control-center 1.0 - en to bg translation catalogue (273 entries)

en:     Remove
bg:     Изтрива

en:  (Not found)
bg:  (Не е намерен)

en:  Browse...
bg:  Преглед...

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
bg: "%s" не съществува или не е изпълнима.
    Проверете си правописа и се убедете, че имате
    права за изпълнение на този файл.

en: %s (Current)
bg: %s (Текущ)

en: About
bg: За

en: About the GNOME control-center.
bg: За Контролен център на GNOME

en: Acceleration
bg: Ускорение

en: Add Application
bg: Добавя Приложение

en: Add Application...
bg: Добавя приложение...

en: Add MIME Type
bg: Добавя MIME тип

en: Add New Extension
bg: Добавя ново разширение

en: Add New MIME Type
bg: Добавя нов MIME тип

en: Add New MIME Type...
bg: Добавя нов MIME тип...

en: Add New Window Manager
bg: Добавя нов мениджър на прозорци

en: Add...
bg: Добавя...

en: Another item
bg: Друг обект

en: Application Command:
bg: Команда на приложение:

en: Application Name:
bg: Име на Приложение:

en: Applications
bg: Приложения

en: At the mouse pointer
bg: На показалеца на мишката

en: Auto
    Preview
bg: Авто
    Предв. преглед

en: Available Themes
bg: Налични теми

en: Background
bg: Фон

en: Bad Application Command
bg: Грешна команда на приложение

en: Bad Application Name
bg: Грешно име на приложение

en: Bottom
bg: Долу

en: COLOR
bg: ЦВЯТ

en: Can detach and move menus
bg: Променя забавянето на движенията.

en: Can detach and move toolbars
bg: Може да отделя и премества лентата с инструменти

en: Can open from URI
bg: Не мога да отварям от URI

en: Can open multiple files
bg: Не мога да отварям много файлове

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
bg: Не мога да намеря hbox, използвам нормален избор за файл

en: Center of the screen
bg: Центъра на екрана

en: Centered
bg: Центриран

en: Change File Extensions
bg: Променя разширението на файл

en: Change Icon
bg: Променя икона.

en: Choose a window manager
bg: Избор на мениджър на прозорци

en: Click on keypress
bg: Клкване при натиснат клавиш

en: Click volume
bg: Сила на звука

en: Close
bg: Затваря

en: Color
bg: Цвят

en: Command
bg: Команда

en: Command '%s' failed
bg: Командата '%s' е неуспешна

en: Command cannot be empty
bg: Командата не може да бъде празна

en: Command:
bg: Команда:

en: Configuration Command:
bg: Конфигурационна команда:

en: Configuration of the desktop's background
bg: Конфигуриране на фон за работното място

en: Configure GNOME's use of sound
bg: Конфигуриране използването на звук от GNOME

en: Configure how document types are handled
bg: Определя поддръжката на тип документ

en: Configure the global settings of your GNOME applications
bg: Конфигуриране на глобални настройки за вашите приложения на GNOME

en: Configure the settings of your Multimedia devices
bg: Конфигуриране на настройките на мултимедиините устройства

en: Configure which programs are used to display URLs
bg: Конфигурира кои програми се използват за показване на URL-и

en: Configure your external devices
bg: Конфигуриране на външни устройства

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Control Center Menu
bg: Меню на контролен център

en: Default Action
bg: Подразбиращо се действие

en: Default Action:
bg: Подразбиращо се действие:

en: Default MDI Mode
bg: Подразбиращ се MDI режим

en: Default value
bg: Подразбираща се стойност

en: Delete
bg: Изтрива

en: Delete Application
bg: Изтрива приложение...

en: Delete This MIME Type
bg: Изтрива този MIME тип

en: Description
bg: Описание

en: Description (e.g. Thumper image):
bg: Описание:

en: Desktop
bg: Работно място

en: Desktop Properties manager.
bg: Мениджър за настройка на Раб. място

en: Dialog Behavior
bg: Диалог за Поведение

en: Dialog Layout
bg: Диалог за Подредба

en: Dialog buttons
bg: Бутони на Диалог

en: Dialog buttons have icons
bg: Бутоните на Диалога имат икони

en: Dialog hints
bg: Загатвания на диалог

en: Dialog position
bg: Разположение на Диалога

en: Dialogs
bg: Диалози

en: Dialogs are like other windows
bg: Диалозите са като другите прозорци

en: Dialogs are treated specially by window manager
bg: Диалозите се третират специално от мениджъра на прозорци

en: Disabled
bg: Забранен

en: Discard all changes
bg: Отхвърля всички промени

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
bg: Показва тапет: плочест, центриран, машабиран или пропорция

en: Distribution Version:
bg: Версия на дистрибуция:

en: Document Handlers
bg: Поддътжащи програми на документ

en: Duration (ms)
bg: Продължителност (ms)

en: Edit Application
bg: Редактира Приложение

en: Edit Application...
bg: Редактира приложение...

en: Edit Applications List
bg: Редактиране на списъка с приложения

en: Edit Components List
bg: Редактира списъка с компоненти

en: Edit List
bg: Редактиране на списък

en: Edit Window Manager
bg: Редактиране на Мениджъра на прозорци

en: Edit...
bg: Редактира...

en: Enable auto-repeat
bg: Разрешено авто-повторение

en: Enable sound server startup
bg: Разрешава звуков сървър при стартиране

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
bg: Грешка при инициализиране на `url-properties' capplet.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
bg: Грешка при инсталиране на тема:
    '%s'
    %s

en: Event
bg: Събитие

en: Extension
bg: Разширение

en: Extension:
bg: Разширение:

en: Fast
bg: Бързо

en: File Extensions
bg: Разширение на файл

en: File Types and Programs
bg: Тип файлове и Програми

en: File to Play
bg: Файл за просвирване

en: GNOME Control Center
bg: Контролен Център на GNOME

en: GNOME MDI Options
bg: Опции на GNOME MDI

en: General
bg: Основни

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
bg: Ориентация на градиент: вертикална или хоризонтална

en: Help browser
bg: Помощен браузер

en: Help browser (new window)
bg: Помощен браузер (нов прозорец)

en: Help on control-center
bg: Помощ на Контролен център

en: Help with '%s' settings
bg: Помощ с '%s' настройки

en: Help with the GNOME control-center.
bg: Помощ с Контролен център на GNOME

en: Help with the current configuration page.
bg: Помощ с текущата конфигурационна страница.

en: Home directory doesn't exist!
bg: Домашната директория не съществува!

en: Horizontal Gradient
bg: Хоризонтален градиент

en: Host Name:
bg: Име на хост:

en: IMAGE
bg: КАРТИНКА

en: IMAGE-FILE
bg: ФАЙЛ-КАРТИНКА

en: IOR of the control-center
bg: IOR на контролен център

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
bg: Игнорира подразбиращото се действие. Използва се за случайте на init-session

en: Initialize session settings
bg: Настройки за инициализациа на сесия

en: Install new
    theme...
bg: Инсталира нова
    тема...

en: Item 1
bg: Обект 1

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard Properties
bg: Настройка на клавиатура

en: Keyboard bell
bg: Клавиатурен звук

en: Keyboard click
bg: Кликване на калвиатура

en: Keyboard repeat rate
bg: Повторение на клавиш

en: Large
bg: Голяма

en: Left
bg: Ляво

en: Left handed
bg: Лява ръка

en: Left-justify buttons
bg: Ляво подравнени икони

en: Let window manager decide
bg: Нека мениджъра на прозорци да реши

en: Look and Feel
bg: Изглед и Поведение

en: Look and Feel Properties
bg: Настройка на Изглед и Поведение

en: MIME Type
bg: MIME тип

en: MODE
bg: РЕЖИМ

en: Menu Options
bg: Опции на Меню

en: Menu items have icons
bg: Обектите на Меню имат икони

en: Menus have relieved border
bg: Менютата имат рамка

en: Modal
bg: Модален

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Properties
bg: Настройка на мишка

en: Mouse buttons
bg: Бутони на мишка

en: Mouse motion
bg: Бутон на мишка

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Name cannot be empty
bg: Името не може да бъде празно

en: Name:
bg: Име:

en: Netscape (new window)
bg: Netscape (нов прозорец)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
bg: Нов MIME тип (например image/x-thumper):

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
bg: Няма налична Помощ за тези настройки. Моля убедете се, че
    имате инсталирано Потребителско ръководство за GNOME на системата.

en: None
bg: Без

en: OK
bg: Да

en: ORIENT
bg: ОРИЕНТАЦИЯ

en: One
bg: Едно

en: Open Behavior
bg: Поведение при отваряне

en: Open With Application
bg: Отваря с Приложение

en: Operating System:
bg: Операционна ситема:

en: Peripherals
bg: Периферия

en: Pitch (Hz)
bg: Честота (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
bg: Поставя диалога над прозореца на приложението когато е възможно

en: Play
bg: Свири

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Previous window manager did not die
bg: Предишния мениджър на прозорци не е загинал

en: Primary Color
bg: Основен цвят

en: Processor Type:
bg: Тип на процесор:

en: Protocol
bg: Протокол

en: Put buttons on edges
bg: Поставя бутоните в края

en: Radio Button 1
bg: Радио бутон 1

en: Radio Button 2
bg: Радио бутон 2

en: Remove
bg: Премахва

en: Repeat Delay
bg: Задръжка на повторение

en: Repeat rate
bg: Степен на повторение

en: Revert
bg: Обърнат

en: Revert to System Defaults
bg: Възстановява подразбиращите се системни

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
bg: Възстановяването към подразбиращитете се системни ще загуби всички
    промени които сте направили за типа на файла и програми.
    Да възстановя?

en: Right
bg: Дясно

en: Right handed
bg: Дясна ръка

en: Right-justify buttons
bg: Дясно подравнени бутони

en: Run Configuration Tool for %s
bg: Изпълнява конфигурационен инструмент за %s

en: Sample Button
bg: Прост бутон

en: Sample Check Button
bg: Прост бутон за проверка

en: Sample Text Entry Field
bg: Просто поле за въвеждане на текст

en: Save Session Later
bg: Запази сесията по-късно

en: Save Session Now
bg: Запази сесията сега

en: Scaled
bg: Мащабиран

en: Scaled (keep aspect)
bg: Мащабиран (запазва пропорциите)

en: Secondary Color
bg: Допълнителен цвят

en: Select a theme to install
bg: Избор на теми за инсталиране

en: Select an icon
bg: Избор на икона

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
bg: Избор на приложения които ще се появат в менюто за MIME тип "%s"

en: Select sound file
bg: Избор на звуков файл

en: Select which desktop theme to use
bg: Избира коя тема да използва на Раб. място

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
bg: Избраната тема от наличните ще бъде тествана тук.

en: Session
bg: Сесия

en: Session Management Settings
bg: Настройки за мениджър на сесии

en: Set
bg: Задава

en: Set background image.
bg: Задава фонова картинка.

en: Set parameters from saved state and exit
bg: Задава параметри от запазеното състояние и излиза

en: Sets the default feel of GNOME applications
bg: Задава подразбиращите се полета за приложенията на GNOME

en: Sets the wallpaper to the value specified
bg: Установява тапет за зададената стойност

en: Slow
bg: Бавно

en: Small
bg: Малка

en: Solid
bg: Плътен

en: Sorry, no help is available for these settings.
bg: Съжалявам, но няма помощ за тези настройки.

en: Sound
bg: Звук

en: Sound Events
bg: Звукови събития

en: Sound server
bg: Звуков сървър

en: Sounds for events
bg: Звуци за събития

en: Specifies end background color for gradient
bg: Задава краен цвят за фон при градиент

en: Specifies the background color
bg: Задава цвят на фона

en: Specify which programs are used to open or view each file type
bg: Задава кои програми се използват за отваряне или преглед за всеки тип

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
bg: Стартира %s
    (%d секунди остават преди операцията да завърши
    поради изтичане на време за изчакване)

en: Statusbar Options
bg: Опции на лентата за статус

en: Statusbar is interactive when possible
bg: Лентата за състояние е интерактивна когато е възможно

en: Submenu
bg: Подменю

en: Submenus can be torn off
bg: Подменю може да бъде изключено

en: Test
bg: Проверка

en: Test settings
bg: Настройки на тест

en: The GNOME configuration tool
bg: Инструмент за конфигуриране на GNOME

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
bg: Типа на MIME съдържа главни букви. Главните букви са заменени с малки за вас.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
bg: Командата "%s" не може да бъде намерена.
    Вие трябва да използвате команда която може да работи на всеки команден ред.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
bg: Следните модули са били променени, но не са подтвърдени. Ако искате да ги редактирате, моля кликнете двукратно на съответния запис.

en: The sound file for this event does not exist.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува.
    Вие може да инсталирате пакета gnome-audio
    за набор от подразбиращи се звуци

en: Theme Selector
bg: Избор на тема

en: Theme does not exist
bg: Темата не съществува

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
bg: Това копие от Контролен център на GNOME не е компилирано за поддръжка на звук

en: Threshold
bg: Стъпка

en: Tiled
bg: Плочки

en: Toolbar Options
bg: Опции на лентата с инструменти

en: Toolbar buttons have relieved border
bg: Бутоните на лентата с инструменти имат рамка

en: Toolbars have line separators
bg: Лентата с инструменти има разделител на редове

en: Toolbars have relieved border
bg: Лентата с инструменти има рамка

en: Toolbars have text labels
bg: Лентата с инструменти има текстови етикети

en: Top
bg: Горе

en: Toplevel
bg: Горно ниво

en: Try
bg: Опитай

en: Two
bg: Две

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
bg: Въведете раязширението за тизи тип mime (без точка).
    Вие може да въведете няколко разширения разделени от шпация,
    например: html htm

en: URL Handlers
bg: Програми работещи с URL

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unknown file format
bg: Неизвестен формат на файл

en: Use GNOME to set background
bg: Използва GNOME за задаване на фон

en: Use Viewer
bg: Използвана програма за преглед

en: Use a gradient fill for the background
bg: Използва градиентен запълнен за фон

en: Use a solid fill for the background
bg: Използва плътен запълнен за фон

en: Use custom font.
bg: Използва потребителски шрифт.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
bg: Използва лентата за статус вместо диалог когат е възможно

en: User Font
bg: Потребителски шрифт

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: User Name:
bg: Име на потребител:

en: Vertical Gradient
bg: Вертикален градиент

en: View as %s
bg: Преглед като %s

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Wallpaper
bg: Тапет

en: Wallpaper Selection
bg: Избор на тапет

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Window Manager
bg: Мениджър на прозорци

en: Window manager is session managed
bg: Мениджъра на прозорци е мениджър и на сесии.

en: You cannot delete the current Window Manager
bg: Вие не може да изтриете текущия Мениджър на прозорци

en: You must enter a command.
bg: Вие трябва да въведете команда.

en: You must enter a name.
bg: Вие трябва да въведете име.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
bg: Вашият текущ мениджър на прозорци е бил променен. За да запазите промените
    трябва да запазите вашата текуща сесия. Това може да бъде направено като се
    избере "Запази текущата сесия"
    при "Настройки" в главното меню или при излизане от сесия изберете
    "Запази текущата сесия".

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
bg: Вашият текущ мениджър на прозорци е бил променен. За да запазите промените
    трябва да запазите вашата текуща сесия. Това може да бъде направено като се
    избере "Запази сесията сега"
    при "Настройки" в главното меню или при излизане от сесия изберете
    "Запази текущата настройка".

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
bg: появи се грешка при изпълнение на 'background-properties-capplet'.
    прекъсвам...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
bg: появи се грешка по време на инициализация на 'keyboard-properties-capplet'.
    прекъсвам...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
bg: появи се грешка при инициализация на 'mouse-properties-capplet'.
    прекъсвам...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
bg: появи се грешка при инициализиране на 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
bg: появи се грешка по време на стартиране на 'wm-properties-capplet'.
    прекъсвам...

en: capplet-command to be run.
bg: capplet-команда за изпълнение

en: handler:
bg: Поддържаща програма:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
bg: id на capplet -- назначава се от контролният център

en: none
bg: без

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
bg: wm-properties-capplet: Не мога да инициализрам мениджър на прозорци.
    	'%s' не е стартиран

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
bg: wm-properties-capplet: Не мога да инициализрам мениджър на прозорци.
    	Друг мениджър на прозорци вече е стартиран и не може да бъде убит
