Rodent Beta - en to eo translation catalogue (193 entries)

en: Desktop
eo: Labortablo

en: List files only
eo: Listigi nur dosierojn

en: Open in New Window
eo: Malfermi en Novan Fenestron

en: Open in New Tab
eo: Malfermi en Novan langeton

en: Create a compressed archive with the selected objects
eo: Krei densigitan arkivon kun la elektitaj objektoj

en: Create a new archive
eo: Krei novan arkivon

en: Install
eo: Instali

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Information about the program
eo: Informoj pri la programo

en: Show Information
eo: Vidigi Informon

en: Find
eo: Trovi

en: Path
eo: Vojo

en: Filter:
eo: Filtrilo:

en: Apply
eo: Apliki

en: Close
eo: Fermi dekstran

en: Any
eo: Iu ajn

en: Regular
eo: Normala

en: Directory
eo: Dosierujo

en: FIFO
eo: Rektvicigado

en: Maximum:
eo: Maksimumo:

en: Select Files...
eo: Elekti dosierojn...

en: Select folder to search in
eo: Elekti dosierujon por serĉado

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Mount Point
eo: Surmetingo

en: address already in use
eo: la adreso jam estas uzata

en: Properties
eo: Atributoj

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
eo[0]: %'u elemento
eo[1]: %'u elementoj

note: ok and cancel buttons
en: Ok
eo: Bone

en: Cancel
eo: Rezigni

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
eo: Informo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Folder
eo: Dosierujo

en: File Type
eo: Dosiertipo

en: MIME Type
eo: MIME-tipo

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: Open with %s
eo: Malfermi per %s

en: None
eo: Nenio

en: Size
eo: Grando

en: Status
eo: Stato

en: Date Accessed
eo: Dato atingita

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Apply changes
eo: Apliki ŝanĝojn

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
eo: Posedanto:

en: Read
eo: Legi

en: Write
eo: Skribi

en: Execute
eo: Lanĉi

en: Set UID
eo: Lanĉo kiel posedanto (SUID)

en: Group:
eo: Grupo:

en: Set GID
eo: Lanĉo kiel grupo (SGID)

en: Others:
eo: Aliaj:

en: Sticky
eo: Fiksa

en: Owner
eo: Posedanto

en: unknown
eo: nekonata

en: Preview
eo: Antaŭmontro

en: Select a folder
eo: Elekti dosierujon

en: Icons
eo: Piktogramoj

note: //////////////// General
en: General
eo: Ĝenerale

en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
eo: Opcioj

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
eo: Kopii

en: Move
eo: Movi

en: Symbolic Link
eo: Simbola ligo

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
eo: Forigi

en: Edit the list of environment variables and associated values
eo: Modifi la liston de mediovariabloj kaj rilataj valoroj

en: Variable
eo: Variablo

en: Value
eo: Valoro

en: Personal settings
eo: Persona agordaro

note: directory cache
en: Restart
eo: Restarigi

en: bytes
eo: bitokoj

en: Gigabytes
eo: Gigabajtoj

en: Megabytes
eo: Megabajtoj

en: Kilobytes
eo: Kilobajtoj

en: The location is empty.
eo: La loko estas malplena.

en: Supply a username and password below.
eo: Doni uzantnomon kaj pasvorton sube.

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Hidden
eo: Kaŝita

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
eo: Aktivigi elementojn per _duopa alklako

en: Background image
eo: Fonbildo

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Background transparency:
eo: Fona travidebleco:

en: Output
eo: Eligo

en: Terminate (TERM)
eo: Fini (TERMI)

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: No
eo: Ne

en: Yes
eo: Jes

en: Kill (KILL)
eo: Mortigi (KILL)

en: Kill
eo: Mortigi

en: Warning
eo: Averto

en: Overwrite
eo: Anstataŭigu

en: Rename
eo: Alinomi

en: %s (copy)%s
eo: %s (kopio)%s

en: Duplicate each selected item
eo: Duobligi ĉiun elektitan elementon

en: link to %s
eo: ligas al %s

en: Create a symbolic link for each selected item
eo: Krei simbolan ligilon por ĉiu elektita elemento

en: Link to %s
eo: Ligo al %s

en: Installed Plugins
eo: Instalitaj kromprogrametoj

en: Group
eo: Grupo

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
eo: Elektaĵo

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
eo: Ŝargas la dosierujon...

en: Home
eo: Hejmen

en: Preparing
eo: Preparadas

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Go back
eo: Iri malantaŭen

en: Go To
eo: Iri al

en: Cut
eo: Eltondi

en: Execute:
eo: Lanĉi:

en: Run in _Terminal
eo: Rulu en _terminalo

en: Create New Folder
eo: Krei novan dosierujon

en: Name
eo: Nomo

en: Create a new empty file inside this folder
eo: Krei novan malplenan dosieron en tiu ĉi dosierujo

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_ujn

en: _Go
eo: _Ek

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Ascending
eo: Kreskante

en: Type
eo: Tipo

en: By Name
eo: Laŭ nomo

en: By Size
eo: Laŭ grando

en: By Date
eo: Laŭ dato

en: By Owner
eo: Laŭ posedanto

en: By Group
eo: Laŭ grupo

en: By Permissions
eo: Laŭ permesoj

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: Show preview
eo: Montri antaŭrigardon

en: Execute Shell Command
eo: Ruli ŝelkomandon

en: New
eo: Nova

en: Create new file in the given directory
eo: Krei novan dosieron en la difinita dosierujo

en: Create a new empty folder inside this folder
eo: Krei novan malplenan dosierujon en tiu ĉi dosierujo

en: Paste
eo: Alglui

en: Select
eo: Elekti

en: _About
eo: _Pri

en: Execute File?
eo: Ĉu lanĉi dosieron?

en: File Browser
eo: Foliumilo de dosieroj

en: Open Folder W_indow
eo: Malfermi dosierujan fenestron

en: All
eo: Ĉiuj

en: Error while deleting.
eo: Eraro dum forigo.

en: Text Completion
eo: Tekstkompletigo

en: Clear History
eo: Forviŝi la historion

en: Compare files line by line.
eo: Kompari dosierojn linion post linio.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
eo: Uzado: %s [OPCIO]... DOSIERO1 DOSIERO2

en: --help  Output this help.
eo: --help  Montri ĉi tiun helpon.

en: File
eo: Dosiero

note: populate file item
en: Select File
eo: Elekti dosieron

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Exit
eo: Finu

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
eo: -i  --ignore-case  Ignori diferencojn en uskleco en dosierenhavo.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
eo: -E  --ignore-tab-expansion  Ignori ŝanĝojn kaŭzatajn de TAB-oj.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
eo: -b  --ignore-space-change  Ignori ŝanĝojn en blanka spaco.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
eo: -w  --ignore-all-space  Ignori ĉian blankan spacon.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
eo: -B  --ignore-blank-lines  Ignori ŝanĝojn, kies linioj estas malplenaj.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
eo: -d  --minimal  Pene serĉi malpli grandan aron da ŝanĝoj.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
eo: --speed-large-files  Atendi grandajn dosierojn kaj multajn disajn ŝanĝetojn.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
eo: --strip-trailing-cr  Forigi linifinan CR ĉe enigo.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
eo: -t  --expand-tabs  Konverti TABojn al spacetoj en la eligo.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
eo: -T  --initial-tab  Ĝustigi TABojn per antaŭmetado de spaceto.

en: Actions
eo: Agoj

en: Help
eo: Helpo

en: Compare...
eo: Kompari...

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Down
eo: Malsupren

en: Up
eo: Supren

en: Tests
eo: Testoj

note: _("Directory or file selection")
en: Input
eo: Enigo

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
eo: -N  --new-file  Trakti mankantajn dosierojn kiel malplenajn.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
eo: --unidirectional-new-file  Trakti mankantajn unuajn dosierojn kiel malplenajn.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
eo: -r  --recursive  Rekurse kompari trovitajn subdosierujojn.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
eo: -a  --text  Trakti ĉiujn dosierojn kiel tekstajn.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
eo: --ignore-file-name-case  Ignori usklecon en komparado de dosiernomoj.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
eo: -s  --report-identical-files  Raporti, kiam du dosieroj estas samaj.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
eo: -x ŜAB  --exclude=ŜAB  Ignori dosierojn, kiuj kongruas kun ŜABlono.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
eo: -X DOS   --exclude-from=DOS   Ignori dosierojn, kiuj kongruas kun iu ŝablono en DOSiero.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
eo: -S DOS   --starting-file=DOS   Komenci per DOSiero, komparante dosierujojn.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
eo: --from-file=DOS1   Kompari DOS1 kun ĉiuj argumentoj. DOS1 povas esti dosierujo.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
eo: --to-file=DOS2   Kompari ĉiujn argumentoj kun DOS2. DOS2 povas esti dosierujo.

en: Output file
eo: Eligdosiero

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
eo: --normal  Eligi normalan diferencaron.

en: Unified diff format
eo: Unuigita formato de diff

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
eo: -e  --ed  Eligi ed-programeton.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
eo: -n  --rcs  Eligi diferencaron en RCS-formo.

en: NAME
eo: NOMO

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
eo: -D NOMO  --ifdef=NOMO  Eligi kunfanditan dosieron por montri '#ifdef NOMO'-diferencojn.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
eo: -q  --brief  Eligi nur, ĉu la dosieroj estas malsamaj.

en: Side-by-side merge of file differences.
eo: Ĉeflanka kunfando de dosierodiferencoj.

en: standard output
eo: normala eligo

en: Output to File...
eo: Eligo al dosiero...

en: No files found
eo: Trovis neniun dosieron

en: Available options
eo: Disponeblaj opcioj

en: Show version information
eo: Montri versioinformon

en: Loading data
eo: Ŝargas datumojn

en: Select Custom Icon
eo: Elekti propran piktogramon

en: Please drag just one image to set a custom icon.
eo: Bonvolu treni nur unu bildon por agordi akomodan piktogramon.
