Rodent Beta - en to be translation catalogue (143 entries)

en: Desktop
be: Сталец

en: List files only
be: Паказваць толькі файлы

en: Open in New Window
be: Адкрыць у новым вакне

en: Open in New Tab
be: Адкрыць у новай картцы

en: Create a new archive
be: Стварае новы архіў

en: Install
be: Устанавіць

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Information about the program
be: Адлюстроўвае інфармацыю аб праграме

en: Show Information
be: Паказаць зьвесткі

en: Find
be: Шукаць

en: Path
be: Шлях

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Contains the _text
be: Утрымлівае _тэкст

en: Close
be: Закрыць

en: Any
be: Любы

en: Regular
be: Звычайны

en: Symbolic link
be: Знакавая спасылка

en: Select Files...
be: Выбраць файлы...

en: Select folder to search in
be: Выберыце тэчку для пошуку

en: Searching...
be: Пошук...

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: address already in use
be: адрас ужо выкарыстоўваецца

en: Properties
be: Уласьцівасьці

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
be[0]: %'u элемэнт
be[1]: %'u элемэнты
be[2]: %'u элемэнтаў

en: Cancel
be: Скасаваць

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
be: Зьвесткі

en: Name:
be: Назва:

en: Folder
be: Тэчка

en: File Type
be: Тып файла

en: MIME Type
be: MIME-тып

en: Encoding
be: Знаказбор

en: Open with %s
be: Адкрыць у %s

en: None
be: Няма

en: Size
be: Памер

en: Status
be: Статус

en: Date Accessed
be: Дата доступу

en: Permissions
be: Правы доступу

en: Apply changes
be: Ужыць змены

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
be: Уладальнік:

en: Read
be: Чытанне

en: Write
be: Запіс

en: Execute
be: Выканаць

en: Set UID
be: Усталяваць UID

en: Group:
be: Група:

en: Set GID
be: Усталяваць GID

en: Others:
be: Астатнія:

en: Path:
be: Шлях:

en: Owner
be: Уладальнік

en: unknown
be: невядома

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: Icons
be: Значкі

note: //////////////// General
en: General
be: Агульныя

en: General Options
be: Агульныя параметры

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
be: Параметры

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
be: Капіяваць

en: Move
be: Перанесці

en: Symbolic Link
be: Сімвалічная спасылка

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
be: Выдаліць

en: Value
be: Значэнне

en: Personal settings
be: Пэрсанальныя настаўленьні

en: Gigabytes
be: Гігабайты

en: Megabytes
be: Мегабайты

en: Kilobytes
be: Кілабайты

en: The location is empty.
be: Месца пустое.

en: Supply a username and password below.
be: Задайце імя карыстальніка і пароль ніжэй.

en: Username:
be: Карыстальнік:

en: Password:
be: Пароль:

en: Hidden
be: Схавана

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
be: Задзейнічаць элемэнты _падвойным націскам

en: Path to the desktop directory
be: Шлях да тэчкі працоўнага стала

en: Background image
be: Відарыс тла

en: Background color
be: Колер тла

en: Background transparency:
be: Празрыстасць фону:

en: Output
be: Вывад

en: Terminate (TERM)
be: Забіць (TERM)

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: Kill (KILL)
be: Забіць (KILL)

en: Kill
be: Забіць

en: Warning
be: Увага

en: Overwrite
be: Перазапісаць

en: Rename
be: Перайменаваць

en: %s (copy)%s
be: %s (копія)%s

en: Duplicate each selected item
be: Падвоіць кожны вылучаны элемэнт

en: link to %s
be: лучыва да %s

en: Create a symbolic link for each selected item
be: Стварыць сымбалічную спасылку для кожнага вылучанага элемэнта

en: Link to %s
be: Спасылка на %s

en: Installed Plugins
be: Устаноўленыя ўтулкі

en: Group
be: Група

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
be: Вылучыць

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
be: Загрузка тэчкі...

en: Preparing
be: Падрыхтоўка

en: Reload
be: Перачытаць

en: Go To
be: Перайсці

en: Cut
be: Выразаць

en: Execute:
be: Выкананьне:

en: Run in _Terminal
be: Выканаць у _тэрмінале

en: Create New Folder
be: Стварыць новую тэчку

en: Name
be: Назва

en: Create a new empty file inside this folder
be: Стварыць новы пусты файл у гэтай тэчцы

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Go Up
be: Угору

en: _Go
be: _Перайсьці

en: Descending
be: У зваротным парадку

en: Type
be: Від

en: By Name
be: Па назве

en: By Size
be: Па памеры

en: By Date
be: Па даце

en: By Owner
be: Па уладальніку

en: By Group
be: Па групе

en: By Permissions
be: Па правах

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
be: Паказваць схаваныя файлы

en: Show preview
be: Паказаць перадагляд

en: Execute Shell Command
be: Выканаць каманду абалонкі

en: New
be: Новы

en: Create new file in the given directory
be: Стварыце новы файл у гэтай тэчцы

en: Create a new empty folder inside this folder
be: Стварыць новую пустую тэчку ўнутры гэтай тэчкі

en: Paste
be: Уставіць

en: _About
be: _Пра праграму

en: Execute File?
be: Выканаць файл?

en: File Browser
be: Гартач файлаў

en: Open Folder W_indow
be: Ва_кно тэчкі

en: Error while deleting.
be: Памылка выдаленьня.

en: Text Completion
be: Дапаўненне тэксту

en: Clear History
be: Ачысьціць гісторыю

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
be: Выкарыстаньне: %s [ПАРАМЭТАР]... ФАЙЛ1 ФАЙЛ2

en: File
be: Файл

en: Left
be: Леваруч

en: Right
be: Праваруч

en: Actions
be: Дзеяньні

en: Help
be: Дапамога

en: Clear
be: Ачысьціць

en: Down
be: Уніз

en: Up
be: Угору

en: Tests
be: Праверкі

en: Number view:
be: Лічбавы выгляд:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
be: Увод

en: Output file
be: Файл вываду

en: standard output
be: стандартны вывад

en: No files found
be: Файлы ня знойдзены

en: Show version information
be: Паказаць звесткі пра версію

en: Select Custom Icon
be: Вылучыць адмысловую значку

en: Please drag just one image to set a custom icon.
be: Калі ласка, перацягніце толькі адзін відарыс, каб усталяваць адмысловую значку.
