
bg: История _Док

en: _History...
bg: _История

en: _Host
bg: _Хост

en: _Icons only
bg: Сам_о икони

en: _Image
bg: К_артинка

en: _Image Sites
bg: Са_йтове с картинка

en: _Images
bg: _Картинки

en: _Import bookmarks...
bg: Импор_т на отметки

en: _In
bg: _В

en: _Insert new tabs after current tab
bg: _Вмъкни на нова страница след текущата

en: _Java console...
bg: _Java конзола...

en: _Jump to new tabs automatically
bg: Автоматичен пре_ход към нови страници

en: _Keep fullscreen window above all other windows
bg: _Запазва прозорец с "пълен екран" над всички останали

en: _Keep location entry on main toolbar
bg: _Запазва местоположението в главната лента с инструменти

en: _Language encoding
bg: Език за _кодировка

en: _Link properties
bg: Настройки на указател

en: _Links
bg: Указа_тели

en: _LinuxPackages
bg: Пакети на _Linux

en: _Load from current server only
bg: Зарежда само от текущия сървър

en: _Load images
bg: _Зарежда картинки

en: _MIME type
bg: _MIME тип

en: _Mail handler
bg: По_щенска програма

en: _Manual
bg: _Ръчно

en: _Match upper/lower case
bg: Съвпадение със значение за малки/големи букви

en: _Menubar
bg: _Ленат с менюта

en: _Middle button
bg: _Среден бутон

en: _Middle-click opens link into new tab
bg: _Среден клавиш отваря връзка в нова страница

en: _Monospace
bg: _Фиксиран

en: _Move tab to another window
bg: Премес_тва страницата в отделен прозорец

en: _Name
bg: _Име

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Never
bg: _Никога

en: _Never accept
bg: _Никога не приема

en: _Never load
bg: _Никога не зарежда

en: _Never show this warning again
bg: _Никога не показва това съобщение отново

en: _New
bg: _Нов

en: _New window
bg: Н_ов прозорец

en: _Next tab
bg: Следва_ща страница

en: _No proxies
bg: _Няма прокси

en: _None
bg: Б_ез

en: _Once
bg: _Еднократно

en: _One Level
bg: П_ърво ниво

en: _Open whole folder in tabs
bg: Отваря ц_ялата папка в отделни страници

en: _Open...
bg: _Отвори

en: _Other application
bg: _Друго приложение

en: _Out
bg: _Извън

en: _Page source
bg: И_зходен код на страницата

en: _Passwords
bg: Парол_и

en: _Paste
bg: По_ставя

en: _Path
bg: П_ът

en: _Preferences...
bg: _Настройки...

en: _Previous tab
bg: Пред_ишна страница

en: _Print...
bg: Пе_чат..

en: _Processes URL
bg: Обработване на _URL

en: _RPMFind
bg: Намиране на _RPM

en: _Recursively
bg: Ре_курсивно

en: _Relation
bg: _Зависимост

en: _Reload
bg: Пре_зарежда

en: _Remember passwords
bg: Запомня парол_и

en: _Remove
bg: _Изтрива

en: _Remove Cookie
bg: Изтриване на Co_okie

en: _Remove Pair
bg: Изтрива_не на Двойка

en: _Remove Site
bg: Изтрива_не на сайт

en: _Remove all these bookmarks
bg: Изтрива всички тези отметки

en: _Remove bookmark
bg: Изтр_ива отметка

en: _Remove bookmark folder
bg: _Изтрива папка на отметка

en: _Report a bug
bg: С_ъобщение за грешки

en: _Rerun first time druid...
bg: Връ_ща към началния конфигуратор..

en: _Resize entry...
bg: _Оразмери полето...

en: _Revert
bg: _Обърни

en: _Right button
bg: Де_сен бутон

en: _Run with helper
bg: _Изпълнява с помощна програма

en: _SSL proxy
bg: _SSL прокси

en: _Save
bg: _Запази

en: _Save to disk
bg: _Запазва на диск

en: _Search in frames
bg: Търси в р_амка

en: _Select all
bg: _Избира всичко

en: _Server secure
bg: Защитен с_ървър

en: _Set as default folder
bg: За_дава подразбираща се папка

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _Settings...
bg: _Настройки...

en: _Shorten long names by looking for common separators
bg: Съкращава дългите имена търсейки за общи разделители

en: _Show alternatives window as you type
bg: _Показва алтернативен прозорец

en: _Show as toolbar
bg: Показва като лентата с _инструменти

en: _Show editing controls
bg: Показва ред_актираните контроли

en: _Statusbar
bg: Ле_нта за състоянието

en: _Stock Quotes
bg: _Борсови извлечения

en: _Stop
bg: _Стоп

en: _Tab
bg: _Страница

en: _Tabs appear along
bg: Списъкът със страници се появява

en: _Text
bg: _Текст

en: _Text only
bg: _Само текст

en: _Time:
bg: Вре_ме:

en: _Title
bg: _Заглавие

en: _Toolbar
bg: Л_ента с инструменти

en: _Unfold bookmark
bg: _Разгъва отметка

en: _Unviewed tab text color
bg: _Цвят на заглавие за нова страница

en: _Unvisited link
bg: _Непосетен указател

en: _Up
bg: На_горе

en: _Use built-in FTP handler
bg: Използва вградена F_TP програма

en: _Use external program to view source files
bg: _Използва външна програма за преглед на файлове с изходен код

en: _Use page title
bg: И_зползва заглавие на страница

en: _View
bg: И_зглед

en: _View image sites...
bg: Преглед на сайтове с _картинки

en: _View long description...
bg: Прегле_д на дълго описание...

en: _View with helper application
bg: Преглед с помо_щна програма

en: _Visited link
bg: _Посетен указател

en: _Warn before accepting a cookie
bg: _Предупреждава преди да приеме cookie

en: _Will open in
bg: _Ще отворя в

en: _Work offline
bg: Работа в o_ffline

en: _Zoom
bg: _Мащаб

en: `%s' does not exist or is not a valid image file
bg: `%s' не съществува или не е валиден графичен файл

en: contains
bg: съдържат

en: disabled
bg: забранен

en: doesn't contain
bg: не съдържа

en: ends with
bg: завършват с

en: f_ile
bg: фа_йл

en: is
bg: е

en: is not
bg: не е

en: lines
bg: редове

en: mozilla summary info
bg: обобщена информация на mozilla

en: name
bg: име

en: name of icon for the mozilla view
bg: име на икона за преглед на mozilla

en: nicknames
bg: псевдоними

en: notes
bg: бележки

en: pages
bg: страници

en: starts with
bg: сапочва с
