Rodent Beta - en to ca translation catalogue (227 entries)

en: Desktop
ca: Escriptori

en: List files only
ca: Només llistar fitxers

en: Extract All Files
ca: Extreu tots els fitxers

en: Open in New Window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open in New Tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Create a compressed archive with the selected objects
ca: Crea un arxiu comprimit amb els objectes seleccionats

en: Create a new archive
ca: Crea un arxiu nou

en: Install
ca: Instal·la

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Information about the program
ca: Informació sobre el programa

en: Show Information
ca: Mostra la informació

en:  [Simulation]
ca:  [Simulació]

en: Write CD/DVD
ca: Grava CD/DVD

en: Find
ca: Cerca

en: Path
ca: Camí

en: Filter:
ca: Filtra:

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Contains the _text
ca: Conté el _text

en: match :
ca: coincidències:

en: anywhere
ca: Qualsevol lloc

en: whole words
ca: Paraules senceres

en: Apply
ca: Aplica

en: Close
ca: Tanca

en: Any
ca: Qualsevol

en: Regular
ca: Normal

en: Directory
ca: Directori

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: Socket
ca: Sòcol

en: Block device
ca: Dispositiu de blocs

en: Character device
ca: Dispositiu de caràcters

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: Select Files...
ca: Selecciona els fitxers...

en: Select folder to search in
ca: Seleccioneu la carpeta on cercar

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: Partition
ca: Partició

en: Partition type:
ca: Tipus de partició:

en: Failed to execute the mount command
ca: No s'ha pogut executar l'ordre de muntatge

en: address already in use
ca: l'adreça ja està en ús

en: Properties
ca: Propietats

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ca[0]: %'u element
ca[1]: %'u elements

note: ok and cancel buttons
en: Ok
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Anul·la

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ca: Informació

en: Name:
ca: Nom:

en: Folder
ca: Carpeta

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Encoding
ca: Codificació

en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: None
ca: Sense

en: Size
ca: Mida

en: Status
ca: Estat

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: Permissions
ca: Permisos

en: Apply changes
ca: Aplica els canvis

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ca: Propietari:

en: Read
ca: Lectura

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Execució

en: Set UID
ca: Posa el UID

en: Group:
ca: Grup:

en: Set GID
ca: Posa el GID

en: Others:
ca: Altres:

en: Sticky
ca: Enganxòs

en: Path:
ca: Camí:

en: %5d item | %5d items
ca[0]: %5d element
ca[1]: %5d elements

en: Owner
ca: Propietari

en: unknown
ca: desconegut

en: Preview
ca: Previsualització

en: Select a folder
ca: Seleccioneu un directori

en: Icons
ca: Icones

en: General Options
ca: Opcions generals

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ca: Opcions

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ca: Copia

en: Move
ca: Mou

en: Symbolic Link
ca: Enllaç simbòlic

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ca: Elimina

en: Shred
ca: Tritura

note: /////////////////////////
en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit the list of environment variables and associated values
ca: Editeu la llista de les variables d'entorn i els seus valors associats

en: Value
ca: Valor

en: Personal settings
ca: Paràmetres personals

note: directory cache
en: Restart
ca: Reinicia

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months) strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Ple
en: %b %e  %Y
ca: %e %b  %Y

note: strftime format for recent files strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number o
en: %b %e %H:%M
ca: %e %b %H:%M

en: The location is empty.
ca: La localització és buida.

en: Supply a username and password below.
ca: A sota, introduïu un nom d'usuari i una contrasenya.

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Hidden
ca: Ocult

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ca: Activa els elements amb un _doble clic

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background color
ca: Color del fons

en: Background transparency:
ca: Transparència del fons:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
ca: Molta informació

en: Exclude other filesystems
ca: Exclou altres sistemes de fitxers

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
ca: Esborrat de fitxers

en: Output
ca: Sortida

en: %'d item selected | %'d items selected
ca[0]: %'d element seleccionat
ca[1]: %'d elements seleccionats

en: Terminate (TERM)
ca: Termina (TERM)

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Yes
ca: Si

en: Kill (KILL)
ca: Mata (KILL)

en: Warning
ca: Avís

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

en: Duplicate each selected item
ca: Duplica cada element seleccionat

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: Create a symbolic link for each selected item
ca: Crea un enllaç simbòlic per a cada element seleccionat

en: Link to %s
ca: Enllaç a %s

en: Installed Plugins
ca: Endollats instal·lats

en: Group
ca: Grup

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ca[0]:  (conté %'d element)
ca[1]:  (conté %'d elements)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
ca: Selecció

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
ca: S'està carregant la carpeta...

en: Home
ca: Carpeta personal

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: Reload
ca: Actualitza

en: Go back
ca: Retrocedeix

en: Go To
ca: Vés a

en: Cut
ca: Retalla

en: Execute:
ca: Execució:

en: Run in _Terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Name
ca: Nom

en: Create a new empty file inside this folder
ca: Crea una carpeta buida nova dins d'aquesta carpeta

en: Select _All
ca: _Selecciona-ho tot

en: Select Items Matching...
ca: Selecciona elements que coincideixin...

en: Go Up
ca: Vés amunt

en: _Go
ca: _Vés

en: Sort By
ca: Ordena per

en: Descending
ca: Descendent

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Type
ca: Tipus

en: By Name
ca: Per nom

en: By Size
ca: Per mida

en: By Date
ca: Per data

en: By Owner
ca: Per propietari

en: By Group
ca: Per grup

en: By Permissions
ca: Per permisos

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show preview
ca: Mostra la vista prèvia

en: Execute Shell Command
ca: Executa l'ordre shell

en: Mount the volume associated with this folder
ca: Munta el volum associat a aquesta carpeta

en: Unmount the volume associated with this folder
ca: Desmunta el volum associat a aquesta carpeta

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
ca: Crea un enllaç simbòlic

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
ca: Toca «touch»

en: New
ca: Nou

en: Create new file in the given directory
ca: Crea un fitxer nou al directori especificat

en: Create a new empty folder inside this folder
ca: Crea una carpeta buida nova dins d'aquesta carpeta

en: Paste
ca: Enganxa

en: Select
ca: Selecciona

en: Unselect
ca: Treu la selecció

en: _About
ca: _Quant a

en: Execute File?
ca: Executo el fitxer?

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: Open Folder W_indow
ca: Obre una f_inestra de carpeta

en: All
ca: Tot(s)

en: Error while deleting.
ca: S'ha produït un error en suprimir.

en: Text Completion
ca: Compleció de text

en: Clear History
ca: Neteja l'historial

en: Compare files line by line.
ca: Compara fitxers línia per línia.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ca: Forma d’ús: %s [OPCIÓ]… FITXER1 FITXER2

en: --help  Output this help.
ca: --help  Mostra aquesta ajuda.

en: File
ca: Fitchero

note: populate file item
en: Select File
ca: Seleccioneu el fitxer

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Select Directory
ca: Escull directori

en: Exit
ca: Surt

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
ca: -i  --ignore-case  Ignora diferències entre majúscules i minúscules en el
                       contingut dels fitxers.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
ca: -E  --ignore-tab-expansion  Ignora canvis provocats per la distància de
                                tabulació.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
ca: -b  --ignore-space-change  Ignora canvis en la quantitat d'espai en blanc.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ca: -w  --ignore-all-space  Ignora tot l'espai en blanc.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
ca: -B  --ignore-blank-lines  Ignora canvis de línies que estan en blanc.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
ca: -d  --minimal  Intenta trobar canvis mínims.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ca: --speed-large-files  Assumeix fitxers grans i molts canvis petits dispersos.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
ca: --strip-trailing-cr  Treu els caràcters finals de retorn de carro de l'entrada.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
ca: -t  --expand-tabs  Expandeix les tabulacions de la sortida a espais.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
ca: -T  --initial-tab  Alinea el text de cada línia amb un caràcter de tabulació.

en: Actions
ca: Accions

en: Help
ca: Ayuda

en: Compare...
ca: Compara...

en: Clear
ca: Neteja

en: Down
ca: Avall

en: Up
ca: Amunt

note: nerdy part: g_object_class_install_property (object_class, PROP_AUTHORS, g_param_spec_boxed ("authors", _("Authors"), _("List of authors"), G_TYPE_STRV, G_PARAM_READWRITE));
en: Backend:
ca: Dorsal:

en: Tests
ca: Proves

en: Number view:
ca: Visualització de nombre:

en: Running
ca: S'està executant

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ca: Entrada

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
ca: -N  --new-file  Considera els fitxers inexistents com si fóssin buits.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
ca: --unidirectional-new-file  Tracta els fitxers primers inexistents com si
                               estiguessin buits.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
ca: -r  --recursive  Compara recursivament qualsevol subdirectori existent.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
ca: -a  --text  Tracta tots els fitxers com a text.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
ca: --ignore-file-name-case  Ignora diferències entre majúscules i minúscules en
                             els noms dels fitxers.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
ca: -s  --report-identical-files  Avisa quan dos fitxers són idèntics.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
ca: -x PAT  --exclude=PAT  Exclou fitxers que coincideixen amb PAT.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
ca: -X FITXER  --exclude-from=FITXER  Exclou fitxers que coincideixen amb
                                      qualsevol patró de FITXER.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
ca: -S FITXER  --starting-file=FITXER  Comença amb FITXER quan es comparen
                                       directoris.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
ca: --from-file=FITXER1  Compara FITXER1 amb tots els operands. FITXER1 pot ser
                         un directori.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
ca: --to-file=FITXER1  Compara tots els operands amb FITXER2. FITXER2 pot ser
                       un directori.

en: Output file
ca: Fitxer de sortida

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
ca: --normal  Genera un diff normal.

en: Lines:
ca: Línies:

en: Show in Context
ca: Mostra en el context

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
ca: -e  --ed  Genera un script ed.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
ca: -n  --rcs  Genera un diff en format RCS.

en: NAME
ca: NOM

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
ca: -D NOM  --ifdef=NOM  Genera un fitxer combinat amb les diferències expressades
                         en directives `#ifdef NOM'.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
ca: -q  --brief  Indica tan sols si els fitxers difereixen o no.

en: Side-by-side merge of file differences.
ca: Combina diferències entre fitxers en dues columnes

en: standard output
ca: eixida estàndard

en: Output to File...
ca: Sortida a un fitxer...

en: No files found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en:  versus
ca: Vs.

en: Available options
ca: Opcions disponibles

en: Verbose output debugging mode.
ca: Mode de depuració amb la sortida detallada.

en: Show version information
ca: Mostra informació de la versió

en: Apply Recursively
ca: Aplica recursivament

en: Loading data
ca: S'estan carregant les dades

en: Select Custom Icon
ca: Selecciona una icona personalitzada

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ca: Arrossegueu una sola imatge per definir una icona personalitzada.
